"ככל שתאפשרו לעצמכם לעבור את תקופת ההסתגלות הזו, כך תגלו יותר ויותר עד כמה השפעה יש לכם על כל חייכם"

מעבר בין ישן לחדש – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף. זמן נוסף של התפתחות, זמן של אתגרים, ישנים למראה אבל גם חדשים במהות.

אתם נמצאים בתוך זמן המגשים את משאלת הלב של היקום כולו. זו הבחירה בחופש, זו הבחירה באחריות אישית, אשר מניעה את החיים בכדור הארץ בזמן הזה. ההסכמה והבחירה המשותפים לכלל האנושות, לקחת את מלוא האחריות האפשרית על מי שאתם, היא זו שמניעה כבר זמן מה שרשרת של אירועים אשר תלך ותמשך.

במובן מסוים אפשר לומר כי העולם מזדעזע; מזדעזע משום שבני אדם רבים יותר ויותר אינם מסכימים לשתף פעולה, הם אינם מסכימים לשחק משחק שהחוקים שלו כבר אינם תקפים למי שאתם.

יש מידה גדולה יותר של זכרון ער בעולם הזה ביחס למי אתם ולמה אתם ראויים, שאינו מאפשר להמשיך ולנהל מנגנונים כאלה ואחרים של שתיקה והשתקה. ככל שיותר ויותר בני אדם מדברים, ככל שיותר ויותר בני אדם נזכרים, כך העולם כפי שאתם מכירים אותו הולך ומשתנה.

להחזיר את השליטה האבודה

כמובן שבתוך הזמן הזה ישנו ניסיון רב עוצמה להחזיר את הדברים לאופן שבו הם היו. זה ניסיון המתקיים גם ברבדים הפנימיים של כל אדם עם עצמו וגם במציאות הקולקטיבית. יש בני אדם היושבים כעת בתוך חדרים סגורים, בכתובות שאינן קיימות, ומנסים לתכנן כיצד לשלוט במה שכבר איננו ניתן לשליטה; כיצד לשכלל אמצעי שליטה המוניים בהמון שאינו מוכן שישלטו בו.

זה ניסיון המתקיים במציאות הקולקטיבית כשם שהוא מתקיים בתוככם, וישנה מידה רבה של חמלה וסבלנות ביקום סביבכם ביחס לניסיונות הללו. ישנו גלגל המסתובב שלא ניתן לעצור אותו ולסובב אותו בחזרה. אנו מחכים, מעט משועשעים, בשביל לראות מתי תבינו זאת ומה אתם צריכים לעבור בשביל להבין זאת.

ההתפכחות עשויה להיות לעיתים כואבת, ופעמים רבות היא תביא איתה מידה גדולה של הקלה. אלו הרגילים להזיק בכוח יגלו שהם חסרי אונים, ואלו הרגילים להיות חסרי אונים יבינו כמה כוח הם נושאים בתוכם.

אתגר ושמו בלבול

המגמה הזו מציבה אתכם כאמור בפני אתגרים. האתגרים הללו אינם מופיעים רק בדמות של ממשלות כאלה ואחרות או קבוצות כאלה ואחרות, האתגרים הללו מופיעים בזמן הזה בתוך המציאות האישית שלכם.

אתם עומדים מול החיים הפרטיים שלכם ורבים מרגישים בזמן הזה חסרי אונים מצד אחד ומבולבלים מצד שני. הדרך פתוחה בפניכם יותר מכפי שאתם רגילים וניתן לבחור בחירות רבות יותר מכפי שאתם מרגישים שאתם ראויים להן. איך בוחרים בתוך מציאות כזו? איך מגשימים בתוך המציאות הפרטית את הרצון שלכם? איך מגלים מהו?

הפחד מציע: להסתתר

האתגר נובע וגדל כאשר במציאות שלכם יש קשיים כאלו ואחרים, אז רבים מכם מחפשים פתרון מהסוג שהם רגילים אליו – גורם כזה או אחר שיבוא ויציע להם הצעה ופתרון. יש המחפשים אותו מחוץ להם, יש הפונים אל הפחד בתוכם ומחפשים את הפתרון שהוא מציע.

אבל הפתרון האמיתי אנו נמצא במקום האומר לכם עד כמה כדאי לסגור את הדלת ולהשאר קטנים. הפתרון יכול להופיע אם בני אדם יסכימו להיות חסרי אונים. חוסר האונים הזה הוא אשליה והעובדה שאתם חווים אותו נובעת מכך שאתם מכילים יכולת השפעה גדולה יותר מאי פעם אבל אתם עדיין אינכם מבינים זאת.

עברתם שינוי אבל אתם עדיין מתנהגים כפי שאתם רגילים להתנהג – מבוהלים מהמציאות מבלי שאתם באמת מבינים עד כמה אתם מסוגלים להשפיע עליה, עד כמה מי שאתם יוצר את מה שאתם.

לכן פעמים רבות הפתרון בזמן הזה – הפתרון המועדף על אנשים רבים בזמן הזה – הוא לעשות את מה שהפחד אומר. להתחבא עד יעבור זעם, להסתתר, לא לראות ולא להראות, להתעטף בכל צעיף אפשרי.

אנו כאן הערב בשביל להזכיר לכם שאין צעיף שאפשר או כדאי להסתתר מאחוריו. כל צעיף אשר תקחו בימים אלו, אם תנסו לשים על פניכם, יתפורר ברגע שתגעו בו. שום פתרון מהסוג שהפחד מציע לא יביא איתו שקט. שום התקפלות לא תביא לתחושה של רווחה, לתחושה של בטחון.

מקום המסתור שבתוכו אתם רגילים להיות, שאליו אתם רגילים לברוח, הפך זה מכבר לקטן מדי עבורכם. אין זה משנה עד כמה תנסו לכווץ את עצמכם, לא תרגישו נוח בתוכו.

כך אתם נמצאים בזמן הזה, מנסים בכוח להתכווץ בחזרה, מתמודדים עם ההבנה ההולכת וגוברת שההסתתרות אינה נוחה עוד. מבוהלים מצד שני בפני המציאות המרגישה פעמים רבות ריקה. כזו שאינכם יודעים איך להשפיע עליה, איך לפעול בתוכה, איך ליצוק אל תוכה את מה שאתם מבקשים לחוות.

הסתגלות לחוויה חדשה

הזמן הזה, הוא, אפשר לומר, זמן של מעבר. בין ישן לחדש, בין צמצום לרווחה, אתם נדרשים לגלות מידה של סבלנות ביחס לחוויות שלכם כעת. תחושות של חוסר אונים, של בלבול, רגשות של פחד וכעס, של ייאוש, של חוסר אמונה, כל אלו עולים בעוצמה בזמן הזה. אתם מרגישים קטנים אל מול המציאות בעוד שבפועל, מעולם לא הייתם גדולם.

ייקח זמן להבין בחוויה, בעומק שלכם, את המילים שאנו אומרים, לכן כעת בזמן הזה, האמינו לנו, גם אם אינכם מבינים זאת. גלו כלפי עצמכם סבלנות, אפשרו לרגשות להיות. אם אתם מבוהלים מאוד, תנו לבהלה לעטוף אתכם, עד שהיא כבר לא תוכל להחזיק מעמד ותנשור מעצמה.

אל תתאמצו להפתח. היו בתוך החוויה הרגשית, דואלית ככל שהיא תהיה. ככל שתאפשרו לעצמכם לעבור את תקופת ההסתגלות הזו, כך תגלו יותר ויותר עד כמה השפעה יש לכם על כל חייכם.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546