ללמוד שהכל בסדר: סדנה לריפוי אשמה, בושה וביקורת

שישה מפגשי אונליין, המשלבים תקשורים, שיחות, מדיטציות והילינג, עם כוונה להביא למרחב חדש של יצירה וחופש * מתחילים ב-13.11

במסע הרוחני שלי, ובעבודה שלי עם אנשים בטיפולים ובקבוצות, אני שוב ושוב מגלה כמה עמוק הכאב האומר "אני לא בסדר". כאב שמייצר אשמה ובושה וביקורת, שמייצר פחדים מסוגים שונים. כאב שמשפיע על ההתנהגות שלנו, השפעה שיכולה לבוא לידי ביטוי בכל תחומי החיים.

כאשר טוהר התחילו להעביר בתקשורים את נקודת המבט האומרת "הכל בסדר", זה היה לי ברור שיש בתפיסה הזו מרפא לאותה תחושה כואבת ועיקשת. ללמוד שהכל בסדר יכול לעזור בריפוי הרגשי, ומתוך זה גם להביא לשינוי של ההתנהגות שלנו ושל המציאות עצמה.

בתקופה האחרונה אני עובר סבב נוסף של ריפוי כאב ה"לא בסדר", מגלה שוב כיצד הכאב הזה משפיע עליי. באופן טבעי, הנושא הזה צף מחדש, בעוצמה גבוהה, בשיחות שלי עם אנשים שאני מלווה. מרבית הקשיים והבעיות שאנשים מתמודדים איתן, בכל תחומי החיים, נובעות מהכאב הזה.

מתוך זה נולד בי הרצון להעביר סדנה מתוקשרת, שתתמקד בריפוי של כאב ה"לא בסדר", עם הרגשות, המחשבות והתפיסות המוטעות שנולדות מתוכו. אני רוצה לעבוד עם קבוצה של אנשים, ולהשתמש בכל הכלים שאני עובד איתם כדי לסייע בריפוי – גם תקשורים של טוהר וגם מדיטציות, שיחות והילינג. עבודת עומק, יסודית וממוקדת, כדי ליצור חופש במקום בו יש כרגע כלא. כן, לחיות מתוך "אני לא בסדר" זה כלא לכל דבר.

טוהר נתנו את ברכתם, וכך הם מציגים את הסדנה:

"אתם כה רגילים להרגיש לא בסדר, לראות מה לא בסדר, לגלות מה לא מצליח ולא עובד ודורש תיקון, עד שאתם חושבים שזה עוזר לכם: אתם מאמינים בביקורת בונה ובשיפוטים ובהערכות, מאמינים שזה מקדם אתכם כאשר אתם מכירים בבעיות איתן אתם מתמודדים. האם אתם מודעים לבעיות שנוצרות, כאשר אתם עסוקים בלגלות מה לא בסדר?

"אנו לא מציעים לכם להגיד שהכל טוב. אנו לא מציעים לכם להתעלם ממה שקורה לכם. אנו לא מציעים לכם לוותר על מודעות עצמית – אנו רק מציעים לכם להפריד בין מודעות עצמית לבין ביקורת, בין מודעות עצמית לבין שיפוט. אנו מציעים לכם להכיר את עצמכם ממקום אוהב, מאפשר ומקבל, כזה שמבין שלא יכול להיות אחרת. כלומר, מתוך מקום היודע כי אינכם אמורים להיות מושלמים ושאינכם יכולים, ושזה בסדר שיש לכם מה ללמוד ומה עוד לעשות ולגלות.

"האם אתם מוכנים להכיר את האנושיות שלכם מנקודת מבט אוהבת? זו ההצעה שלנו עבור סדנה זו, זה מה שאנו מבקשים לעזור לכם ליצור".

מה מתוכנן:

שישה מפגשים, כל יום ראשון החל מה-13.11.22. כל מפגש יימשך כשעתיים (20:30-22:30).

בכל מפגש יהיה תקשור של טוהר, שניים מתוכם יהיו תקשורי שאלות-תשובות. זאת בנוסף למדיטציה מודרכה/הילינג, שיחה עם שחר, זמן לשאלות ותשובות, תובנות וכלים שונים.

בחלק מהמפגשים יהיו גם תקשורים שאלות-תשובות.

נושאי המפגשים*:

ביקורת – מדוע אנו מבקרים את עצמנו, ממה נובעת הביקורת והאם אפשר לחיות בלעדיה.

אשמה – באיזה אופן הביקורת יוצרת אשמה, מדוע אשמה כל כך קשה לריפוי וכיצד אפשר, בכל זאת, להשתחרר מהשפעתה.

בושה – מדוע אנו מתביישים בעצמנו, ממה נובעת הבושה, ומה היא באה ללמד אותנו על עצמנו. בעיקר, כיצד אנו יכולים להפוך בושה למקור של עוצמה.

פרפקציוניזם – האם אפשר לחיות עם חוסר מושלמות, מדוע אנו צריכים שהכל יהיה תמיד בסדר, כיצד זה קשור ליחסים שלנו עם האלוהות, והאם אלוהים יכול לעזור לנו לשנות את זה.

התנצלות – מדוע אנו מתנצלים כאשר אין סיבה לעשות זאת, האם יכולה להיות אפשרות לחיות בשלום למרות שאנחנו לא בסדר, והאם יש דרך אחרת לראות את הכל.

פחד – מה הפחד שמניע את תפיסת ה"לא בסדר", מה זה אומר שהכל בסדר, וכיצד אפשר לעשות את המעבר משלטון הפחד לחופש האהבה.

*טוהר העבירו בתקשור את נושאי המפגשים.

כדאי לדעת:

המפגשים ייערכו אונליין, בזום. 

המפגשים יוקלטו, וכל מי שנרשם לקורס יקבל אותם לאחר מכן. כך שאם אינכם יכולים להשתתף בשידור החי, תוכלו לצפות בקורס בכל זמן שתרצו.

המחיר:

720 שקלים, ניתן לשלם ב-3 תשלומים.

600 שקלים למנויי טוהר+, קופון ההנחה מחכה לכם בקבוצת הווטסאפ של הערוץ.

רוצים להצטרף?

כן, הסדנה הזו היא בשבילי

מתחילים:

13.11.22, יום ראשון, 20:30-22:30, מפגש ראשון.

סך הכל שישה מפגשים, אחת לשבוע.

המחיר:

720 שקלים, ניתן לשלם באשראי בשלושה תשלומים.

600 שקלים למנויי טוהר+, קופון ההנחה מחכה לכם בקבוצת בווטסאפ של הערוץ.

כדאי לדעת:

המפגשים ייערכו אונליין, בזום. המפגשים יוקלטו, וכל מי שנרשם לקורס יקבל אותם לאחר מכן. כך שאם אינכם יכולים להשתתף בשידור החי, תוכלו לצפות בקורס בכל זמן שתרצו.

Scroll to Top
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546