"אנו מעודדים אתכם ללכת בעקבות החוויה של סכנה ולהתחבר דרכה לאמונה חדשה". תקשור חדש

מציאות של אמונה חדשה – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים. מפגש נוסף, הזדמנות נוספת ללמוד מעט יותר על מה שמשתנה, על מה שמתפתח, ועל הדברים אליהם כדאי לשים לב בזמן הזה.

כפי שאמרנו במפגש קודם, הזמנים הללו שבתוכם אתם נמצאים הם זמנים מעניינים, זמנים מיוחדים, משום שהם מציבים אתגרים חדשים עבור בני האדם. בעולם אשר נפרד מתפיסות של רע וטוב, של בסדר ולא בסדר, עולם שבו החופש גדל, שבו הבחירה האישית הולכת וגדלה, פעמים רבות העולם נדמה כמו מתפצל לעולמות. החלטות שבני אדם שונים מקבלים משפיעות לא רק על החיים האישיים שלהם אלא גם מפצלות במידה כזו או אחרת את החיים בכדור הארץ.

בני אדם מסוימים פועלים בכיוון מסוים בעוד שבני אדם אחרים פועלים בכיוון הפוך. אלה בעד שלום ואלה בעד מלחמה, אלה מאמינים ואלה לא מאמינים, אלה בוחרים לבטוח ואלה בוחרים לסגור. מה שהתחלנו לעסוק בו במפגש קודם ממשיך להיות רלבנטי בזמן הזה; המציאות הזו תמשיך להיות רלבנטית ותעסיק אתכם במודע או שלא במודע גם בעתיד. אנו כאן כדי לוודא שהדבר יעסיק אתכם במודע.

ישנם דברים ללמוד מתוך המגמה הזו, דברים שכדאי לשים לב אליהם. אין מדובר פה על החלטות בקנה מידה מצומצם או אישי, כאלה שאתם רגילים להתמודד עם ההשפעות שלהן בתחום הקרוב אליכם. אתם נדרשים לקבל החלטות עמוקות יותר, משמעותיות יותר, אשר משפיעות בקנה מידה רחב יותר מאי פעם.

אחדות על בסיס פחד

הפחד ימשיך להפחיד אתכם, הוא ימשיך לנסות. אלו המבקשים שליטה ימשיכו להציע הצעות, הצעות שהבסיס שלהן הוא פחד, הצעות כיצד ליצור אחדות בתוך העולם הזה. אחדות בעולם הזה מתבססת במרבית הפעמים על פחד, על סכנה, ולכן אלו המאמינים בשליטה והפחד הנמצא בתוככם ימשיכו להציע הצעות המדברות על סכנה.

כשם שישנם ניסיונות להפחיד אתכם כיום מפני סכנות, כך יהיו עוד ניסיונות כאלו בעתיד. האתגר בתוך המציאות הזו נובע מכך שההסברים בדבר הסכנות עשויים להשמע הגיוניים מאוד.

אלו יכולות להיות סכנות בדבר אויב חיצוני, כזה המאיים לשלוח פצצות וטילים, ואלו יכולות להיות סכנות אחרות, אישיות יותר. כך או כך הסכנות עשויות להשמע הגיוניות, הן עשויות להשמע כמו הדבר הבא שיקרה אם אתם לא תזהרו, אם אתם לא תרימו את החומה, אם לא תחזקו אותה.

אבל כל זה מתחיל להיות נחלת העבר. אין זה אומר שהניסיונות הללו יפסקו במהרה, אבל זה אומר שבהשוואה לעבר יש לכם את הכלים לבחון בדרך אחרת את הסכנה שמולה אתם נמצאים. לקבל החלטה אחרת, שונה, ממקום אחר, בתוככם, האם באמת אתם נמצאים בתוך סכנה או לא.

