"שברו גבולות, וגלו כיצד דברים שפעם היו מאיימים מאוד, יכולים בקלות להיות ידידותיים מאוד". תקשור חדש

חופש ושיקול דעת – קובץ להורדה

חופש ושיקול דעת – לצפיה

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים, מפגש נוסף, הזדמנות נוספת להתפתחות. הזדמנות נוספת למי שרוצה, להפתח. להפתח, להתפתח, בפנים ובחוץ.

אלו הם זמנים שאפשר בהחלט להגדירם כמעניינים. כבר זמן מה בצורות שונות, בערוצי תקשורת שונים, ערוצי תקשורת שהם פחות פיזיים, מדברים איתכם על הזמן הזה, על המציאות הזו, שבה האור יתחיל להראות בעולם בו אתם חיים. אור שייצא מהגבולות, מהמסגרות הקונבנציונליות שלו, ממסגרות אלטרנטיביות שהפכו לקונבנציונליות, ייצא מהמסגרות הללו ויתחיל להתפשט, להיכן שבני אדם נמצאים.

זה קורה היטב בזמן הזה. בני אדם מתעוררים, בני אדם רבים נזכרים במה הם שווים. זו הערכה עצמית שהיתה רדומה, אשר מתעוררת מחדש, מרימה את הראש. הערכה עמוקה מאוד באה לידי ביטוי בזמן הזה, במציאות שלכם. לכן גם מנקודת המבט שלנו, אלו הם זמנים מעניינים.

הם מעניינים משום שאתם טורפים במידה רבה מחדש את קלפי המשחק. אתם מתחילים במובן מסוים משחק חדש. השאלה היא כיצד תשחקו את המשחק הזה, עד כמה נכון, עד כמה נקי, הולך להיות אופן הפעולה שלכם. עד כמה אם בכלל, תחזרו לאחור, למקום שכרגע מכעיס אנשים רבים אבל עדיין אהוד על אנשים רבים אחרים. מקום של ההסתתרות, של ההתקפלות, של ההתפשרות.

כך שאלו הם זמנים מעניינים, לראות כיצד אנשים מתעוררים. לאלו אשר מכינים את עצמם, אשר פותחים את השערים הפנימיים אבל גם החיצוניים, תהליכים מסוג זה, התעוררות מסוג זה, יכולה להראות כרגעים מתבקשת, אולי מובנת מאליה. אבל כאשר הדבר קורה בהיקפים גדולים יותר, בקרב אנשים שעל פניו מעולם לא התכוננו לכך, זו כבר מציאות אחרת לחלוטין. עכשיו הדברים מתנהלים אחרת. המציאות פועלת עם אנרגיה אחרת, הנוכחות הברורה יותר, ההערכה העצמית נוכחת יותר.

לחזור פנימה

בני אדם רבים עסוקים בזמן הזה בפעולות חיצוניות, במאבקים חיצוניים כאלו ואחרים. מחאות פומביות, ציבוריות, על יחסים בעיתיים, קשים, של שלטון ואזרחים, של שליטים ונשלטים. יש הרבה שלטים המוחים נגד השלטון, הרבה שלטים שכתבו הנשלטים, והמאבקים מתנהלים בצורה שאי אפשר לשלוט בה.

אנו נמצאים בזמן הזה נאמנים לתפקידנו, להחזיר אתכם פנימה. משום שיש חשיבות ויש צורך להמשיך ולהעמיק את המהפכה הפנימית. זו שעדיין מתרחשת, זו שעדיין צריכה להתרחש בתוככם.

השליט הפנימי

אנו רוצים בזמן הזה, בהזדמנות זו, לדבר יותר לעומק על השליט הפנימי, ועל מי שהשליט הזה שולט בו. אנו מקווים בזמן הזה לבלבל אתכם וגם להביא מעט בהירות. בואו נראה כיצד אפשר למצוא את הדואליות הזו, בו זמנית.

אז מי שולט בכם? מיהו אותו חלק פנימי שמשתקף באותה הנהגה חיצונית הסופגת כעת הרבה כעס? מישהו השליט הזה בפנים? אפשר לאפיין ולומר שזהו החלק בתוככם שטוען לידע. הוא זה שמחזיק בהיגיון ובידע איך הדברים צריכים להיות. לא רק בידע הזה הוא מחזיק, הוא מחזיק גם בידע של מה הטובה שלכם, מה יהיה הדבר או הדברים שכדאי לאמץ, ליצור, להגשים או לעשות, שיהיו לטובתכם. כיצד צריך ורצוי לפעול, מי כדאי להיות, מה כדאי לחשוף, מה כדאי להסתיר, מה יכול לקרות ומה לא יכול לקרות.

