חוויות מחדר הטיפולים: אז מה לעשות?

התשובה לשאלה הזו היא פשוטה ומאתגרת גם יחד, משום שהיא מערערת על האופן שבו אנו רגילים לחיות את החיים. זו בדיוק הסיבה שכדאי להבין במה מדובר

בשלב מסוים בטיפולים שאני עושה (בחלק גדול מהם), מגיעה השאלה הזו. בדרך כלל זה קורה אחרי שיחה על מה שהאדם מתמודד איתו וחווה אותו, על חוויות ורגשות ואמונות וזיכרונות, כאשר נוצרת בהירות ביחס למה מנהל את האדם שכדאי לרפא. בבהירות הזו, בחלק גדול מהפגישות שאני מקיים, נשאלת השאלה הזו. "אז מה לעשות?".

אנחנו מתוכנתים לעשייה, לפעולה. אני מגדיר זאת בתור תכנות במכוון, כי למדנו את הגישה הזו ואימצנו אותה. זה עולם זכרי, עשייתי, תחרותי והישגי. למדנו להתמודד, להתגבר, להילחם, לא להיכנע. למדנו שעשייה מביאה לשינוי.

לפעמים זה כמובן נכון. לפעמים יש מה לעשות. ללכת לטיפול זה עשייה, למשל. גם בתוך תהליך של טיפול יש מה לעשות, למשל כל מיני תרגילים שיכולים לעזור. אבל זה אינו העיקר, לפחות בדרך אותה אני לומד ומלמד.

העיקר הוא להיות. לזהות מה מניע אותי, מה מנהל אותי, ולהיות בתוך זה. להכיר את עצמי. למשל, אם בטיפול הבנתי שמנהל אותי רגש מסוים, ההמשך הוא לשים לב מתי אני מרגיש כך, אילו מחשבות באות עם הרגש הזה, אילו פעולות. לשים לב, ולהרגיש את מה שאני מרגיש.

לפעמים, מתוך זה, אני משנה את הפעולות האוטומטיות לפעולות נכונות יותר. לפעמים קורה משהו הפוך – מה שניהל אותי עד כה מתחזק, מתעצם, ואני חווה אותו יותר ויותר. זה עשוי להרגיש כמו הידרדרות, אבל למעשה זה סימן לריפוי. אני הופך להיות מה שאני מבקש לרפא, וכך זה משתנה.

טוהר תימצתו את כל זה לשתי שורות, שהם מסרו הבוקר בתקשור כתוב שהכנתי: "להסכים להיות בתוך מה שיש הוא שמאפשר למה שיש להתפתח. כאשר את מתאמצת לשנות את מה שיש, את מעמיקה את האחיזה של זה שאת אינך רוצה עוד".

להיות הוא חלק חשוב במה שכדאי לנו ללמוד. ההרגל לעשות כדי לשנות הוא חלק חשוב במה שכדאי לנו לרפא. כך אנו מחזירים את האיזון שהופר, בין הזכרי לנקבי בתוכנו, ופותחים פתח לחדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום ראשון, ה-30.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

סדנה בה נלמד ביחד כיצד יוצרים ריפוי בעבודה עם רגשות, כוונות, צורות ואמצעים. סדנה המשלבת תקשורים של טוהר עם תרגילים, מדיטציות ושיחות. 16 מפגשים אחת לשבוע, אונליין.
 
2,240 שקלים ל-16 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546