"זהו זמנה של האהבה לפעול, זהו זמנה של האהבה להופיע. היא תעשה זאת באופן שאינכם מבינים, באופן שאינכם מכירים"

להורדת הקובץ

אם כך, שלום.

זו האהבה אשר יצרה את העולם הזה. זוהי אהבה אשר יצרה אתכם. ובכל זאת, ולמרות זאת, ישנן ראיות מעטות מדי, אם אפשר לומר, לקיומה בעולם שבו אתם חיים.

זהו טוב לב, אשר השרה את נוכחותו על העולם הזה. ובכל זאת, ישנו רוע רב במקום בו נמצאים בני אדם.

זוהי עדינות, אשר אפשרה עולמות כה מורכבים במקום כה קטן. ובכל זאת, זוהי הגסות אשר מוחקת את המורכבות הזאת גם בזמן בו אנו מדברים.

זהו כבוד, אשר מאפשר לחיים להתנהל. זהו כבוד, אשר מאפשר לבני האדם לשחק את משחק הבחירה, לחצות ולהכיר בו זמנית את הדואליות שבתוכם. ובכל זאת, זהו זלזול והתנשאות, אשר מנהלים פעמים רבות את הדיאלוג שלכם, בינכם לבין עצמכם, בינכם לבין אנשים, בינכם לבין צמחים, מקומות ובעלי חיים, בינכם לבין אלוהים.

זוהי חמלה, אשר מאפשרת לאותו זלזול, לאותה התנשאות, לאותה גסות, לאותו רוע, להמשיך לפעול. זוהי חמלה המאפשרת למשחק להמשיך לשחק, זו חמלה המאפשרת לכם להמשיך להתנסות בבחירה להכיר מהו חופש, למצוא את הדרך הביתה. אילולי החמלה, עולמכם היה קורס.

פעולה של חוכמה אלוהית

לאורך ההיסטוריה האנושית, זו המוכרת וזו שאינה מוכרת, זו הקיימת בצללים, באותם רגעים בהם אתם הולכים לישון ומתחברים במודע או שלא במודע אל הדברים אשר קרו פעם, אשר התקיימו בתקופה שמעבר להגיון; לאורך כל ההיסטוריה שלכם התקיימו בני אדם אשר לקחו על עצמם את התפקיד להזכיר לכם מהי אהבה. הם היוו דוגמא חיה של אהבה טהורה. שילוב של חמלה, עדינות, כבוד וטוב לב.

הם הופיעו שוב ושוב, במקומות רבים על פני הפלנטה. הם היו מפורסמים יותר, הם היו מפורסמים פחות. היו כאלה שאיש לא הכיר. הם עדיין קיימים, הם עדיין מופיעים, אך ההופעה שלהם על פני האדמה הולכת ומתמעטת; הם מופיעים פחות. הייצוג הבלתי אמצעי של אהבה טהורה הולך ומפנה מקום.

זה קורה, משום שבבחירה שבה אתם נמצאים, במסע שאותו אתם עושים כתרבות, כאנושות, אתם לומדים להפוך את האהבה למהות החיים שלכם. אתם, במובן הזה, יותר ויותר חוזרים הביתה, בכך שמבלי לשים לב, אלו הם רעיונות של כבוד, חמלה, עדינות וטוב לב, אשר מחלחלים מבעד למעטה אל העולם שלכם, ומשבשים לחלוטין את האופן שבו אתם מבינים שעליכם לחיות, ואת האופן שבו אתם חושבים שהחיים אמורים להתנהל.

אתם עושים צעדים ממשיים בחזרה אל תוך התודעה אשר יצרה את הכל. אתם למעשה עושים צעדים ממשיים בחזרה אל מי שאתם.

פעמים רבות, בעולם שלכם, מדובר על אור. אנו משתמשים פעמים רבות במושג הזה, במטרה להסביר שישנה פעולה של חוכמה אלוהית, אשר יוצרת את הקשרים הבלתי נראים, את הגשרים שבין הממד שבו אתם נמצאים לבין הממד אליו אתם הולכים; בין ממד הנפרדות לבין ממד האחדות. זוהי פעולה של חוכמה אלוהית אשר בונה את הגשרים עליהם אתם הולכים שוב ושוב, וחוצים את הפער בין מה שאומר הפחד לבין מה שיודע הלב.

