טוהר מעודדים אותנו בתקשור להתחבר מחדש לכוח לחיות את חיינו כפי שאנו רוצים. הם מסבירים בתקשור כיצד זה קשור לשמש שבפנים, מה היא מעוררת בנו וכיצד אפשר לעבוד איתה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, הזדמנות לעסוק במתרחש בעולם זה, במה שקורה בבני אדם, במה שקורה בין בני אדם, ובמה שקורה בין בני אדם לבין עולמות אחרים.

אנו נתחיל ונעסוק מעט בשמש, בשמש שבפנים, במושג הזה שאנו מציעים להצמיד אותו לשנה הזו, שנת 2021.

ישנה משמעות רבה וחשיבות רבה לתשומת הלב שאתם יכולים לתת לשמש שבפנים, ויש לכך מספר סיבות.

בכך שאתם נותנים את תשומת הלב לשמש שבפנים, אתם חוזרים פנימה. אנו מבקשים להדגיש ככל שאנו יכולים, שהחזרה פנימה היא משמעותית בזמן זה עד מאוד.

באופן טבעי אתם יכולים להיות מרוכזים מאוד במתרחש בעולם הזה. האירועים החיצוניים הם כה אינטנסיביים, השינויים הם כה מהירים, והרגשות שמתעוררים בכם ביחס לכל זה הם כה חזקים, עד שאתם עשויים באופן טבעי להתרכז בעיקר במה שמתרחש מחוצה לכם ובאופן שבו זה משפיע עליכם באופן ישיר או באופן עקיף.

כל זה יכול גם להסית אתכם מעצמכם, להפוך אתכם להיות יותר חלשים, יותר מוגבלים מכפי שאתם, להגביר שלא לצורך חוסר אונים, ובאופן שאינכם לגמרי תופשים, להפוך אתכם ליותר חסרי השפעה.

חשוב להבין כי המציאות שנשקפת לכם – מכלי תקשורת, משיחות בין אנשים, וברשתות חברתיות מצומצמות יותר או פחות – מבטאת רק היבט אחד של המציאות. לעיתים היא מבטאת את העיוות של המציאות.

זה עניין מאתגר להתייחס אל המציאות באופן הזה, משום שעיוות של מציאות הוא מציאות בפני עצמה. בני אדם יכולים לחיות בתוך עיוות שייתפש על ידם כמציאות לכל דבר ועניין. התגובה לעיוות, באופן הזה, הופכת את העיוות לחוסר עיוות. אבל חשוב להכיר בכך כי המציאות המשתקפת לכם מבטאת פעמים רבות עיוות מסוים. העיוות העיקרי שאנו יכולים להצביע עליו הוא שאתם חלשים ושאתם חסרי השפעה, ושאתם נידונים לנצח להיטלטל בין כוחות חזקים וגדולים מכם.

זה בהחלט מאתגר בזמן זה, משום שישנם כוחות חיצוניים וגדולים מכם אשר מעורבבים במציאות ומנסים להשפיע עליה, לנווט אותה, ולנתב אותה לכיוונים כאלה ואחרים. מכאן גם העיוות אשר משתקף לכם במקומות השונים. כך שאתם יכולים בהחלט בקלות להסתחרר בתוך המערבולת הזו, להאמין לה ולהיעשות יותר חלשים מכפי שאתם.

לכן אנו אומרים שההתמקדות, שמתן תשומת הלב לשמש שבפנים, היא פעולה משמעותית. משום שבכך שאתם עושים זאת, אתם מחזירים את הכוח פנימה. היא משמעותית גם משום שמדובר בשמש שבפנים.

הטרנספורמציה של השמש

מהי שמש? כמו שהיא מקור של אור ושל חום ושל חיים, היא מקור לטרנספורמציה. היא יכולה לקחת דבר מה מסוים בעזרת האיכויות המחממות שלה ולאפשר לו את הטרנספורמציה, שהיא תהליך הגדילה וההתפתחות.

זוהי מהותה של שמש, בין אם היא זו אשר בשמים ובין אם היא זו שבתוככם.

ישנה השמש בתוככם, שזו מהותה וזו משמעותה. היא מחממת אתכם, היא מאירה אתכם, היא מעודדת אתכם לצאת אל העולם ולהיחשף כפי שאתם, היא מאפשרת לכם לעבור תהליך התפתחות, סוג של טרנספורמציה.

אם הירח מאפשר התכנסות, הרי שהשמש מביאה איתה חשיפה, יציאה אל העולם של האמת של מי שאתם. אם בחסות הירח אפשר להתכנס ולהסתתר, הרי שבחסות השמש אתם מתבקשים להתגלות ולהיחשף.

דברים אשר היו מוסתרים נחשפים עוד ועוד, אמיתות נסתרות מתגלות. לא רק ביחס לדברים שאתם תגדירו כבעיות, אלא גם הכוח שלכם, העוצמה, אם תרצו, היכולת שלכם להשפיע על מציאות. כל אלו נחשפים יותר, הופכים להיות ברורים יותר בעצם קיומם.

