התקשור אינו מדבר רק על חופש למריחואנה – הוא מדבר על חופש מחוקים, על הפחד מאנרכיה ועל אי ההבנות שיש לנו בכל הקשור לנושא זה

עלים ירוקים – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

התחלנו בסדרה חדשה של מפגשים, הזדמנות לעשות עוד בלגן. זוהי חיבה שהיא משותפת לנו, לשותף שלנו ולשותפים שלו, לעשות בלגן. אבל אתם נוטים להיבהל כאשר הבלגן עושה לכם בלגן.

אנו עכשיו באים לעשות קצת סדר. סדר שיעשה גם בלגן, אבל בזמן הרחוק יותר, בטווח הארוך, הוא יעשה סדר. אנו מתכנסים הערב כדי לדבר על עלים ירוקים. אנו רוצים ראשית כל לדבר על הצמח הזה, שהעם קורא לו מריחואנה, ואחר כך אנו נדבר על מה שמסתתר מאחוריו או על מה שגדל מתחתיו.

הברחה קוסמית

ראשית כל, הצמח הזה, כדאי להבין, איננו מגיע מכדור הארץ. כלומר, הצמח במקור איננו מגיע מכאן ואיננו שייך לפלנטה הזו. על אף הדמיון המסוים שיש בינו לבין צמחים אחרים, הרי שבמקור מדובר באינטליגנציה חיצונית אשר העבירה לכאן במשלוח סמוי, הבריחה לפה כמה זרעים. כך שאם תחקרו לעומק את ה-DNA של הצמח הזה אתם עשויים לגלות בו מקטעים שייראו לכם מאוד מוזרים. זה כבר יהיה משהו שאתם לא תהיו מסוגלים להבין. זה יהיה החלק של ה-DNA שאפשר יהיה להבין רק אם תסכימו להרגיש אותו.

זו המשמעות העיקרית של הצמח הזה, הוא מאפשר הבנה עמוקה יותר, נכונה יותר, של המציאות שבה אתם חיים; והוא עושה זאת באמצעות הרגשות. הזרעים אשר הוברחו לפלנטה הזו לפני עידנים רבים, הוברחו לכאן מפלנטה שהיא במידה רבה רגשית. כלומר, אפשר לומר, שהיא מתנה מהעתיד שלכם, אולי מהנכדים שלכם.

צמח שלא מגיע מכאן, אשר הגיע לכאן מסיבה מאוד מסוימת. האופן שבו הפלנטה הזו פועלת מזה זמן רב מאוד הוא על פחדים עמוקים מאוד. יש חושך בפלנטה הזו, והחושך הזה מקורו באי הבנה של האופן שבו דברים באמת עובדים. בעוד שהבחירה הראשונית היא להגיע לפלנטה שבה דברים התהפכו באופן שבה הם התהפכו בפלנטה הזו, בשביל להיזכר מחדש באופן שבו הדברים עובדים; הרי שבפועל המסע דרך השכחה הזו הוא אינו מסע פשוט בכלל. כפי שאתם יודעים, יש בהתעוררות אמיתית קושי גדול מאוד. יש בעצם ההסכמה להתחיל ולהתעורר מאבק גדול מאוד. כפי שאתם יכולים לשים לב, מרבית בני האדם שאתם מכירים מסרבים בתוקף לחשוב על הרעיון שיש משהו מעבר למציאות.

כאן נכנסו לתמונה לפני זמן רב מאוד כאלו אשר אפשר להגדירם כשובבים, והחליטו שאם אתם לא מוכנים לרעיון שאולי יש משהו מעבר, הם יביאו לכאן משהו שיראה לכם שיש משהו מעבר. כלומר, זהו שיתוף פעולה שבא לטמון את האפשרות להתעוררות בדרך מאוד מסוימת. למעשה, אלו הם לא רק זרעים של שמחה, אלא גם זרעים של מהפכה.

המהפכה היא בעצם ההסכמה לחזור לפלנטה שיש בה שמחה, משום שזה  הדבר העיקרי שחסר בעולם שבו אתם נמצאים, והדבר העיקרי שיש לגביו אי הבנה.

