"מה שאמור להיות יותר ויותר המקום ממנו אתם בוחרים את הבחירות שלכם הוא הלב שלכם". טוהר ממשיכים לעסוק בשינוי

החיים במימד הלב – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו נפגשים. מפגש נוסף. הזדמנות נוספת, הזדמנות להתפתחות, הזדמנות לגדול. אם תרצו, לעבור שלב במשחק.

זו במובן מסוים מציאות חדשה עבורכם, זו אשר מתקיימת אחרי אותו תאריך מעניין וגורלי. העולם לא הסתיים כפי שרבים חששו, כפי שרבים קיוו. על פניו העולם ממשיך, ממשיך במסלולו, ממשיך להתקיים באותו האופן בו הוא התקיים עד כה.

ישנו צורך במידה גדולה של עיוורון בשביל להאמין בכך שהעולם ממשיך כפי שהוא היה. יש מי שכבר מבחין בשינויים, יש כאלה שישימו לב אליהם מאוחר יותר. ישנם סימנים המתבטאים באופן ברור בזמן הזה, אחרים יהפכו ברורים יותר ככל שהזמן הליניארי שלכם יחלוף.

במובן מסוים זה נכון, האנרגיה אכן ממשיכה ובכל זאת היא משתנה. האופן שבו אתם חיים בזמן הזה, האופן שבו עליכם לחיות בזמן הזה, שונה ממה שהיה. יש צורך להסתגל לסוג אנרגיה חדש, כזו שהיא חשופה יותר, כזו שהיא קרובה יותר, עם פחות הפרדה מאי פעם, עם פחות שליטה מאי פעם. עם יותר חופש וכתוצאה מכך עם יותר בלבול.

זמן של תוהו ובוהו

תהליך ההסתגלות שבתוכו אתם נמצאים בזמן הזה מלווה כפי שתארנו בתופעות שונות, חלקן פיזיות ואחרות רגשיות, מנטליות. המערכת הפנימית, החלקים השונים שלה, כמו יוצאים מכליהם. יש מידה מסויימת, גדולה יותר או פחות, של כאוס, של תוהו ובוהו.

אפשר בהחלט לומר שאתם פוגשים את עצמכם באינטנסיביות רבה יותר מבעבר. המציאות מציגה לכם בצורה שיותר קשה להתחמק ממנה את מי שאתם. שיתוף הפעולה הפנימי יוצר יותר בקלות שיתוף פעולה חיצוני, המלחמה הפנימית יוצרת במהירות גדולה יותר מלחמה חיצונית. הזמן הלוקח למי שאתם ליצור את מה שאתם נמצאים בו, מתקצר.

שינוי בתפיסת הזמן

החוויה הזו תלך ותגדל ככל שחווית הזמן שלכם והתפיסה שלכם את הזמן תלך ותשתנה.

הזמן איננו ליניארי כפי שאתם חווים אותו. זהו זמן מעגלי בו הבטים שונים של המציאות מתקיימים בו זמנית. ככל שאתם חווים חוויה אחרת של זמן, כזו שאין לה עדיין ממש מילים, אתם חווים את התוצאה שלה, כיצד מי שאתם מתגשם ומשתקף במציאות במהירות רבה יותר מאי פעם. אין זה פירושו שהדברים קורים יותר מהר כמו שאתם חווים את העכשוויות במציאות, את העובדה שהכל קורה כעת – והכל קורה לפי מי שאתם.

השינוי מביא לבלבול

אחת התופעות המתרחשות בזמן הזה ואנו רוצים להרחיב עליה במפגש זה, קשורה בבלבול.

רבים חווים אותה והיא תולדה של העובדה שיותר דלתות פתוחות בפניכם. ישנן יותר אפשרויות, ישנן יותר הזדמנויות. יותר קל להניע את האנרגיה, יותר קל ליצור דברים בתוך המציאות הפיזית, גם כאלה שבעבר היה יותר קשה ליצור. ההגשמה העצמית, המימוש העצמי הופכים להיות פשוטים יותר ולעיתים אתם עומדים בתוך מצבים בהם המציאות מציגה בפניכם מספר רב של אפשרויות.

אתם יכולים להיות יותר מאדם אחד; אתם יכולים לעיתים לעמוד במציאות המציעה לכם ללכת בדרכים שונות שיהפכו אתכם לאנשים שונים. בתוך המציאות הזו, בתוך האופן שבו היא פועלת, נדרשת מכם לקחת יותר אחריות על מה שאתם רוצים, על מי שאתם רוצים להיות ועל מה שאתם רוצים שיהיה לכם, מה אתם רוצים לתת ומה אתם רוצים לקבל.

מאחר וזהו שלב חדש, הזמן הזה שבתוכו אתם נמצאים כעת מלווה בבלבול. כיצד בוחרים מה נכון? כיצד יודעים מה מתאים כאשר יותר מקול אחד מדבר בחוץ ובפנים? במה לבחור? אחרי מה ללכת? איזו אמת כדאי לאמץ? איזו אמת כדאי לדחות?

במובן מסוים, ברמה מסויימת, כל התוצאות אפשריות וכל הדלתות לוקחות לאמת מסויימת. זו אינה עוד מציאות של נכון או לא נכון, זו אינה מציאות של בסדר או לא בסדר, זו אינה מציאות של רע וטוב. זו מציאות של אפשרויות, של חופש בחירה. הניסיון שלכם לפסול הצעות מסוימות ולבחור באחרות על סמך טוב או רע, על סמך בסדר או לא בסדר, אינה אפשרית ואינה נעשית בקלות כפי שהיה בעבר, משום שההצעות פעמים רבות שוקלות, האפשרויות נכונות גם לכאן וגם לכאן.

