בתקשור זה טוהר מסבירים איך יוצרים קסם, מדוע זה מפתיע אותנו כאשר זה קורה, ומדוע הסדנה הקרובה תתרחש דווקא בגלסטנברי
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים. אנו מבקשים בזמן זה, במפגש זה, לדבר מעט על קסם בהקשר הרחב של המילה, וגם להסביר מעט מדוע אנו מבקשים לדבר על קסם דווקא במקום זה אשר עליו דובר קודם לכן ומה אנו מתכננים ליצור.

אז אנו נתחיל ונאמר שקסם הוא פעולה שמתרחשת בניגוד להיגיון של בני-האדם והיא מתרחשת במהירות, ומשום כך היא סותרת את החוויה המוכרת.

החוויה המוכרת היא שהדברים הם יותר מורכבים ואיטיים, ויש בחוויה המוכרת של בני-האדם ספקות וחוסר אמונה, ויש פחד. אבל קסם הוא פעולה של יצירת מציאות שנוצרת באופן שסותר חוויות רגשיות יום-יומיות – והיכולת ליצור מציאות באופן הזה היא יכולת שקיימת בכל בני-האדם, והאנרגיה הזו כאמור הולכת ומתחזקת. ככל שבני-האדם מוכנים יותר לגעת בליבה של מי שהם, כך הם מגלים בתוך עצמם יכולות שהם לא גילו קודם לכן. כך שזמנים אלו באופן כללי וגם סדנה זו הם יותר מכל הזמנה להפתעות, לגלות בעצמכם את מי שלא חשבתם שאתם ואת מה שנראה בתור סיפור כבר מה שהוא רחוק.

אז כן, אנו יכולים לומר שהאיכות של הקוסם היא האיכות הקיימת בכל בני-האדם וישנה היכולת וישנה הדרך להתחבר פנימה ולהעמיק את החיבור אל היכולת הזו ולאיכות הזו, ולאפשר לה ליצור מציאות.

זה חלק מהסוד של קסם – אתם אינכם עושים בשביל שדברים יקרו, אתם מאפשרים. הקוסם הוא מהות, נגדיר זאת כך – עוד לפני שזה אדם, גבר או אישה, זו מהות, אשר יש בה את הכוונה הברורה לדבר מסויים, את ההסכמה המלאה לאפשר לדברים לקרות כפי שהם יכולים לקרות.

זו כוונה שאין בה פעולה, זו כוונה שאין בה התערבות, זו כוונה שאין בה עשייה ובהחלט אין בה מאמץ. זו כוונה שיש בה הוויה. כאשר כוונה מגיעה שלובת זרועות עם הוויה – אז קסם נוצר.

שילוב זרועות פנימי זה הוא דבר מה אשר מתקיים בתוך בני-האדם באופן טבעי. אך אתם למדתם להתרחק מהוויה ולכן הכוונה שלכם לרוב מלווה בעשייה רבה ומאמץ רב ובמאבק ובהשתדלות ובהתנגדות. אבל הקסם אנו כרוך במאמץ; לעיתים יש צורך בעשייה משום שאתם עדיין נמצאים בתוך גוף ולעיתים יש צורך להניע מהליכים כאלה ואחרים באופן פיזי, אבל הקסם בבסיסו נוצר כשהוויה וכוונה משלבים זרועות.

כוונה – איזה שינוי אתם מבקשים לשנות, איזה מימוש אתם מבקשים לממש.

הוויה – כלומר ההסכמה להיות נוכחים בתוך מי שאתם. לשאת את עצמכם כפי שאתם.

כך נוצר קסם וזו בפשטות, בקצרה, מהותו של הקוסם, אם תרצו של הקוסמת. הדרך ליצור קסם היא להעמיק את שני ההבטים, כלומר את ההוויה שלכם ואת הכוונה שלכם, להכיר את הגורמים המפריעים להוויה ולכוונה, גם להכיר את הדרך ולחבר בין השניים.

