בזמן בו הכל נעצר לטובת בחירה מחודשת בכיוון בו הכל מתפתח, טוהר מציעים להתאהב מחדש בעולם החומר

מה קורה כשאלוהים עוצר? – קובץ להורדה

מה קורה כשאלוהים עוצר? – לצפיה

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים, מפגש נוסף, הזדמנות נוספת לגדילה, להתפתחות. בהתאם למה שמתחולל ומתרחש ברבדים העמוקים יותר, ברבדים השקטים יותר של המציאות. בהתאם למה שמתחולל בחדרי חדרים, בהתאם למה שמתרחש בפינות החבויות ביותר. מהזויות הנחבאות ביותר, מהאזורים, איך לומר… החשאיים ביותר של מי שאתם.

יש הרבה שיחות שנעשות בזמן הזה. הן נעשות בממדים שונים, באופנים שונים. את מרביתן אינכם שומעים, לרוב לא תדעו שברגעים פשוטים ויומיומיים, כמו צפייה בטלוויזיה, כמו נסיעה באוטו, כמו עמידה בתור, ברגעים פשוטים מהסוג הזה מתרחשת בפנים שיחה.

זו איננה שיחה על הא ודא, זו איננה שיחה מהסוג הרגיל, היומיומי. בשונה מהסיטואציות שבהן שיחות מהסוג הזה מתרחשות, השיחות עצמן הן אינן פשוטות בכלל. אפשר לומר במובן מסוים, מנקודת מבט מסוימת, שמתרחש סוג של משא ומתן. מנקודת מבט אחרת, יותר נכונה, אפשר לומר שמתרחשות שיחות ואם תרצו מתרחשים דיונים בנוגע לעתיד לבוא, בנוגע לעתיד לקרות. לאיזה כיוון כדאי לקחת את מה שהצטבר עד כה, לאיזה כיוון כדאי לזוז, בהתאם לניסיון ובהתאם לתובנות שנולדו עד כה.

מה יהיה הדבר הנכון ביותר בשלב הבא, בהמשך המסע. מה כדאי לכם להיות, מה כדאי לכם לממש, לאן כדאי לכם להתפתח. האם בכיוונים חדשים? האם בכיוונים שהם לכאורה ישנים? אילו מהחלקים שאתם כדאי לקחת, ובאיזה האופן כדאי לשלב אותם כך שמתוך המיקס המחודש, תיווצר מציאות. איזו מציאות אתם רוצים להיות בה? איזו מציאות אתם רוצים לחיות? מי בעצם למעשה אתם רוצים להיות?

עצבנות וחוסר שקט

כמו שאמרנו, מאחר והשיחה היא איננה פשוטה, מאחר והשיחה היא איננה יומיומית, גם התגובות שהשיחות הללו מעוררות, הן אינן פשוטות ויומיומיות. יש מידה רבה של עצבנות, של חוסר מנוחה, של חוסר שקט, אשר אתם מתמודדים איתם בזמן הזה.

רגעים שלרוב אתם נוהגים להיות בהם רגועים למדי, עשויים למצוא אתכם עצבניים בתוכם. הסיבה איננה ברורה משום שהמציאות לא השתנתה, אבל התגובה הרגשית היא שונה, בסגנונה ובעוצמתה. אמנם המציאות לא השתנתה ועל כן נתפס הפער בין המציאות היומיומית לבין התגובות הרגשיות המואצות, אבל בעצם העובדה שיש שיחות על המשך של שינויים, היא אשר מעוררת תגובות רגשיות מהסוג הזה.