ישנה פעולה רבה של החוכמה האלוהית בעולם בו אתם חיים, ישנו אור רב מאוד אשר פועל, אשר בונה לא רק את אותם גשרים, כי אם בתקופה הזו גם את התשתית האנרגטית שתאפשר את העתיד של כדור הארץ החדש.

זו כבר איננה תאוריה, זו כבר איננה אפשרות. הפלנטה החדשה, היא תקום, וכעת מתחיל תהליך – אפשר לומר ממושך – של בניית היסודות של אותו עולם.

נדמה שכעת, משהסתיים שלב מהותי במסע של התרבות הזו לקראת עולם אחר, אנו חוזרים ומפנים את תשומת הלב אל הבחירות, אל הכיוונים אליהם הולכים בני האדם. משום שאין זה מספיק לבנות גשר; פעולה של חוכמה אלוהית איננה מספיקה, אם היא איננה עוזרת לבני האדם לחזור אל עבר האהבה.

כאן, בתקופה זו בה אתם נמצאים, מתחילה פעולה ממשית, חדשה, אם כי מוכרת, אשר מביאה לשיתוף פעולה חדש בין הביטויים האלוהיים של מה שאתם מגדירים גבר ואישה, והם אור ואהבה.

אכזבה

זהו זמנה של האהבה לפעול, זהו זמנה של האהבה להופיע. היא תעשה זאת באופן שאינכם מבינים, באופן שאינכם מכירים, באופן שאינכם מצפים לו. היא עשויה להופיע בפני אנשים בודדים, והיא עשויה ליצור מחזות כה מרהיבים, עד שאלפים רבים של אנשים יעמדו מולה.

היא תופיע כבני אדם והיא תופיע גם כאור, כנוכחות, כישות. היא תלבש פנים של אנשים מוכרים, קרובים ורחוקים. היא עשויה ללבוש את פניהם של מנהיגים דתיים, של אנשי רוח מפורסמים. היא עשויה להופיע בכל הצורות, אך היא תופיע באופן כזה אשר יעמיד אתכם בפני בחירה, בחירה שאין מהותית ממנה – האם אתם נכנעים לה, או שאתם ממשיכים לחשוד בה?

זוהי אהבה אשר יצרה אתכם. זהו טוב לב משולב בעדינות ובכבוד, עטופים בחמלה, אשר יוצרים ללא הרף את מה שקרוי החיים האנושיים. ובכל זאת, ישנה מידה רבה מאוד של אכזבה מאותה חוויה חמקמקה, מאותו דבר בלתי נראה, בלתי מוגדר, אשר קרוי אהבה.

משום שכאשר אתם מגיעים לעולם הזה, אתם חווים חוויה אשר חוזרת על עצמה בכל פעם שאתם מגיעים אל העולם הזה, בכל פעם שאתם לובשים צורה, והחוויה היא שאתם נזרקים מהבית, שהדלת נסגרת.

ההתעוררות אל תוך עולם של פחד היא במידת מה טראומטית. היא שונה מאוד אצל הילדים החדשים אשר ממלאים את ללא הפסקה את העולם שלכם, אך היא היתה כזאת בכל הגלגולים שאתם מכירים, ובכל אלו שאתם לא מכירים אך בכל זאת עברתם.

כאשר אדם פוקח את עיניו, בעודו זוכר את אותה אהבה, אהבה שהוא איננו חווה בעולם שמסביבו, שהוא איננו חווה באופן הזה מהוריו, ממשפחתו, ממטפליו; כאשר אדם מתעורר בעודו בן שעות ספורות, בן ימים ספורים, והוא חווה את הפער בין הבית ממנו הוא בא לבין העולם שבו הוא נמצא, שם, בפער הזה, נולדת אכזבה.