כבני-אדם אתם מפוצלים. תודעת הקוסם מפוצלת בתוך בני-האדם, אתם אינכם מכירים את עצמכם ככאלה. הוויה לחוד, כוונה לחוד וכאשר אלו מתחילים להתחבר, אתם חווים הפתעות, ניסים וקסמים. מה שאנו מבקשים לעשות בסדנה זו הוא לעזור לכם לחבר את החלקים, לעבור לשלב חדש באופן שבו אתם חווים את עצמכם ומתנהלים ביום-יום. פחות מאמץ, יותר הסכמה. כוונה עם הוויה זה השילוב אשר יוצר קסם.

אז אנו נעזור לכם להעמיק את ההוויה ואת הכוונה, ואנו מבקשים לעשות זאת באופן מסויים דווקא במקום זה. כפי שכבר נאמר קודם לכן, חלק ממי שאנחנו, מהקבוצה שאנחנו, היינו בגוף במקום זה מספר פעמים. הלכנו בתוך השדות ובין ביצות ויצרנו מציאות, תרגלנו קסם.

חלק מכם היה שם וחלק מכם היה איתנו, ואתם עשויים לזכור זאת באופן אינטואיטיבי. אצל חלק מכם יתכן והזיכרונות יהיו קבורים עוד יותר בעומק, וכל זה לא ישמע לכם מוכר. אבל חלק מכם היו איתנו שם, ויש צורך לחזור אל ההיסטוריה הזו, אל תקופות אלו בהסטוריה, כדי לרפא חוויות כואבות שנותרו, הממשיכות להשפיע, וגם כדי להיזכר בתרגול שכבר נעשה ובידע שכבר התקבל וביכולת שכבר התפתחה. להיזכר ולהביא את זה לכאן, למציאות שלכם, לגוף הזה, לאישיות הזו. ליצור חיבור מחדש בין מי שהייתם אז לבין מי שאתם היום כדי לפנות מקום למי שתהיו.

הבחירה בגלסטנברי

זו אדמה מאוד יחודית במובן הזה, אחד מהמקומות בעולם זה של בני-האדם שקסם רב נעשה בו. דורות של בני-אדם תרגלו קסם ומסגרות שאפשר להגדירן כבתי-ספר נוצרו במקום זה מידי פעם כדי לאפשר התפתחות מודעת ומכוונת.

האדמה נושאת זאת, את הזכרונות הללו ואת הידע והיא שם כדי לתמוך כדי באלו המבקשים להתעורר מחדש, להיזכר במהותו של קוסם ולחבר מחדש כוונה והוויה.

אז זה מה שאנו מבקשים לעשות בתהליך זה, בסדנה זו – לעזור לכם להתחבר מחדש, ולעשות זאת במקום שיתמוך בכך ויאפשר שינויים ותנועות מסוגים חדשים, בהקפים שהם אינם תמיד מוכרים. אז זו ההזמנה שלנו, זו ההצעה ועכשיו נותר למי שמתעניין בכך לבחור האם להצטרף או לא.

בכל מקרה אנו נאמר – שימו לב להוויה שלכם, הכירו את היכולת שלכם להיות. שימו לב לכוונה שלכם, הכירו את הדרך שלכם לחדד אותה. לעיתים יש לעבוד על כל היבט באופן מפוצל כדי שהחיבור ביניהם יוכל להיות כזה, אשר יוצר מחדש תודעה של קוסם.

אלו הם הדברים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
מה גורם למחלות נפשיות? כיצד כדאי להתייחס אליהן ולרפא אותן? טוהר מתייחסים לנושא ומסבירים אותו מנקודם מבטם
2 דק' קריאה
טוהר עונים בבהירות רבה על השאלה "מה טוב בלהיות בן אדם?". כדאי לקרוא את המילים שלהם
החיפוש אחר הארה הוא משאת ליבם של אנשים רבים, חיפוש שעשוי להיראות טבעי ואפילו הגיוני. טל איתן, לעומת זאת, רואה בכל זה בעיה שכדאי מאוד להתייחס אליה * טור אורח
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546