הוא השומר, אשר מקפיד שהדברים הנכונים ייצאו החוצה, שהדברים הנכונים יישארו בפנים. הוא זה שעושה את ההפרדה, את האפלייה, וכל זה נעשה לטובתכם. אם תכנסו פנימה, אם תקשיבו לאותה הדמות, לאותו החלק שהוא אתם, זה מה שהוא יגיד לכם. 'אני עושה את כל זה למענכם, אני עושה את כל זה לטובתכם. כל הפעולות הללו, משרתות את הטובה הגבוהה שלכם, את הרצונות שלכם, את האינטרסים שלכם'. הוא אומר את זה היטב ובנחרצות, בנחישות, כבר זמן רב, ומאחר וכך, כבר זמן רב אתם מאמינים לו. הוא מחזיק לא בכוח, כי אם מתוך בחירה עמוקה, במפתחות לדלתות הפנימיות שלכם. מפתחות, אשר יכולים לפתוח ולחשוף צדדים, שאתם רגילים להסתיר.

שיקול הדעת

למעשה, מה שאתם מסרתם לאותו החלק, זהו הדבר אשר היום אתם מחזירים לעצמכם – זהו שיקול הדעת. מה נכון ומה לא נכון, מה כדאי ומה לא כדאי. מאז שמסרתם את שיקול הדעת, אתם רגילים לחיות באופן אוטומטי, לעשות דברים כי צריך, לעשו דברים כי כך כדאי.

מה קורה שקורה במציאות החיצונית שלכם קורה במידה כזו או אחרת במציאות הפנימית שלכם. אתם מחזירים את שיקול הדעת לעצמכם. באופן שישמע לכם אולי מעט אירוני, קורה כעת מה שצריך היה לקרות – בני אדם חזרו לחשוב. מה שמעורר את השינוי הוא שבני אדם יותר מרשים לעצמם להרגיש את מה שקורה להם, ומתוך ההרגשה שהיא קשה בעבור רבים, מתעורר רצון לעשות שינוי.

השינוי האמיתי נוצר, כשבני אדם מחזירים לעצמם את שיקול הדעת. את היכולת, את החופש, לחשוב ולבדוק מה מתאים לכם ומה לא, מה טוב לכם ומה לא. איזה בני אדם אתם רוצים להיות, איזו מציאות אתם רוצים לחיות, אילו חיים אתם רוצים לעצמכם, מי אתם רוצים להיות. אלו שאלות שמעטים האנשים אשר שואלים אותן, מעטים בוחנים אותן לעומק, מעטים בוחנים אותן באמת.

בני אדם רגילים לחיות באופן אוטומטי, צועדים בנתיבים שצעדו בהם לפניהם אנשים רבים, מתוך נקודת הנחה שאחריהם ימשיכו לצעוד עוד אנשים רבים. אבל בזמן הזה אתם מחזירים לעצמכם את שיקול הדעת, אתם מחזירים לעצמכם את חופש הבחירה.

פחד מהחופש

באופן טבעי בזמן כזה, הדברים אינם עוברים בשקט. המאבק נמצא בעוצמה גבוהה, ההתנגדות החיצונית והפנימית נוכחת, במובן מסוים, כמו שהיא לא הייתה נוכחת מעולם.

אתם מנסים להחזיר את הגלגל אחורה, לדכא ולכבות את יצר ההרפתקה, את היצירה, את הבחירה החופשית. אתם מייצרים את המציאות הזו בצורות שונות. אם תבחנו היטב את המציאות החיצונית שלכם, וגם הפנימית, אם תבדקו תשימו לב לאנשים שונים, לקולות שונים, לתחפושות כאלו ואחרות שאומרים לכם מי אתם צריכים להיות, איך אתם צריכים להתנהג, מה כדאי לכם לרצות ומה לא כדאי לכם לרצות, מי אתם יכולים להיות ומי אתם לא יכולים להיות, מה יכול לקרות ומה לא יכול לקרות. אתם מייצרים את הכוח הזה בצורות שונות, משום שהוא נמצא עכשיו בצורה גדולה בתוככם. יש רצון רגשי, עמוק, לחזור אל הכלא שאתם מכירים, לחזור את הצמצום, אל הכיווץ, אל חוסר היכולת, אל חוסר האפשרות, לחזור אל הדכאון, לחזור להתפשרות, לחזור אל הייאוש.

