חיבור מחדש

סדנה ללימוד תקשור עם טוהר ושחר

מפגש ראשון - 24.3.19, יום א', 19:00, תל אביב


כאשר אנחנו מאפשרים לעצמנו חופש להיות כפי שאנחנו, אנחנו יכולים להביא לידי ביטוי גם את היכולות המטאפיזיות שלנו. מה הקשר? כדי שהאנרגיה שאנו מקבלים מהמדריכים שלנו תוכל לנוע ולהגיע אל שדה האנרגיה שלנו ולהפוך למסרים ולהכוונה, אנו צריכים לאפשר לאנרגיה הנמצאת בתוכנו - רגשות, חלומות, מחשבות - לנוע.
לפיכך, החלק הראשון והעיקרי של הסדנה עוסק במערכת היחסים שלנו עם עצמנו, במטרה לעזור להרחיב את החופש שאנו נותנים לעצמנו, ולרפא פחדים וכאבים היוצרים גבולות, הדחקות והסתרות, ומונעים, בין השאר, את היכולת לתקשר.
בין הנושאים שנעסוק בהם: מה טוב ברגשות השליליים? מה עושים כאשר הרגשות מציפים אותנו? מהי הדינמיקה הטבעית של הרגשות ומה קורה כשאנו עוצרים אותה? איך עובדים עם פחד? כיצד מרפאים כאב? מהי החשיבות של חוסר אונים? ועוד.
החלק השני של הסדנה מתמקד בתקשור עצמו. אנו מתרגלים חיבור למדריכים וקבלת מסרים; חושפים ומרפאים ספקות, פחדים ומנגנוני שליטה, העוצרים אותנו מלתקשר. כל זה במטרה לחזק את הביטחון והנינוחות שלנו כאשר אנו מתחברים לעולם שמעבר.
הסדנה כוללת 16 פגישות, אחת לשבוע, והיא משלבת שיחות, מדיטציות מודרכות, תקשורים חיים של טוהר ועוד. המבנה של הסדנה אינו קבוע מראש והיא תיבנה בהתאם למשתתפים ולמה שעולה בפגישות.
הסדנה מיועדת לשמונה משתתפים לכל היותר - נותר מקום 1 אחרון.

מתי

מפגש ראשון ב-24.3.19, יום ראשון, 19:00-22:00.
הסדנה תערך כל שבוע ביום ראשון, סך הכל 16 מפגשים. ב-21.4 וב-21.8 (פסח) לא יתקיימו מפגשים, כך שהמפגש האחרון יהיה ב-21.7.19.

מקום

עין ורד 5, דירה 3, תל אביב.

מחיר

170 שקלים לכל פגישה, סך הכל 2,720 שקלים. התשלום נעשה בכל פגישה עבור אותה פגישה. 
יש צורך בהרשמה מראש (ראו בהמשך העמוד). 

לפרטים נוספים

054-4226546, שחר

אני רוצה להצטרף לסדנה

* indicates required
כל המידע אודות הסדנה

חוויות של משתתפות במחזורים הקודמים של הסדנה

 • הגעתי לקורס תקשור עם סקרנות ראשונית ועם ידיעה פנימית שאני צריכה ורוצה להיות שם. על אף שנסעתי כל שבוע מעפולה - לתל אביב והיו לי סיפורי חניה בכל פעם מחדש, הקורס עבורי היה פתיחת דלת לעצמי כפי שלא נפתחה מעולם. האפשור , ההקשבה, התחושה שאני לא לבד שקיבלתי משחר והקבוצה עזרו לי לפתוח את הפתח למעמקי ה-אני שאני. ומשם, מתוך המקום העמוק הזה, יכולתי יותר לסמוך על עצמי ועל מה שאני רואה / חווה. יכולתי לשתף במה שראיתי ולקבל פידבקים חיוביים ולהפוך את המחשבה מ"וואי, אני כנראה ממש משוגעת" ל"וואו, יש לי אחלה יכולות ואני ממש בסדר". עבורי זה היה משמעותי לא רק בפן של יכולת התקשור אלא גם בפן הרגשי אישי ואולי, כמו ששחר תמיד אומר... הם בכלל לא נפרדים זה מזה. שחר מרגש בפשטות, ברוך באיפשור ובהבנה המעמיקה שלו והכי כיף שאפשר לרקוד פתאום למוזיקה קובנית באמצע :) ממליצה בחום רב ❤