הצמח הזה של מריחואנה הוא אינו היחיד שהגיע לכאן באופן הזה. למעשה, ישנה קבוצה של צמחים שהגיעו לכאן ממקום מאוד מסוים ביקום שלכם במטרה לשמש ככלים לעזור לכם להתעורר, לעזור לכם לראות אחרת. הצמח הזה הוא מאוד מסוים, יש בו מידה מסוימת של קלילות, ויש בו איכות משמעותית של ריפוי. צמח שיש לו השפעה גדולה על הכאב האנושי ועל היכולת לרפא את הכאב הזה.

מעבר לכך, כפי שאמרנו, המריחואנה כצמח, התפקיד שלה הוא לחבר אתכם לרגשות. לפיכך, כפי שאמרנו בעבר, הוא צמח בעל איכות נשית. אמנם האנרגיה של הצמח הזה מעודנת, ולמעשה זהו אחד הדברים הבודדים שנותרו בפלנטה הזו במצב אנרגטי מאוזן, הרי שטביעת האצבע של הצמח הזה היא טביעת אצבע נשית. בעוד שאתם נעזרים הצמח הזה אם במטרה של אכילה, אם למטרה של עישון ואם למטרה של ריפוי, אתם מביאים לגוף שלכם אנרגיה שהיא מאוזנת, מוארת אם תרצו לקרוא לזה כך. לצמח הזה יש לו איכות אשר מגבירה וחושפת את הצד הזה באישיות שלכם, הצד המודחק יותר בפלנטה הזו, וזו הנשיות.

מנקודת מבט מסוימת אלו הם הרגשות. מנקודת מבט אחרת, עמוקה יותר, זו היכולת להיות מבלי לזוז. פסיביות זהו הדבר המגונה בעולם שלכם, ובכל זאת זהו הדבר הנדרש אם אתם באמת רוצים ליצור מציאות אחרת. הצמח הזה, שגברים בעיקר מתנגדים לו, זהו צמח שמאפשר לכם בקלות יחסית להיות נינוחים ופסיביים. הפסיביות הזו, מה שהיא עושה, היא מכניסה אתכם עמוק יותר אל מי שאתם. היא מחברת אתכם עמוק יותר אל תוך הרגשות. היא מאפשרת לכם בעקבות זאת להרגיש יותר את האופן שבו דברים עובדים, ולראות נכון יותר כיצד הכל קורה.

במובן מסוים מה שמריחואנה עושה, דרך החיבור שלה לרגשות שלכם, היא מוציאה אתכם מעט מהטפשות שאתם כולכם חולים בה. הבעיה הגדולה במחלה האנושית היא שהיא עושה אתכם בעלי חשיבות עצמית גבוהה מאוד. כלומר, אתם בטוחים שאתם מאוד חכמים. כפי שאמרנו בעבר, אתם אמנם יודעים הרבה מאוד בפלנטה הזו, אבל אתם לא ממש מבינים כיצד העולם עובד. נכון שישנה מידה מסוימת של אמת שתהיה מוסתרת כל עוד יש גוף, אך ישנה מידה גדולה מאוד של אמת שתוכלו להתחבר אליה אם רק תסכימו להודות שאתם אינכם יודעים הכל, שאתם אינכם יכולים הכל, שיש דברים שאם אפשר להגדיר זאת כך, חזקים מכם.

זה, נדמה לנו, אחד הפחדים הגדולים שיש בעולם הזה מהצמח הזה. נדמה שכאשר אתם משתמשים בו, הוא חזק מכם. אתם מאבדים שליטה.

הפסיביות הזו היא איננה פסיביות קלה. כלומר, לא פשוט לצאת ממנה. לוקח לה כמה שעות עד שהיא עוברת. השלב הזה שבו יש משהו ששולט בכם, שהוא חזק מכם, השלב הזה מאיים מאוד על בני האדם. הוא מאיים עליכם לא רק במריחואנה, נדמה לנו שהוא מאיים עליכם באופן בסיסי. כל דבר שיש בו מידה כזו או אחרת של התמסרות, של אובדן שליטה, נוגע תמיד בפחד הזה, שאם תאבדו שליטה, אתם מעבירים את השליטה לגורם חיצוני. משהו או מישהו או מישהם עומדים לשלוט בכם.

