"משחק בין פתוח לפגוע, זו החוויה שבתוכה אתם נמצאים, וזו חוויה – איך לומר – שכדאי להתרגל אליה"

משחק בין פגוע לפתוח – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, זמן חדש, הזדמנות חדשה. הזדמנות נוספת להתפתח ולגדול, לגלות מה באמת קורה, מה באמת מתרחש מאחורי המציאות כפי שאתם רואים אותה.

הדבר הראשון שעליו אנו מבקשים לדבר הערב הוא ההתקרבות ההולכת וגוברת של ממדים זה לזה. זהו איננו מאפיין חדש אלא תהליך שאתם עוברים ובכל זאת ישנה סיבה מדוע אנו בוחרים במפגש זה להתחיל ולדבר על המציאות הזו, על הפן הזה של המציאות בה אתם חיים.

ממד הוא תדר של אור

הנושא של ממדים מעסיק אנשים רבים בעולם הרוח, וגם אנשים שלכאורה אינם נמצאים בעולם הרוח אלא בעולם המדע. העולם שלכם מוגדר ככזה הפועל בשלושה ממדים, ויש המשייכים את מימד הזמן ומגדירים אותו כממד רביעי, או עולם של ארבעה ממדים.

ישנה גם את השאיפה המשותפת לאנשי רוח רבים, הרואים בממד החמישי כמשאלת לב, כמצב תודעה שאפשר להגיע אליו, שהדברים לוקחים אליו. למרות שבפועל, ישנם ממדים רבים המתקיימים בתוך היקום הזה שבתוכו אתם נמצאים.

ממד, מנקודת המבט שלנו, הוא ויברציה. תדר מסוים של אור, היכול להיות שונה באופן מהותי מתדר אחר, באותה המידה שההבדלים יהיו קטנים מאוד. תדרים כאלו ישנם רבים מאוד וכל תדר פותח פתח להתרחשויות שונות, למציאות שונה.

כאשר בוחנים, אם אפשר לעשות זאת, ממדים שונים ומשווים אותם זה לזה, אפשר לחזות, באותו עולם, בקיומם של מספר עולמות. יהיו כאלה אשר ייבדלו אחד מהשני באופן פיזי, אחרים דומים יותר ומתקיימים בו זמנית באותה המציאות הפיזית. מי אשר פועל בתדר מסוים מתוך ממד מסוים יחווה מציאות מסויימת וכאלו אשר פועלים בתדר אחר, מתוך ממד אחר, יחוו מציאות שונה לחלוטין.

ממדים שונים מתקיימים בו זמנית

כבני אדם אתם אוהבים חלוקות, אתם אוהבים מספרים; אנו מבינים את החוויה הזו משום שכשאר חלק מאיתנו היו בתוך גוף, העיסוק בניסיון להסביר את הרוח היה מוכר לנו היטב. אבל כעת אפשר לדבר יותר בקלות, יותר בחופשיות, על מה באמת קורה.

האמת היא שהחלוקות המקובלות לממד שלישי, רביעי, חמישי, שישי או שביעי, אינן נכונות. הן אינן רלבנטיות. יש להן תפקיד אחד משמעותי והוא לזרז את אלו המבקשים בכך, להשתנות. זה מציב מעין יעד, הגורם לאנשים מסויימים להפתח יותר, להתרפא יותר, להשתנות. אבל באותה מידה זה גורם לאנשים רבים להתאמץ, להרגיש לא מספיק טובים, להיות מבולבלים.

באיזה ממד אנחנו חיים? זו שאלה שבני אדם רבים שואלים את עצמם. הרוח לכאורה מספקת תשובה – ממד כזה או ממד כזה ומי שעובר לממד המתקדם יותר, יחיה טוב יותר מאלו שיישארו כביכול מאחור.

בפועל המציאות שלכם אינה כה ליניארית, היא מורכבת הרבה יותר. רבת ממדים, כזו אשר בתוך שדה של מציאות פיזית מתקיימים בו זמנים תדרים שונים וממדים שונים, ובני אדם שונים חווים חוויות שונות לחלוטין בתוך אותה מציאות.

