האם אנו יכולים להבריא ממצבים רפואיים מורכבים, שלא ניתנים לריפוי לפי הרפואה? כיצד זה קשור לידיעה שאנו ראויים ולספר החדש "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש"?
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כאשר הגוף הפיזי פגוע, עד כדי נכות, כיצד יכולה לשרת הידיעה שיש מספיק, שאנו ראויים?

קיימתי מפגש תקשור אישי עם אישה, שהתחילה לקרוא את הספר החדש שלי, "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". היא שאלה את טוהר את השאלה שקראתם קודם לכן, וכדאי שתקראו גם את התשובה שלהם:

"נאמר שחשוב להבין שהגוף משרת את דייריו, את הדייר שלו או הדיירת. הוא מהווה עבורם מרחב התפתחות. זה קורה כאשר הגוף בריא וזה קורה כאשר הגוף פגוע. גם במקרה כזה וגם במקרה כזה, הגוף הוא מרחב של התפתחות. זה איננו בהכרח קל; הבחירה להיכנס לגוף היא בחירה מורכבת. אפשר לומר שהיא בחירה אמיצה, אבל אנו לא נשתמש במילה הזו משום שאין פחד בנשמה הבוחרת להיכנס לגוף ולכן אין פה עניין של אומץ.

"זה בהחלט מורכב, לבחור לוותר על ידיעה בשביל התפתחות המתאפשרת בגוף פיזי.

"כאשר ישנה התפתחות תודעתית, הדבר יכול להשפיע גם על הגוף הפיזי. ההתפתחות של התודעה אינה מוגבלת או מותנת במצבו של הגוף הפיזי. אם ישנה פגיעה או נכות, אין זה מגביל את האפשרות להתפתחות של התודעה. זה אפילו יכול להיות הפוך. השינוי תלוי באדם, עד כמה הוא מבקש להתפתח, עד כמה הוא רוצה בכך. אם הוא רוצה בכך והבקשה כנה, שינוי התודעה יכול להשפיע לטובה גם על תפקודו של הגוף הפיזי.

"הגוף הפיזי, ככל שיהיה פגוע, יכול גם להשתקם. הוא יכול להשתקם יותר מכפי שזה נראה הגיוני. אבל בשביל שמשהו לא הגיוני יקרה, גם התודעה של האדם צריכה לצאת ממחוזות של מה הגיוני ומה לא הגיוני, ולהגיע למחוז של האפשרי.

"כאשר האדם יודע שהוא ראוי, אז הכל אפשרי. כשהכל אפשרי, דברים שנתפסים כלא הגיוניים יכולים לקרות.

"אנו לא אומרים שהאדם בהכרח יכול לחזור במאת האחוזים למצבו קודם, באותה המידה שאנו לא יכולים לומר שאת יכולה לעבור שינוי תודעתי ולהחזיר את מצבו של הגוף הפיזי שלך 20 שנה לאחור. ישנה השפעה מסוימת של גיל ושל נתונים פיזיולוגיים שלא ניתן באופן מוחלט לשנות. אנו לא אומרים ששינוי של התודעה הוא מעיין הנעורים, אבל הוא המעיין הכי קרוב למעיין הנעורים שאנו מכירים.

"כאשר האדם יודע שהוא ראוי אז הכל אפשרי, ואם הכל אפשרי, אז דברים לא הגיוניים יכולים לקרות. זה תלוי באדם, עד כמה עמוקה וכנה התשוקה של האדם לשינוי, עד כמה הוא מבקש לחוות את עצמו באופן שונה מכפי שהוא רגיל".

מי שהספיק כבר לקרוא את הספר החדש יודע שטוהר עוסקים בו גם בבריאות ובגוף – שהמעבר לתודעה של "יש מספיק" יכולה להאריך את חיינו באופן משמעותי. לפרטים על הספר ולרכישה היכנסו לכאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצ"ש, 30.10.21, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש לימוד מיוחד עם טוהר ושחר, הזדמנות להעמיק וללמוד מה זה אומר, "הכל בסדר" ו"יש מספיק", וכיצד חיים את זה ביום-יום. המפגש משלב תקשור של טוהר ושיחה עם שחר.
90 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
טוהר מסבירים מה מקורו של הפחד מסרטן, מה אפשר ללמוד מהפחד הזה ואיזה שינוי כדאי לעשות
2 דק' קריאה
האם באמת חייבים לתת ריטלין לילדים? התשובה של טוהר היא נקודת מבט שונה על הנושא
8 דק' קריאה
מה הקורונה באה ללמד אותנו, מדוע אנשים חולים במחלה, ואיך יכולים הלא-מחוסנים להתמודד עם רגשי אשמה. טוהר עונים על שאלות
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546