טוהר עונים בתקשור על שאלות שקשורות בבחירות בארצות הברית, ביחסים עם הפלסטינאים, בסוגיות ביטחון שונות ועוד
בעקבות שאלה שאחת המשתתפות בסדנה עם טוהר שאלה ביחס לנושא פוליטי-חברתי כלשהו, החלטתי לפנות לעוקבים אחריי בפייסבוק ובמייל, ולבקש מהם שישלחו שאלות לטוהר בנושאי מדינה, פוליטיקה, ביטחון וכד'. אני מביא כאן את השאלות ואת התשובות של טוהר:
מה צריך לקרות כדי שהכיבוש יסתיים וישראל תהיה מדינה שוויונית שמכבדת את כל האזרחים שלה וחיה בשלום עם שכנותיה?
"איננו מציעים שזה יכול להיות תהליך קצר ומהיר, מהסוג שצריך בשבילו רק דבר מה אחד שיקרה. אפשר לומר מנקודת המבט שלנו, כי נדרשת התפכחות, הבנה עמוקה, שאתם קשורים זה בזה; להבין את המחיר שאתם משלמים כאשר אתם לוקחים מאחרים את מה שמגיע להם. אתם אינכם מבינים זאת ביחסים זה עם זה, ואי ההבנה הזו עמוקה יותר והיא קיימת לא רק ביחסים עם השכנים שלכם".
מה טוהר חושבים על ברני סנדרס ועל דונלד טראמפ?
"שניהם באים לחולל מהפיכה בדעה הרווחת של בני האדם, משום שבני האדם מואסים בדעה הרווחת. כל אחד מהם מצייר בדרכו מציאות מסויימת המבטיחה כי אם היא תתממש, יהיה טוב לבני האדם והקשיים ישתנו. האם הבטחה שכזו יכולה באמת להתממש באופן בו היא מוצגת? איננו רואים את האפשרות הזו. כך או כך, כדי ששינוי מהותי יתרחש באופן בו המציאות הזו פועלת, זו שבני האדם מואסים בה, יידרשו עוד אי אלו תהליכים".
איזו השפעה יכולה להיות לבחירות בארה"ב על האזור שלנו?
"העמים והמדינות קשורים זה בזה, כך שהשפעה בכל מקרה תהיה. איזו בדיוק, הדבר תלוי במה בני האדם יבחרו, ועל כך אנו לא יכולים לענות, שכן זהו אינו עתיד ידוע מראש".
מתי האלוהות תתערב ותעצור את איראן המצפצפת על כל העולם ומסכנת את המזרח התיכון ואת כל העולם בתמיכה באירגוני טרור ואולי במלחמה גרעינית חס ושלום?
"האלוהות אינה מתערבת, זהו אופייה. היא מאפשרת את משחק חופש הבחירה בתוך העולם הזה. בני אדם צריכים לעיתים להשתמש בכוחם לרעה כדי להבין את ההשפעה שלו; להרגיש כאב כדי לבחור שלא לגרום לכאב. אי אפשר להאיץ תהליכים שכאלה ואין בכך צורך מנקודת המבט שלנו".
איך להתגבר בטווח הקצר על השנאה בתוך העם שלנו בין שמאל לימין?
"אינו מציעים להתייחס אל המציאות עם שעון סטופר; תהליכי ריפוי אינם יכולים להיות מוגבלים בזמן. בוודאי לא כאשר מדובר בריפוי של מחלוקת עתיקת יומין, כזו ששורשיה נטועים הרבה מעבר לנקודת הזמן בה קמה מדינה זו. כאשר תבינו שאתם אחים, שכולכם נובעים מאותו מקור; כשתבינו מהו כאב של ממש; יהיה במציאות שלכם ריפוי של ממש".
האם לעם ישראל יש מה לצפות שהאלוהות או הישות העליונה י-ה–ו-ה יוסיף להתגלות לעם ישראל ולכדור הארץ?
"האלוהות היא איננה ישות, היא האנרגיה המהווה כל, וזו הופכת להיות דומיננטית בתוככם ובעולם שלכם. ביחס לאותה ישות הנקראת יהוה, איננו רואים את נוכחותה של ישות זו במציאות הנוכחית של בני האדם, ואין צורך בכך. עליכם להתבגר, להפוך לאלוהיים בגוף, ואף ישות אינה יכולה לעשות זאת עבורכם".
איך אפשר במצב הנוכחי בעולמנו לזרז את תהליך הגאולה?
"אין צורך לזרז זאת, משום שזה כבר מתרחש. יש צורך בסבלנות, אולי אף סבלנות רבה עבור חלק מכם, וגם להבין מחדש מהי גאולה. לא יופיע אדם על בעל חיים שיאיר את לבבותיכם ועיניכם, זהו תהליך פנימי של התעוררות, של התפכחות, אשר אט אט מתרחש".
האם נצטרך לעבור עוד סאגה עם אנשי החושך (עזה) שעדיין לא הגיעו לתובנה שכדאי לצאת לאור מפני שבאור הרבה יותר חם, נעים, עם הרבה אהבה… האם אנו אמורים לחוות עוד פעולה/מבצע איתם?
"כל עוד בני אדם רואים אחרים כחושך ואת עצמם כאור, בהחלט תהיה עוד מציאות של התנגשות, שכן גם הם רואים בכם אנשי חושך, לפחות חלקם. האמת היא שכולכם מונעים מפחדים, מתחושה של צדק ורצון בשליטה, ואין הבדל בין העמים במובן הזה".
מיכלי האמוניה – האם אנו בסכנה?
"איננו רואים סכנה מיידית, אם זו השאלה; אבל איננו רואים את האפשרות להפסיק לפחד. כלומר, הפחד של בני האדם תמיד ידבר על מלחמה קרבה ועל אסון ודאי. לעיתים יש להקשיב לו ולהתגונן בהתאם, אך במרבית המקרים, יש להבין מהו האסון שאתם באמת מפחדים ממנו. מנקודת המבט שלנו, זו אהבה ושלום, לא מלחמה וחורבן".
תודה לכם
ותודה לטוהר.
שחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546