מאחר ומריחואנה יש לה את היכולת להביא אתכם לקריסה מסוימת, לפסיביות מסוימת, הרי שהפחד מהמצב הזה שאתם נכנסים אליו על ידי הצמח גורם לכם לא פעם להרים את ההגנות. או כפי שאתם שמים לב לזה בעולם שבו אתם חיים, להוציא את הצמח הזה אל מחוץ לחוק.

עכשיו, החוק של בני האדם, אותה מערכת מסובכת של הוראות והנחיות שסותרת את עצמה ללא הרף – אם תחקרו טוב את החוקים של המדינה שאתם חיים בה אתם תראו שהיא סותרת את עצמה, המערכת הזו – המערכת הזו היא התגלמות הפאר והיצירה של הטפשות האנושית. כלומר, בעיקר אנשים לא חכמים אשר בטוחים שהיא הדבר הטוב ביותר שקרה לכם. הטפשות האנושית היא במחשבה שהחוק שומר עליכם מאנרכיה. מריחואנה, בגלל שהיא גורמת לכם להיות יותר נינוחים ויותר חופשיים, מחברת אתכם לרגשות ומוציאה אתכם קצת מהמסגרות המקובעות שאתם חיים בתוכם. המריחואנה לפיכך נתפסת כאויבת של הסדר, כזו אשר מובילה לאנרכיה.

זה כמעט נכון. כלומר, מריחואנה מנקודת המבט שלנו, היא שער מעניין לחופש. היא איננה השער היחיד, אל תדאגו, אנו לא מבקשים להתחיל מכולם להתחיל לעשן. לא חייבים מריחואנה בשביל לצאת לחופש, אבל חייבים לבדוק למה אתם מתנגדים לה אם חופש זה מה שאתם רוצים. כל אותם מקומות וקבוצות ומסגרות אשר קוראות לצאת נגד הצמח הזה, אנו מצטערים, אבל הבומרנג יחזרו אליכם. אל תצאו נגד. היו בעד.

אנחנו, לדוגמא, מאוד בעד. אנחנו בעד החוכמה האנושית, האמיתית, אנו גם בעד חופש אמיתי. משום כך שיחות מסוג זה נעשות ומפגשים מסוג זה מתקיימים, בשביל לעזור לכם להיזכר באמת כפי שהיא מנקודת מבטנו. אנו מציעים להקשיב פחות למה שהגדולים לימדו אתכם. אתם מבינים, גם הם לא חכמים במיוחד. אין באמת הרבה אמת במסורות העתיקות של כדה"א, גם לא באלו אשר מתיימרות לקחת אתכם לחופש. יש מעט חופש בעולם הזה, משום שעיקר המסורות מתבססות על הבנות חלקיות, על מידע מוטעה. גם המסורות הרוחניות ברובן הגדול מתבססות על מידע חלקי.

כולם שכחו את הרגשות. לכולם יש מערכות חדשות של חוקים דרכן אתם אמורים לצאת לחופש. חוק, מנקודת המבט שלנו, איננו יכול להיות הדרך לחופש, לשום חופש מכל סוג שהוא. אם אדם איננו לומד חופש הוא איננו יכול לצאת לחופש.

מריחואנה, כפי שחלקכם יודעים, כפי שחלקכם מנחשים, כפי שחלקכם מבינים אם אתם עוקבים אחר המילים שלנו, היא דרך מעניית לחופש, ללמוד מהו חופש. משום שכפי שאנו אומרים, היא מסירה את מעטה הבורות ומאפשרת להבין את המהות שלכם, את האופן שבו הדברים באמת עובדים.

התמכרות וכפייה

ראו את עומק האבסורד בכל מה שקשור בצמח זה. ההתמכרות, נדמה לנו, היא הבעיה העמוקה ביותר שכולם מאשימים את המריחואנה בה. כלומר, המניפולציה האנושית הבסיסית אומרת שאדם אשר מתחיל להשתמש במריחואנה יעבור במהרה להשתמש בסמים אחרים, יהפוך יותר למטרד על החברה האנושית ובעיה שצריך לטפל בה. לפיכך, הפתרון הוא לא לאפשר את השימוש בצמח הזה, כדי למנוע בעיות אנושיות עתידיות. כולם מפחדים שתהיו מכורים.

