"האנרגיה אשר אתם נמצאים בתוכה עכשיו, היא קופצנית במיוחד. אין שקט באופן שבו האנרגיה נוכחת". תקשור חדש

שינויים, תזוזות ותהפוכות – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים. מפגש נוסף, הזדמנות נוספת ללמוד, להכיר יותר לעומק את מה שמתרחש בזמן הזה, את מה שקורה בחוץ, את מה שקורה בפנים.

האנרגיה אשר אתם נמצאים בתוכה עכשיו, זו אשר רוטטת בתוך התאים של הגוף כמו גם בתאים של המציאות הקולקטיבית, היא קופצנית במיוחד. אין שקט באופן שבו האנרגיה נוכחת, כי אם תנועה מהירה, בלתי יציבה, לא רציפה. כזו אשר גורמת לדברים לנוע בפתאומיות ולהעצר בפתאומיות, כזו אשר גורמת לאנשים להיות מופתעים מאוד ביחס למה שלפתע קורה וגם מופתעים מאוד ביחס לדברים שלפתע נעצרים ולא ממשיכים.

זה מגביר במידה רבה את הרצון של בני אדם בשקט. יש רצון עמוק יותר להגיע אל מה שאנשים עשויים לזהות או להגדיר בתור מנוחה. אבל מנוחה היא איננה מציאות אפשרית בזמן הזה, לא מנוחה מהסוג שדורש דממה ושקט מכל מה שקורה מסביב במטרה להתממש.

המנוחה אשר יכולה להיות בזמן הזה היא מנוחה בתוך הדברים, בתוך האופן בו הם פועלים, בתוך השינויים המתרחשים ובתוך התהליכים, גם אם הם מתקדמים לפתע או נעצרים לפתע. המנוחה היחידה היכולה להיות היא להסכים, להסכים למה שקורה, להסכים להיות, להסכים לחוות.

החוויה הזו והמציאות שהיא יוצרת מלמדים גמישות, הם מלמדים אתכם להיות חסרי שליטה. לא ניתן לשלוט ולתכנן באופן שבו אתם רגילים אליו משום שאין יציבות מהסוג שאתם רגילים אליה.

בכל זאת ישנם תחומים מסויימים בחיים של כל אחד ואחד אשר אתם יכולים להגדיר אותם בתור יציבים, כאלה שאין בהם שינויים פתאומיים. אך בו זמנית ישנם תחומים בהם היציבות איננה קיימת. אתם עשויים להרגיש כאילו אתם זזים במהירות ממקום למקום, מכיוון לכיוון, ממגמה למגמה. לעיתים אתם עשויים להרגיש כאילו אתם תקועים במקום ופעמים אחרות החוויה עשויה להיות כאילו אתם זזים במהירות.

דואליות היוצרת חוסר יציבות

שימו לב בזמן הזה מתי אתם חווים את החוויה באופן הזה. לרוב זה יקרה משום שמדובר בהבט מסוים בחיים, בתחום מסוים, שבו ישנו סוג מסוים של דואליות. מדובר רצונות סותרים, לעיתים, כאלו אשר אינם חד משמעיים; רצונות שגם אם הם נכונים, גם אם הם באים מתוך האמת שלהם, הם מביאים איתם התנגדות של פחד וכתוצאה מכך אתם עשויים להיות ועשויים לחוות מציאות שהיא איננה רציפה, שהיא איננה יציבה.

בו זמנית בתוך המציאות הזו, בתוך החוויה הזו, אתם עשויים לחוות בלבול. משום שאם דברים קורים ולא קורים, מתקדמים ונעצרים, אז בלבול הופך להיות פעם נוספת חוויה שבני אדם רבים מזהים ומרגישים. קל לשכוח מהי האמת וקל להתבלבל כאשר דברים שבחוויה שלכם נכונים לפתע פתאום מתערערים.

אם בלבול היא החוויה שלכם בזמן הזה אז כדאי להסכים להתבלבל, להסכים ללכת לאיבוד בין הקולות המדברים בפנים, בתוך התזזיתיות של מי שאתם בזמן הזה. להסכים ללכת לאיבוד ולחזור מחדש אל שקט שיוכל להתממש בהמשך. אך כפי שאמרנו, זה יהיה שקט מתוך הדברים כפי שהם ולא כזה הדורש שהכל יפסיק כדי להתממש.

הולכים לאחור ומתקדמים קדימה

הסיבה שהאנרגיה פועלת באופן הזה, שאינכם חווים יציבות, קשורה בכך שהעולם ממשיך להשתנות. אנו מודעים לעובדה שעבורכם פעמים רבות המציאות נראית כאילו היא הולכת לאחור יותר מאשר מתקדמת קדימה, אבל זו הבעיה בהסתכלות על מציאות מעיניים תלת ממדיות.