בנוסף, לאותה חוויה של חוסר שקט, של חוסר מנוחה, של עצבנות, כדאי לשים לב שאתם מרגישים בסיטואציות רבות יותר מהרגיל מידה מואצת ומוקצנת של חוסר אונים. אתם מוצאים את עצמכם עומדים בפני עובדות, בפני קביעות שאינכם יכולים להתמודד איתן באופן שאתם רגילים. נדמה שסיטואציות מסוימות ומציאויות מסוימות הופכות להיות חזקות מכם. אתם במובן מסוים יושבים בכסא ואינכם יכולים לזוז, ובו זמנית חוסר השקט גדול מהרגיל והעצבנות גדולה מהרגיל. השילוב של השניים הוא ברגעים רבים קשה להכלה.

לבטא ולנקות רגשות

אנו ממליצים בזמן הזה למצוא דרכים כיצד לנקות מהגוף תחושות כאלו של חוסר שקט, של חוסר מנוחה, של עצבנות. מה אתם יכולים לעשות בשביל לעזור לאנרגיה הזו להתפרק. היו יצירתיים, משום שהתגובה הזו היא ביחס למה שקורה בפנים, ומה שקורה בפנים הוא במובן מסוים הרה גורל. לכן כדאי לא להקל ראש באותם רגשות מבעבעים, למצוא דרכים לנקות אותם. משום שאינכם באמת יכולים לשנות דברים בזמן הזה, אינכם באמת יכולים לנוע לכאן או לכאן. במובן מסוים אפשר לומר שהכל עומד במקום, עד שהתנועה תחל מחדש. הזמן הזה, ההפוגה הזמנית הזו באופן שבו הקצב של הדברים מתנהל, היא קשה ביותר.

כפי שאפשר לשים לב בזמן הזה, הדבר מגביר במידה רבה את האלימות שאתם מתמודדים איתה. היא נמצאת בכל מקום. אנשים, אפשר לומר, מאבדים מהר מאוד את מה שנשאר מהפיוזים שלהם. במובן כזה או אחר הם יוצאים מדעתם, בדיוק מאותו השילוב של חוסר אונים ועצבנות עליו אנו מדברים. אנשים יוצאים מדעתם ונדמה שהם ימשיכו לצאת מדעתם, בזמן כזה של הפוגה, וגם בזמן שאחרי שההפוגה תתפוגג, אם כי אז הסיבות עשויות להיות שונות, אבל התגובות יהיו דומות.

היקום הפסיק לזוז

האנרגיה כרגע עומדת, נדמה שהיקום כולו אינו זז. דמיינו לרגע אם אפשר שכדור הארץ הפסיק להסתובב, דמיינו לרגע שהירח הפסיק להסתובב, שכל אותם כוכבים במערכת השמש הפסיקו גם הם להסתובב, דמיינו לרגע שהכל עומד במקום. דמיינו שבאותו הרגע של קפאון, מתרחשות כהרף עין ובו זמנית מספר בלתי נתפס של שיחות, בנוגע להמשך של התנועה. דמיינו אם אפשר לרגע את אותו הרגע שבו הכל עומד במקום, שהכוכבים כולם מפסיקים לנוע. דמיינו כיצד אלוהים נעצר.

התחברו אל התחושה הזו, ואתם תרגישו מהר מאוד את אותו חוסר אונים אשר משתק למקום ואת אותה עצבנות שהדבר גורם. אלוהים, אם תרצו, לא נוהג לעצור פעמים רבות, וכאשר האלוהות נעצרת,  הדבר הוא בעל משמעות והוא בעל השפעה. בתוך זה אתם נמצאים, בתוך זה אנו נמצאים, בתוך זה הכל נמצא כעת. ובתוך זה כדאי להיות, בתוך זה צריך להיות.

היחסים עם עולם החומר

דבר מה נוסף, שאנו רוצים מעט להאיר בזמן הזה, מעט לעסוק בו בזמן הזה, קשור אם תרצו למידת החומריות שלכם, למידת העיסוק שלכם, החיבור שלכם, החיבה שלכם, אל העולם שבתוכו אתם צועדים, אל העולם שבתוכו אתם מתנהלים.

