"התרגום של מהו בית ומה נדרש מהאדם כדי לחזור אליו, צריך לעבור שכתוב. בית זה מקום של אהבה ואהבה אינה שופטת"

החיים מתוך אחדות פנימית – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, זמן נוסף לדבר יותר על מה שקורה, על מה שאיננו קורה, על מה שיכול לקרות, על מה שרוצים שיקרה.

נדמה שבזמן הזה שבתוכו אתם נמצאים ישנו הרבה בלבול. זהו זמן ביניים, אם אפשר להגדיר זאת כך, זמן שבו אתם נדרשים להסתגל לשינויים אשר מתרחשים בפנים, לאפשר לאנרגיה שלכם לפעול מחדש בכיוון ובצורה שאינכם רגילים אליהם.

נס הוא תוצר של אחדות פנימית

דיברנו על כך לפני זמן מה – אתם נכנסים יותר ויותר אל תוך מצב תודעה חדש, כזה המאפשר יותר בקלות להגשים ולממש את מה שברצונכם להגשים ולממש. המהירות שבה הרצונות הפנימיים שלכם הופכים למציאות, הולכת וגדלה. מה שבעבר לקח זמן רב, היום עשוי לקחת במצבים מסויימים אותו פרק הזמן הנדרש עבורכם בשביל לעפעף. מעט מאוד זמן, עד כדי כך מועט שבחוויה האנושית המודעת הדבר עשוי להראות בתור נס.

מה שאתם מגדירים בתור נס איננו כזה בכלל – זה מצב פנימי של ניקיון, שבו אין היסוס, אין פחד, אין ספק, אין שאלות, אין רגשי אשמה. מה שיש זהו רצון נקי, פשוט וברור בדבר מה מסוים.

הדבר אותו אתם רוצים עשוי להיות קטן עבור בני אדם מסוימים או גדול עבור בני אדם מסוימים, אבל אין זה משנה – כאשר אתם חיים בתוככם בתוך מצב כזה שבו אין ספק, שבו אין פחד, שבו אין שאלות, הדברים יכולים לקרות כהרף עין.

העדר מאמץ פירושו הערכה עצמית

יותר משהם יכולים לקרות כהרף עין, הם קורים ללא מאמץ לעיתים, או עם הרבה פחות מאמץ מזה שאתם רגילים להפעיל או חושבים שאתם צריכים להפעיל בשביל שדברים יקרו.

העדר המאמץ פעמים רבות מחזק את המסקנה האנושית כי מדובר בנס, משום שכבני אדם אתם מתורגלים להאמין שנדרש מכם מאמץ גדול כדי להשיג דברים. תחושה של ערך עצמי מבוססת פעמים רבות על מאמץ – אם אינכם מתאמצים לפי התפיסה שלכם, אם הדברים באים בקלות, סימן שאתם לא שווים הרבה.

זו תפיסה ישנה מאוד, עמוקה מאוד, שהגיע זמנה לחלוף מן העולם. במציאות בה אתם חיים, במציאות אליה אתם מתרגלים, ככל שהדברים קורים בצורה יותר אלגנטית, זה סימן שההערכה העצמית שלכם גבוהה יותר. ככל שהדברים קורים עם פחות מאמץ מאשר בעבר, כך האחדות הפנימית שלכם גדולה יותר. זהו סימן לכך שאין פער בין האישיות לבין הנשמה, בין המקום המשתוקק לבין המקום הרואה. ישנה אחדות פנימית היוצרת בקלות ובמהירות מציאות חיצונית כזו או אחרת.

זמן של בלבול ופחד

בזמן הזה שבתוכו אתם נמצאים כעת, אתם אינכם עדיין רגילים להתנהל בתוך מציאות כזו. גם אם הדבר קורה באופן ספונטני – והוא קורה יותר ויותר – אתם עדיין מבולבלים.

דברים קורים במציאות שלכם ואינכם מבינים מהיכן הם מגיעים ומדוע הם קורים. פעמים רבות מחשבות קטנות לכאורה העוברות בתוככם מקבלות ביטוי במציאות בצורה כזו שיותר מאיימת עליכם מאשר מעודדת אתכם.

הדבר דומה לילד אשר קיבל לידיים מכשיר אשר מפעיל ארמון שלם, כאשר לוחצים על כפתורים מבלי להבין על מה לוחצים ואינכם מבינים מדוע שינויים קורים בארמון שבתוכו אתם חיים.

