טוהר ממשיכים לעסוק בנושא אבל הפעם מנקודת מבט קולקטיבית

אנו ממשיכים לעסוק במוות חברתי, אך אנו הולכים לעשות זאת לכמה רגעים מנקודת מבט אחרת.

דבר מה מתחולל לו בזמן הזה בעולם בו אתם חיים, והוא המוות של החברה. זה תהליך שנדמה לנו החל בשנים האחרונות, והוא מתחיל להראות לראשונה באופן כזה שלא ניתן לפספס. זה התהליך שדרכו ומתוכו בשלב מסויים תחל למות גם המדינה, ומכאן הבשורה של השינוי תצא למקומות אחרים בעולם.

זו החברה שלכם שמתה, ואלו הן בעיות של שלום ובטחון וכלכלה, אשר מייצרים פערים כה חריפים, עד שהם מפרקים את החברה לגורמים, ומתוך זה הם מפרקים את החברה בחזרה לאנשים בודדים, לפרטים. זה מקצין יותר ויותר את החוויה שרבים האנשים אשר הולכים איתה בעולם, והיא שאין יותר אלוהים, וכל אדם צריך לדאוג לעצמו, משום שאין אף אחד שיעשה זאת.

אנו מזהים ומודעים לקיומן של התפרצויות של טוב לב בעולם שבו אתם נמצאים, ותמיכה ועזרה שהם באמת ייחודיים ויוצאי דופן גם לאור מה שאתם זוכרים ומכירים. אך מעל הכל, מה שמתפורר ומת, גוסס בשלב זה, זוהי החברה.

עושים זאת אלו אשר הם יוצאי דופן, אלו אשר הם שונים באשר הם, בכל צורה שהיא. חברה לרוב מתנהגת באותה צורה, ולמעשה בני האדם מתנהגים באותה הדרך – כאשר הם עומדים מול אדם אחר אשר מאיים עליהם, מתוך הפחד שדבר מה ישתנה, שהם הולכים לאבד את האופן שבו הם מכירים את החיים, ולהיחשף למשהו חדש, גם מחוצה להם ובעיקר בתוכם, הם מגייסים אנשים אחרים עם אותו פחד, משלבים זרועות ויוצאים נגד אותו אדם אשר מעורר בהם את הפחד הזה, ומביא את השינוי.

כך עבדה החברה מאז ומעולם, וזה משחק התפקידים אשר מייצר פעמים רבות – גם בהווה – את אותו אירוע שאנו מכנים מוות חברתי, ועליו דיברנו. אלא שדבר מה חשוב קורה בעולם בו אתם חיים, וזה שאותם אנשים אשר מביאים שינוי, אשר מוצאים את עצמם או מצאו את עצמם בעבר עומדים לבד מול קבוצה של אנשים מאויימים שמאיימים, מתחילים לגייס לצידם אנשים דומים להם, שבעצמם מעוררים את אותו פחד, שהם שונים ודומים להם.

כך, יותר ויותר עומדות קבוצות מול קבוצות, קהילות מול קהילות, שבטים מול שבטים, ולפעמים אף עמים ובנקודה הזו, בה עומדות שוב ושוב זו מול זו קבוצות שוות ערך, בעלות כוח דומה ועוצמה דומה, קורה תהליך שהוא בלתי נמנע והוא הקשה מכל, הגורם לשתי הקבוצות להתפרק.

כאשר האדם המאיים, אשר בעצם מאויים, חווה שהקבוצה שמסביבו אינה עוזרת לו להגן על עצמו מפני מה שמאיים עליו, הוא מוותר על הקבוצה ומוצא את עצמו לבד. זה מה שקורה ברגש.

אותו אדם המאויים, אשר מביא את השינוי, חווה שהאיום מתפוגג, ואז גם הצורך בקבוצה מצידו נעלם, והוא חוזר להמצא לבד. כך החברה מתפוררת.

משום כך אוהבים להפריד אתכם, משום כך אוהבים להשתיק אתכם, משום שזוהי הדרך היחידה שבה אפשר למנוע את ההתפרקות הזו, ואפשר להשאיר את הכל כביכול ביחד.