לבחון את הסכנות

דיברנו על הקשבה, דיברנו על שקט במפגש הקודם. החשיבות של ההקשבה פנימה אל הקולות השונים, ההליכה אחר הקול המביא איתו שקט – ואין זה משנה אם הקול הוא קול של פחד או אהבה. אין נכון ולא נכון, ופחד ואהבה אינם יכולים עוד ליפול אל אותה הקטגוריה. עליכם להמשיך ולבחור בחירות הנוגעות לכם אישית, כאלו אשר יקחו אתכם יד ביד אל עבר השלב הבא.

אנו מבקשים במפגש זה להוסיף ממד נוסף לכל המציאות המורכבת הזו שבתוכה אתם חיים, זו שאתם מתחילים לגלות ולהסתגל אליה.

אנו מבקשים שתבחנו מחדש את הסכנות בחיים שלכם. אנו מבקשים שתבדקו מה מסכן אתכם ואילו סכנות אתם רואים. אל תתמקדו במציאות הקולקטיבית כי אם לכו אל המציאות האישית שלכם. היכן אתם מרגישים בסכנה? מה מסכן אתכם במציאות שלכם, זו הפנימית וזו החיצונית? האם מדובר בדברים שאתם עושים, אנשים שאתם פוגשים, יחס שאתם מקבלים? באלו מקומות בחיים שלכם אתם מרגישים סכנה?

בכל המקומות הללו בהם אתם מרגישים את הסכנה הזו, אנו מבקשים שתבדקו היטב מה מסכן אתכם ומה נמצא בסכנה בתוככם.

אנו נסביר ונאמר שישנם מקרים שבהם אתם עשויים להמצא בסכנה של ממש. ישנם אנשים החיים בתוך מציאות שיש בה מידה כזו או אחרת של איום, ישנם אנשים המשתמשים בכוח שלהם לרעה ובמובן הזה הם מסכנים את אלו הנמצאים סביבם. מקרים כאלו אכן קיימים, אבל מנקודת המבט שלנו אלו המקרים המועטים יחסית. הסכנה שאתם מציבים בפני עצמכם גדולה יותר, רבה יותר ולובשת פנים וצורות מגוונים ושונים.

גם אם אין איש במציאות שלכם המסכן את שלומכם, אשר איננו מאיים על בריאותכם, עדיין אתם מעמידים את עצמכם פעמים כאלו ואחרות בפני סכנות כאלה ואחרות. לעיתים אתם מרגישים כך, גם אם אתם עצמכם אינכם מהווים סכנה.

סכנה הטמונה בשכחה

המילה סכנה, כזו שאתם עתידים לשמוע במציאות הקולקטיבית הרבה מאוד בזמן הקרוב, היא המילה שאנו מבקשים שתפסעו בעקבותיה. מי מסכן אתכם או מה מסכן אתכם? מה באמת נמצא בסכנה?

מנקודת המבט שלנו הסכנה האמיתית נוצרת כאשר אתם שוכחים מי אתם. כאשר אתם מאמינים לפחד המצמצם והמגביל, כאשר אתם שוכחים שיש בתוככם יכולת גדולה יותר מכפי שאתם זוכרים; הסכנה נוצרת כאשר אתם שוכחים שאת המציאות שלכם אתם יוצרים. היא נוצרת כאשר אתם שוכחים, כיצד בעזרת לימוד עצמי, בעזרת עבודה פנימית, יש ביכולתכם לשנות את המציאות הזו. היא ברת שינוי בהבטים שונים שלה ובאופן גורף אנו נאמר, שהיא ברת שינוי הרבה יותר מכפי שאתם מאמינים.

בחוסר האמונה, בשכחה הזו, טמונה הסכנה היחידה לבני האדם בזמן הזה, כזו שההשפעות שלה עמוקות יותר ורחבות יותר אפילו מתקופת החיים הזו. נפילה אל תוך שכחה היא כזו שלוקח זמן רב, תקופות חיים רבות, בשביל להתעורר ממנה. זו הסכנה היחידה שיש ואנו מסבירים זאת בשביל לומר שהסכנות שאתם חווים הן במרבית המקרים אינן מציאותיות.

