בתקשור זה טוהר מדברים על למוריה ועל הקשר שיש בין מה שעברנו אז לבין מה שקורה לנו היום

אל למוריה ובחזרה – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו נפגשים, נפגשים מחדש. הזדמנות נוספת ללמוד יותר, להבין יותר. להבין בעיקר את מה שאיננו מובן, לדעת יותר מתוך מה שאינו ידוע. אם תרצו, מעט להשתנות.

אנו מבקשים בזמן הזה לקחת אתכם אחורה בזמן. למרות שמנקודת המבט שלנו החוויה של זמן איננה ליניארית כפי שאתם חווים אותה, אנו מבקשים לקחת אתכם אחורה בזמן, בזמן שלכם, אל תוך תקופה אחרת, קדומה יותר, ראשונית יותר, כזו שממנה אתם באים.

אנו מבקשים לקחת אתכם בזמן הזה לתקופת זמן אחרת, לתקופת זמן שהיא שונה מהתקופה שלכם, שבה חוקים היו שונים. אנו מבקשים לקחת אתכם הערב בחזרה אל למוריה, אל יבשת, אל תרבות עתיקה, שהתקיימה לפני זמן רב בעולם הזה.

זו תרבות של חוכמה עתיקה שפעלה, שהתפתחה בתוך העולם הזה לפני זמן רב. כאשר הגיע סופה של התרבות, חלק מהאנשים אשר חיו בתקופה ההיא המשיכו הלאה. כאשר התרבות נחרבה והאדמה שקעה, היו בני אותה למוריה אשר התפזרו במקומות שונים בעולם הזה והביאו את החוכמה העתיקה לתקופה שהיא עבורכם יותר מוכרת ויותר מודרנית. הם הביאו חוכמה לתרבויות שהתפתחו בדרום אמריקה, במצרים, במקומות מסויימים באסיה.

החוכמה הזו המשיכה התפתח והמשיכה להתגלגל, וחלקה נוכח גם היום, בעולם הזה שבתוכו אתם חיים, בזמן הזה.

אנו מבקשים מסיבה מאוד מסויימת להחזיר אתכם הערב, בזמן הזה, אל אותה יבשת, אל אותה תרבות של למוריה.

עולם של חופש להיות

ישנו דבר מה אשר מתעורר בזמן הזה בקרב בני האדם. ישנו זכרון המתעורר בזמן הזה, זכרון אשר קשור באותה תרבות, אשר קשור בסוף של אותה תרבות, אשר קשור בזמן שבו אתם חיים היום. זכרון אשר קשור באופן שבו החיים שלכם מתפתחים בזמן הזה.

אחד המאפיינים הברורים והבולטים אותה תקופה שעלה אנו מדברים, באותה תרבות שאליה אנו מתייחסים, היא הקלות שבה חיו בני האדם. היתה מידה גדולה של חופש בזמן ההוא, בעולם ההוא, חופש להיות כפי שאתם, חופש לכל אדם להיות כפי שהוא, לבטא במלואו את הצדדים השונים של מי שהוא.

החוכמה אשר התקיימה בתקופה ההיא לא היתה קשורה אך רק להבטים המיסטיים של החיים, היא לא היתה קשורה אך ורק לשימוש בסמלים ובאבנים במטרה ליצור שינויים. החוכמה העתיקה אשר התקיימה בזמן ההוא ראתה חשיבות גדולה במתן חופש להיות כפי שאתם. חופש לכל אדם להיות כפי שהוא.

מציאות של כבוד

החופש הזה קיבל באופן טבעי פנים שונות וצורות שונות בהתאם לבני האדם אשר חיו. בתוך מציאות כזו, בתוך סביבה כזו, שבה היה חופש, שבה היה כבוד, כל אדם יכול היה להיות מי שהוא באמת. לא היתה התערבות, לא היה שיפוט. לא היה בסדר או לא בסדר, לא התקיימה מציאות של רע או טוב.

מציאות אחת התקיימה והיא מציאות של כבוד. כבוד של האדם לעצמו, כבוד שממנו נבע כבוד לסביבה. לכן הדברים שנעשו במסגרת אותו חופש באו מתוך כבוד, לעולם לא מתוך פגיעה.