הכל אפשרי ובלתי אפשרי

בכל זאת אנו חוזרים ואומרים את מה שהתחלנו איתו את החלק הזה של השיחה, והוא שהממדים הולכים ומתקרבים זה לזה. מה זה אומר שתדרים של אנרגיה הולכים ומתקרבים?

המשמעות של ההגדרה הזו, של האבחנה הזו של המציאות, היא שההפרדה שאתם רגילים לחיות בתוכה הולכת ומתמוססת. זה קורה כבר זמן רב ובכל זאת אנו מדגישים זאת הערב, משום שהחוויה הזו יוצרת קושי גדול אצל חלק מכם.

אתם חווים חוויה שהיא לעיתים איננה מודעת ולעיתים איננה ברורה, כיצד מרחב האפשרויות גדל. אתם יכולים להיות בו זמנית במספר מציאויות, במספר עולמות אם תרצו.

אתם אינכם מרגישים יותר רק בני אדם פיזיים אבל אינכם חווים באופן מלא את המהות הרוחנית שלכם. אתם נעים בין מוגבלויות כאלה ואחרות של ההבט האנושי שלכם לבין מרחב של חופש, של המהות האמיתית שממנה אתם באים. זכרונות רבים מהעבר עולים וצפים בתוך הנקודה שבה אתם נמצאים בהווה, והעתיד לעיתים עשוי להרגיש רחוק מאוד באותה המידה שהוא מרגיש קרוב. הוא יכול להיות ברור כבעבר ומבלבל יותר מאי פעם.

אתם יכולים להיות הרבה יותר מכפי שהייתם אי פעם, אתם יכולים לנווט את עצמכם לממד כזה או אחר, לתדר כזה או אחר. לבחור כיוון, לבחור נתיב כזה או אחר, ולבנות לפיו את כל חייכם.

אך החוויה הזו יוצרת בלבול גדול אצל בני אדם. היא יוצרת חוסר אונים ויש בני אדם רבים בזמן הזה המפחדים להשתגע, משום שההיגיון והסדר, אותו החלק בתוככם המפריד ומגדיר ומחלק ושם גבול, אינו כה שימושי כפי שהיה בעבר.

המציאות הרבה יותר נוזלית, הכל הופך להיות יותר ויותר אחד. אתם עשויים להרגיש בו זמנית הרבה יותר מכפי שאתם מבינים וגם הרבה פחות. אתם עשויים להרגיש בו זמנית שהכל אפשרי וששום דבר בלתי אפשרי. זה מה שקורה כשהכאב והאהבה נוכחים זה עם זה, כאשר המקום הפגוע והאני העליון מדברים בתוככם בו זמנית.

אם בעבר הרחוק של כדור הארץ החלק הנשמתי נותר רחוק ובלתי מושג, ורבים מבני האדם שוטטו באפילה בתוך העולם הזה, הרי שהיום האור נוכח יותר מאי פעם. אתם מרגישים את הזהות האלוהית יותר ויותר בתוך עצמכם, רואים כיצד היא יוצרת מציאות ובו זמנית נוכח מקום פגוע וכואב, אותו החלק האנושי אשר שכח, אשר עדיין לא התאושש מאותה הפרדה מהאלוהות.

המקום הזה נוכח בתוככם ופעמים רבות הוא מורגש בעוצמה גדולה יותר מאי פעם. אתם עשויים להרגיש מנוצחים באותה המידה שאתם עשויים להרגיש מנצחים. אתם עשויים להרגיש כיצד הדרך פתוחה בפניכם וסגורה בו זמנית.

