"האם תסכימו להחזיר את הכוח פנימה? האם תסכימו לוותר על הדבר הנוסף שאתם זקוקים לו מהגוף שלכם, מהכסף שלכם או מהאנשים סביבכם?"

האדמה שבפנים – קובץ להורדה

האדמה שבפנים – לצפיה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, מחקר נוסף. הזדמנות להתחיל מחדש.

בזמן הזה בו אתם נמצאים, האנרגיה עובדת במהירות רבה, זו אשר מניעה את הדברים, זו אשר מכוונת את הדברים, זו אשר מטווה את הדרך, בה הכל מתקיים. האנרגיה הזו זזה במהירות. היא נעה פנימה והחוצה כמו פעימות של לב, מתכווצת ומתרחבת, והקצב הולך וגובר, הופך להיות מהיר יותר מאי פעם. בהתאם, ההשפעה שלו הופכת להיות אינטנסיבית מאי פעם.

האדמה רועדת, ואין זה רק עניין של ביטוי, האדמה באמת רועדת. היא עושה זאת פיזית, היא עושה זאת רגשית, היא עושה זאת אנרגטית. היא משתנה, מתכווצת ומתרחבת, עושה זאת בכל הממדים, בפנים ובחוץ.

כשם שהאדמה הפיזית עליה אתם חיים משנה את פניה, כך גם האדמה הפנימית משתנה. על האדמה הזו, אשר עליה אתם עומדים בתוככם, זו שהיא הבסיס שלכם, על האדמה הזו אנו רוצים לדבר מעט.

אנו מציעים, אם תרצו, בזמן שנדבר, בזמן שמעט נסביר, דמיינו ברקע, אם אפשר – אין צורך לעצום עיניים – דמיינו ברקע את הצבע החום. תנו לצבע להדהד בתוך השיחה הזו. תנו לצבע הזה להיות בחלל, בחלל אשר נמצא בין הרכיבים הקטנים ביותר ובין הרכיבים הגדולים ביותר.

האדמה נמצאת בכל מקום

האדמה הזו, בעולם שלכם, צבעה האנרגטי הוא חום. האדמה הזו היא איננה רק אדמה פיזית. היא אדמה אנרגטית, תודעתית, אם תרצו, זו ישות לכל דבר, שנמצאת בכל דבר, בכל הדברים. היא נותנת את הביטוי שלה, את המוצקות שלה, בכל דבר שהוא העולם שלכם.

למעשה, כאשר באתם ליצור מציאות תלת ממדית, כאשר באתם ליצור חיים, הדבר הראשון בו השתמשתם היא האנרגיה הזו של האדמה. היא הבסיס אשר מכיל את הכל, אשר עליו יכול הכל להתקיים. העץ והמים, האש והאוויר, כולם מתקיימים היכן שהאדמה נמצאת. היא מאפשרת את הקיום של הכל, היא הבסיס למחזור החיים, היא הבסיס לחיים, גם של הדברים שאתם מגדירים כמתים. היא נמצאת בגוף שלכם באיברים מסוימים. אתם נוטים לדמות אותה בחלק התחתון של הגוף, משום שזהו החלק שבאופן פיזיולוגי קרוב יותר לאדמה. במובן מסוים זה נכון, אבל האדמה נמצאת בכל הגוף שלכם. היא המרכיב הבסיסי – לא העיקרי אבל הבסיסי – אשר מהווה את הכל.

לכן, כשאנו מדברים על אלמנט האדמה, גם אם הוא מרוכז, גם אם הוא מיוצג באזורים מסוימים, באיברים מסוימים, האנרגיה של האדמה נמצאת בכל כולכם.

משחק של שיתוף פעולה

יש משחק שאתם משחקים עם האדמה הזו. המשחק הזה עם האדמה הוא הבסיס לכל נושא ההתפתחות שלכם.

בשלבים מוקדמים מאוד של ההתפתחות, כאשר תכננתם ויצרתם את האופן שבו הדברים עובדים, החלטתם על משחק, משחק של שיתוף פעולה. החלטתם ליצור עולם מבוסס על מערכות יחסים, עולם שבו בני אדם יוצרים ביניהם שיתוף פעולה. באופן אידיאלי אפשר לומר שעולם כזה, המתבסס על שיתוף פעולה, מתנהל באופן שבו אדם אחד עוזר לאדם השני לטפח את האדמה שלו.