במציאות כפי שאתם תופסים אותה יכולים להיות אחד משני דברים – או הליכה לאחור או התקדמות קדימה. אך מנקודת המבט שלנו הכל קורה בו זמנית. במה שמוגדר בתור הליכה לאחור ישנה למעשה העמקה וחשיפה של אמונות ושל תפיסות, של קשרים, המבוססים על כאב ושליטה, הנובעים מתוך פחד.

מתוך החשיפה הזו, אשר פעמים רבות יוצרת חוויה של הקצנה, אפשר לנוע קדימה. הדבר מעודד ומגביר שיתופי פעולה והסתכלות חדשה על המציאות, ומניע יותר ויותר בני אדם להטיל ספק ולשאול שאלות בתחומים ובמקומות בהם האמת היתה עד לאחרונה מובנת מאליה.

כאשר אתם מפסיקים לקחת את המציאות שלכם כמובנת מאליה אתם עשויים לחוות ייאוש ולחוות תסכול וחוסר אמונה. אבל הדבר אשר מתרחש מבטא שינוי עמוק אשר צריך לקרות ואשר ימשיך לקרות עוד זמן: בחינה מחדש של המבנים במציאות הקולקטיבית, של שיתופי הפעולה, ומתוך זה בנייה מחדש, איטית אך יסודית, של עולם חדש.

זה מה שקורה באנרגיה בזמן הזה, בו זמנית הליכה לאחור והתקדמות קדימה. זה מה שפעמים רבות קורה גם בתוככם. אתם עשויים להרגיש את זה כתזזיתיות ולעיתים כהדרדרות. כשדברים מפסיקים לעבוד הם מפסיקים לעבוד כדי שתוכלו לגלות מחדש מהי ההתנגדות הפנימית שלכם, מהם קשרי הפחד המונעים יצירה והגשמה.

לשאול שאלות מחדש

זה קורה בו זמנית משום שלעיתים ישנו צורך וישנה חשיבות לברר מחדש מה באמת אתם רוצים. לשאול שאלות גם עבור דברים שהיו עד לאחרונה מובנים מאליהם. בין אם הדבר קשור במערכות יחסים או במקומות עבודה, בחלומות כאלו ואחרים שאתם מבקשים לממש, ישנו צורך וישנה חשיבות לשאול מחדש מה אתם רוצים; לברר מחדש מה אתם רוצים להביא לידי ביטוי, מי אתם רוצים להיות במציאות שלכם בהמשך הדרך.

כפי שאמרנו קודם, הדבר מבטא גם צורך בללמוד גמישות. גמישות זו היכולת לנוע בין חוויות, בין רגשות, בין רעיונות. גמישות מנקודת המבט שלנו היא האופן שבו אתם מאבדים יותר מהתפיסה התלת ממדית, האנושית, הזמנית של מי שאתם, ומתחברים להוויה האלוהית, לחוויה האלוהית, שהיא אתם.

באופן שבו הדברים הם באמת, הם יותר מהירים מכפי שאפשר להגדיר אותם ככאלה. בשביל לנוע במהירות האור ואף יותר מכך, אתם נדרשים להיות גמישים עד מאוד. בשביל לשבור חוקים בסיסיים של פיזיקה אנושית… הדבר אפשרי עד גבול מסוים ואת הגבול הזה קובעות האמונות שלכם לגבי מי אתם, אמונות הקובעות מה מגיע לכם ומה לא מגיע לכם, האמונות הקובעות מה אתם צריכים כדי להרגיש טוב, לאילו סוגים של בטחונות אתם זקוקים בשביל להסכים לנוע.

מדוע לנוע במהירות האור? לא משום שאתם עתידים בקרוב להגיע לכוכבי לכת אחרים אלא משום שהמציאות שאל תוכה אתם גדלים היא כזו המאפשרת הגשמה מהירה יותר מכפי שאתם זוכרים או מבינים.

היכולת להביא לידי ביטוי רצונות וחלומות הופכת להיות גדולה יותר. בשביל לשאת את האנרגיה של מי שאתם באמת – נוכחות מלאה יותר ועמוקה יותר מכפי שהיתה עד כה – אתם נדרשים להיות לא בהכרח מהירים יותר כמו לאפשר יותר לאנרגיה של מי שאתם לנוע בטבעיות.

