"ההסכמה להיות חסרי אונים תתחיל לפרק את אותה התנגשות המתקיימת בפנים". תקשור חדש

התנגשות של חוסר אונים – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים. מפגש נוסף, זמן נוסף של התפתחות.

אנו נפגשים בתוך אנרגיה של התנגשות. אנרגיה של התנגשות בין ישן לחדש, בין אלו המרגישים שהם המאבדים שליטה לבין אלו המרגישים שהם מאבדים שליטה. בתוך המציאות הזו, הקולקטיבית, כל אלו המרגישים את החוויה הזו של אובדן שליטה יוצאים לסוג כזה או אחר של מלחמה, של מאבק.

האנרגיה הזו של ההתנגשות נוכחת בתוככם באותה המידה שהיא נוכחת מחוצה לכם. אנו מבקשים במפגש זה לדבר על האנרגיה הזו, על מה מתרחש בתוככם, במטרה לסייע לצלוח במידת האפשר את הזמן הזה עם כמה שיותר עדינות והתמסרות.

כפי שאפשר לשים לב, זו בדיוק האנרגיה החסרה בעולם הזה בזמן הזה. כאשר אלו חוטפים את אלו ואלו חוטפים את אלו, כאשר כולם נמצאים בתוך מאבק של חוסר אונים, עדינות והתמסרות הן בדיוק הדבר שאינו בנמצא. אנו מבקשים אם כך לדבר על זה במפגש הזה, לסייע להבין – איך לומר – מה עושים ובעיקר מה לא עושים בתוך התנגשות שכזו.

משתיקה לביטוי

זו המציאות שבתוכה אתם נמצאים. זו מציאות של שינוי, שינוי שבמהלכו מרכז הכובד של האנרגיה משנה מיקום ובעלות.

זה שינוי איטי, אנו מבקשים לומר בתחילה, זה אינו שינוי מהיר, זה איננו שינוי קל. הוא יהיה הרבה יותר איטי בזמנים מסויימים מכפי שאתם מסוגלים להבין ואלו יהיו בדיוק הזמנים בהם נדמה שדבר אינו משתנה.

אבל המציאות שבה אתם חיים, העולם שאתם יוצרים אכן עובר שינוי. משליטה והשתקה האנרגיה הדומיננטית עוברת לחופש ולביטוי. כל אותן הפגנות ומהומות של בני אדם עשו בשנים האחרונות הן רק אחד הביטויים לאותו תהליך של שינוי.

זה לא התחיל באותן הפגנות ולא הסתיים יחד איתן. אותם האירועים ביטאו תהליך המתרחש באופן בו אתם רגילים לחיות. הדבר אינו קורה רק בתוך המדינה שלכם, הוא קורה במדינות שונות, בקבוצות שונות, גם כאלו הקרובות אליכם יותר וגם כאלה הקרובות פחות.

יש פחות ופחות סבלנות והסכמה לשתוק בעולם הזה. זה דבר מה שאפשר להגדירו כחיובי, אם נשתמש בשפה הזו; זה בהחלט דבר חשוב. בתוך האנרגיה השוררת בעולם הזה, כזו שבה ההערכה העצמית של בני האדם גוברת, כזו שבה ההבט האלוהי שבבני האדם הולך ומקבל ביטוי, שתיקה איננה מאפיין היכול לבוא לידי ביטוי. הביטוי הוא זה הצריך לבוא לידי ביטוי וזו האנרגיה ההולכת וגוברת, זו האנרגיה ההולכת ומתחזקת.

לעמוד מול קיר

בזמן הזה שבתוכו אתם נמצאים הביטוי מעורר ומביא איתו הרבה ייאוש והרבה תסכול. זאת משום שפעמים רבות נדמה שדברים אינם משתנים, פעמים נדמה שהם משתנים אבל לאט מאוד. בני אדם רבים מדברים ומרגישים שהם עומדים מול קיר – ואין זה משנה אם זה קיר של ממשלה או קיר הנמצא בזוגיות; זהו קיר היכול להיות בתוך בני אדם עצמם, בינם לבינם. זו חוויה של חוסר הקשבה, של חוסר שיתוף פעולה, שדבר איננו אפשרי ואיננו משתנה ואיננו נפתח.