ישנה גדילה הצריכה להתקיים, ישנה גדילה אשר מתקיימת ביחס ליכולת הזו שאתם רוכשים לעצמכם, ליכולת אליהם אתם מתחברים מחדש. זו, אם תרצו, הגדרה מסויימת, נקודת מבט מסויימת, של מהי המשמעות של להיות אלוהים בתוך גוף.

אתם אינכם עומדים לפרוש כנפיים, הילה לא תהיה לכם באופן פיזי מעל הראש, אבל מה שכן יקרה הוא שאתם יוצרים במהירות רבה ובקלות רבה את מי שאתם, את מי שאתם רוצים להיות.

תקועים עמוק יותר

בתוך המציאות הזו שבה אתם נמצאים ישנה מידה רבה של פרדוקס. מצד אחד היכולת, אותה נגדיר לצורך השיחה הזו כאלוהית, גדלה בתוככם, ומצד שני אתם עדיין בני אדם. החלק האנושי עדיין קיים ואנושיות פירושה דואליות.

אתם רוצים דברים שאינכם רוצים אותם, ואתם אינכם רוצים דברים שאתם רוצים. כשם שההגשמה של דברים הופכת להיות קלה ופשוטה, כאשר אתם באחדות פנימית, כך גם הדואליות בתוככם משפיעה על המציאות. המקומות בהם אינכם מתואמים, בתחומים בהם יש פער, הפער משתקף במציאות במהירות ובקלות גדולה יותר מאי פעם.

אם בעבר הצלחתם עם השקעה של מאמץ מסוים לעשות דבר מה מסוים, היום גם אם תשקיעו יותר מאמץ אתם עשויים לא להגיע לשום דבר. האחדות תאפשר לכם לזוז הרבה יותר מהר, הדואליות תשאיר אתכם במקום הרבה יותר מאי פעם. כך שבמקומות מסויימים תחוו קלות הרבה יותר מאי פעם, ובתחומים אחרים תרגישו תקועים הרבה יותר מאי פעם.

מה שעובד עובד ומה שלא עובד אינו עובד. זו אינה אמת חדשה אבל היא הופכת להיות ברורה יותר. משמחת לעיתים, מתסכלת לעיתים, אלו הפנים השונים של האמת הזו.

מסע אל תוך הדואליות

מאחר ואתם בני אדם, מאחר ובאתם לפה להיות בני אדם, הדבר דורש מכם לעבור תהליך בתוך כל זה. תהליך שמהותו היא להזכר במי שאתם באמת, אבל הדרך לוקחת אתכם אל תוך הדואליות הזו. היא לוקחת אתכם פעם נוספת, מחדש, לעומק של הדפוסים והאמונות והתפיסות, המנהלים אתכם.

בכל אותם תחומים בהם אתם חווים חוסר יכולת, בתחומים בהם אתם מנסים ומתאמצים ולא מצליחים – גם אם אלו מקומות מוכרים וישנים, גם אם לכאורה אתם מתמודדים עם אותו תסכול, עם אותו הפער ואותו חוסר היכולת כפי שהתמודדתם איתם בעבר – היום אתם נמצאים במצב אחר.

תקועים יותר מאי פעם, אתם מתבקשים בזמן הזה לחדול במקומות בהם אינכם מסוגלים לנוע. במקום להכריח אתכם כפי שאתם רגילים, עליכם להכנס פנימה. להכנע אל אותו החלק הפנימי האומר לא. להכנס אל תוך הפחד, אל תוך הספק, אל תוך השאלות שאתם עדיין שואלים.

להכנע פירושו לברר מחדש האם אתם באמת רוצים את מה שאתם באמת רוצים, האם הרצון שלכם עדיין מדבר מתוך הלב, ואולי הרצון שאתם רגילים אליו הוא אוטומט שאין לו קשר למי שאתם היום. לבחון מחדש מדוע אתם אומרים לא, האם ה'לא' נובע מתוך רצון ללכת לכיוון אחר, ואולי ה'לא' נובע מהעובדה שהכיוון הוא אכן נכון עבורכם.

האם אתם מפחדים לאבד את עצמכם בדרך? האם אתם מפחדים להשתנות? הגשמה עצמית פירושה שינוי ובכל חוויה פנימית של שינוי, פנימי או חיצוני, אתם לא רק רוכשים דבר מה חדש, אתם גם מאבדים דבר מה ישן. חלק נפרד מכם בזמן שחלק חדש, פחות מוכר, מצטרך למעגל.

