אם גם אתם מרגישים שאתם הולכים אחורה במקום להתקדם, התקשור הזה מיועד לכם

לחזור הביתה – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, זמן לומר מספר מילים על מה שמתרחש בזמן הזה ועל מה שעדיין לא.

הזמן הזה שבתוכו אתם נמצאים הוא זמן של שינויים מהסוג שפחות נראה לעין. במובנים מסויימים נראה שהמציאות הולכת לאחור; דברים שבעבר פעלו בהצלחה פועלים פחות בהצלחה היום, דברים רבים שנדמה היו שנפתרו בעבר שבים וצפים על פני הקרקע כאילו לא טופלו מעולם.

זה  קורה בתחומים שונים בחיים האנושיים, במערכות יחסים שונות של בני אדם עם עצמם, עם החיים שלהם, עם האנשים בתוך החיים שלהם.

ההליכה אחורה היא למעשה הליכה פנימה אל מקומות עמוקים יותר, כאלו אשר דורשים בזמן הזה התייחסות. זו אפלה פנימית המבקשת להכנס אליה. מקומות בהם אין אור, מקומות שאולי היה בהם אור והמנורה הפנימית נשרפה. מקומות אשר דורשים התייחסות מחודשת, סבלנות ותשומת לב.

להיכנע למלחמה

זה קורה כאמור בתחומים שונים אבל המכנה המשותף שלהם הוא אחד – אלו מקומות בהם אתם נמצאים בתוך סכסוך, בתוך מלחמה. כאשר ישנם רצונות סותרים, שאיפות שאינן מתואמות עם שאיפות אחרות, כאשר המציאות הפנימית מדברת בשני מקומות – ולעיתים בשלושה או בארבעה – המקומות האלו הם אשר יוצרים את אותם קשיים חיצוניים, את אותם אתגרים אשר נדמה בזמן הזה שהם חזקים יותר מאי פעם.

משום כך האזור הגאוגרפי שבתוכו אתם חיים מוקף בסוגים שונים של מלחמות, משום שמלחמה פנימית היא זו אשר הופכת להיות עוצמתית בזמן הזה. גם בתוך תהליך חיצוני או פנימי של ניסיון ליצור שלום, יש דואליות רבה ומידה של חוסר הסכמה.

בזמן הזה של מאבק אנו מעודדים להכנס פנימה. להכנס פנימה אל אותו מאבק המתקיים, אל תוך המלחמה. במובן מסויים אנו נאמר שבמקום להתאמץ ללכת קדימה צריך להכנע לזרם ולהסחף אחורה.

רבים בזמן הזה מנסים באמצעים כאלו או אחרים לחולל שינוי. השימוש במנטרות חיוביות, השימוש במדיטציות, בדימיון מודרך, בפעולות כאלו ואחרות במטרה לעשות שינוי, השימוש הזה גובר בעולם יותר מאי פעם. בני אדם רבים מרגישים תקועים או בתהליך של הדרדרות ואז יש הרבה מאמץ. גם אם הוא רוחני, עדיין זהו מאמץ לשנות את התהליך וליצור את הרצונות בתוך המציאות.

אנו מעודדים אתכם בזמן הזה לפעול הפוך. במקום להתאמץ להשתנות, להכנע למה שמרגיש ואולי נראה בתור רגרסיה. להכנס לתוך החוויה ולהגיע אל אותם שני קולות המדברים בפנים. אל אותם שני החלקים אשר מבקשים על פניו דברים שונים.

צורך בתחושה של בטחון

הדואליות הזו במידה מסויימת אמיתית, אבל ברובד עמוק יותר היא איננה מתקיימת. אם תחקרו את כל אותה החוויה, את אותה הדואליות הפנימית לעומק, אפשר יהיה לגלות ששני הקולות מבקשים את אותו הדבר. גם כאשר ישנה סתירה, גם כאשר ישנם חילוקי דעות, גם כאשר ישנם קולות המושכים על פניו לכיוונים שונים, הצורך המניע את הכל הוא צורך בבטחון, צורך באהבה, בתחושה של בית.

זה הצורך המניע הן את המקום המבקש להשתנות ולהגשים רצונות כאלו ואחרים והן את המקום המבקש להסתתר ולמנוע מימוש כזה או אחר. פעולות סותרות המגיעות מאותה החוויה, מאותו הצורך. הצורך הפנימי בזמן הזה יותר מאי פעם הוא צורך בבטחון, צורך בבית.