כאשר אתם עושים זאת שוב ושוב, האכזבה הזו, מצטרף אליה ייאוש. ובכל פעם שאתם נזרקים מהבית, בכל פעם שאתם בוחרים גוף חדש ונולדים, אתם מנסים, באופן שלעיתים קשה לעשות, לחזור, לגשר על אותו פער, ואינכם מצליחים.

כך, בתוך האכזבה, בתוך הייאוש, נבנית מרירות, נבנית ציניות. אתם הופכים פגועים וכואבים, אתם הופכים חשדנים, מלאי ספקות. מאחר ומסע הגלגולים האנושי מתנהל כבר הרבה מאוד זמן, ומאחר ורובכם הגדול הופיע בעולם הזה פעמים רבות מאוד, הרי שאותם רגשות קשים, אותן ספקות, קיימים באופן כה גדול, עד שאתם בטוחים שזה מי שאתם באמת, עד שאינכם זוכרים את מה שהיה פעם, אינכם זוכרים מהיכן אתם מגיעים, ואינכם זוכרים לאן אתם הולכים.

שקרי הפחד

התקופה הזו, במובן הזה, היא תקופה שונה. היא שונה, משום שרובכם זוכרים; אתם באתם אל העולם הזה, אתם פקחתם את העיניים, חוויתם שוב את אותה חוויה שאתם מכירים מגלגולים רבים, אך הפעם, משהו בכם לא כבה. הזכרון נשאר ער, ואצל כמעט כולכם הוא לא היה מודע, אך הוא דחף אתכם, והוא ממשיך לדחוף אתכם גם היום, ואתם מחפשים את הדרך לחזור אל האהבה הזו.

כפי שאמרנו, להבדיל מפעמים אחרות בהיסטוריה שלכם, ישנה עזרה רבה אשר אתם מקבלים בתקופה הזו, ישנה פעולה רבה של החוכמה האלוהית אשר בונה בעבורכם גשרים, גשרים אשר מתווים בפניכם דרכים לחזור אל אותה אהבה. אהבה אשר הופכת, ככל שהזמנים חולפים, להיות נגישה יותר, קרובה יותר, ברורה יותר, אפשרית יותר.

כאן, כאשר אתם עומדים בפני אותו דבר אשר אתם מחפשים, קרובים אליו יותר מאי פעם, אתם מוצאים שהדבר אשר מפריד אתכם מאותה אהבה, הדבר אשר מונע מכם לחצות את הגשר, הוא אוסף רגשות שאינכם אוהבים, שאינכם רוצים להרגיש – אוסף של אכזבה, ייאוש, חוסר אמונה, מרירות וציניות, אשר הפכו כה גדולים, עד שנדמה שיש להם חיים משלהם.

הם עומדים בפתח הגשר, הם עומדים בכניסה לשער, והם מספרים לכם מדוע לא יהיה כדאי לנסות ולחצות; מדוע לא ניתן יהיה ולא כדאי יהיה להכנס בשער. הם מזכירים לכם כמה פעמים ניסיתם ולא הצלחתם. כמה פעמים היתה אפשרות והדבר לא קרה. הם מספרים לכם שקרים.

אך בכל זאת, מאחר ואותם זכרונות של אכזבה קיימים היטב בתוך הזכרון שלכם, אתם פעמים רבות נוטים לסגת. הספקות שלכם מכניעים אתכם. חוסר האמונה גורם לכם לפנות אחורה ולחזור, וכך האכזבה גדלה, ואיתה התסכול, הייאוש.

אתם עשויים לגלות, אם עוד לא גיליתם זאת, שהדבר היחיד אשר מפריד אתכם מלחזור הביתה זה אתם עצמכם. משום שהבית לא נמצא בשום מקום, והוא מעולם, בו זמנית, מעולם לא היה קרוב כל כך. הקפיצה מעולם לא היתה אפשרית כל כך, ובכל זאת, היא מעולם לא היתה מורכבת כל כך. האתגר, מעולם לא היה גדול כל כך. המאבק, נמצא בשיאו.