ישנו דבר מה חשוב אשר קורה בעולם; הוא מאיים מאוד על אלו המעוניינים בשליטה של הפחד, והוא המוות של החברה. מתוך המוות של החברה גדל ויגדל האינדיבידואל, תגדל הבחירה האישית והחופשית של כל אחד בדרך שלו, אך כתוצאה מכך יגדלו בשנים הבאות מעשי הטירוף והאכזריות ומעשי השגעון, ויותר מכל יגדלו ההתאבדויות – משום שהאנשים יעמדו לבד, ללא איום, ללא מאיים, ללא אותו מעגל תמיכה או הסתתרות שהם היו רגילים אליו; הם יצטרכו לעמוד לבד, ויהיו רבים שלא יוכלו לעמוד בזה.

משום שכאשר אין חברה אין אלוהים, וכאשר אין אלוהים האדם חייב לגלות את אלוהים בתוכו. אז אנו מאמינים תהיה תקופה לא פשוטה, אשר תבוא ותלך, שתהיה באמת גיהנום לאנשים מסויימים, לעולמות מסויימים ולקבוצות מסויימות.

אלו אשר לא לומדים להיות לבד, אלו אשר לא לומדים להיות ביחד ואלו אשר לא לומדים לעשות זאת בו זמנית, צפויים להשתגע – בחלקם. יהיו הרבה אנשים שימצאו את עצמם מוכנים להרפתקאה הזו גם אם הם מעולם לא התכוננו אליהם באופן מודע, ויהיו גם בו זמנית התגלויות של יצירתיות ושיתוף פעולה שאתם לא מכירים עדיין, גם לא בתוך העם היהודי הזה שלכם. יהיו דברים אנו מאמינים יוצאי דופן בטוב הלב שלהם בכל קנה מידה אנושי מוכר, משום שיהיו אנשים שכאשר החברה שלהם תמות, יתחילו אז לפרוח ולשמוח.

שני הדברים הללו יקצינו בצורה חריפה מאוד, ונדמה שאז תמצאו פוליטיקאים עומדים קבל עם ועדה מול האומה ומודים, שדבר מה קורה, שאין כבר שליטה, שהדברים המוכרים אינם עובדים. אז יקרה שינוי גדול מאוד.

עד אז, ובינתיים, כדאי לשים לב בו זמנית לשני דברים. ישנו אותו פחד מוות, אותו פחד מהמוות החברתי, מלהכנס אל תוך בור הבדידות, מלהיות מבודדים ולהישאר לבד באופן כזה, שרק מוות יגאל אתכם מהייסורים. שימו לב, שבכל הפעמים בגלגולים הקודמים שלכם שבהם הייתם במצבים האלה, אתם תמיד מצאתם את עצמכם שם באופן פיזי לבד. שימו לב, שאתם אינכם לבד יותר. ולכן, בכל פעם שהחרדות הללו עולות, בכל פעם שהמצבים הללו מתרחשים – ושוב, לצורך התזכורת – שימו לב שהם אולי מרגישים דומה, אך הם שונים באופן מהותי, משום שיש לכם היום את היכולתלעמוד מול סיטואציות מהעבר או מהעבר הרחוק, ולנצח אותן. לחוות שוב את אותו כאב, ולצאת מחוזקים. להפרד אמנם ממערכות יחסים כפי שהכרתם איתן, ומעצמכם כפי שהכרתם את עצמכם, אך לעבור לעולם אחר, למצב תודעה אחר, ליחסים אחרים עם הסביבה שלכם, עם העולם שלכם, עם המשפחה שלכם, עם הכסף שלכם, עם הרגשות שלכם. גם עם המין שלכם. אפילו זה יקרה.

החברה שלכם מתה, ובשביל אנשים שרוצים להיות אינדיבידואלים, שלומדים להיות אינדיבידואלים, שמבטאים אינדיבידואליות יותר ויותר, תדעו שזוהי התחלתה הממשית של מסיבת הנצחון שלכם, ושלנו בתור כוחות האור אשר נמצאים בעולם הזה. דבר מה חשוב באמת קורה. הוא לא יהיה קל, הוא לא יהיה פשוט, אך הוא משמח לאלו אשר מוכנים לעשות את מה שנדמה פעם כבלתי אפשרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546