נדמה לנו שרבים מכם למדו והבינו שאלוהים נמצא בכל דבר, ושהמסורת המפרידה בין הרוח לחומר אינה רלבנטית עוד. נדמה שרבים מכם כבר הבינו שהכל פועל ביחד, ובכל זאת, אנו שואלים, עד כמה ההבנה הזו מתממשת ובאה לידי ביטוי בתוך המציאות שלכם? עד כמה ההבנה הזו באמת עמוקה? מה באמת קורה לכם בתוך העולם הזה שבו אתם חיים? מה קורה לכם בתוך העולם הזה שבו אתם פועלים?

האם אתם באמת מנהלים איתו סוג של מערכת יחסים אינטימית, או שזהו רק שלום-שלום קר ומרוחק? איזו מערכת יחסים יש לכם עם העולם הזה אשר קרוי חומר, עם המימושים הפיזיים שלו, אשר בים כל כך מבני האדם עדיין מאחלים לעצמם להיות בלעדיהם? מימושים אשר קשורים בכסף, אשר קשורים באוכל, אשר קשורים במין, אשר קשורים בגוף שלכם, בבריאות שלכם. איזה סוג של מערכת יחסים יש ביניכם לבין המימוש החומרי שלכם? כיצד אתם מנהלים את מערכת היחסים הזו? איזו מידה של חיזור יש במערכת היחסים הזו, איזו מידה של רדיפה ובריחה יש במערכת היחסים הזו? עד כמה אתם פתוחים בתוכה, עד כמה אתם סגורים בתוכה, עד כמה אתם נותנים את עצמכם, עד כמה אתם שומרים את עצמכם, עד כמה אתם ביקורתיים, חשדניים, עד כמה אתם רכים ובוטחים? עד כמה אתם נותנים אמון ועד כמה אתם אינכם מאמינים?

נדמה לנו, למרות שהתחום הוא רחב, שזהו זמן טוב, בזמן הזה שבו האלוהות נערצת, לבחון מחדש את מערכת היחסים שלכם שיש לכם עם המימושים שלכם בעולם החומר. כיצד אתם מתנהלים בתוך מערכות היחסים הללו, היכן אתם מרוחקים, היכן אתם קרובים, היכן סוגרים והיכן סגורים.

הדבר הוא חשוב משום שפעמים רבות אתם נתקלים בקשיים, קשיים שאינכם מבינים את המקור שלהם בנוגע למימושים החומריים שלכם. אינכם מבינים מדוע בתחום מסוים יש חוסר, מדוע בתחום מסוים דברים אינם מתפתחים כפי שאתם רוצים, מדוע בתחומים מסוימים נדמה שהמצב מדרדר בעוד שבתחומים אחרים נדמה שהמצב מתפתח יפה.

מדוע הדברים הם כפי שהם? אם נשאל אתכם הרי ברמה המודעת מראש תגידו שאתם רוצים שהכל יתפתח. אז מדוע חלק המדברים כביכול מדרדרים, מדוע דברים מסוימים אינם מתפתחים, מדוע דברים מסוימים מתפתחים כה לאט ואחרים כה מהר? אנו מציעים לזהות בתוך החיים שלכם היכן הדברים אינם כפי שהם יכולים להיות, ושאל ואת עצמכם מדוע.

להתאהב בעולם החומר

בדקו מחדש את מידת האיום שלכם מלהרחיב את המימוש שלכם בעולם החומר. אנו נגלה לכם זאת – יש בתוככם פחד שאינכם מודעים לו, יש בתוככם רעיון שאינכם זוכרים אותו, הרעיון הזה אומר, שאם תממשו את עצמכם בעולם החומר לבלי גבול, לבלי הגבלה, אתם תלכו לאיבוד בתוך החומר ותשכחו את הדרך חזרה הביתה.