ייתכן והרצון צריך לעבור עדכון, ייתכן וישנו פחד עמוק, עמוק יותר מכפי שהייתם רוצים, שיש צורך להכנס אליו, להכיר אותו, לתת לו מקום, להביא אל תוכו ריפוי, בשביל לחבר מחדש את הקצוות, בשביל לרפא את הדואליות ולאפשר לרצונות האמיתיים להתגשם כהרף עין.

מאבק גלובאלי בין ישן לחדש

במקביל אנו מבקשים להזכיר ולהצביע על העובדה שבתוך העולם הזה שבתוכו אתם חיים, במציאות הגלובאלית שבתוכה אתם חיים, ישנם קולות רבים, ישנן פעולות רבות, אלימות מאוד. חלקן חדשות, חלקן מפתיעות, חלקן מוכרות.

ישנו כוח רב בתוך העולם שלכם המתנגד לשינוי. בני אדם רבים, קבוצות של בני אדם אשר אינם רוצים שהעולם ישתנה, אשר אינם רוצים שיווצר חופש. הם מעדיפים להחזיר את מה שהיה, את השליטה שהיתה.

למרות מה שרבים מכם עשויים לחשוב ברגע זה, אנו לא מסתכלים על המציאות שלכם מבעד לעיניים אנושיות המבדילות בין רע וטוב, בין יהודי לערבי, בין מערבי למוסלמי. גם בצד הזה וגם בצד הזה ישנם אנשים המבקשים לחזור לפעם.

המלחמה, מה שאתם מגדירים כטרור, משרתת את שני הצדדים. כדי שמשחק מסויים יתקיים שני צדדים צריכים להשתתף. אם צד אחד יפסיד מה יעשה הצד השני?

בתוך המציאות הרחבה הזו שבה אתם נמצאים קל פעמים רבות ליפול אל תוך אבחנות מסוג זה. מי בסדר ומי לא בסדר? מהו הכוח שבו צריך לתמוך ומה הכוח שבו צריך להלחם? אנו נעז ונאמר שלא צריך להלחם באף אחד מהם.

להיפרד מתפיסות של רע וטוב

קל לראות את הכותרות בתוך העיתונים שלכם, בתוך כלי התקשורת שלכם, ולהכנס לדאגה, לייאוש, לחוסר אמונה. ישנה עוד דרך רבה עבור העולם הזה, ישנם עוד שינויים רבים הצריכים לקרות, דואליות רבה עוד צריכה להתרפא.

אנו מבקשים להחזיר אתכם אל תוך עצמכם. זכרו את מה שאנו אומרים – בעולם הזה אין רע וטוב, אין נכון ולא נכון. הכל הוא משחק, השאלה היא איזה משחק אתם משחקים, עם איזו אנרגיה אתם משתפים פעולה.

רע וטוב, בסדר ולא בסדר, זו אנרגיה הקיימת בכל בני האדם, חשוכים לכאורה או מוארים לכאורה. בכולם יש רע וטוב. קל להזדהות עם האחד ולהלחם בשני, אבל גם זה איננו נכון וגם זה איננו נכון.

בזמן הזה שבתוכו אתם חיים, הרע וטוב צריכים להתפרק. אם אתם מאזינים לכלי התקשורת שלכם אתם עשויים לחשוב ולהאמין יותר בקלות למי הרע ומי הטוב, אבל אין רעים וטובים, כי אם בני אדם החושבים שיש רעים וטובים.

האתגר שלכם, כמי שפוסעים בתוך נתיב של התעוררות, הוא לצאת לחלוטין מנקודת המבט הזו. אם תסתכלו על עצמכם בתור מי שאתם, ללא שיפוט, אם תצליחו יותר ויותר לאפשר מקום לכל הצדדים, יהיה לכם יותר קל להסתכל על המציאות החיצונית ולהבין שאין רע וטוב.

יש בני אדם המסוכסכים עם עצמם וכל בני האדם מחפשים דרך לחזור הביתה. התרגום של מהו בית ומה נדרש מהאדם כדי לחזור אליו, הוא זה שצריך לעבור שכתוב. בית זה מקום של אהבה ואהבה אינה שופטת איש, אהבה אינה שופטת דבר.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546