החופש הזה אפשר בתוך אותה תרבות, בתוך אותו עולם, להתפתח בכיוונים שונים. אותה תרבות הגיעה במידה רבה למה שאתם תגדירו כהישגים בהבנה, בצורת החיים, במה שאתם תגדירו כטכנולוגיה. זה היה עולם אחר, קדום יותר, וזהו החופש אשר היה בתוך העלום ההוא אשר אפשר למה שהוא עבורכם קדום להיות למעשה מאוד מודרני. אם תרצו, אפילו עתידני.

החיפוש אחר חופש

אנו מדברים על התקופה הזו, אנו מדברים על הזמן הזה, על התרבות הזו, מהסיבה שכולכם קשורים בה. כולכם הייתם בזמן הזה, חלק מאותה תרבות, לעיתים משקיפים מהצד אבל הייתם חלק בזמן ההוא. ספגתם אל תוך הגוף הבטים שונים של אותה תפיסת עולם, הבטים שונים של אותה חוכמה.

אתם זוכרים את החופש אשר התקיים. בחיפוש שלכם המתרחש בתקופת החיים הזו, במסע שאותו אתם עושים, זהו החופש שאתם מחפשים. חופש להתפתח, חופש להיות, חופש לגלות ולבטא את מי שאתם. זהו חופש שאתם זוכרים בתוך הגוף, עמוק בפנים, וזהו חופש שאתם מחפשים ובונים בתקופת החיים הזו.

אתם מנסים לחזור במידה רבה אל מה שאתם זוכרים בתת המודע שלכם שהוא אפשרי, שיכול לקרות.

מפגש עם חוקים

דבר מה נוסף קורה בתוך תקופת החיים הזו שבתוכה אתם נמצאים כעת. אתם פוגשים כל אחד בדרכו, כל אחד במסע שלו, מידה כזו או אחרת של חוקים. מידה כזו או אחרת של נוקשות.

אתם מכירים את זה לעיתים מהבית שאתם באים ממנו, לעיתים חוויתם את זה בסביבה שבה גדלתם, בחברה. לעיתים פגשתם את זה בגיל צעיר מאוד, פעמים בגיל מבוגר יותר. אבל בצורה כזו או אחרת, ברגע כזה או אחר, פעמים רבות ברגעים רבים, עמדתם אל מול נוקשות, אל מול חוקים, האומרים כיצד הדברים צריכים להיות.

כולכם מכירים את החוויה הזו, את הפער בין מי שאתם לבין איך שאתם צריכים להיות. הפער הזה, נדמה לנו, גדול במידה רבה בתוככם; הפער בין מי שאתם רוצים להיות לבין מי שאתם מרשים לו להתבטא. ישנה מידה של חופש שאתם כמהים אליו ומידה של כלא אשר מתקיים.

כל זה צף ועולה ביתר שאת בזמן הזה ומשום כך אנו בוחרים לדבר על הנושא הזה. הדברים שאנו אומרים אינם בהכרח חדשים, אבל יש סיבה מדוע אנו בוחרים לדבר על כך בנקודת זמן זו, בערב זה.

מאבק עבור חופש

הסיבה היא שבתוך האנרגיה אשר בתוכה אתם חיים, זו אשר הולכת מתחזקת בעולם הזה, הגבולות וההפרדות בין הממדים הולכים ומתפוגגים. אם אפשר לומר, המרכיבים השונים של התערובת הולכים ומתמזגים זה בזה, ואתם מתחברים מחדש, יותר ויותר, לתקופות חיים שונות, להבטים שונים של מי שאתם ברמה הרחבה יותר.

אם תרצו, אתם הופכים להיות הוויות רב ממדיות ויש בכם יותר זכרונות ויותר יכולות אשר לא פגשתם בעבר, אשר חלקם מגיע מתקופות חיים אחרות לחלוטין. אתם מתמזגים עם גלגולים קודמים, מתמזגים עם הבטים שונים של מי שאתם והופכים להיות במידה מסויימת יותר ממי שאתם.

בתוך התהליך הזה אשר קורה, והוא איננו חדש; בתוך התהליך הזה אשר קורה, בזמן הזה, הולכת וגדלה הכמיהה לחופש. הזכרון שהחופש הוא אפשרי הולך ומתחזק.