אנו מבקשים בזמן הזה לשים את הדגש על מה שכן משתנה, משום שאתם כבני אדם נוטים לשכוח זאת במהרה ולהתרכז במה שאיננו קורה.

הדבר אשר גדל בתוככם כמו גם בעולם שאתם יוצרים הוא חופש הביטוי וההסכמה לדבר. השינוי הזה, החופש הזה אשר הולך וגדל, הוא דבר חשוב משום שהוא זה אשר יניע בהמשך הזמן שינויים אשר צריכים להתרחש, שינויים שכשאשר הם יתרחשו הם יביאו לידי ביטוי ממשי, מערכתי אם תרצו, רעיונות שכעת נראים רק בתור רעיונות.

בזמן הזה, בו אנו מדברים כעת, האנרגיה הנוכחת בעולם היא אנרגיה של התנגשות. זו התנגשות, כפי שאמרנו, בין כל אלו המרגישים חסרי אונים, בין אלו המבקשים להחזיר את האופן בו המשחק התנהל עד לאחרונה. כלומר להשתיק, לשתק, לשלוט. אין זה מקרי שאלו המבצעים פעולות אלו, המנסים ליצור מציאות זו מחדש, הם אלו אשר יש להם את הכוח. בין אם מדובר באותם פלסטינאים ובין אם מדובר באותם ישראלים, מנקודת המבט שלנו, למרות ההבדלים שאתם פעמים רבות אוהבים לראות, ההבדלים כמעט ואינם מתקיימים. החוויה המשותפת היא חוסר אונים אל מול שינוים המתרחשים, אל מול אובדן של כוח ושליטה, אל מול הצורך להקשיב יותר ויותר לאלו הנמצאים במצוקה. גם אם זו מתרחשת בתוככם ובעיקר זו המתרחשת מחוצה לכם.

מלחמה פעמים רבות הפכה להיות בקרב בני אדם אמצעי להתעלם ממצוקות, על ידי המצאה של מצוקות שכמעט ואינן מתקיימות. על ידי כך שאנשים יוצאים למלחמה הם יכולים להצדיק חוסר הקשבה וצורך בשליטה. זה מה שמתרחש בזמן הזה וזה מתרחש לא רק מחוצה לכם אלא גם בתוככם.

לוותר על הרצון בשליטה

חוסר אונים זו חוויה שבני אדם צריכים לחזור אליה בזמן הזה. להגיע מחדש פנימה אל תוך מקום שבתוכו יש חוסר אונים, תסכול, שלעיתים יש בו ייאוש כי נדמה שדברים אינם אפשריים.

במובן מסוים איבדתם את האופן בו הייתם רגילים לחיות את החיים ופעמים רבות אינכם יודעים כיצד להמשיך עם זה הלאה, כיצד דברים יכולים להתפתח, כיצד דברים חדשים יכולים לקרות. מתוך ההסכמה להיות חסרי אונים יכולה להפתח עבורכם דרך להגשים דברים שכעת נראים בלתי אפשריים. זהו חוסר אונים אשר צריך לחזור להיות בו. זו ההסכמה להתפרק מהנשק הפנימי, להתפרק מהרעיון אשר אומר שאם תצליחו לשלוט במציאות תוכלו לחיות את החיים שלכם כפי שאתם רוצים.

הסיבה שאנו מעודדים להתפרק מהרעיון הזה היא משום שעצם הרעיון יוצר מצוקה. עצם המאמץ להפוך את הרעיון לכדי מציאות יוצר מצוקה. אינכם יכולים להתעלם ממצוקות המתקיימות בתוככם, אינכם יכולים להתעלם מרצונות המבקשים להתבטא. אינכם יכולים לחזור למי שהייתם, מוגנים בתוך הצלחה חלקית או כשלון חלקי. עליכם לגדול אל מעבר למקום בו הייתם, גם אם בחוויה הרגשית בזמן הזה אתם מרגישים שאתם נכשלים, גם אם בחוויה הרגשית אתם מרגישים שהדברים מפסיקים לעבוד. זהו חלק משינוי אשר מתבטא באופן הזה, אשר אמור להביא אתכם ויכול באפשרות הגלומה בתוכו להביא אתכם לכדי מציאות חדשה.

