לנקות אבק ולהוציא מהבית חפצים מיותרים זה טוב אך לא מספיק – חשוב לנקות ולטהר גם את האנרגיות. כל מה שצריך זה קטורת, נרות והרבה מחיאות כפיים

בתקופה זו של השנה רבים מאתנו עסוקים בניקוי יסודי של הבית. אני אישית מתכנן לקרוא לעוזרת ליום ניקיון מיוחד בו נזיז רהיטים שלא הזזנו מאז שעברנו לדירה הזו לפני קצת פחות משנה; אני מדמיין בסיפוק את האבק והלכלוך שייצאו מהדירה ועוד לפני שזה קרה, אני מרגיש את תחושת ההקלה שבדרך.

אבל ניקוי יסודי של הדירה לקראת החג זה אינו מספיק. גם להוציא פריטים שאין לנו צורך בהם אינו משלים את כל ההכנות שכדאי לעשות. כדי לנקות את הבית על כל הרבדים שלו, חשוב להתייחס גם לרובד האנרגטי שלו. מדוע? משום שארבעת הקירות בשילוב הרצפה והתקרה הופכים למעין קופסה האוגרת בתוכה אנרגיות שונות. פחדים, כעסים, צעקות, כאב, בכי, תסכול, ייאוש, כל הרגשות שאנו מרגישים במהלך החיים, גם אם הם משתחררים מאתנו, הם עשויים להישאר בתוך הבית שלנו. אמנם חלק מהאנרגיה משתחרר דרך החלונות והדלתות, אבל הרוב נשמר בתוך המבנה הפיזי. לכן, חשוב לנקות את האנרגיה בבית.

ניקוי אנרגטי, כלומר טיהור, עשוי להישמע כמו משהו מורכב, אבל למעשה יש שיטות מאוד פשוטות שכל אחד יכול ליישם בקלות בבית:

* שטפו את הרצפה עם הרבה מים. רגילים להשתמש בכמות מים מדודה? זה הזמן לשפוך דליי מים על הרצפה בנדיבות. אם אתם עוברים לדירה חדשה או נכנסים לדירה לאחר השיפוץ, שפכו על הרצפה דלי עם מי ים, שיסייעו בניקוי יסודי יותר.

* שימו קערה עם מים ומלח בפינות. אנרגיה נוטה להצטופף בפינות הבית, ממש כמו גללי האבק. קערה עם מים וכף מלח תעזור לשחרר את האנרגיה. את הקערה אפשר להשאיר באופן קבוע או למשך מספר ימים. אם היא נשארת לזמן ממושך, אל תשכחו להוסיף מים.

* תמחאו כפיים. שיטה זו טובה לניקוי נוסף של הפינות. עמדו מול פינת החדר, התכופפו מעט לכיוון הרצפה, קרבו את שתי כפות הידיים לפינה והתחילו למחוא כפיים בעודכם מזדקפים, כך שאתם מוחאים כפיים לכל אורך פינת החדר, גבוה ככל שאתם מסוגלים. מחיאות הכפיים משחררות אנרגיה; והתנועה מלמטה למעלה חשובה, כדי להרים את האנרגיה הכללית ולא להוריד אותה.

* הדליקו קטורת. קטורת משחררת ריח נעים אבל גם מסייעת לניקוי אנרגטי של החלל. הדליקו אותה בכל חדר שאתם רוצים לנקות, ועברו איתה בכל החלקים של החדר.

* הדליקו סייג'. המילה סייג', או מרווה בעברית, הפכה להיות מילה המתארת קבוצה של ענפי מרווה שיובשו יחד בצפיפות בעודם קשורים בחוט זה לזה. הסייג' הוא סוג של קטורת עם עוצמה חזקה במיוחד לניקוי אנרגטי, שגם איתו כדאי לעבור בחלקים השונים של החדר. המנהג לעשות זאת מגיע מהאינדיאנים בצפון אמריקה, והוא יעיל גם לניקוי אנרגטי של ההילה של בני אדם.

* הדליקו נרות. נר מאפשר ניקוי נוסף של החלל. אפשר להדליק נר אחד או יותר.

candles-209157_1920

* השתמשו בכלי נגינה. יש לכם בבית כלי נגינה כמו חליל או תוף? הוא יכול לסייע לכם בתהליך. כל שצריך הוא לנגן בו תוך שאתם מתכווננים לנקות את האנרגיה החדר.

* השתמשו באינטואיציה. לניקוי אנרגטי אין חוקים כתובים. הרגישו איך לנקות, באיזו תדירות ובאיזה אופן, ולכו עם זה. רוצים להדליק חמש קטורות ולהדליק שלוש נרות? מחיאות הכפיים בחדר הילדים וקערות עם מי מלח בחדר השינה שלכם? הכל אפשרי. התייחסו לזה כמו אל משחק של אינטואיציה, ולכו אחרי התחושות המנחות אתכם. הפנימיות שלכם יודעת יותר מכל אחד אחר, איזה ניקוי צריך ומתי.

* הכניסו את זה ללוח הזמנים שלכם. אל תחכו לפסח כדי לנקות את הבית אנרגטית. עשו זאת אחת למספר שבועות, וכך תשמרו על האנרגיה הבית רעננה ככל האפשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
מרגישים ייאוש? זקוקים לחוויה ולפרספקטיבה של תקווה? אם כן, המדיטציה הזו תסייע לכם לרפא את הייאוש ולחזק את התקווה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546