זו הסיבה שפעמים רבות אתם תשמרו חלק מהמציאות שלכם בלתי מפותח, מימוש חומרי כזה או אחר שיהיה בלתי אפשרי. ריחוק מסוים מעולם החומר, ריחוק מסוים מהמימוש של מי שאתם בתוך עולם החומר. זו הסיבה, סיבה חמקמקה שיש להתייחס אליה היטב בזמן הזה.

אתם מפחדים ללכת לאיבוד אם הכל יצליח, אם תחגגו את המימוש של מי שאתם בכל התחומים של עולם החומר. אתם מפחדים כל כך להתלהב, עד שלא תרצו לחזור הביתה. אתם מפחדים להתאהב בעולם הפיזי, מפחדים להתאהב בו מהפחד שאז לא תרצו לעזוב אותו.

אנו נאמר זאת – הדרך היחידה, אם תרצו, להביא את עצמכם לכדי מיצוי במשחק הזה של חיים ומוות, הדרך היחידה לחזור הביתה ובאמת לנוח מאותן עליות וירידות, היא להתאהב בעולם החומר. זו הדרך היחידה, משום שזהו הדבר אשר באתם להיות. זהו הדבר אשר באתם לחוות.

כחלק מהמשחק, לפני זמנים רבים מאוד, הלכתם ובניתם תיאוריה האומרת שיש לשמור ריחוק בשביל לחזור הביתה. הזמנים הללו בהם אתם חיים הם זמנים שבהם מתפתחת יותר ויותר תודעה חדשה, רחבה יותר, מדויקת יותר, אמיתית יותר, תודעה אשר אומרת שיש להתמזג עם הדברים בשביל להפרד מהם, יש להגשים דברים בשביל להתפתח מהם.

מאחר ואלו הם הרצונות שלכם, מאחר ואלו הם הבחירות שלכם להופיע בגוף עם התכונות והתנאים, מאחר וזו הבחירה להיות כאן בזמן הזה, אנו מציעים להעמיק מחדש, ליישם יותר בהקפדה את התפיסה הזו. להתאהב לא רק בעצמכם, אלא בחומריות הזו אשר מקיפה אתכם בכל הביטויים של הגוף, וכשאנו אומרים גוף אנו אומרים לא רק הגוף הפיזי כי אם כל הביטויים הפיזיים של מי שאתם.

עליכם להתאהב בעובדה שאתם בגוף, בשביל להפרד מהגוף. ההתאהבות הזו היא חוויה שבה הקצוות נפגשים, שבה הצד החומרי והצד האלוהי מתאחדים ביחד. כאשר יש את אותה החויה, כאשר יש אותו המפגש, אתם מרגישים סיפוק, אתם מרגישים שמחה. כשיש את המפגש הזה, זהו מימוש מלא באותו הרגע של מי שאתם, של מי שבאתם להיות. זהו הדבר אשר באתם לחוות.

אז אנו מזמינים אתכם בזמן הזה, בתוך העצירה הזו של האלוהות, לשאול מחדש שאלות על מערכות יחסים שהן לעיתים ותיקות, לבחון מחדש היכן אתם שומרים על עצמכם, לבחון מחדש היכן אתם מפחדים להתמסר, היכן אתם מפחדים לשכוח את הדרך הביתה.

היו עצבניים, ותנו לזה ולחוסר האונים להיות, אלו יחלפו כאשר התנועה של האלוהות תחזור להיות.

אנו נסיים בשלב זה.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"המפגש הזה סובב סביב אנרגיה של טרנספורמציה. המפגש קשור בסימבוליקה של מספרים, של תאריכים, המסמלים מעבר, התקדמות, כמו גם נקודת ציון של של בחינה מחדש"
תקשור חשוב ומיוחד, שעוסק במשמעות של המספר 11:11 בהקשר כללי ובהקשר לנקודת זמן זו
תקשור של טוהר, העוסק כל כולו בדיכאון. כדאי ומומלץ לכל מי שחווה דיכאון בחייו, בעבר או בהווה, שאינו מרגיש נוח עם המצב הזה ורוצה לשנות אותו
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546