התנועה הטבעית של האנרגיה של מי שאתם מהירה יותר מכם, היא גמישה יותר מכם, ולכן התהליכים המתרחשים בזמן הזה מזעזעים מקומות פנימיים, נפשיים, של שליטה, של הגנה. אתם נזרקים מכאן ומכאן, מגיעים בבת אחת למקומות אחרים, ולעיתים בתוך התנועה מוצאים את עצמכם קופאים במקום ולא מצליחים לזוז. זו התזזיתיות של האנרגיה היוצרת את החוויה הזו, והתזזיתיות הזו משמעותית, היא מאפשרת לכם לגדול גם אם כרגע בזמן הזה החוויה עשויה להיות שונה.

להתחבר לאדמה ולמדריכים

שני דברים יכולים לעזור לכם בזמן הזה, אנו מציעים לקחת אותם בחשבון.

האחד הוא לחזק את האנרגיה של האדמה במכלול של מי שאתם. ישנן טכניקות רבות המדברות על חיזוק החיבור לאדמה. בפשטות אנו מציעים לגעת בה יותר מכפי שאתם רגילים. ישנן דרכים נוספות, כמו להקיף את עצמכם בצבעים המדברים אדמה. הדבר יכול לעזור בלהגדיל את היציבות ובו זמנית לאפשר גמישות.

הגמישות הזו שאתם נדרשים אליהם איננה כזו שאמורה לשבור אתכם. בשביל כך כדאי לחזור אל האדמה. זה המקום של הבטחון בתוככם, בתוך מי שאתם, זוהי התזכורת לכך שישנו בסיס שהוא יציב, רחב, שהוא על זמני במושגים של בני אדם.

מנגד, מצד שני, אנו ממליצים לקרוא למדריכים שלכם. להתחבר אל אותם רבדים הרחוקים מהמציאות הפיזית. לבקש את נוכחותם, את תמיכתם, גם אם היא מורגשת במידה וגם אם לא. בתוך מציאות כזו של תזזיתיות אתם עשויים להרגיש מדי פעם לבד, אבודים ואובדי עצות. יש בסביבתכם כל העת, גם אם אתם פיזית נמצאים לבד, מי שיש לו תמיכה ואפילו עצות עבורכם. גם אם הדברים אינם נשמעים באופן מילולי, החיבור לאנרגיה בעצם הבעת הכוונה יכול לסייע לכם בתוך חוויה זו במציאות של אובדן שליטה.

להכיר תודה

מעבר לכך, מעבר לשינויים שאתם עוברים, מעבר לדברים שביכולתם לסייע לכם בזמן הזה, אנו מבקשים וממליצים ומעודדים אתכם לחזור ולראות את מה שיש בתוך המציאות.

בתוך מציאות רגשית זו של חוסר אמונה, של תסכול, של ייאוש, אנו מבקשים שתחזרו להכיר ולהודות במה שיש. גם כאשר אתם מרגישים שאתם הולכים לאיבוד בתזזיתיות של האנרגיה, כשאתם מאבדים שליטה, אתם אינכם נותרים נטולי כל.

ישנה יציבות מסויימת במציאות שאיננה נפגעת. ישנם תחומים שבהם אין צורך ללמוד מחדש מהי גמישות, מקומות שאפשר להשען עליהם, שאפשר לשאוב כוח מעצם העובדה שהם כאלה. אך כדי שזה יקרה יש צורך להכיר בהם. להכיר בהם ולהכיר תודה על כך. זה הדבר שאנו מבקשים שתעשו בזמן הזה.

הכרת תודה היא פעולה שעשויה להרגיש מעת לעת מעט מלאכותית אך היא אחת הפעולות הפשוטות ביותר המחברות בני אדם מההבט האנושי שלהם להבט האלוהי.

שפע הוא מסוג הדברים, אם נגדיר זאת כך, אשר כל מה שהוא זקוק לו כדי לגדול הוא מחמאה. אז תחמיאו לשפע שלכם, אמרו לו תודה, תעודדו את מה שקיים, את מה שיש.

הדבר יכול לעזור לכם לא רק לגדול ולהתפתח אלא גם לעזור לכם לא ללכת לאיבוד בתוך רגשות האומרים שאין.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"אם תשבו אל מול עצמכם ותתבוננו בכל אותם דברים שהם לכאורה לא בסדר, מה שתגלו בצד השני – זו אהבה"
"דווקא הוויתור על שליטה והכניעה העמוקה אל הריבוי היא אשר מחזירה אתכם להיות מי שאתם באמת"
"על פני השטח מתקיימת מלחמה, אך ישנו תהליך נוסף המתקיים מתחת לפני השטח ואנו נעז ונגדיר את התהליך הזה בתור תהליך של ריפוי"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546