אתם יכולים לחוות את עצמכם באופן שלא חוויתם מעולם, לגלות כיצד הקסם הוא פנימי, ושהוא נובע מתודעה מאוחדת. כאשר אתם נעים מתוך הפנים אל החוץ, מתוך הרצון להביע את עצמכם כפי שאתם – איזה קסם אז נוצר במציאות, אילו שינויים מפתיעים יכולים להתרחש כהרף עין, מתממשים ביומיום שלכם, בתחומי עיסוק, במערכות יחסים, בסוגיות של כסף ובריאות? מה יכול לקרות כאשר אתם מונעים מתוך השמש החוצה אל העולם?

מה שקורה הוא מעין טלטלה שכזו, מעבר בין חולשה וחוסר אונים והרגשה של חוסר יכולת להשפיע, לבין חיבור עמוק יותר אל מקור האור שלכם, אל מקור הכוח, אל היכולת שלכם לעמוד אל מול פחדים, אל מול ספקות, אל מול ביקורת, וגם אל מול חולשה וחוסר אמונה ביכולת. לעמוד מול כל זה ולדעת כי זו איננה כל האמת, ולהיות כפי שאתם, ולהתפתח כפי שאתם, ולחיות כפי שאתם רוצים לחיות.

זה עשוי להיות מאתגר לחיות כפי שאתם רוצים לחיות כאשר מגבילים אתכם. האם אתם מוכנים בתוך המגבלה הזו, זמנית ככל שתהיה, ליצור לעצמכם חופש חדש להיות כפי שאתם, כפי שאתם רוצים להיות? האם אתם מסכימים לכך? השאלה הזו מרחפת באוויר בזמן הזה.

אתם יכולים להיכנע אל המגבלה, אל הפחד, אתם יכולים להאמין להסתה שהפחד יוצר, שלכם נגד עצמכם, וכך לתפוש את עצמכם יותר חלשים וחסרי אונים מכפי שאתם באמת. ואתם יכולים לגדול, לגלות את מי שאתם חרף מגבלות, שחלקן עשויות להיות חיצוניות, אבל מרביתן פנימיות.

שחרור ממגבלות פנימיות

אנו מבקשים כי תשימו לב לכך בזמן הזה, למגבלות שיש בתוככם. לא רק למגבלות חיצוניות שקל להיאחז בהן, להדגיש אותן; אולי להיבהל מהן או להיכנע להן או להזדעזע מהן או להלל אותן. חזרו אל המגבלות הפנימיות – אילו תפישות, אילו אמונות, מגבילים אתכם מלהיות מי שאתם.

אנו מבקשים להדגיש זאת שוב ושוב עד כמה חשובה בזמן הזה החזרה שלכם פנימה אל תוך עצמכם, עד כמה חשוב לחזק את החיבור האוהב שלכם עם עצמכם, עד כמה חשוב לחזק את האמון ביכולת שלכם, עד כמה חשוב לחזק את ההבנה כי אתם יכולים להיות כפי שאתם רוצים להיות.

זה משמעותי עד מאוד, משום שהכוח מגיע מתוך זה, מתוך מי שאתם. הוא לא מגיע ממי שנותנים לכם אישור להיות. כל עוד אתם זקוקים לאישור להיות, אתם אינכם יכולים להיות. האישור שאתם מחפשים לעיתים יכול להגיע ממדינה או מממשלה, לעיתים מקרובי משפחה, מחברים, מבני זוג, מילדים, מהורים, וכן הלאה וכן הלאה. אין זה משנה מי המקור שאליו אתם נושאים עיניים, כל עוד הוא חיצוני, לעולם לא תוכלו להיות מי שאתם מבקשים להיות.

תשומת הלב, חשוב עד מאוד כי תחזור פנימה, אל השמש.

אם תרצו, אתם יכולים בזמן הזה לתרגל זאת בתוך מדיטציות: להתחבר אל השמש שבפנים, לחוש בה, לראות אותה, לחוות את החום שלה, את האור שלה, ואת התנועה שהיא יוצרת, את התנועה של ההתפתחות, של הטרנספורמציה.

היא קיימת בכל בני האדם, השמש, והיא יותר נגישה, היא יותר גלויה מכפי שהיא הייתה בעבר. אתם יכולים לחבור אליה, לחזק את הקשר האנרגטי-רגשי ביניכם לבין השמש, וכך לחוש בכוח שלה – כיצד היא דוחפת לעבר התפתחות, כיצד היא יוצרת בתוככם טרנספורמציה, כיצד היא לוקחת מהות קיימת ומתמירה אותה לכדי מהות חדשה.

זה מה שעושה השמש – היא מאכלת ושורפת ומאדה פחדים וספקות, ויוצרת בכם נחישות לבעור בחום שבוער שוב ושוב עוד ועוד, לזמן יותר ארוך מכפי שאתם תופשים זאת. יש בכם את האיכות הזו. כל מה שאתם יודעים ועוד לא יודעים על השמש שמרחפת לכם ליד כדור הארץ, יש בכם. כל מה שאתם מזהים בשמש ויודעים עליה, יש בכם.