חוויה שכדאי להתרגל אליה

אחד הדברים אשר קורים לכם בזמן הזה הוא ניסיון אמיתי עמוק לעשות סדר. ההיגיון אמנם פחות שימושי מאשר בעבר אבל אין זה אומר שהוא מפסיק לעבוד. הוא אכן עובד בזמן הזה, מנסה להבין מה נכון ומה לא נכון ולהחזיר את ההפרדה שהיתה, להחזיר את החוויה הפנימית לזו שהיתה פעם בעבר.

המאמץ הזה קיים באותה המידה שהבלבול קיים, משום שכיצד אפשר לפעול ולקבל החלטות, כאשר שתי חוויות כה מנוגדות שוכנות זו עם זו?

הדבר הראשון שאנו מזכירים לכם הערב ואנו מבקשים להזכיר זאת לעוד זמן, והוא שהחוויה הזו איננה הולכת לשום מקום, היא איננה עומדת להשתנות. החוויה הזו שבתוכה אתם נמצאים, של שני עולמות המתקיימים בו זמנית, שני ממדים המשחקים זה עם זה, איננה עומדת להשתנות.

עוד זמן רב אתם תרגישו שאתם נמצאים רגל אחת בתוך מקום סגור ורגל שניה בתוך מקום פתוח. ככל שתמשיכו להתפתח, הנוכחות האלוהים תגדל בתוככם והכאב יילך ויצטמצם, אבל שתי החוויות צפויות להיות, והדבר דורש מידה רבה של ערנות ושל חוכמה בהתנהלות היום יומית שלכם עם שתי החוויות הללו.

לזכור את שני הצדדים

ברגעים מסויימים, כשהכל מרגיש אפשרי, אתם עשויים לצאת בעשייה כזו או אחרת, לפרוץ דרך כזו או אחרת. ברגעים בהם הכל מרגיש בלתי אפשרי אתם עשויים להסגר ולא לעשות דבר.

בכל אחת משתי החוויות אתם תרגישו כאילו זו האמת; אתם לא תזכרו שהחוויה הזו עתידה להשתנות. זמן רב יהיה המשחק הזה, בין כן ללא, בין אהבה לאור, בין כאב לפחד. שני עולמות מתקיימים ביחד; אם תרצו את הסדר המוכר, אתם חיים בו זמנית בממד השלישי והחמישי, וזו תערובת היוצרת מציאות אחרת לחלוטין. אם תרצו, תדר או ממד חדש. צורת חיים שלא התקיימה בעולם הזה באופן הזה, מעולם.

במובן הזה, בכל העולמות, בכל הממדים, ישנה מידה רבה של סקרנות, של עניין, במה שמתרחש בתוך העולם הזה. הכיוון אליו אתם הולכים והאופן שבו אתם עושים זאת הוא חדש, הוא איננו מוכר. מעולם לא נרשמה צורה כזו של התפתחות והעובדה שצורה כזו של התפתחות נעשית בעולם הזה בזמן הזה, היא, אם תרצו, פריצת דרך קוסמית. עולם אשר אמור היה להסתיים, אשר עדיין נאבק בשביל להגשים את הציווי של מוות, של סוף, ובו זמנית מתעורר לחיים ויוצר מציאות חדשה לחלוטין.

אתם בתוך המציאות הזו, בתוך החוויה הזו, ואתם צריכים לזכור שקיימים שני צדדים. לזכור את המקום הפגוע ולא להתעלם ממנו אך גם לזכור את הפתיחות ולא לשכוח אותה. גם זה קיים וגם זה קיים, וזה ייקח מכם את הזמן שלו וזה ייקח את הזמן שלו.

כל צד ידרוש את תשומת הלב ותפקידכם לתת אותה לפי הצורך, הן למקום הפגוע והן למקום הפתוח. משחק בין פתוח לפגוע, זו החוויה שבתוכה אתם נמצאים, וזו חוויה – איך לומר – שכדאי להתרגל אליה.

להיכנס אל החדר הסגור

בנוסף, בתוך המציאות הזו, בתוך החוויה הזו שאתם חווים, אנו מעודדים אתכם להכנס עמוק יותר אל אותו המקום המוגדר כפגוע.