יש רצון רגשי עמוק לחזור אל המקום הזה, יש פחד עמוק מאוד מהחופש שאתם הולכים ומקבלים בחזרה. אתם מפחדים מהעוצמה הזו ההולכת וגדלה בתוככם, מההזכרות אשר נוצרת בתוככם, שאתם יכולים הלכה למעשה להיות מי שאתם רוצים להיות לחיות באמת את החיים, שאתם רוצים לחיות עבור עצמכם. מאחר ואתם מבוהלים מאוד מהעוצמה הזו, אתם מחיים, נותנים כוח, לאותו המקום בתוככם אשר בא בצורה שהיא כביכול הגיונית, ומסביר לכם, מדוע דברים מסויימים כדאיים ומדוע דברים אחרים לא, מי אתם צריכים להיות ואיך אתם צריכים לדבר, איך אתם צריכים להתנהג.

להסכים לפחד

אנו מציעים בזמן הזה, לעשות שני דברים. אם תרצו, להתמקד בשני הבטים במי שאתם. האחד, היו מודעים יותר מתמיד ותנו מקום יותר מתמיד לפחד שלכם. שימו לב, ייתכן להיות שלא תרגישו פחד, אבל ההיגיון שלכם יעבוד בצורה מוגברת.

הראש אצל רבים מכם עובד, איך אתם אומרים, שעות נוספות, והוא בהחלט דורש תשלום על העבודה המאומצת, משאיר אתכם נטולי כוח, נטולי שמחה, נטולי חיוניות. הראש שלכם עובד ועובד ומסביר מה יכול להיות ומה לא, מה הגיוני ומה לא, איך הדברים צריכים להיות. אם תקשיבו היטב לראש שלכם אתם תשמעו את ההיסטריה שמאחורי ההיגיון. תשמעו את ההיסטריה מאחורי ההגיון, מאחורי ההיגיון שהוא כביכול רגוע, שהוא כביכול הגיוני. קחו בחשבון, והיו מודעים לכך שבזמן הזה הראש עובד בצורה מוגברת, משום שהפחד, מוגבר גם כאן.

לשבור גבולות

הדבר השני שאנו מציעים לכל לעשות בזמן הזה, הוא לשבור גבולות. קחו גבולות שיש לכם בחיים, גבולות שאתם רגילים אליהם, שאתם מרגישים איתם נוח, וגם גבולות שאתם הייתם רוצים להזיז, להסיר, למתוח. קחו את הגבולות הללו ותשברו אותם.

עשו לעצמכם תרגילים, לחוות מהו חופש. קחו את עצמכם אל מעבר למה שאתם חושבים שמותר לכם, אל מעבר למה שאתם בטוחים שכדאי לכם. אם יש בתוככם קולות שדוחפים בכיוון מסוים ומציעים דבר מה מסוים, והם מציעים זאת כבר זמן מה ואתם רגילים להתעלם מהם, להכחיש אותם, אנו מציעים בזמן הזה להקשיב להם.

הפכו את שיקול הדעת. זה זמן טוב להעיז, זה זמן טוב לעשות שינויים. זה זמן טוב לשבור את מה שאתם מכירים ויודעים. אתם יכולים לעשות זאת בדברים קטנים, אתם יכולים לעשות זאת בדברים גדולים. בחרו לעצמכם בצורה שהיא טובה לכם, אילו גבולות אתם רוצים לשבור, אילו הרגלים אתם רוצים לשנות, איזה חופש אתם רוצים לתת לעצמכם.

אנו מציעים בזמן הזה לעשות זאת, מהסיבה שאתם עשויים מהר יחסית, בקלות יחסית, לחוות שמה שהיה נדמה זמן רב בתור גבול מוצק שכדאי לתחזק, למעשה דבר מה שאין צורך ואין בעיה להפרד ממנו.

מה שהיה נראה זמן רב כבלתי אפשרי בזמן הזה, יכול להיות מאוד בקלות אפשרי מאוד. שיקול הדעת חוזר אליכם, חופש הבחירה, שהוא גם חופש היצירה. אתם הופכים להיות יותר ממי שהייתם, ברורים יותר ממי שהייתם, נוכחים יותר ממי שהייתם, זוכרים יותר את מי שאתם. יש בכם יותר חופש להגשים את עצמכם, אז בד בבד למודעות וריפוי לפחד שלכם מהעוצמה הזו, אנו מציעים להתחיל להתיידד איתה, להתרגל אליה, לעבוד איתה.

שברו גבולות, וגלו כיצד דברים שפעם היו מאיימים מאוד, יכולים בקלות להיות ידידותיים מאוד.

אנו נסיים בשלב זה.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

שנה לפני ה-21.12.12, טוהר מתייחסים בתקשור לנושא כמו גם לתהליכים נוספים המתרחשים
במהלך תקשור מפתיע זה טוהר נשאלו מספר שאלות ביחס לחוצנים ולעב"מים, והם מסבירים זאת מנקודת מבטם
תקשור מיוחד שבו טוהר מדברים על חשיבות הרגשות במסע ונותנים תקווה לכל מי שמרגיש ייאוש ותסכול
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546