מדוע אנו אומרים מניפולציה? משום שהאמת העומדת מאחורי כל זה היא שאלו אשר שומרים על המריחואנה מחוץ לחוק מפחדים שאם המריחואנה תצא לחופשי אתם לא תאהבו יותר את מערכת החוק. כלומר, זהו איננו עוד עניין פשוט של ביטול חוק אשר אוסר על שימוש בצמח מסוים. זוהי יציאה נגד התפיסה הבסיסית של החוק והחוקים במסגרת החברתית האנושית. כאשר המריחואנה תהפוך יותר ויותר נגישה, יותר ויותר חופשייה – נדמה לנו שדברים מתקרבים במהירות גדולה לכך יחסית בהשוואה למה שהיה בעבר – כך תהיה יותר ויותר הבנה אצלך יותר ויותר אנשים שמשהו לא נכון קורה בעולם הזה.

חוק, כפי שאנו אומרים הערב, איננו יכול להיות דרך ללמוד חופש. חופש, למרות מה שהפחדים מספרים לכם, הוא איננו אנרכיה. אם אתם רוצים דוגמא אשר תמחיש את המילים שאנו אומרים, אנו מציעים שתסתכלו על האופן שבו החברה שלכם פועלת. האם היא מסודרת? האם הכל עובד תקין? לנו נדמה שלא. הסיבה הפשוטה היא שלא ניתן לתת למערכת לפעול באופן תקין באופן שקבוצה אחת קובעת מה נכון בשביל קבוצה אחרת. בסופו של דבר, מנקודת המבט שלנו, צריכה החברה האנושית להגיע למצב שבו כל אדם לוקח את האחריות על האופן שבו הוא רוצה שהדברים יהיו, ולפעול בהתאם לכך. ככל שהאדם יהיה בחופש אישי, יחזור להיות סדר טבעי בעולם הזה. הסדר הטבעי בעולם הזה הוא איננו אנרכיה, הסדר הטבעי בעולם הזה הוא שיתוף פעולה. אם אתם מפחדים מבלגן, אנו מציעים שתסתכלו היטב מסביב, יש כבר הרבה מזה. עיקר הבלגן נובע מהכפיה והשליטה של מערכת החוק, ולא משום דבר אחר. היכן שתהיה כפיה, יהיה מרד. היכן שיהיה חופש, יהיה שקט.

אתם אשר מטילים בכך ספק, אנו מאתגרים אתכם לעשות זאת בחיים הפרטיים שלכם. לחקור זאת היטב. ככל שתאפשרו לעצמכם יותר חופש, כך יהיה בתוככם יותר שקט. ככל שתכפו על עצמכם יותר את מה שאתם צריכים לעשות, את מה שאתם צריכים להגיד או את מה שאתם צריכים לחשוב ולהרגיש, כך יגדל הסיכוי שיקרה בדיוק הפוך.

אם אתם מבינים לאן אנו חותרים, הדברים הם אינם כפי שהם נראים. הצמח הזה של מריחואנה, מה שהוא בא לעשות, זה לאפשר לכם לראות את הדברים כפי שהם. אותן קבוצות של שליטה בפלנטה הזו מפחדות מכך מאוד. בעיקר משום שאם רוב בני האדם יסתכלו על הדברים כפי שהם, גם הם יצטרכו להסתכל. יש הרבה בושה היכן שיש הרבה מהשליטה.

נדמה לנו שהרתיעה הגדולה ביותר בפלנטה הזו מהתעוררות, היא מהידיעה שיהיה עליהם להתבייש.

כך הדברים פועלים גם בתוככם. ככל שיותר תבינו שישנם הרבה דברים שאתם אינכם מבינים נכון, כך תעלה ותבוא ברגעים מסוימים יותר בושה ביחס למי שהייתם. אין הרבה חוכמה באופן שבו העולם הזה פועל, אין הרבה הגיון. ובכל זאת, כולם כה בטוחים; וככל שאתם מחזיקים יותר זמן בצדקת הדרך שלכם, כך הפרידה ממנה, ההתפכחות, תהיה קשה יותר. היא תהיה התפכחות קשה מאוד ליותר ויותר בני אדם שיבינו כמה עוול מתרחש בעולם הזה כתוצאה מהאיסור על השימוש בצמח הזה הן מבחינה רפואית, והן מבחינה כללית. חופש אמור להיות מה שמתקיים בפלנטה הזו, וזהו עדיין אינו מה שקורה. יש יותר ממנו, אבל זה עדיין אינו מה שקורה.