מהו למעשה המקום הפגוע בתוככם? מה זה אומר, מקום פגוע? זהו מקום אשר נמצא בנתק מהצד האלוהי. זהו המקום שאנו אומרים שהוא שכח.

אם אפשר יהיה לסדר זאת כך אז נאמר, שאם הייתם מדמים את עצמכם לדירה, המקום הפגוע יהיה אחד החדרים בדירה, והחדר הזה מתנהג אחרת משאר חלקי הדירה. הדלת לרוב תהיה סגורה. החדר עצמו בדרך כלל יהיה פחות נקי, ובמקום להכיל את הדברים החדשים שאתם רגילים לקנות הוא יכיל בעיקר זכרונות. הוא לא יאפשר מקום להתרחשויות המתקיימות בשאר הבית, לחיים המתנהלים בבית עצמו. הוא מכיל את הזכרונות של כל מה שקרה, ובאופן ספציפי זה החדר אשר מכיל את הזכרונות של ההפרדות מהאלוהות, את הכניסה לגוף, את ההתעוררות בתוך עולם חצוי ומוגבל, את הניסיון ליצור מחדש בית ואת הפעמים בהן ניסיתם ולא הצלחתם ליצור את המציאות הזו.

זוהי המהות של הכאב שאתם מרפאים; זה אותו חדר בבית, באותה דירה בה אתם גרים המהווה אתכם, אותו חדר אשר אם תרצו התנדב לשמש בתפקיד הזה. אתם הקצתם חלק מהמשאבים שלכם, בהחלטה שנעשתה מראש, חלק מהאנרגיה שלכם, במטרה להכיל את אותו כאב, במטרה לשכוח כדי להזכר.

בתוך מסע של התפתחות, פעם אחר פעם אתם נכנסים אל אותו חדר ופוגשים זכרונות וחווים רגשות אשר זקוקים לתשומת הלב שלכם. כמו כל חדר רב ממדי, גם החדר הזה מכיל יותר מכפי שהעין רואה.

להיכנס עמוק יותר פנימה

אנו מזמינים אתכם בזמן הזה להכנס עמוק יותר אל אותו החלק בתוככם, להעניק למקום אשר שכח, לזה אשר איננו זוכר. הוא איננו זוכר מה יש בשאר הבית, מה באמת מכילה הדירה.

אנו מעודדים אתכם להכנס עמוק יותר פנימה ולבחון את הזכרונות אשר הגיע הזמן להפרד מהם. הכנסו בדימיון מודרך ופשפשו בתוך הזכרונות, גלו אילו זכרונות אתם אינכם מכירים או כאלה שאתם מכירים היטב, המנהלים אתכם, כאלו המבקשים להפרד.

זה זמן של ניקוי. יותר מתמיד האנרגיה המלווה אתכם ערוכה בשביל לעזור לתהליך הניקוי הזה. אנו מעודדים אתכם לבחור בכך ולהכנס פנימה. להעמיק את הניקוי הפנימי, להיפרד מזכרונות כאלו ואחרים שבעבר הגדירו את מי שאתם, שיצרו עבורכם תחושה של שייכות, שיצרו עבורכם הגדרה וגבול למי שאתם. זכרונות שכיום מבודדים אתכם, מגבילים אתכם ומשכיחים מכם את מי שאתם באמת.

אנו בוחרים לדבר על כל זה הערב משום שבתוך תהליך ההתפתחות, העובדה שהממדים מתקרבים זה לזה, שהגבולות מתמוססים, הופכת להיות ברורה יותר ויוצרת קושי גדול יותר מאי פעם עבור אנשים רבים.

באותה המידה ישנה חשיבות רבה לריפוי שאתם עוברים. אל תזניחו ואל תתעלמו. אם נדמה לכם שדבר מה כזה או אחר כבר התרפא, בדקו שוב; החדר הפנימי, אותו מקום פגוע, מכיל יותר מכפי שהעין רואה.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546