אותו אוסף של רגשות אשר הפך ליישות – הוא נלחם בכם. כוחות הפחד מזינים אותם; הם מספרים לכם על כשלונות, הם מספרים לכם על אכזבות, הם מספרים לכם שלא כדאי לבטוח, הם מספרים לכם שאתם תגורשו שוב, שהבגידה אכן תחזור – הבגידה מהבית – והם מציעים לכם לתפוס מרחק.

שוב ושוב אתם עומדים בפני הבחירה, ושוב ושוב אתם נסוגים, עד אשר תבחרו אחרת. זה עשוי לקרות מחר, זה גם עשוי לקרות עכשיו, וזה עשוי לקרות בחיים הבאים שלכם, או באלה שאחריהם – למרות שאנו מציעים שלא לחכות.

הדבר דורש מכם אתגר. הוא דורש מכם להאמין לדבר מה שאינכם מאמינים לו; לבטוח בדבר מה שאינכם סומכים עליו; לחזור אל תוך דבר מה אשר זכור לכם כאויב שלכם; לפתוח את הלב בפני מי שנדמה שגירשה אתכם.

השאלה היא, האם תסכימו.

הקרב

כפי ששמתם לב, ישנו אי שקט גדול מסביב לערב הזה. כך הדברים עובדים, כך הם פועלים – היכן שנפתחת ההזדמנות מגיעה ההפרעה. כך פועלים כוחות הפחדים. שימו לב.

פעמים רבות, כאשר אתם עומדים מול האהבה, ישנן הפרעות רבות, ישנם קשיים רבים. האהבה, היא דבר פשוט, אך המסע אליה הוא דבר מורכב.

אתם עשויים לעמוד בשנים הבאות בפני אנשים, אשר יציעו בפניכם דרך לאהבה. קשה יהיה לדעת על מי לסמוך. כבר היום נדמה שישנם אנשים שלא בטוח האם האהבה אשר את שמה הם מבטאים, היא הדבר אשר חי בליבם.

האהבה תופיע בדרכים רבות, והפחד – גם. היא תנסה להזכיר לכם מי אתם. הוא ינסה לקחת אתכם ממנה. הדרך לזהות היא לעולם לבחון האם בקרב אותו אדם אשר מולו אתם עומדים, האם האהבה הזו אשר הוא מדבר בזכותה, האם ההוויה שלו – וזה איננו חייב להיות באופן מלא, אך באופן מהותי, בהחלט כן – האם יש בה טוב לב, האם ישנה עדינות, האם ישנו כבוד, והאם נוכחת חמלה.

איש בעולם שלכם איננו מושלם. אהבה טהורה תמצאו פחות ופחות. אך אנשי האור נושאים נוכחות מהותית של אהבה בתוכם, באופן שלא ניתן לפספס. וככל שהרעש שיהיה לכם מסביב לאותה אהבה יהיה גדול יותר, כך לאהבה הזו, אשר תתגלם בפניכם בדרך זו או אחרת, תהיה השפעה גדולה יותר על האופן שבו החיים שלכם יתנהלו.

זהו קרב, שתלחמו בו לבד. אל תצפו לאהבה כבת ברית. היא איננה נלחמת, היא איננה פועלת. היא נוכחת. היא תמשיך להיות נוכחת, כשם שהיתה תמיד. הקרב הוא שלכם בלבד. האתגר, הוא בידיכם.

קולות הספק, תחושות הייאוש וחוסר האמונה, האכזבה, המרירות והציניות, אלו הם הדברים שתצטרכו להיתקל בהם שוב ושוב. הם יהיו האויב שלכם, ובו זמנית, הם החברים שלכם, משום שהיכן שהם נוכחים נמצאת גם האהבה, והיכן שאלו צועקים, שם נמצאת תשובה. אל תשנאו אותם, אל תלחמו בהם, אך אל תוותרו להם.

הם יצעקו יותר ככל שהאהבה תחייך יותר. הם ירעישו יותר ככל שתהיו קרובים אליה. ובכל זאת, הם רגשות, רק רגשות – דבר חולף, דבר זמני, אשר ניתן לחיות ללא הזדהות איתו; ובעולם שאתם יוצרים, אותו עולם חדש, תוכלו לחיות בו גם בלעדיהם.

