"זהו הרגש אשר מתחיל להיווצר סביב ללב, ככל שהחיבור לאחד, לאלוהות, הולך ונעלם"
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

"האפילה אשר עליה אנו מדברים מתחילה להחשף. זוהי בדידות עמוקה אשר עולה ממעמקים של אהבה.

"זהו כאב, זהו הרגש הראשוני, אחת התחושות הראשונות שמרגיש אדם בגלגול הראשון, כאשר נמצא בפעם הראשונה בכדור הארץ. זהו הרגש אשר מתחיל להיווצר סביב ללב, ככל שהחיבור לאחד, לאלוהות, הולך ונעלם.

"דלת שהיתה פתוחה נסגרת, ואי אפשר לפתוח אותה שוב – כך נוצרת בדידות,  והיא חוזרת על עצמה שוב ושוב, בכל פעם, בכל גילגול, בכל אירוע אשר דומה לחויה הזו. בכל פעם שנסגרת דלת, בכל פעם שנוצר מפגש עם אטימות, עם סגירות, חוסר כנות, בכל פעם שמפגש כזה קורה, נחשפת בדידות. אם אדם אינו ערני, הבדידות כתוצאה מכך גדלה, ולא נעלמת.

"הרגש הזה הוא אחד הרגשות האחרונים והדומיננטיים ביותר שחשוב לרפא, ולכן על אדם שנמצא במסע רוחני לרפא את רגש הבדידות. משום שכשחוזרים הביתה, ככל שהשקט גדל והחיבור לאחדות הולך וגדל, ככל שהחיבור הופך להיות יותר נגיש, יותר אפשרי, כך הרגש הזה הולך ונחשף. הוא התהום שיש לחצות בשביל לחזור הביתה.

"בדידות היא ההפך מאקסטזה, היא ההפך מאהבה, והיא בו זמנית מה שמסתיר אותה. החשיפה של הבדידות וההסכמה לחוות אותה, היא האתגר הקשה ביותר אך המשמעותי ביותר, כי האלוהות, האחדות, היא לא דבר חיצוני להגיע אליה, היא חויה פנימית, היא תודעה של חיים, והיא אפשרית רק למי שמוכן לצלול פנימה.

"במובן מסוים הבדידות היא ההפרדה של האדם מתחושת השקט והאושר בתוכו, ולעיתים קרובות יש צורך לעמוד בפני חוסר חיצוני זה או אחר כדי לחזור לכאב. יש חשיבות גדולה בהסכמה לטבוע אל תוך הכאב ובדרך זו למוסס אותו.

"המלחמה הזו שכה רבים מדברים עליה, שכה רבים רוצים אותה, שכה רבים מבקשים להמנע ממנה, במידה ותקרה, צפויה לעלות לא חושך, כי אם בדידות. משום כך, גם אם הדבר מעט מוזר, היא יכולה להיות תועלת גדולה אם היא תקרה.

"אנו הערב יודעים שאין צורך במלחמה, כי הבדידות אשר קיימת בכם כבר נמצאת כאן. כל מה שצריך הוא לנקות אותה מהגוף ולמוסס אותה. זוהי בחירה של אמיצים, עדיין אולי של מעטים, אך היא כורח המציאות של כל התרבות הזו.

"במקום של בדידות כל שנותר הוא הרצון למות. בדידות מספרת כל פעם מחדש שהחיבור אינו אפשרי, ולכן תחושת המוות היא בלתי נמנעת. שינוי קורה כשאדם מוכן לחמול על עצמו, לגלות שהוא מפחד ולקבל את המצב כפי שהוא. זו כניעה אמיתית, ורק בה יש שינוי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

17.1.21, יום ראשון, 19:30-22:30

סדנה מתוקשרת חדשה עם טוהר ושחר, שתעסוק בשמש שבפנים, כלומר באיכות אשר תהיה הדומיננטית בשנת 2021. הסדנה תשלב תקשורים של טוהר, מדיטציות וכלים נוספים, במטרה להכיר את השמש שבנפים ולעזור לנו להנות מההשפעה שלה. כך אומרים טוהר: "זה מה שאנו מבקשים לעשות בסדנה זו – לעזור, לתת יד נוספת, נקודת מבט נוספת, כך שתוכלו לא רק להכיר את השמש שבפנים, אלא גם להוות שמש לעצמכם ולאחרים. לעזור לכם להשתנות, בהחלט, ויחד איתכם, לעזור לעולם כולו להשתנות".
זו סדנה של עשר פגישות, שתתקיים אונליין, אחת לשבועיים.
מחיר: 170 שקלים לפגישה. 

מאמרים נוספים בנושא

30 דק' האזנה
הפרק החדש בפודקאסט מוקדש לאחד הרגשות הקשים ביותר, ולגורם האמיתי לסיבה שאנו מרגישים כך בחיינו (רמז: זה לא באמת קשור באנשים אחרים)
שעה וחצי צפייה
מה התפקיד של הרגשות שלנו? מדוע כדאי לנו להרגיש אותם מחדש? ומה עושים איתם? על כל זה ועוד במפגש אינטרנטי זה, המשלב תקשור של טוהר והרבה שאלות ותשובות עם המשתתפים
אחד הפרדוקסים ביחסים המשפחתיים שלנו הוא שדווקא בקרב המשפחה, אנחנו לא פעם מרגישים עצובים ובודדים. יש סיבה מדוע זה כך ודרך להקל על עצמנו. כתבה שלישית ואחרונה בסדרה
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546