  רוית
 • כל חיי רגשות מעסיקים אותי, המון ומכל כיוון. אשתף מהחוויה שלי: (אני במפגש 14-15 כרגע). בחלק הראשון של הסדנא למדנו באמת להתחבר לעצמנו ולרגשות שלנו,
  מסתבר שגם מי שחושב שהוא רגיש ומרגיש (כמוני), יכול ללמוד עוד כ''כ הרבה על רגשות. למדתי על רגשות, למדתי להרגיש (עדיין לומדת), מה עושים עם כל הרגשות האלה... אני אדם פרקטי וחשוב לי לעשות ולעשות, ולמדתי ואני לומדת הקשבה (תמיד חשבתי שאני יודעת להקשיב). הסדנא יצרה אצלי פתיחות, וחיברה אותי מחדש לעצמי. ולעולמות שמעבר. כמובן שהתהליך הוא תהליך... חשובה ההסכמה להעמיק, להתחבר, להמשיך להתנסות, ללמוד, ופשוט להיות. בחלק השני של הסדנא התחלנו להתחבר למדריכים שלנו, זה עדיין לא טבעי לי, אבל בהחלט קיבלתי כמה מסרים. וכלים להמשך. אני מאוד מאוד ממליצה על שחר. מאוד אהבתי ואוהבת את אופן ההנחייה שלו. 🙏