האם אתם מוכנים לראות זאת בזמן הזה, בחודש הזה אשר מתחיל, במי שאתם כעת?

מאבק בין כוחות

זה איננו מסר שמוגבל ברלוונטיות שלו לחודש זה, הוא איננו מסר חדש. כלומר, החשיבות של החיבור פנימה היא לא חדשה, ואנו עוד נעסוק בכך ככל שיהיה בזה צורך, גם בהמשך הדרך. אבל יש לכך חשיבות רבה בזמן הזה משום שהכל דוחף לכדי תנועה, לכדי התפתחות.

משום כך, ישנה גם לעיתים תנועת נגד, של ליצור סגר ומעצור וחוסר תנועה. זהו מאבק גדול מכפי שאתם תופשים אותו, כזה המערב את העולם שלכם עם עולמות אחרים, כוחות שאינכם מבינים. יש את הכוח המבקש לעצור, יש את הכוח של החיים המבקש להתעורר.

אנו לא מבקשים להסביר במדויק מהם אותם כוחות, בעיקר משום שאנו איננו רוצים לתרום לאותה תפישה נפרדת, נבדלת, שיש בכם. תפישה שבה או מתוכה אתם מזהים כוחות כחיצוניים מכם ואז אתם תופשים את עצמכם שוב כקטנים וחסרי אונים וחסרי השפעה. לכן אנו איננו רוצים לומר או למסור מידע אשר יכול, אולי, להשביע סקרנות, אבל עבור חלק מכם, גם לשמר אתכם בתודעה של 'אני קטן, אני קטנה, חסר/ת השפעה'. זה רחוק עד מאוד מן האמת.

אתם לא צריכים שכל העולם יתעורר בשביל להתעורר, אתם לא צריכים שכל העולם ישתנה בשביל להשתנות. כל אחד וכל אחת מכם מהווים עבור עצמכם שמש, והשמש איננה עסוקה במה שעושות שאר השמשות, בהחלט לא. היא איננה מסתכלת על מערכות אחרות של כוכבים, על גלקסיות אחרות, ובוחנת מה קורה פה ומה קורה שם כדי לדעת מה להיות. היא נוכחת בפני עצמה. גם אם היא חריגה וייחודית במרחב הקרוב, היא איננה עסוקה בהשוואות ובתחרות. היא מאירה מתוך עצמה את העולם, היא נוכחת. השמש הזו, יש בכל אחד ובכל אחת מכם את המהות שלה.

אנו מציעים בזמן הזה, בחודש הזה, כי תחזרו אליה יותר מתמיד. ההצעה הזו עשויה בהחלט להיות משמעותית גם מעבר למסגרת זמן של חודש כזה או אחר. אך בכל זאת, בזמן זה בו אנו נפגשים, ועבור כל מי שנחשף למסר זה בנקודת זמן כזו או אחרת בלוח השנה הליניארי שלכם, אנו אומרים כי הדבר הוא משמעותי עד מאוד כעת. אין זה משנה מה ה-כעת שלכם בלוח השנה בו מסר זה התקבל, יש לחיבור הזה כעת חשיבות רבה.

התחברו מחדש אל השמש ואפשרו לה לשרוף ולאדות ולפוגג ספקות וחוסר אמונה. היא קיימת בכם, אנו מבקשים לומר זאת פעם נוספת כדי לוודא שמילים אלו מגיעות עמוק ככל האפשר, ונוגעות ומאירות אתכם מבפנים ככל האפשר – יש בכם מן השמש, גדולה ורבה. הרשו לה להאיר אתכם מבפנים, לחמם אתכם מבפנים, ולדחוף אתכם אל עבר תנועה וטרנספורמציה.

זו ההצעה שלנו, זה הדבר שאנו מציעים ומזמינים אתכם לחבור אליו בזמן זה.

כאן אנו נסיים.

שמחנו, אם כך שלום.

טוהר.

1 מחשבה על “להתחבר אל השמש שבפנים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

15 דק' קריאה
טוהר מתארים את ההתמודדויות שלנו מנקודת מבט רחבה – השינוי שהעולם עובר בעשרות השנים האחרונות, התפקיד של הקורונה בתהליך, המאבק בו כולנו נמצאים והפחד המדבר
15 דק' קריאה
רבים רוצים לחזור לשגרה, אחרים רוצים לאיזון. כולם רוצים שליטה, אומרים טוהר בתקשור החדש, וזאת כדי לנוח. מדוע זו אינה הדרך האפשרית להגיע למנוחה ומה כדאי שישתנה?
15 דק' קריאה
הניסיון שלנו להתעלות מעל הפגיעות, האופן שבו הקורונה מחייבת אותנו להתמודד עם פגיעות, ומדוע כדאי לנו להיפרד ממעטה ההגנה שאנו רגילים אליו. טוהר מסבירים זאת ועוד
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546