הפתרון לאותה התנגשות המתקיימת בתוככם ומחוצה לכם מנקודת המבט שלנו – אם נדבר בצורה הזו שהיא יותר פרקטית – היא הסכמה להכנע אל חוסר אונים.

ההסכמה להיות יוצרת נס

מהו חוסר אונים מנקודת המבט שלנו? זו החוויה העמוקה ביותר שבה אינכם זוכרים מי אתם באמת, זו החוויה בה אתם שוכחים את ההבט האלוהי שלכם. זו חוויה הבאה לידי ביטוי כתוצאה מאותו עיוורון מובנה הקיים בקיום הפיזי, אבל זו גם החוויה היכולה לעזור לכם להתעורר, היא יכולה לעזור לכם להזכר מחדש אם תסכימו להיות בה.

פעמים רבות, כאשר בני אדם מסכימים להיות חסרי אונים, מתחילים להתרחש במציאות שלהם שינויים המפתיעים אותם, מה שבני אדם קוראים לו ניסים. אנו מסתכלים לעיתים משועשעים כאשר אתם משתמשים במילה הזו משום שכאשר אתם מגדירים דבר מה המתרחש במציאות כ'נס' אתם מגדירים אותו כדבר מה בלי קשר אליכם.

אבל מי שיוצר את הדברים זה אתם, מי שמאפשר למה שאתם מגדירים בתור נס לקרות הוא אתם, והנס מתרחש כאשר אתם מאפשרים לו, כאשר אינכם מתנגדים, כאשר אינכם מפריעים לרצון האמיתי, לרצון הנקי של הלב שלכם לבוא לידי ביטוי.

כאשר אתם זזים מהדרך ומוכנים להיות במה שקורה, מאפשרים מקום למה שקורה כעת, למה שיכול לקרות בעוד רגע, אז מה שקורה במציאות שלכם הם שינויים שאתם מגדירים כניסים.

אין סיבה לחזור לעבר

אלו אינם באמת ניסים ואתם אינכם באמת חסרי אונים. בכל זאת בזמן הזה אנו מבקשים שתחזרו אל החוויה הזו. המציאות של רבים מכם עושה זאת עבורכם בצורות כאלו ואחרות, בין אם ברמה האישית ובין אם ברמה הקולקטיבית. רבים מרגישים את הרגש הזה בזמן הזה ואנו מבקשים שתסכימו להיות בו, שתהיו ערים אליו, שתחוו אותו ושתתנו לעצמכם להיות בתוכו יחד עם כל הרגשות שהוא עשוי להביא איתו.

ההסכמה להיות חסרי אונים תתחיל לפרק את אותה התנגשות המתקיימת בפנים.

אינכם אמורים ואינכם צריכים לחזור אחורה אל המקום בו הייתם בעבר. אין דבר מה בעבר שלכם האמור להיות הנקודה שאליה כדאי לחזור. אם בכלל, העבר יכול לתת סוג של השראה, אבל המקום שבו אתם נמצאים כעת הוא מקום חדש. הנוכחות האלוהית של מי שאתם באמת ערה יותר מבעבר. המקום בו אתם הווים בזמן הזה הוא מקום שמעולם לא הייתם בו ולכן אי אפשר לחזור אחורה גם אם העבר שלכם קורץ לכם, גם אם נדמה לכם שהייתם בו במצב טוב יותר מכפי שאתם כעת. אל תתפתו למחשבות שווא מהסוג הזה.

יש עתיד המחכה לכם אם תסכימו לצעוד אל תוכו. כעת, אם אתם מרגישים בטלטלה, אם אתם מרגישים בהתנגשות, גם אם שינויים כאלה ואחרים נכפים עליכם, אנו מציעים להרים ידיים ולא להתאמץ. עד כמה שניתן, לא להתאמץ להיות מישהו אחר במקום אחר. לא להתאמץ לחשוב אחרת, להרגיש אחרת או לרצות אחרת ולא משנה מה החוויה הפנימית שלכם, כמה היא עושיה להיות קשה לעיכול, כמה היא עשויה להיות שונה ממה שאתם חושבים שהיא צריכה להיות, לא משנה מה הטבע והאופי והתוכן של אותה חוויה פנימית. אנו מעודדים אתכם בזמן הזה להיות בתוכה.

