אנו אמורים לקבל אהבה ולתת אהבה, אבל ישנו הגבול הזה שאותו אנו עוברים, שבו אנחנו כבר לא אוהבים ונאהבים, אלא מֵרָצִים. כך תעזרו לעצמכם לעשות שינוי

אתמול שוב חזרתי לשאלה "לִרְצות או לְרָצות?". זה קרה בזמן טיפול שבו דיברנו על הילד הפנימי, זה שמרגיש לא אהוב ורוצה לרצות אחרים ברגע שהם אוהבים אותו. טוהר דיברו בתקשור בשבוע שעבר על הרעב של הילד הפנימי ועל הדברים שאנו מתמכרים אליהם כשאנו מנסים להשתיק אותו. אהבה של אחרים היא ללא ספק ההתמכרות העמוקה ביותר והנפוצה ביותר; אני לא חושב שפגשתי במהלך חיי מישהו שלא מכור לכך. ההבדל מתבטא בכמה עמוק הצורך ועד כמה רחוק אנו מוכנים ללכת במערכות היחסים שלנו, כדי להשביע אותו.

אנו חיים בעולם של אנשים, בתוך משחק מורכב של אין ספור מערכות יחסים, ואנו מביאים אל תוכן את הצורך שלנו ואת הרצון שלנו באהבה. כך אני מסתכל על זה: יש בכולנו רצון לקבל ולתת אהבה, וזה דוחף אותנו ליצור חברויות ומערכות יחסים רומנטיות. ויש בתוכנו את הצורך לקבל אהבה, שגורם לנו לעשות בשביל אחרים דברים שאינם בהכרח טובים לנו.

לא חסרות דוגמאות לאופן בו הצורך הזה משפיע עלינו. לוותר על ארוחת צהריים פעם אחר פעם כי "יש הרבה עבודה ואני רוצה לקבל קידום מהבוס"; לא להגיד דברים שמפריעים למישהו קרוב אלי כי "אני מפחד שהוא יכעס עלי"; לוותר לילדים על דברים לא נכונים שהם עושים כי "אני רוצה להיות הורה יותר טוב מההורים שלי". בטווח הארוך, כל זה הוא בסיס לוויתור עצמי עמוק כל כך שאפשר לשכוח בו מי אנחנו ומה אנחנו אוהבים ומרגישים ורוצים. הוויתור מצמצם את היכולת שלנו להיות באינטימיות וליהנות ממנה כשהיא קיימת; יכול להביא אותנו למינוס בבנק בגלל אבדן הקשר עם המציאות ועם מה שאנו צריכים ומה טוב לנו; ובהמשך גם ליצירה של בעיות ומחלות שונות בגוף.

במערכות יחסים יש נתינה וקבלה של אנרגיה, של תשומת לב, של יחס, של קרבה, לעתים של אהבה לכל דבר. אנחנו אמורים לתת ולקבל בצורות שונות; אם היינו אמורים לחיות לבד ולהסתדר לבד בעולם, היינו נולדים כל אחד על אי בודד, נוצרים יש מאין, גדלים לבד ומתים לבד. אבל זו אינה המציאות. אנו אמורים לקבל אהבה ולתת אהבה, אבל ישנו הגבול הזה שאותו אנו עוברים מעת לעת, שבו אנחנו כבר לא אוהבים ונאהבים, אלא מֵרָצִים (ונשארים לא מרוצים).

את הגבול הזה אנחנו עוברים כשאנחנו מחפשים לקבל מבחוץ משהו שאי אפשר לקבל. את החור בלב אף מילה טובה של הבוס לא יכולה למלא, החיוך של הילדים שלנו לא יכול לסגור, וגם התחושה שאנו רצויים על ידי הקרובים אלינו לא תגרום לו להיעלם. הילד בתוכנו שרעב לאהבה, והוא רעב לאהבה מאיתנו.

אהבה אומרת חופש להיות, אהבה אומרת כבוד והקשבה. ממני אל עצמי.

הדרך שבה אני עוזר לעצמי כאשר אני פוגש בעצמי את הדפוס הזה, היא לחזור לשאלה – האם עכשיו אני רוצה או מְרַצֶּה? האם זה טוב לי לעשות את זה, או שאני עושה את זה כדי אני מפחד לאבד אחרים, כי אני רוצה שהם יאהבו אותי?

רוצה או מְרַצֶּה? זו השאלה. אם תשאל ואותה בכנות את עצמכם, תתחילו לקבל מעצמכם תשובות לגבי מה מניע אתכם. כאן יכול להעמיק תהליך ההכרות עם הדפוס הזה ועם הרגשות, האמונות והזיכרונות המרכיבים אותו, ומתוך זה, יכול להיווצר שינוי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

תקשור-סיפור מיוחד לימי המלחמה כמו גם לחיים בכלל, על חברות ועל ויכוח ועל הדרך בחזרה הביתה. ספרו אותו לילדים שלכם, ספרו אותו לעצמכם
3 דק' קריאה
"יכול להיות שאתם ראויים לאהבה למרות מה שאמרו לכם ולמרות האופן שבו התנהגו אליכם, למרות הכאב הזה שיש לכם בלב, הגורם לכם להתרחק מאהבה כאשר היא נוקשת בדלת?" טוהר מדברים על אהבה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546