טוהר מדברים על האנרגיה של שנת 2023

שנת 2023 היא שנת התהפוכות, וטוהר מתארים את האתגרים וההזדמנויות ששנה זו מביאה איתה לחיינו

"השלב הבא באהבה עצמית כרוך בתחושה של זרות. הוא כרוך בתחושה שאתם אינכם מכירים את עצמכם, שאתם אינכם יודעים מי אתם ומה קורה ומה יקרה. האם אתם סומכים על עצמכם בתוך זה? האם אתם סומכים על עצמכם שאתם תוכלו לסייע לעצמכם בתוך שלב זה, בתוך שינוי זה? האם אתם סומכים על עצמכם שתדעו לבקש עזרה ולקבל עזרה? האם אתם סומכים על עצמכם שהחדש אשר בוקע בכם, לוקח אתכם למקום שהוא נכון עבורכם? האם אתם סומכים על עצמכם? על הרוח שנושבת בתוככם, זו אשר מניעה את הכול?

"אם התשובה היא לא, אם התשובה היא 'יש פחד', אז טפלו בפחד. אם אתם מבקשים להיאחז במה שאתם יודעים, טפלו בפחד. אתם אינכם באמת מפסידים את עצמכם. אתם אינכם באמת נמצאים בסכנה. במציאות זו שבה הישן מתהפך, המוכר מתהפך, אתם אינכם באמת נמצאים בסכנה. אתם עשויים להיות מבוהלים, בהחלט. אתם עשויים להרגיש חרדה, בהחלט. אתם עשויים להרגיש שאתם רוצים לברוח, לברוח מעצמכם, בהחלט. כל זה יכול לקרות, בהחלט, אבל אתם לא באמת בסכנה. אתם פוגשים את עצמכם אחרת, מחדש, באופן שלא פגשתם מעולם. זה מה שקורה בשנה זו של תהפוכות.

"השנה הזו אשר מתחילה מביאה איתה מעין הכרח שכזה לבחון את עצמכם. האם אתם מוכנים לסמוך מחדש על האהבה? זה איננו בהכרח אומר לסמוך על בני אדם מסוימים, זה איננו אפילו אומר בהכרח לסמוך על עצמכם. זה אומר לסמוך על האהבה כפי שהיא, לסמוך באופן כזה אשר יוצר התמסרות, אשר גורם ללב להיפתח ולהגנות להתמוסס.

"אם אתם מסכימים לכך, עליכם לפגוש אט אט, בקצב שלכם, את הכאב הזה אשר אומר 'נפגעתי מאהבה כל כך עד שלא נותר לי דבר'. זה הכאב אשר התכסה בשכבות של ייאוש וציניות, עד שלא נותר לו עוד דבר. זה כאב שיש בבני אדם, והוא עשוי להיות חשוף יותר בזמן זה, בזמן זה במיוחד. האם אתם מסכימים לפגוש אותו? לפגוש אותו לא כדי לדעת שהוא קיים. לפגוש אותו כדי לרפא אותו, כדי להשתחרר מהאחיזה שלו, כדי לסמוך שוב על האהבה. בעצם, לסמוך שוב על עצמכם, להתמזג מחדש ברובד נוסף עם אהבה יוצרת כל המסתובבת בתוך עצמה.

"אתם חלק מיצירת הפאר של האלוהות, יצירה של אור, בהחלט, ואתם נמצאים בעולם פיזי שיש בו גם הרבה מן החושך, בהחלט. אתם עשויים לפגוש עוד ממנו, מהחושך. האהבה קוראת לבני אדם להתחבר, הכאב אומר להפריד. אתם תשמעו יותר ויותר אנשים אשר מדברים על הפרדה, אשר מדברים על שליטה. הם ידברו על להחזיר לעצמם את הכוח, אבל הם למעשה רוצים להעמיק חומות של הגנה, של הפרדה. זה קורה יותר ויותר, זה יקרה יותר ויותר.

"זה אינו כל מה שקורה בשנה זו. כלומר, היא איננה שנה של כאב או של זרות. יותר מכל, זו שנה של התרחבות. כאשר בני אדם מכירים את עצמם, מזהים מי הם באמת, הופכים נקודת מבט ולמעשה מיישרים נקודת מבט, נפתחת עבורם דלת של הגשמה, נפתחת עבורם דלת של הנאה.

"כאשר הכול מתהפך, גם מחסומים יכולים להתהפך, גם סרבנות יכולה להתהפך, גם דיכאון, גם חרדות, חוסר חשק, כל אלה יכולים לפתע להתהפך.

"אנו לא מציעים שתשבו ותחכו שזה יתהפך מעצמו. המשיכו לטפל בעצמכם, לרפא את עצמכם, בהחלט, אבל דעו שזה יכול להיפתח לפתע פתאום. אתם עשויים לקום בבוקר ולהרגיש טוב יותר, ולחשוב שמשהו אצלכם לא בסדר. אתם עשויים לקבל הצעה למשהו שאתם רוצים להגשים, ואתם עשויים לחשוב שזה לא הגיוני שזה קורה. מציאות יכולה לנוע במהירות כה רבה, עד שאתם עשויים לחשוב שאולי שחררתם את הבלם מהר מדי.

"שנה זו של תהפוכות היא שנה של התקרבות. ההתקרבות יוצרת התרחבות. ההתרחבות יוצרת במרחב תנועה של שמחה, של התרגשות, של אמונה, ובשלב מסוים, גם של ידיעה כיצד הדברים יכולים להיות באמת. זה מה שמביאה איתה השנה הזו".

כל מה שקראתם עד כה הוא חלק קטן מתקשור ארוך, העוסק באתגרים בתהליכי התפתחות, שמתעצמים בשנה זו, וגם, כאמור, בהזדמנויות חדשות שמביאה איתה שנת 2023. התקשור ניתן במפגש התקשור השנתי, שהתקיים ב-1.1.23.

אורכו של התקשור "2023: שנת התהפוכות" הוא 44 דקות, וניתן לרכוש אותו. מקבלים אותו בו-זמנית בקבצי אודיו, וידאו וטקסט. כל הפרטים כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

הבסיס למלחמה בה אנו נמצאים, המלחמה שמתרחשת בתודעה של כולנו, מה תפקידו של הרוע בעולם שלנו, וכיצד אפשר ליצור שלום במקום שבו ישנה מלחמה. תקשור מיוחד על מצב מורכב
15 דק' קריאה
בתוך המלחמה בה אנו נמצאים, טוהר מתארים בבהירות מה מתרחש, מה זו התבגרות וכיצד היא קשורה למצב, ומסבירים מדוע אנו יכולים להיות אופטימיים, למרות הכל
15 דק' קריאה
טוהר מדברים בהרחבה על המלחמה בתוכנו, על המלחמה בה אנו נמצאים עם החמאס, ועל דרך האמצע, שמחברת בין רעיונות מנוגדים ויוצרת שלום חדש
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546