  יוליה
 • היות ואני משתתפת בסדנה של שחר או יותר נכון להגיד רגע לפני שמסיימת . חשוב לי לשתף. כותבת מהחוויה האישית שלי.
  אם הייתי צריכה לסכם את זה במשפט אחד "המציאות עולה על כל דמיון". במחצית הראשונה העבודה העיקרית היא על רגשות.. מתבוננת על עצמי ויכולה להגיד רגשות – בחיים שלי לא הרגשתי כמו שאני מרגישה עכשיו (לא רגש מסויים) אלא רגשות, וואו רגשות!! לאורך כל חיי חשבתי שמה שאני חווה אלו רגשות , אז אולי כן אי אפשר להגיד שלא הרגשתי אבל רב הרגשות היו יותר מחשבה על רגשות כאילו להרגיש מהראש. מה שאומר לנתח את הרגש לנסות להבין מהיכן הוא מגיע למה הוא מגיע מה זה אומר מי אחראי מי אכל לי מי שתה לי.. קורבנות.. ככה לומדים לחיות רק מהמיינד, אף אחד לא מלמד אותנו לחיות מהלב. לפחות לא אותי .. עד שהגעתי לסדנה ומשהו שם קרה, זיהיתי הזדמנות.
  שחר דיבר, חלק שמעתי באוזניים וחלק שמעתי עם הלב. הוא הציע תנו לרגשות להיות וכשקול עולה ושואל למה ענו, ככה.. הסתובבתי הרגשתי חקרתי כעסתי בכיתי צעקתי נעלבתי התלהבתי שוב בכיתי שוב כעסתי קינאה עלתה בי חוסר אונים חוסר חשק עודף חשק התמסרתי כל כולי בכל הזדמנות שמשהו נגע בי עצרתי שאלתי את עצמי מה מרגישה נתתי לרגש להיות מבלי לחקור מבלי לשאול ככה כמו שהוא רגשות התחלפו כעסים הפכו לפחדים , פחדים הפכו לכאב ...ישבתי שם לא פעם ולא פעמיים בתקופה הזאת ויתרתי על שליטה הסכמתי לחוסר אונים.. ואז עלתה אהבה, אהבה עצמית ואיתה תחילת ריפוי (ברור לי שיש עוד דרך ויהיו עוד סיבובים בזמן אחר עם יכולת אחרת, לכל דבר הזמן שלו).
  ממה שלמדתי על עצמי ההסכמה לחוסר אונים הוא לחלוטין מפתח. המפתח לשינוי, יש בו את היכולת להביא את הרגש עד למקורו ושם למטה מתחת מתחת שוכנת לה אהבה, אהבה מרפאה .. לאט לאט הבנתי גם איך זה קשור לתקשור, זוכרת ששחר אמר שחוסר אונים והסכמה לאיבוד שליטה הם שער לתקשור. תקשור הוא אהבה, וכשאנו מסכימים לחוויה זאת של חוסר אונים ואיבוד שליטה אנו מגיעים לאותה נקודה בתוכנו של אהבה, הלב הוא אהבה. תקשור הוא הסכמה לקבל אהבה,
  דומה מושך דומה כמו מגנט. ככה מבלי להרגיש, בעצם עם להרגיש ועוד איך להרגיש עברנו לשלב השני. חיבור למדריכים חיבור לעולמות שמעבר..
  את החוויה המיוחדת הזאת כנראה לא אשכח היות ויש לה משמעות של חיבור מחדש, של חידוש הקשר.. בעזרת מדיטציה מודרכת נכנסתי פנימה במטרה להיפגש עם המדריכים /ישויות המלווים אותי. נכנסתי פנימה ולאחר שביקשתי להיפגש, הם הופיעו ישבו מולי בחצי מעגל יכולתי להרגיש שיש שם אנרגיה נקבית וגם אנרגיה זכרית הרגשתי את החיבור בינינו אשר הורגש אצלי בלב (זה קצת דומה להרגשה של קליק בלב, של התאמה, של ציפייה, של אהבה). לאורך כל המפגש ישבנו גם אני וגם המדריכים, לקראת סיום הם קמו, אני המשכתי לשבת. כל אחד מהם נתן לי נשיקה באזור המצח (אזור העין השלישית) זוכרת שמשהו בתוכי אמר לי תספרי את הנשיקות.. ספרתי 6 נשיקות.
  היום מבינה שחיפשתי רחוק מה שהיה קרוב, ברמה של מ"מ, חיפשתי שם (מה שהיה פה). ברגע שהסכמתי להרגיש .. (תהליך עמוק שמחייב התמסרות מלאה) הצלחתי להרגיש את האנרגיה יותר נכון להגיד האנרגיות שלידי . מאפשרת לאנרגיה למלא אותי ,למלא את כל התאים בגוף ולאפשר לה לדבר מהלב עם כמה שפחות התערבות של המחשבה. חיפשתי בראש מה שנמצא בלב .. תקשור הוא הסכמה לקבל ולהרגיש אהבה ולי היתה הזכות לחוות אותה בצורה מרגשת מאוד.
  איך הלימוד עם שחר משפיע על היכולת התקשורית שלי? אז יכולות תקשור תמיד ידעתי שיש לי. התהליך אצל שחר עזר לי לקלף את מה שהסתיר, את מה שמנע ממני גישה, הפחיד, כאב, החזיק שליטה. שחר נתן שם לסדנה (אולי גם טוהר) חיבור מחדש – וזאת גם החוויה שלי התחברתי מחדש לעצמי לרגשות שלי (לא כולם סבבה כי יש רגשות לא פשוטים שם בבפנוכו) ומשם ליכולות שלי. יכולה להגיד שיש לי היום את הכלים להמשיך ולהעמיק את העבודה הרגשית הפנימית שלי ..נראה לי שהיא לעולם לא מסתיימת .. וכמו כן בעבודה עם ההדרכה שלי ומשלבת אותה בחיי המקצועיים כיועצת ומטפלת.

