ורדה דרור - חופש להיות


במהלך המסע הרוחני שלי, שהחל בגיל צעיר, הגעתי בשנת 1991 לראשונה להודו, שם פגשתי את שני המורים שלי, פאפא פונג'אג'י ובאבא האנומן. בעידודם חזרתי ארצה והתחלתי ללמד אנשים.

במהלך השנים הלימוד הפך לדרך חיים חדשה לה אני קוראת "חופש להיות". דרך זו שמה דגש על הרגשות וחשיבותם לצד המחשבות והגוף. ההסכמה להרגיש את הרגשות כפי שהם מאפשרת חופש פנימי וחיצוני, המוביל לחיים לבביים, תרתי משמע.

כבני אדם אנו בנויים מרגשות, היגיון וגוף. שיתוף הפעולה בין שלושת החלקים גורם ללב שלנו להיפתח ויחד איתו החמלה, הרגישות, ההומור והאינטליגנציה שלנו גדלים. כיום אנו חיים בעולם בו ההיגיון מפותח מאוד, הגוף מקבל יותר ויותר התייחסות, אך הרגשות עדיין סובלים מניכור, הזנחה ושיפוט.

יותר ויותר אנשים מבינים שיש להתייחס לרגשות, אך התפיסה הרווחת אומרת כי יש רגשות שליליים שצריך להימנע מהם ורגשות חיוביים שכדאי לטפח.

התפיסה של "חופש להיות" אומרת כי כל רגש חיובי במהותו. עלינו ללמוד להרגיש את הרגשות השליליים ללא שיפוט, עד תום. ההתמסרות לרגשות יוצרת שינוי עמוק ומהותי - היא הופכת אותנו לבריאים יותר, חכמים יותר ובעלי יכולת להגשים את מלוא הפוטנציאל שלנו בחיים.


סרטונים

מי אני?
דכאון זה מתנה
ורדה דרור מדברת על שלום
חוק ההשתקפויות
מפגש חוויתי עם ורדה דרור - חלק א'
מפגש חוויתי עם ורדה דרור - חלק ב'

טורים ומאמרים


להיות תלמיד: כך המסע שלי התחיל

מודעה קטנה בין שלל מודעות הכרויות חוללה שינוי עצום בחיים שלי. כך פגשתי לראשונה את ורדה דרור והתחלתי ללכת בדרך ששינתה את כל חיי

חופש להיות – דיכאון זה מתנה

ריאיון עם המורה הרוחנית ורדה דרור על החשיבות של הרגשות שלנו, כיצד החוקים שאנו שמים לרגשות שלנו משפיעים על חיי היום-יום שלנו, מה טוב בכעס ומהי המתנה שבדיכאון

חופש להיות (פרק מתוך הספר)

מילים אלו לקוחות מתוך הספר שלי “חופש להיות”, אסופה של טורים שכתבתי לירחון “העידן החדש – עידן האור” אותו ערכתי בשנת 1989-1992 (הספר יצא לאור בשנת 1994)

חופש להיות (4): לבקש עזרה

בפוסט הרביעי והאחרון אני כותב על אחד השיעורים המורכבים ביותר שאני לומד: להיות פגיע, פתוח ולקבל עזרה

חופש להיות (3): לדבר

להרגיש, לשאול שאלות – ולדבר. הנדבך השלישי בדרך הוא אחד המפתחות החשובים ביותר

הספרים של ורדה