תקשור על פרישה לפנסיה

איך להפוך את היציאה לפנסיה לנקודת מפנה חיובית בחיים? טוהר מסבירים זאת בתקשור כתוב וחשוב

אחד הדברים שאני אוהב במפגשי תקשור הוא הזמן של השאלות-תשובות. אנשים שונים שואלים שאלות שונות, וטוהר עונים תשובות שיכולות לעזור למי ששואל ולכל מי שמקשיב.
במפגש שהיה במוצ"ש האחרון נשאלה שאלה ששמעתי בפעם הראשונה – אישה שעומדת בפני פרישה לגמאלות ביקשה מטוהר עצה, למה כדאי לה לשים לב בשנה הקרובה. התשובה של טוהר היתה חשובה מאוד, מהסוג שכדאי לשמור לפנסיה:


"אנו מציעים, במקביל לשינוי החיצוני שאת עושה, לגלות בתוך עצמך מאלה עוד הרגלים כדאי לך לפרוש. הרגל אומר, לפעמים, פעולה מסוימת שאת רגילה לעשות; לעבוד בעבודה מסוימת זו דוגמה טובה להרגלים. אבל הרגלים זה האופן בו את רגילה לראות את עצמך, הדברים שנראים לך אפשריים עבורך, מה נראה לך שמגיע לך, שאת ראויה לו, כל אלה הם גם הרגלים. אם את רגילה להגיד 'לא' לעזרה המוצעת לך, אם את רגילה להרחיק מעל עצמך מחמאות, אם את רגילה להגיד על דברים מסוימים שהם לא הגיוניים כשבעצם מה שאת חושבת הוא שלך זה לא יכול לקרות – הרגלים מסוג זה ואחרים, כדאי לגלות מאיזה מהם את מוכנה לפרוש, ואילו הרגלים חדשים את מוכנה לאמץ.


"הפכי את הפרישה לנקודה של התחדשות, מעין סמן דרך שבו את לא רק נפרדת אלא גם מתחדשת. זה אינו קל, לעיתים, משום שיש צורך בכוח פנימי כדי להסכים להתחדש. לפעמים לבני אדם יותר קל לפרוש. כאשר מדובר בפרישה מעבודה בגיל מסוים, פעמים רבות לבני אדם קל לראות בזה סימן דרך לתהליך פרישה כולל מהחיים עצמם, כזה שיכול להיות קצר או ארוך מאוד, אבל כל כולו מאופיין בפרישה. זה קורה משום שבפרישה של אדם מעבודה יש פעמים רבות גם השלכה על הנפש, על ההתנהגות. כלומר, הפרישה מעבודה מחייבת גם שינוי פנימי, וכאשר בני אדם אינם עושים זאת, הם מוצאים את עצמם בתהליך פרישה שעשוי להיות התנהגותי, חברתי, זוגי וגם פיזי; תהליך שיש בו פרישה אך כאמור אין בו התחדשות.


"זה אינו קל להסכים להתחדש, זה עשוי להרגיש מעייף. אנו מבקשים להזכיר כי זה יכול להיות גם מתגמל. אם את זקוקה לתמיכה או עזרה בתהליך כזה, אז בקשי את העזרה שתעזור לך לתת אנרגיה, לעזור להזרים את אנרגיית החיים בגוף, כך שתוכלי לא רק לפרוש אלא גם להתחדש. כך הפרישה תהפוך לפריחה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546