אלו הם רק רגשות, אשר ניתן לרפא. מרירות חולפת, ציניות נגמרת, אכזבה מתרפאת, אך האהבה, היא איננה זזה ממקומה, היא איננה משתנה, היא תמיד נמצאת.

היא תמיד תמצא, בכל צורה שרק אפשר, בכל אופן שרק ניתן. היא נמצאת עכשיו קרובה יותר מאי פעם, אך התעתוע גדול יותר, הפיתוי גדול יותר.

זאת משום שהאהבה דורשת מכם את הדבר החמור מכל מבחינתכם – היא דורשת מכם לוותר על הספקות שלכם. היא דורשת מכם לוותר על הציניות שלכם. היא דורשת מכם להפוך להיות שני הדברים שאינכם באמת רוצים להיות – לפחות לא כאשר אתם מפחדים – וזה להיות פגיעים ולהיות תמימים. נטולי הגנה ונטולי ספק. זה לפתוח את הלב שוב, כפי שהייתם באותם רגעים ראשונים שלכם בעולם, ולאפשר לכוחה של האהבה, מבלי משים, לקחת אתכם בחזרה הביתה.

שימו לב. בזמן הזה, האתגר הוא רב. האהבה, נוכחת. אפשרו לה לשטוף אתכם, אפשרו לה למלא אתכם, אפשרו לה להפוך להיות מי שאתם. זה לא בהכרח קל, ובכל זאת, בעוד שהקרב הוא זמני, האהבה, היא נצחית.

בעוד שהפחד ירים ידיים ברגע זה או אחר, האהבה לעולם לא תרפה.

שאלות ותשובות

– מה זאת האהבה שאתם מדברים עליה?

מאיזה כיוון את רוצה שנסביר?

– מכיוון היום-יום. במה זה שונה מקודם.

זה לא היה גלוי, וזה לא היה אפשרי בעבור רוב האנשים.

– איך יהיה הביטוי של זה עכשיו?

כאוס. את יכולה לדמיין מה קורה לחוסר האמונה כשאהבה מופיעה. הוא גדל עוד יותר, וזה יביא לכאוס. וגם יהיה הרבה הומור בתוך הכאוס הזה, למרות שהרבה אנשים יכעסו. האמת שלא תחשף לא תהיה חביבה על הרבה אנשים, אך מי שכבר רגיל יוכל לצחוק.

הפחדים עושים אנשים במובן מסוים לטפשים, וכאשר חוסר אמונה גדל, הטפשות תהיה חשופה יותר.

אין מדובר בתהליך חדש, מדובר בשלב, אך ישנה עבודה חדשה בתהליך. האהבה עובדת. היא מופיעה באופן שהיא לא הופיעה. היא תופיע בדרכים מוזרות, בדרכים יצירתיות, מפתיעות, והיא תבלבל לגמרי את כל מה שאתם מכירים.

– מה זה דרכים מפתיעות?

את רוצה שנספר את ההפתעה עכשיו?

היא תבוא במקומות הפחות צפויים, בדרכים פחות צפויות. היא עשויה לתת תוכן אחר לדברים מוכרים. היא דורשת רמה של אמונה אשר יוצרת גמישות.

חוסר אמונה עושה אנשים לנוקשים, מקובעים.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"שקט יבוא לממלכות האדם, שלווה תגיע. השאלה היא, האם אתם מוכנים לעשות את מה שנדרש בעבור זה? זוהי הבחירה שלכם"
"הלב שלכם כאמור יהיה המוקד. ההסכמה לפתוח אותו, הדברים שאתם רגילים לעשות בשביל לסגור אותו – כל אלו יהיו במרכז העניינים בחודשים הקרובים"
"החשיפה לאור מביאה למותו של הפחד, והפחד יאמר לכם שהחשיפה לאור תביא למותכם שלכם, ולכן כדאי להסתתר. אנו מציעים בתקופה הזו, יותר מבעבר, לא להסתתר ולא להיאחז במה שאתם מכירים"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546