אתם יכולים לראות את זה בחדשות שלכם, בסיפורים שהחדשות שלכם מספרות על מה שמתרחש במדינה שלכם, בעולם שלכם. יותר ויותר בני אדם רוצים חופש, יותר ויותר בני דם זוכרים כי חופש הוא אפשרי.

הדרכים להגיע אל אותו חופש, ליצור את אותו חופש, יוצרות לעיתים כלא גדול יותר. אתם זוכרים בתוככם שחופש אפשרי אבל אינכם זוכרים, אינכם מבינים כיצד להגיע אליו, כיצד ליצור אותו. לכן, פעמים רבות, במקום לחיות בחופש אתם נאבקים עליו. כך, מה שקורה הוא שהמלחמה גדלה דווקא מתוך השאיפה, מתוך הרצון לחופש.

זה מה שקורה במדינה שבה אתם גרים, בתוך אזור הזה, המסויים הזה בעולם הזה. אפשר בהחלט לומר שבתוך האזור הגאוגרפי זה חיה קבוצה גדולה של בני אדם הזוכרים מהו חופש וכולם נאבקים זה בזה בשביל ליצור אותו.

מאבק המתרחש בחוץ ובפנים

מה שקורה בקנה מידה רחב מתחולל גם בתוככם. אתם חווים יותר מבעבר התנגשות בין הרצונות שלכם לבין החלומות שלכם, בין הרגשות שלכם לבין החוקים שלכם, ההיגיון שלכם.

קולות המדברים על מה בסדר ומה לא בסדר חזקים יותר מפעם, קולות האומרים מה נכון ומה לא נכון, מה רע ומה טוב. כל אלו חזקים ומתחזקים כשם שהצורך הפנימי, ההשתוקקות הפנימית להרחיב את הגבולות, ליצור יותר חופש עבור עצמכם, להביא לידי ביטוי במידה רחבה יותר את מי שאתם, הולכים וגדלים.

בתוך המאבק הזה אתם נמצאים. בזמן הזה, הזכרונות בדבר האפשרות לחופש הולכים ומדברים בקול רם בתוככם, זכרונות המגיעים בחלקם הגדול מתקופות חיים קודמות. בו זמנית, בדרך שלכם להתמודד עם זה, אתם ממשיכים להשתמש בכלים שאתם מכירים. לנסות להבין מה בסדר ומה לא בסדר, מה נכון ומה לא נכון, מה כדאי ומה לא כדאי.

אנו מבקשים הערב לומר את כל זה כדי להוסיף הצעה. אנו מבקשים שכאשר אתם יוצאים מהמפגש הזה, מסיימים לקרוא את המילים הללו, הסתכלו מחדש על עצמכם. אם אתם יכולים, סמנו באופן דימיוני או בכתב את כל אותם חלקים בתוככם שאתם חושבים שהם לא טובים. סמנו וכתבו את אותם הבטים שאתם הייתם רוצים לשנות.

אנו מבקשים שכאשר אתם מסמנים את אותם הבטים, כאשר אתם כותבים אותם, התחילו לשאול מחדש, להסתכל על המציאות מחדש. מה טוב יש באותו חלק? מה טוב מתקיים בתוככם? אם הייתם מסתכלים על עצמכם מנקודת מבט אחרת, אם הייתם מסתכלים על עצמכם מנקודת המבט שלנו, כזו הרואה טוב בכל דבר המתקיים, כיצד אז הייתם מרגישים עם עצמכם? עד כמה אז הייתם רוצים לשנות את עצמכם?

בנוסף, אנו מעודדים אתכם בזמן הזה לבדוק מחדש לעומק מה אתם רוצים. אנו אומרים זאת בזמן האחרון ואנו אומרים זאת גם בערב זה. התקופה הזו שבה אתם חיים מאפשרת ביטוי עצמי גדול יותר מאי פעם.

בדרך עליכם לעבור דרך החוקים שאתם יצרתם עבור עצמכם. בשביל לעבור את הדרך הזו אנו מציעים וממליצים שתחזרו להתחלה, לשאול מחדש מה אתם רוצים. אילו הבטים לא הבאתם לידי מימוש? אילו חלקים אתם רוצים להגשים בחיים שלכם?

התחברו מחדש אל אותם המקומות, תנו להם מחדש מקום להיות. דווקא החיבור המחודש לתשוקות החבויות, לחלומות האבודים, היא זו שתאפשר אט אט ליצור דרך לחיים חדשים.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546