"אנו נפגשים בתוך זמן סוער מאוד; מתרחש כעת מאבק של ממש על מקורות הכוח". תקשור חדש לימים אלו

להיכנע ללב – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, זמן נוסף המוקדש לגדילה, המוקדש להתרחבות.

אנו נפגשים בתוך זמן סוער מאוד בתוך העולם של בני האדם. במקום בו בני אדם אינם זוכרים מי הם באמת, מתרחש כעת מאבק של ממש על מקורות הכוח. אלו המבקשים לשמור על שליטה מול אלו המבקשים להרחיב את החופש.

ישנה מלחמה המתרחשת בצורות שונות, ברמות שונות; חלקן פיזיות, מרביתן נסתרות מהעין ואחרות פנימיות, רגשיות, מלחמות המתרחשות בתודעה.

שינויים חדשים

התחלנו לדבר על כך במפגש קודם, על ההשלכות והמשמעויות של השינוי המתרחש בעולם בזמן הזה, שינויים המתחילים להתרחש אחרי אותו התאריך, אותו המאורע של ה-21 לדצמבר, זמן שבו העולם לא נחרב ולא הסתיים. כפי שרבים מתחילים אט אט להבין, זמן בו העולם מתחיל להשתנות.

אין זה אומר ששינוי לא קרה קודם לכן אבל שינויים נוספים, חדשים בחלקם, רחבים הרבה יותר בהיקף שלהם, מתרחשים בעולם הזה. שינויים שאתם נמצאים רק בתחילת התהליך של ההתמודדות איתם, של ההסתגלות אליהם.

אי אפשר לברוח

שינוי משמעותי אחד קשור בקלות שבה אתם יכולים יותר מאי פעם ליצור את המציאות.

המקומות הפנימיים, התודעתיים, בהם אתם נמצאים באחדות, מתגלמים במציאות בקלות רבה יותר מאי פעם. באותה מידה מקומות בהם אתם נמצאים בפיצול ובחוסר הסכמה, עשויים לתקוע אתכם במקום, לא לאפשר לכם לזוז.

אם תנסו לעקוף, למהר, להתגבר, לא להתמודד עם דברים מסויימים איתם אתם צריכים להתמודד, אם תנסו בכוח להגיע אל מקום שאתם חושבים שאתם צריכים להיות בו ושכדאי שתהיו בו, הדבר לא יצליח.

אי אפשר לברוח מהמקומות הפגועים בתוככם, אלא הזקוקים לתשומת לב. הם גם לא יאפשרו לכם לברוח.

הצורך ליצור שלום פנימי הוא שאינו מאפשר לכם לברוח. כתוצאה מכך יש תסכול רב בעולם הזה, תסכול הלובש צורות שונות. פעמים רבות הוא קשור באנשים חיצוניים, במצבים שהם לכאורה קולקטיביים. אבל יותר מכל, זהו מצב פנימי.

לחזור אל מקומות פגועים בפנים

אתם נדרשים להיות נאמנים לעצמכם, חברים של עצמכם, להיות סבלניים עבור עצמכם, כלפי עצמכם, בשביל ליצור את השינויים שאתם מבקשים ליצור. עליכם להסכים להכנס יותר עמוק פנימה, לפגוש מקומות בתוך עצמכם הזקוקים לריפוי, הזקוקים לאהבה.

אי אפשר כבעבר לנסות ולהעמיד פנים, להתחמק, להתעלם, להתגבר. כתוצאה מכך אתם מרגישים תקועים. אתם מרגישים שדברים לא משתנים, שדברים לא זזים. פעמים רבות זה כאמור נכון.

כדי שדבר מה יוכל לקרות במציאות וכדי שהרצונות האמיתיים שלכם יוכלו להתגשם בקלות, ללא מאמץ, עליכם להכנס פנימה. לחזור פנימה אל מקומות חדשים, לעיתים, ופעמים אחרות אל מקומות מוכרים, כאלה שכבר הרגשתם, כאלה שכבר פגשתם, אך עדיין לא סיימתם את מסע הריפוי שלהם.

התסכול הזה מעורר מידה רבה של אלימות בעולם הזה. זהו הבסיס של אותה מלחמה המתקיימת בתוך העולם. מלחמה בין ישן לחדש, בין חופש לשליטה. בין אלו המנסים בכל הכוח להחזיר את מה שהיה, מתעלמים מהעובדה שזה איננו אפשרי, לבין אלו המבקשים שינוי.

שינוי של התודעה האישית

יש כוח רב עוצמה אבל שקט של אהבה הנוכח בעולם הזה, המתחזק בעולם הזה. ישנם תהליכים הצריכים לקרות, אשר ייקחו פרק זמן, יותר ממושך מכפי שהייתם רוצים.

שינויים אינם מתרחשים במהירות; התודעה הקולקטיבית משתנה לאט, יותר לאט מכפי שתודעות אישיות יכולות להשתנות. אך ככל שיותר ויותר בני אדם משתנים, ככל שמתקיים יותר ויותר ריפוי בתוככם, כך משתנה מאזן הכוחות בעולם הזה – הפחד מתמעט והאהבה מתחזקת.

בתוך תהליך מסוג זה ישנם שינויים; הוא אינו ליניארי. יש מה שאתם תגדירו כנסיגה, מה שאנו מגדירים בתור צורך לחזור פנימה.

בני אדם רוצים יותר כבוד בעולם הזה, רוצים יותר חופש, רוצים יותר שפע. רבים מאסו בחיים של כפייה, של צמצום, של כלא. אנו שמחים על כך, משום שהדבר נובע מהתעוררות פנימית של בני אדם הנזכרים בערך האמיתי שלהם. ככל שהערך האמיתי של האדם מתעורר, כך הוא אינו יכול להסכים עוד עם מצבים מורכבים שבעבר היו חלק בלתי נפרד מהיום-יום.