הדבר יכול לקבל ביטוי ומימוש ביום יום שלכם בכל צורה. אבל המשחק שאתם משחקים, הוא שאתם אינכם עוזרים אחד לשני לטפח את האדמה; אתם החלטתם מלכתחילה לחפש סוחרים לאדמה. אנשים שיקחו אותה מכם לזמן קצר או לזמן ארוך, ויטפלו בה עבורכם. הנוכחות שלהם, ההשקעה שלהם, ההתמדה שלהם, האהבה שלהם, היא זו שאמורה לתת לכם את האפשרות לצמוח. היא זו שמעודדת אתכם, שנותנת לכם תחושה של בטחון ויציבות, תחושה שמתוכה אפשר לגדול.

מאחר ומדובר בעולם של מערכות יחסים, אתם לא רק נותנים את האדמה שלכם לאחרים; אתם לוקחים אליכם אדמה מאנשים אחרים. כשם שאנשים מתחייבים אליכם אתם מתחיבים אליהם. כל אחד תפקידו לטפל באדמה של האדם השני.

זהו משחק שהחלטתם, אתגר גדול מאוד שבחרתם ליצור בתוך הממד הזה, בתוך העולם הזה, משום שמתוך האופן שבו הדברים מתנהלים אתם עוברים למציאות אחרת. כל אדם אחראי לטפח את האדמה שלו, ויש עזרה הדדית. העולם כולו, בצורה כזו או אחרת, בקצב כזה או אחר, עושה את המעבר מההתנהלות הקדמונית להתנהלות המתקדמת, לשיתוף פעולה.

לאבד את התלות

בזמן הזה שבו אתם נמצאים, אפשר לומר שישנה האצה באופן שבו הדברים עובדים. זו איננה האצה באופן שמישהו הגביר את המהירות, אבל בתהליך שהתרחש אתם נפתחתם מספיק, התפתחתם מספיק, התפכחתם מספיק, בשביל לעבור שלב. כשהשלב עובר האנרגיה הופכת להיות מהירה יותר, הקצב מואץ, נהיה מהיר יותר. זה מה שקורה בשלב הזה, וזה קורה דרך הממד של האדמה. זה קורה כבר זמן וזה ימשיך עוד זמן דרך האדמה. הדברים משתנים.

מהי אדמה בחיים שלכם? הגוף שלכם הוא האדמה שלכם. הכסף הוא האדמה שלכם. בני האדם בחיים שלכם הם האדמה שלכם. לפני הכל או אחרי הכל – תלוי מי אתם – מי שאתם לעצמכם, הדמות שאתם מהווים עבור עצמכם, הדמות הזו היא האדמה שלכם.

ככל שאתם נסמכים על דברים חיצוניים שיתנו לכם תחושה של בטחון, כך בזמן הזה הדברים הללו מתערערים. אתם נוטים להפגע במקום שבו אתם הכי תלויים. אם מה שיגידו עליכם הוא הדבר הכי חשוב לכם, אתם עשויים להתקל ביחס שאתם תגדירו כשלילי, עם הרבה עלבון. אם הכסף הוא מה שיציל אתכם, אתם עשויים לאבד אותו, להיות חסרים אותו. אם הגוף שלכם הוא מי שאמור להציל אתכם, הוא עשוי להיות פגיע יותר, בריא פחות.

הכוח חוזר פנימה

מסה גדולה מאוד, משמעותית מאוד, צריכה לשנות מקום. הכח שאתם נותנים לאותם תחליפי אדמה, צריך לחזור פנימה. המעבר הזה הוא איננו קל. הוא איננו קל משום שדרך הדברים החיצוניים אתם מגדירים את עצמכם. היחס של אנשים כלפיכם מגדיר אתכם, המצב של הגוף של הגוף שלכם מגדיר אתכם, המצב הכספי שלכם מגדיר אתכם.

כל זה מגדיר אתכם, ואתם נדרשים לוותר במידה כזו או אחרת על מה שמגדיר אתכם בחוץ – אתם צריכים לבנות מחדש, להעמיק הגדרה עצמית. לתת תחושה של בטחון ויציבות לעצמכם, למצוא אותה בתוככם במקום שהוא איננו פיזי, ברובד שהוא איננו פיזי. למצוא אותה בתוך התודעה, מעבר לפחדים, במקום שאפשר להגדירו בתור הלב.