גם אם זה אומר שאתם מרגישים רחוקים יותר מהטבע האלוהי שלכם, גם אם אתם מרגישים סגורים ומכווצים, כועסים ושונאים, אנו מעודדים אתכם להיות בתוך החוויה הזו. הסכימו להיות חסרי אונים.

להמשיך לחלום

בתוך המציאות הזו שבה אתם נמצאים אנו מעודדים אתכם להמשיך ולשאול את עצמכם מהם הרצונות הכמוסים ביותר בתוככם. מהם החלומות המסתתרים בפנים, אשר אינם באים לידי ביטוי או באים לידי ביטוי באופן חלקי.

זה עשוי להיות מעט פרדוקסלי עבור חלק מכם. לחלום בזמן שאתם מרגישים חסרי אונים מול כוחות המרגישים שהם חזקים מכם. אבל זה דבר מה חשוב בזמן הזה. איך לומר, זו תגובת נגד מומלצת לאותה חוויה פנימית של ייאוש.

אנו מעודדים אתכם בזמן הזה לחזור אל החלומות שלכם, אל מה שאתם באמת רוצים, בין אם הדברים נראים הגיוניים ובין אם לא, בין אם הם נראים אפשריים ובין אם לא. רבים מהם ייראו לא אפשריים ולא הגיוניים בזמן הזה, אולי אף יותר מתמיד. למרות שכך נראים הדברים אנו מבקשים שתחזרו ותתנו מקום לחלומות הללו.

תנו לאנרגיה הזו, שיש בה מידה של השראה, מידה של תשוקה, מידה של סקרנות, מידה של חדשנות, להדהד בתוככם. אינכם מבינים את החשיבות של ההדהוד הזה משום שבעצם כך שאתם מאפשרים לחלומות הללו להדהד אתם מתחילים לשלוח את האנרגיה הזו אל מה שאתם מגדירים בתור העתיד שלכם. אתם מתחילים להשפיע על המגנט, על אותה איכות שהיא אתם המהדהדת ללא הרף ויוצרת באופן הזה את המציאות.

כאשר החלום מדבר בתוככם המגנט משתנה בהתאם ומבטא את האנרגיה הזו החוצה. הדבר חשוב במטרה ליצור את אותה מציאות שאתם מבקשים ליצור – או לפחות לאפשר למציאות הטובה ביותר עבורכם להפוך לכדי מציאות. בכך שאתם נותנים לחלומות הללו מקום אתם מגדילים את היכולת שלכם להגשים אותם בהמשך הזמן.

לכן, גם בתוך חוויה כזו שבה נראה שהכל הולך אחורה, שבה המלחמה גוברת על הסיכוי לשלום, שבה הכשלון גובר על האפשרות להצלחה, אנו מבקשים מכם שני דברים. להיות חסרי אונים – ולחלום.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

1 מחשבה על “התנגשות של חוסר אונים”

  1. — נשארתי ללא מילים, אבל עם הרבה תחושות המדהדות הלאה בתוכי… מרגישה מתוך המסר הרבה עידוד , חיזוק ותמיכה , להמשיך לטוות את חלומותי, להיות בטוחה באמיתות משאלותי ובנכונותי לקבל את כל המסקנות שתגענה בעכבותיהן…. להכיר ולהסכים למצב של חוסר אונים אצלי, במידה שאין לעצמי או לגבי אחרים הצעת כל שהוא פתרון מתאים, בשעה קשה, מתסכלת או כואבת…
    ושוב:
    תודה רבה בעד שיעור חיים מאלף!!!
    נורית ירון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"אם תשבו אל מול עצמכם ותתבוננו בכל אותם דברים שהם לכאורה לא בסדר, מה שתגלו בצד השני – זו אהבה"
"האנרגיה אשר אתם נמצאים בתוכה עכשיו, היא קופצנית במיוחד. אין שקט באופן שבו האנרגיה נוכחת". תקשור חדש
"דווקא הוויתור על שליטה והכניעה העמוקה אל הריבוי היא אשר מחזירה אתכם להיות מי שאתם באמת"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546