כך הולכת וגדלה הדרישה לשינוי וכעת ישנו תסכול רב. כל זה נובע פשוט משום שאתם צריכים לחזור פנימה. יש את אלו הנושאים את הלפיד ומנסים להבעיר את מה שמתקיים, אבל אנו מעודדים אתכם לחזור פנימה, את אלו הבוחרים בכלך, את אלו היודעים את המשמעות של מה שאנו אומרים.

לחשוף את הכלא הפנימי

אותם דברים שאתם מצפים לקבל מבחוץ, אנו מעודדים אתכם לחזור פנימה ולגלות, היכן אינכם נותנים זאת לעצמכם. היכן הכלא, היכן הצמצום מתקיימים בתוככם. את מי בתוככם אתם כולאים ואת מי אתם מצמצמים? למי בתוככם אינכם נותנים יד? באילו תחומים אין כבוד ביחסים שלכם עם עצמכם?

אותם דברים שאתם רוצים כל כך מאנשים אחרים, אנו מעודדים אתכם בזמן הזה לחזור פעם נוספת פנימה, ולגלות היכן אינכם נותנים זאת לעצמכם.

זו עשויה להראות דרך לא ברורה, אולי לא רלבנטית עבור מי שמנסה ליצור שינוי עולמי, חיצוני. אך ככל שבני אדם רבים יותר חיים בשלום פנימי גדול יותר, כך העולם המשותף שלכם יוכל להשתנות.

הלב מדבר בקול רם

אנו מבקשים גם לחזור ולעסוק פעם נוספת בדבר מה אשר מטריד רבים בזמן הזה. מה שקשור לחלומות, לכשרונות, להגשמה עצמית.

אנשים רבים, כפי שאנו רואים, נמצאים בזמן הזה בתוך מצב מעט מורכב, אולי יותר מורכב מבעבר. מצד אחד, ככל שהערך העצמי גובר, יש יותר ויותר ניצוצות של רעיונות, של רצונות, של חלומות, שלא פגשתם בתוככם בעבר. לעיתים יש יותר בטחון עצמי לרצות ולחלום רצונות וחלומות שבעבר לא היתה מידה של בטחון מספקת בשביל לחלום אותם.

הלב מדבר בקול רם יותר מכפי שהיה אי פעם ובני אדם המסוגלים להקשיב, עשויים לשמוע אותו מדבר, מציע רעיונות, אפשרויות, פותח דלתות.

במקביל לכל זה, אתם נכנסים, איך לומר, למידה גדולה יותר מבעבר של חוסר אונים. ככל שהלב מדבר בקול רם יותר, כך ההיגיון האנושי, זה אשר מסתכל על המציאות ורואה רק שלושה ממדים, נמצא במצב גובר של חוסר אונים. כיצד הרצון של הלב, הוא שואל, יכול בכלל להתגשם? ראו את מה שקורה, הוא אומר, ראו מה קרה עד עכשיו. הדברים הללו גדולים מדי, פרועים מדי, מכפי שאפשר יהיה לממש אותם.

בפער הזה שבין הראש לבין הלב רבים נמצאים בזמן הזה, חסרי אונים, חסרי אמונה, מיואשים. כיצד אפשר להגשים את מה שאתם מרגישים שהוא נכון לכם? כיצד אפשר להנות ממה שאתם רוצים עבור עצמכם? הדברים נראים בלתי אפשריים.

אין צורך להתאמץ

אנו אומרים רבות בזמן הזה, כמה חשוב לחזור ולהכיר מחדש את הרצונות שלכם ולברר, מהם הרצונות האמיתיים. הדבר נכון גם בזמן הזה. אך בתוך המציאות הזו שבה אתם נמצאים, בתוך הפער אשר לעיתים הולך וגובר, אנו מבקשים לומר עוד דבר מה.

בשביל לאפשר ללב להגשים את עצמו, עליכם להכנע אל הלב ברמה עמוקה יותר מכפי שאתם מבינים. המשמעות של כניעה ללב אומרת לוותר על ההיגיון המסתכל על המציאות מבעד לזוג עיניים פיזיות ואומר 'זה לא אפשרי'.

כן, פעמים רבות הרצונות שלכם דורשים שיתוף פעולה כה מורכב בשביל להתגשם ומנקודת מבט אנושית זה נראה בלתי אפשרי. אבל אנו פה בשביל להזכיר שהחלומות של הלב מגיעים עם תוכנית הגשמה. פעמים רבות זו תוכנית שאיננה נראית הגיונית, פעמים רבות זו תוכנית שאיננה נראית בכלל. כך או כך היא קיימת ובשביל שהתוכנית הזו תתגשם, בשביל שהרצונות האמיתיים שלכם יהפכו למציאות, אינכם צריכים להתאמץ.

במקום זה עליכם להתכנס פנימה, במקום זה עליכם להכנע, להכנע אל תוך הלב, אל תוך הרגשות הסוגרים אותו, הממלאים אותו, אל אותם מקומות פגועים בתוככם, מקומות שאינכם מכירים, שאינכם פוגשים, וגם כאלה שכבר פגשתם ויש צורך לפגוש שוב.

מה שנדרש מכם בזמן הזה, יותר מתמיד, הוא לטפל בעצמכם ולרפא את עצמכם. ככל שיהיה פחות כאב ופחות פחד, כך הלב יקבל יותר מקום; ומה שכעת נראה כבלתי אפשרי יוכל להפוך למציאות.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546