אנשים רבים עוסקים בתקשור ומציעים שנבוא אליהם בתמורה לידע ולהכוונה שהם יכולים לתת. איך בוחרים את המתקשר הנכון? כדי לעזור לכם גיבשתי שישה כללים לבחירת המתקשר המתאים לנו ביותר

המציאות שלנו מוצפת במתקשרים. לפעמים אני מופתע עד כמה גבוה מספר המתקשרים הפועלים בישראל. זה כמובן גורם לבחירה במתקשר למסובכת ביותר ודורשת לקחת מידה רבה של אחריות.

במרוצת השנים פגשתי שלל מתקשרים, חלקם מצויינים שאני ממשיך לעקוב אחר התקשורים שלהם וללכת מדי פעם לסדנאות שלהם או לתקשורים אישיים שלהם, ואחרים שלא התחברתי אליהם.

מתוך הניסיון הזה פיתחתי שישה כללים חשובים היכולים לסייע לנו לבחור את המתקשר הטוב ביותר עבורנו.

 1. לברר היטב מה אנחנו מחפשים – מתקשרים שונים עוסקים בתחומים שונים. יש כאלה המעבירים מסרים מנשמות של כאלו שמתו; אחרים מבטיחים לספר לנו מה יקרה לנו בעתיד; ויש מי שמתמקד בעזרה בהתמודדויות שיש לנו בחיים, כמוני. כאשר תדעו מה אתם צריכים יהיה לכם קל לבחור במתקשר שמתמחה בתחום זה של סיוע.
 2. הקשיבו להמלצות – היום מקובל שאדם המפרסם את עצמו יביא ציטוטים של אנשים שנעזרו בו בהצלחה. אני מציע שתחפשו דעות והמלצות – חיפוש בגוגל על חוויות, התייעצות עם חברים שכבר הלכו אליו, לשאול חברים משותפים בפייסבוק (במידה וישנם). זה נכון שלא תמיד מה שהיה טוב לאחד יהיה טוב לשני, אבל זה יעזור לכם לקבל מושג כללי.
 3. קראו פרסומים – חפשו אתר אינטרנט ו/או דף פייסבוק של אותו מתקשר. קראו מה הוא כותב, חפשו תקשורים שהוא פרסם. אם יש לו סרטי וידאו, צפו בהם. זה יעזור לכם להכיר את נקודת המבט, צורת הניסוח ואפילו לחוות את האנרגיה העוברת באותו תקשור – ולראות אם אתם מתחברים אליה.
 4. הקשיבו לעצמכם – אחרי כל זה חשובה עד מאוד התחושה הפנימית שלכם. יש לכם משיכה לפגוש את אותו אדם או לחילופין רתיעה? התחושה הזו צריכה להנחות אתכם גם אם היא סותרת את כל ההמלצות ששמעתם.
 5. שיחת טלפון – אם כל זה אינו מספיק, שיחת טלפון עם אותו מתקשר תוכל לתת עזרה נוספת. שאלו שאלות והקשיבו לקול כמו גם לתשובות. מרגיש לכם טוב ונכון? כנראה שזה המתקשר שאתם צריכים להפגש איתו.
 6. אם החלטתם ללכת אל אותו מתקשר, הישארו קשובים לעצמכם במהלך הפגישה ולאחריה. האם היחס שקיבלתם היה מכבד והוגן? האם קיבלתם בהירות, עידוד ו/או הכוונה? האם אתם מרגישים טוב יותר עם עצמכם? אם כן, סימן שאתם במקום המתאים לכם.

רוצים פרטים לגבי תקשור פרטי? כאן תוכלו לקבל פרטים אודות תקשור במייל ותקשור בפגישה מלאה. אפשר גם לדבר איתי בטלפון, 054-4226546.

2 מחשבות על “איך לבחור מתקשר?”

 1. היי שחר יקר,
  מוסיפה כאן את הבנותיי לגבי מה ההבדל בין תקשור מומלץ ושאינו ממומלץ, ומכאן, מה זה מתקשר שכדאי ללכת אליו וכזה שעדיף לוותר עליו…. 🙂
  נראה לי שכאשר כבר הגענו לתקשור, חשוב לזכור שתקשור טוב הוא תקשור שקודם כל הוא מלא אהבה, קבלה וחמלה. הוא עוטף במהותו, והתדר שלו הוא אהבה ללא תנאי.
  גם כאשר אנחנו "מקבלים בראש" או ננזפים, תדר האהבה והקבלה נוכח בו לכל אורך המסר.
  חוץ מזה, תקשור טוב הוא תקשור שאינו מפחיד או מאיים. אין בו "אם – אז". גם כשאומרים לנו דברים קשים או לא נעימים, אין בו שום התנייה.
  ואחרון, מה שנובע מכל זה, שתקשור טוב תמיד תמיד משאיר לנו את יכולת הבחירה. יכולת הבחירה היא המתנה שלנו כאן (לצד קשת הרגשות האנושיים) ואת זה אף פעם לא יקחו לנו.
  משמע, אם נתקלנו (ואני ממש נתקלתי!!) בתקשור מפחיד או מאיים, שנותן אהבה רק בתנאי, או שלוקח לנו את יכולת הבחירה ואומר לנו מה לעשות בצורה נחרצת, ממש ממליצה להתרחק מהמתקשר הזה.
  זו תרומתי 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' צפייה
למרות האכזבות והפגיעות וחוסר האמונה, טוהר מציעים לנו להתחבר לתקווה. תקשור ושיחה על הכוח שנמצא בתוכנו
7 דק' צפייה
לכוח שלנו כבני אדם ישנן מגבלות, וכדאי להכיר בהן. אחרת אנו נמשיך להיות מתוסכלים, מאוכזבים וכועסים, ולא ניצור את הטוב האפשרי עבורנו
11 דק' צפייה
בזמן שבו קל להרגיש אכזבה מהמתרחש במדינה ו/או בחיים האישיים שלנו, כדאי לעצור ולהעריך את השינויים המתרחשים ואת היכולת שלנו ליצור שינויים נוספים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546