  שרון
 • סיימתי את הסדנה הראשונה ששחר פתח. אני פריקית של סדנאות ואני יכולה לומר שהייתה זאת אחת הסדנאות המשמעותיות בחיי. הייתה זאת סדנא של חיבורים. החיבור של שחר עם טוהר, החיבור לנשים המדהימות שהגיעו, והכי חשוב החיבור שלי לעצמי. הגעתי בפעם הראשונה להבנה מעמיקה של מהו תיקשור. חלקים שאספתי בתוכי במהלך השנים התחברו וקיבלו את המשמעות המדוייקת עבורי. הכלים שניתנו בסדנא הינם כלים שמלווים אותי ביום יום, והם שיצרו פריצת דרך משמעותית בחיי בכל התחומים. שחר אדם מיוחד מלא אהבה ורגישות, וידע להוביל את כולנו בסבלנות והרבה נסיון למקום הכי אותנטי ומדויק בהוויה שלנו. לעצמנו. זכיתי, זכינו. ואם משהו בתוככם קורא לכם ללמוד תיקשור עם שחר אל תהססו. זאת המתנה הכי טובה שתוכלו להעניק לעצמכם. הרבה פחדים ליוו אותי בנסיון לתקשר והסדנה היא הזדמנות אמיתית לברר לעומק פחדים אלו ולפורר אותם אחד לאחד. חוויה נפלאה ומעצימה. עדיין קשה לי לצאת מהארון ולהודות שאני מתקשרת אבל כן, אני מחוברת יותר מאי פעם וזה רק הולך ומעמיק. אוהבת אותך שחר.

  אושרת
 • מה שמצאתי בסדנה זה את יכולת הנגיעה בעצמי, במהותי. שחר ושאר החברים בסדנה היוו רחם שבו חשתי כל כך בטוחה ולכן יכולתי בבטחה להרגיש ולהתחבר לחלקים שונים בי. יכולתי ממש לחוש בועיות כתומות קטנות באוויר, בועיות של אהבה.
  תמיד ידעתי שיש מעבר ויש ליאת היכולת לגעת במעבר. מה שלא ידעתי זה לתת לעצמי לגיטימציה מלאה לחוש הכל, ובכך להתחיל ריפוי פנימי.
  הסנה בעיניי היא תהליך מרפא של אהבה עצמית אשר דרכו מתבצע חיבור פנימה ולמדריכים ולעולמות אחרים. עם הזמן, אט אט, בתרגולים של תקשור שעשינו אחת עבור השנייה, גיליתי שזה עובד. חוויתי וראיתי עולמות אחרים. וגם כשעלו פחדים וספקות בעקבות זאת, היה פשוט לדבא על זה בסדנה, היה לכך מקום.
  כל חיי לא חוויתי כזו חוויה עצומה של אהבה וקבלה וזה נשאר בתוכי ובתאיי. אני נעזרת במה שלמדתי שם יום יום. עוצרת ומתחברת, עוצרת ומרגישה.
  מוקירה מאד את חווית הרחם הזו ואת הנתינה. תודה

  תמר
 • גם אני בסדנא שמסתיימת אוטוטו, וגם אני לקוח מרוצה 🙂
  הצטרפתי בגלל הגישה של שחר לתקשור שאני מתחבר אליה בקלות - שלתקשר זה לבצע תיקשורת, במובן הכי רגיל של המילה.
  בדומה למקרים שבהם אני מדבר עם מישהו אבל אין באמת תקשורת (אני לא מצליח להכנס לנעליים שלו), יש מסרים שמגיעים אליי ואינטיליגנציות שאני יכול להיות איתן בקשר אם רק ארשה למסרים להתקבל (בלי לדחות אותם על הסף) ולתקשורת לקרות.
  בכל תרגיל תקשור שהיה לי עד עכשיו במסגרת הקורס התגובה הראשונה שלי למסר שקיבלתי היתה להיות לא מרוצה ולעבור הלאה, לפעמים כמעט שכחתי את המסר, ובגלל שבמסגרת של קורס תקשור מקדישים יותר תשומת לב למסרים - עצרתי ובדקתי מה קרה וגיליתי שאני פשוט לא מאמין שהגיבוב שטויות הזה שהגיע לי לראש (ונראה דומה למחשבה רגילה, אבל גם שונה) זה באמת תיקשור. ואז בכל פעם נתתי לעצמי לקבל את זה שזה באמת המסר, ואז גם ראיתי שזה בעצם לא כ״כ מטופש כמו שזה נשמע בהתחלה. וככה זה חזר על עצמו שוב ושוב. אז מה הפלא שעד עכשיו לא תיקשרתי.

  עומר