כל דרך בה תלכו תקח אתכם לאמת אחרת. כל דלת אותה תפתחו תכוון אתכם למקום אפשרי. זו חוויה חדשה ומציאות חדשה מכפי שאתם רגילים אליה ובזמן הזה היא מעלה הרבה בלבול. גם אם אינכם יכולים להסביר את המציאות כפי שאנו יכולים, אינטואיטיבית אתם מבינים על מה אנו מדברים. איך בוחרים אם הכל אפשרי? מה נכון כשהכל נכון?

להסכים להתבלבל ולפחד

הדבר הראשון שאנו מציעים ברמה שהיא פרקטית, אם אפשר להגדיר זאת כך, היא להיות מבולבלים.

ההחלטה אינה יכולה להתקיים בכלים שאתם רגילים להשתמש בהם ולא מהמקום ממנו אתם רגילים לפנות למציאות. ההיגיון שלכם יכול לשרת אתכם פחות מאי פעם וזה מה שמבלבל אתכם. הראש מבולבל; הלב יודע אמת אבל הראש מבולבל מהשפע. ברגש אתם מפחדים לעשות טעות, מפחדים להפסיד, מפחדים לאבד, מפחדים להשאר לבד.

כאשר הפחדים גואים והראש מבולבל קשה לשמוע את הלב, קשה לדעת מהי האמת. לכן הדבר הראשון שאנו מציעים הוא להיות מבולבלים. לתת מקום לפחדים, לתת מקום לבלבול. להסתכל על כל האפשרויות, לחשוב את כל המחשבות, לשאול את כל השאלות – ולא להגיע בהכרח לתשובות. כעת, בזמן הזה, אנו מציעים ומזמינים אתכם להיות מבולבלים.

במקביל, כפי שהתחלנו לומר, תנו מקום לפחדים. אפשר להוסיף עץ למדורה בה אתם חיים ולומר שאינכם צריכים להפסיד, לא משנה מה תבחרו. שאלה של הפסד, של להשאר לבד, הפחד המדבר בקול הזה, הוא תולדה של תפיסה ישנה של טוב ורע, נכון ולא נכון, בסדר ולא בסדר. כך אתם רגילים להסתכל על המציאות ואתם רגילים לפחד שאם תקבלו את ההחלטה הלא נכונה אתם תעשו טעות ותפסידו.

הדבר שבתוכו אתם מתחילים לחיות גדול יותר מזה, משום שאין זה משנה מהי הבחירה שתבחרו, היא אפשרית עבורכם ויכולה לקחת אתכם ולתת לכם את התמורה שלה. בכל דרך, כל אפשרות וכל הזדמנות יש אם תרצו פוטנציאל חיובי. פעמים רבות הוא נסתר מהעין ואינכם יודעים מה יקרה אם תבחרו בזה ולא בזה.

אם זה כך, אז איך בוחרים? אם אי אפשר להפסיד, אז איך בוחרים?

להקשיב לתחושות הלב

כפי שאמרנו, היו מבולבלים. תנו לבלבול להיות, תנו לפחדים לדבר, תנו לרגשות להציף. מה שאמור להפוך להיות יותר ויותר המקום ממנו אתם בוחרים את הבחירות שלכם הוא הלב שלכם.

זה אומר שמה שאתם בוחרים לראות ומה שאתם בוחרים לעשות אמור ליצור התרחבות בתוככם. אתם אמורים להרגיש נינוחים, רפויים, עם מידה של שמחה והתלהבות. אם אתם מרגישים רפויים ונינוחים, עם מידה של שמחה והתלהבות, כשאתם שומעים הצעה מסויימת, זו הצעה שכדאי לקבל. אבל אם אתם מתכווצים ומסתתרים, אם אתם כבים ונהיים עצובים, סימן שההצעה הזו איננה נכונה. אין זה משנה מה תוכן ההצעה, אין זה משנה אם היא הגיונית או לא, אין זה משנה מה הפחד אומר לגבי רווח או הפסד, שום דבר מזה איננו רלבנטי עוד.

זו הסתכלות חדשה שעליכם להסתכל לפיה על החיים שלכם. היא יותר עמוקה ויותר מהותית מכפי שאתם מבינים. גם אם המילים שלנו נשמעות מוכרות הן מדברות על מציאות חדשה. הכל אפשרי, כל דרך תביא איתה את המתנות שלה. הכל טוב והכל נכון. מה שצריך להנחות אתכם הוא הלב שלכם, זה המרגיש רפוי ונינוח עם מידה של שמחה והתלהבות. זו החוויה שעליכם לאתר ולמצוא במקומות, בהחלטות, בהזדמנויות ובבחירות שאתם עומדים מולם. אם אתם מרגישים את החוויה הזו דעו שזו אמת שאחריה אתם צריכים ללכת.

ההיגיון יאמר את שלו והפחד יאמר את שלו, וכעת בזמן הזה היו מבולבלים. אתם עשויים להרגיש מאויימים; חוסר אמון עשוי לעלות משום שההחלטות שעליכם לקבל צריכות יותר ויותר להתבסס על סמך חוויה והרבה פחות על סמך הבטחה.

זו מציאות חדשה שעליכם להסתגל אליה. עד כמה שהיא עשויה להיות מוזרה בתחילה ולא הגיונית, מפחידה ואף מייאשת, אנו מעודדים אתכם להמשיך ולחפש את מימד הלב. חפשו נינוחות, חפשו התלהבות, חפשו שמחה. אלו החוויות האומרות שהלב נמצא, שהמקום שאליו אתם הולכים יחבר אתכם יותר למי שאתם באמת.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546