השוטר הפנימי

לפיכך, מה שאנו יכולים לומר כדברי סיכום של חלק זה של ערב זה, הוא להסתכל מחדש על מה שאתם בטוחים שהוא נכון או לא נכון בעבורכם ובכלל. יש הרבה בורות אשר קיימת היכן שאתם מאוד בטוחים במה שנכון או לא נכון.

מריחואנה היא דוגמא לכך, היא דוגמא חשובה. אם יש לכם עניינים פרטיים, אם אפשר להגדיר זאת כך, עם הצמח הזה; אם אתם נעזרים בו בצורה זו או אחרת, מה שאנו מציעים לכם הוא לשים לב לנושא הזה אשר אנו קוראים לו אנרכיה. הפחד מאנרכיה הוא למעשה פחד עמוק מאוד מפרידה מהאופן שבו העולם שאתם נמצאים בו פועל ועובד; פרידה עמוקה מהחברה.

יש בפרידה הזו שכבות לא מבוטלות ולא פשוטות לריפוי של בדידות. מתחתן עשויות להתגלות ויותר ויותר מצבורים יפים של שמחה, משום שככל שהפחדים מהפרידה הזו מתמוססים, והפרידה הזו תהיה יותר ברורה, כך גם שמחה תוכל יותר להיות.

אתם אינכם עדיין רואים זאת באופן מלא, למרות שלחלקכם יש יותר הבנה, אבל הדבר אשר ממנו אתם נפרדים הוא איננו דבר כל כך מיוחד או יפה. למעשה, זוהי פרידה מממלכה שקורסת וכניסה לממלכה חדשה אשר נבנית שוב. העולם הזה שאתם חלק ממנו בצורה זו או אחרת הוא הממלכה שקורסת. לא יותר ולא פחות.

לגבי משטרה, נציגי החוק; רבים מאלו אשר שומעים אותנו מכירים זאת, אבל רבים אחרים אינם מכירים זאת, ואנו רוצים להסביר דבר מה. יש מושג אשר נעשה בו שימוש רב, אשר נקרא השתקפות. אנו לא רוצים לעסוק בו בשיחות שלנו, אבל נדמה שראוי להסביר זאת בהקשר זה.

התפיסה של השתקפות אומרת, שמה שאתם חושבים שאנשים אחרים, הם למעשה מחשבות והבנות שיש לכם על עצמכם. מה שאתם מזהים בבני אדם אחרים הם לרוב דברים נסתרים אשר קיימים גם בכם.

אם הפחד שלכם הוא משוטר שיבוא ויגיד לכם שאתם לא בסדר ויעניש אתכם, אנו מציעים שתגלו את השוטר הזה בתוככם. הוא איננו כה מפחיד כפי שנדמה, והוא איננו כה טיפש כפי שאולי נראה, אך הוא בהחלט כועס. הכעס הזה מסתיר את הפחד מהפרידה הזו, ויש עוד דברים בתוך זה. כדאי לגלות היכן השוטר הזה כבר מעניש. הפחד מעונש חיצוני הוא למעשה מהקצנה של ענישה אשר כבר מתקיימת.

ככל שזה יהיה ברור יותר, המשטרה תהיה חסרת אונים יותר.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"אתם פורצים את הדרך מחדש כדי להיות בבית ולהבין את הבית, להכיר מחדש את בני המשפחה ולגלות היכן אתם ממוקמים במפה הקוסמית"
תהליך השינוי שאנו עוברים חושף תהומות ומעמקים שלא צפינו אותם. יש בתהליך לא מעט שימחה אך גם קושי וכאב
"אם אתם רוצים להיות מלאכים, לכו עם מה שקורה. אבל שאלו שאלות, היו ערים לרגשות, משום שזה מה שחשוב"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546