כדי לצאת מחוסר ביטחון, אנחנו צריכים להוסיף קצת חוסר ביטחון? נשמע אבוסרדי? מבלבל? אם תקראו את הטקסט תבינו את ההיגיון שנמצא מאחורי המשפט הזה

יש משהו מאוד מתעתע בחוסר ביטחון.

ההרגשה המיידית, המודעת, היא תערובת של שאלות, ספקות, פחדים, כאבים רגשיים, מחשבות מכאיבות שחוזרות על עצמן מהסוג של 'מה לא בסדר ואיך הייתי צריך להיות' ו/או 'איך אני צריך להיות להבא'. התחושה הכללית היא לא יציבה, לא ברורה ובטוחה.

מאחורי כל זה מסתתר לא פחות מאשר ביטחון עצמי. הכוונה היא לאותו "אני יודע", מקום בו אנו יודעים בביטחון שאנחנו לא בסדר, שעשינו טעות, שלא מגיע לנו, שאנחנו לא מספיק טובים, שאין לנו מספיק.

הסיבה שבמודע אנו מתמודדים, לרוב, עם שאלות וספקות, היא משום שאנחנו מנסים אולי בכל זאת לשנות את דעתנו, לגלות שכן היינו בסדר, שכן מגיע לנו; שאנחנו בכל זאת, אולי, טובים כפי שאנחנו. אנחנו למעשה נמצאים במאבק/מו"מ עם אותו "אני יודע" כואב ומכאיב.

כדי ליצור ביטחון עצמי אמיתי, עלינו להוסיף קצת חוסר ביטחון לתערובת. כלומר, להטיל ספק באותו "אני יודע שאני לא בסדר". אולי אנחנו כן בסדר? אולי כן מגיע לנו? אולי זה טוב שאנחנו כפי שאנחנו? אולי זה טוב שפעלנו כפי שפעלנו? כמו שטוהר אומרים – מה טוב במה שאני תופס כלא טוב?

אותו "אני יודע שאני לא בסדר" יוצר נוקשות ועצבנות וכעס וביקורת וחוסר סבלנות וסגירות. ביטחון עצמי יוצר עדינות ורכות והקשבה וגמישות וסבלנות ופתיחות. לשאול שאלות במקום בו אין שאלה בכלל, בו אנחנו "יודעים" שאנחנו לא, הוא שלב חשוב בדרך להתפרקות של אותו "אני יודע" ובנייה של ביטחון עצמי.

אם תרצו, שלב חשוב בדרך לסיים מלחמות וליצור שלום ממשי.

רוצים עזרה להרגיש אחרת, לחיות אחרת, כלומר טוב יותר? אם כן, אז טוהר+ הוא המקום בשבילכם. היכנסו לכאן לפרטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
מה זה ביטחון עצמי? איך מרגישים כשאנו בטוחים בעצמנו? מה בעצם ישתנה כשיהיה לנו ביטחון עצמי – ומה לא? דרך ניפוץ של ארבע אשליות, אני עונה על שאלות אלו
12 דק' קריאה
בתקשור זה טוהר מתארים את ההתחזקות של הנחישות הפנימית לבטא את עצמנו במלואנו, כיצד תהליך זה משפיע עלינו מבחינה רגשית והתנהגותית גם יחד, ומציבים בפנינו בחירה – האם להיפתח או להיסגר מחדש
8 דק' קריאה
מעולם לא למדתי לתקשר באופן מסודר, אך בדרך הבנתי שיש משהו אחד שחשוב ללמוד – ביטחון עצמי. כך תהפכו למתקשרים שאתם יכולים להיות
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546