הבית הופך קרוב יותר

הצורך הזה מועצם בזמן הזה ומתחזק דווקא משום שבמובנים מסויימים החוויה של בית נגישה יותר ופשוטה יותר ממה שהיא היתה. כחלק מהשינויים המתקיימים בעולם הזה בזמן הזה, הקרבה לבית הרוחני ממנו אתם באים, הקשר בינכם לבין הנשמה ממנה אתם באים, הופך להיות פשוט יותר וקל יותר. ישנם פחות מחיצות ופחות מסכים וכתוצאה מכך התחושה של קרבה, תחושה של קשר, בינכם לבין הרבדים מהם אתם מגיעים ברורה יותר וחזקה יותר.

דווקא משום שהבית עוצמתי יותר, נוכח יותר, מורגש יותר, הדבר מעלה את הצורך בבית. כמו מים הניתנים לאדם צמא, דווקא השתייה היא זו שמעוררת צמאון עמוק יותר. עצם האפשרות להשתוקק לדבר מה אשר היה רחוק כל כך, היא זו אשר מגבירה את הגעגוע, היא זו אשר מגבירה את הצורך.

פחד מפרידה נוספת

ישנו מעצור פנימי אשר עוצר את אותה התמסרות אל אותה קרבה. ישנו זכרון בתוך בני האדם המדבר על הפרידה מהבית. אתם זוכרים, גם אם הזכרון אינו במודע ולרוב לא יהיה במודע, את הפרידה הראשונית מהבית. זכרון שאליו יתלוו זכרונות רבים של תקופות חיים רבות, בהן כל יציאה מהרחם, כל לידה, היא למעשה חוויה של פרידה מהבית.

כעת, בזמן הזה, הבית מרגיש קרוב יותר, הוא מרגיש נגיש יותר. אך אז מתעורר אותו הפחד – האם להרגיש בבית, האם להסכים להתמסר לתחושת הבית המתקיימת, האם לא תהיה פעם נוספת חויה של פרידה? האם הזכרון לא יחזור על עצמו במציאות חדשה?

כך, גם כאשר הבית נוכח והגעגוע אל הבית מתעצם, ישנו פחד אשר אינו מאפשר התמסרות, אשר אינו מאפשר את המנוחה בתוך הידיים הדמיוניות של הנשמה.

יש פחד מפרידה נוספת והפחד הזה הוא אשר יוצר את אותו המעצור. כך מתחילה הדואליות. לכן אנו מעודדים אתכם בזמן הזה לחזור פנימה, להתייחס אל אותו הפחד, אל אותו המעצור.

לסמוך על הבית

אנו עושים זאת משום שהחוויה של בית ההופכת להיות קלה ונגישה יותר, והיא אינה עומדת להשתנות. זה איננו מופע רגעי או דבר זמני העתיד לחלוף. זוהי התפתחות בתודעה האנושית, אשר הושגה בעמל רב ומממשת בחירה ורצון של האנושות כולה. מסכים מתמוססים והם אינם עתידים להבנות מחדש. כך שהבית לא רק שהוא נוכח, אלא שאפשר גם לסמוך עליו.

אבל בשביל להבין זאת, בשביל להעז לעשות זאת, צריך לחזור פנימה אל אותו הזכרון של פרידה מבית, אל אותו הפחד, אל אותו המעצור אשר מפחיד ואומר שהפרידה שהיתה עלולה לקרות שוב ולכן לא כדאי להתמסר. לכן לא כדאי ללכת אחרי הלב, לא כדאי ללכת אחרי החלומות, לא כדאי ללכת אחרי הרוח.

גם אם הצורך הפנימי הוא ללכת בעקבות הלב, בעקבות הבחירה העמוקה ביותר של מי שאתם, המהות העמוקה ביותר של מי שאתם, יש דבר מה נגדי; רצון להסתתר בשביל לא להשתנות, להשאר במה שמוכר גם אם הוא אינו הכי טוב או מוצלח, רק כדי לא לחוות מחדש חוויה של פרידה או נטישה.

לכן בזמן הזה זהו המקום הרגשי אשר צריך לטפל בו, כדי שההגשמה והמימוש במציאות יוכלו להיות פשוטים יותר.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546