למרות זאת חווית הסכנה מוחשית, והפחד מדבר והוא ידבר בתוככם בקול רם בשביל להזהיר אתכם. אזהרות שונות מדברים סביבכם על אויבים שונים. אנו מעודדים אתכם בזמן הזה ובזמן שיבוא, להכנס בכל פעם פנימה ולבדוק מהי באמת הסכנה. מהיכן החוויה הזו נובעת? מה אתם מרוויחים מהניסיון להפחיד את עצמכם? מהם הזכרונות הכואבים הקשורים ברגש הזה?

ישנה סיבה וישנו היגיון לנוכחות של החוויה הזו. אתם אינכם ממציאים את הפחד. אנו כאן בשביל לומר שהפחד המסוים הזה איננו עוד רלבנטי כפי שהיה, אבל אין זה אומר שהוא המצאה. יש לפחד הזה שורשים וכדאי להכיר אותן. פעמים עמדתם בפני סכנה אמיתית יותר או פחות. כיצד הרגשתם? מה קרה באותם המצבים?

צעד של אמון

החוויות הללו מלמדות בני אדם לסגור את הלב, אבל בזמן הזה שבו אתם חיים דורש מכם לפתוח אותו יותר מתמיד. עדינות, חמלה, גמישות והקשבה, הם האיכויות שעל הבסיס שלהן נבנית החברה הזו מחדש. הלב חייב להפתח בשביל שהעולם הזה יהפוך להיות מה שהוא אמור להיות.

מאחר והלב חייב להפתח, הדבר מולו אתם עומדים בזמן הזה הוא סכנה. זהו אוסף של זכרונות, אמונות ופחדים, אוסף שכדאי להכיר, להסיר ממנו את קורי העכביש. לגלות ממה הוא מורכב, ויותר מכך, אלו דברים מתוך האוסף הזה אפשר להפרד מהם. מה הגיע זמנו ללכת? היכן אתם יכולים למרות החוויה, למרות הפחד, למרות הזכרון, לעשות צעד של אמון? היכן אתם יכולים להאמין למרות שהפחד מדבר על סכנה? היכן אתם מוכנים לתת לעצמכם אמונה ובטחון ולעשות יחד עם עצמכם צעד שנוגד את ההיגיון של הפחד?

מעבר לעידן חדש

עידנים רבים, תקופות רבות בכדור הארץ שהפחד מנהל את האופן בו הדברים עובדים. רעיון שהפך למציאות המאופיינת בהפרדה, במלחמות, מציאות של הרבה כאב, של הרבה שנאה.

אתם נמצאים בסוף של כל זה. סוף שהוא איננו כזה המתרחש מחר בבוקר אבל אתם בהחלט נמצאים בסוף של העידן הזה בכדור הארץ. אתם נמצאים בתוך מעבר לעידן חדש, כזה אשר יתבסס על אהבה.

המעבר מהעידן של פחד לעידן של אהבה הוא השלב המורכב ביותר. לשכוח את מה שהיה אמיתי, להאמין במה שהיה לא יותר מזכרון חולף, לשנות הרגלים, התנהגויות.

צורת חיים שלמה בכדור הארץ צריכה להשתנות. היא כבר עושה את זה, צורת החיים הולכת ומשתנה. זה מתחיל באדמה עצמה וממשיך דרך עולם בעלי החיים, הצמחים ועד ללבבות בני האדם ולאופן בו אתם פועלים, לאופן בו המוסדות שלכם, הדתות שלכם והמנגנונים שלכם פועלים.

זהו שלב קשה, שלב מאתגר. עצם העובדה שהוא מתקיים היא הסיבה שבגללה בחרתם לבוא לגוף בזמן הזה. לשכוח כדי להזכר ולתת ליד למהפכה הגדולה ביותר שהתרחשה בכדור הארץ מאז שהוא נוצר: הסרת המעטה המפריד את הכל ויצירה של חיבור מחדש.

אנו כאן כדי לעזור, כדי לתרום באופן שבו אנו יכולים. בזמן הזה שבתוכו אתם חיים, אנו מעודדים אתכם ללכת בעקבות החוויה של סכנה ולהתחבר דרכה לאמונה חדשה.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546