אבל מה קורה במעבר הזה? המעבר הזה מלא פחדים. משום שאתם צריכים להפרד ממקור בטחון מוחשי ברמה כזו או אחרת, פיזי ברמה כזו או אחרת, מהסוג שאפשר למדוד ברמה כזו או אחרת, את זה אתם צריכים להעביר למקום שהוא איננו פיזי, למשהו שהוא איננו מוצק, שאי אפשר לראות אותו בעיניים ואי אפשר לסחור בו.

זוהי תפיסה עצמית, חוויה פנימית, שאתם נדרשים בזמן הזה להשען עליה. להפוך אותה לאדמה יותר מאי פעם. מאחר ואתם עוברים מעולם חיצוני מוצק לפנימי אמורפי, הפחדים בזמן הזה צועקים. גם משום שלעיתים המציאות הזו, המהודקת מדי, מטלטלת והדבר מפחיד; וגם משום שמה שאתם נדרשים לסמוך עליו הוא איננו דבר שלעת עתה מרגיע אתכם.

להכיר את הכוח הנסתר

אז מה עושים בזמן כזה? ראשית מקבלים, אם אפשר, בהבנה את אותן הטלטלות. הדברים שאתם נאחזים בהם יותר מכל הם אלו שאינם יציבים יותר מכל.

כדאי לבדוק מהו הצורך הנסתר באותם הדברים. כולכם זקוקים לאהבה, לבריאות ולשפע כלכלי. זה אפשרי עבור כולכם, וזהו חלק חשוב שמאפשר את ההתפתחות שלכם. אבל אינכם מבקשים זאת רק משום שאתם זקוקים לזה. לכל אחד בתחום שלו יש צורך נוסף, צורך נסתר, אשר הופך את מערכת היחסים עם אנשים, עם הבריאות של הגוף או עם כסף, למשהו שהיא לא; משיתוף פעולה נוצרת תלות, והתלות הזו היא שמזדעזעת בזמן הזה. לכן כדאי בזמן הזה לקבל את הטלטלות בהבנה, ולגלות מהו הצורך הנסתר, מה באמת אתם רוצים מאותו הדבר שאתם כה מפחדים לאבד בזמן הזה. מה אתם רוצים שהוא ייתן לכם?

מתלות לביטוי

כדאי בזמן הזה לתת מקום ולגיטימציה לפחדים שאתם מרגישים. הפחדים יירגעו בעוד זמן, וכעת תנו להם להיות. הם ישאירו אחריהם מתנה יקרת ערך. אתם תהיו פגיעים יותר, קשוחים פחות, סגורים פחות, ציניים פחות, פגיעים יותר. הפגיעות הזו מביאה איתה נחישות, היא מביאה איתה גמישות, היא מביאה איתה צניעות. היא פותחת אתכם מחדש, מקומות סגורים בתוך הלב, והיא תאפשר לכם בקלות יתרה לבטא  בעולם את מי שאתם.

לכן בזמן הזה כדאי להיות בתוך הפחדים, כדאי לתת להם להיות וכדאי לקבל תמיכה ועזרה בריפוי שלהם. אם תרצו, בפרידה מהם. כדאי לחצות את התהום ולהגיע אל הקצה, לעבור את הפחד ולהגיע אל הפגיעות ולשער שהפגיעות הזו יכולה לפתוח.

האם תסכימו לקפוץ?

דומה הדבר כאילו היינו באים ומבקשים מכם לעמוד על קצה קצהו של מצוק, ולקפוץ. היינו מבטיחים לכם שאתם תגיעו בבטחה לאדמה, אבל אינכם יכולים לראות את האדמה, אינכם רואים מה יש בדרך. האם תסכימו לקפוץ? האם תסכימו להחזיר את הכוח פנימה? לתת לתחושת הבטחון הפנימית זו שאינה קשורה בדבר, לגדול? האם תסכימו לוותר על הדבר הנוסף הזה שאתם כה זקוקים לו מהגוף שלכם, מהכסף שלכם או מהאנשים סביבכם? זו השאלה שמהדהדת בעולם שלכם בזמן הזה. זו השאלה שאנו שואלים הערב. האם תסכימו לקפוץ?

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

שנה לפני ה-21.12.12, טוהר מתייחסים בתקשור לנושא כמו גם לתהליכים נוספים המתרחשים
במהלך תקשור מפתיע זה טוהר נשאלו מספר שאלות ביחס לחוצנים ולעב"מים, והם מסבירים זאת מנקודת מבטם
תקשור מיוחד שבו טוהר מדברים על חשיבות הרגשות במסע ונותנים תקווה לכל מי שמרגיש ייאוש ותסכול
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546