חופש להרגיש עשוי להישמע פשטני, אך בכך שאנו מסכימים להרגיש אנו מתחילים במסע מופלא אלינו פנימה

רגשות הם עולם ומלואו ולמרות שהוא מתקיים בתוכנו, מדובר בעולם שאנו לא ממש מכירים. הכחשה, הדחקה ונידוי של הרגשות מתקיימים בחברה וההשפעה שלהם היא כה גדולה עד שכולנו חיים בנתק מהרגשות. ההבדל מתבטא רק במידת הנתק ובאופן בו הוא מתבטא בחיים שלנו.

העובדה שכך הם פני הדברים גורמת לנו להיות בורים ביחס לאופן בו רגשות עובדים, ביחס למערכת היחסים בין הרגשות השונים ולחשיבות שכל רגש מביא איתו לחיים שלנו. זו בדיוק הסיבה שבחרתי להתמקד ברגשות בחיים שלי כמו גם בעבודה שלי עם אנשים.

מכלול של רגשות, זכרונות ואמונות

החשיבות שבמתן חופש לעצמי להרגיש נובעת לא רק מכך שאני חוזר להיות אותנטי; אלא משום שכל רגש אשר צף על פני השטח יכול להוביל אותי לרגשות נוספים, עמוקים יותר.

הרגשות קשורים זה בזה ומובילים אותי ביניהם, ככל שאני מאפשר לעצמי להרגיש אותם ולומד להכיר אותם, כלומר אותי. למשל, פעמים רבות כעס נובע מכאב רגשי ו/או פחד לאבד. כל רגש אשמה מסתיר מתחתיו פחד לאבד, וכל פחד נובע מכאב.

אך רגשות אינם עובדים רק בשכבות, נוח ככל שהדימוי הזה הוא עבורנו. למעשה, רגשות הם כמו משפחה, מגיעים זה עם זה, קרובים זה לזה. אשמה נובעת מפחד ומגיעה עם כעס עצמי הנוכח לרוב ברקע; פחד אמנם נובע מכאב אבל יכול להכיל בתוכו גם חוסר סבלנות.

זה לא הכל. רגשות קשורים גם בזכרונות שלנו, שרבים מהם אינם בהכרח נוכחים במודע. למעשה, כל כאב רגשי מקורו בחוויה כואבת ומכאיבה אשר נחרטה בתוכי, חוויה אשר גרמה לי "להבין" כי עליי לפעול בדרך מסויימת כדי להימנע מאותו כאב. לכן כאשר אני מאפשר לעצמי לצלול אל תוך עולם הרגשות, אני לא רק מגלה את המורכבות הרגשית שלי; אני מגלה גם את הזיכרונות השונים הקשורים באותם רגשות.

אם כל זה אינו מספק אתכם (וגם אם כן) אני רק אוסיף ואומר שבתוך העולם הרגשי יש את האמונות שלנו. מוצדקות או לא, כל חוויה כואבת יצרה בתוכי אמונה לגבי החיים, לגבי הערך העצמי שלי, לגבי מה אפשרי ומה לא אפשרי.

גילוי של אוצרות

אני בוחר לכתוב על כל זה כי התחלתי להבין שכאשר אני מדבר עם אנשים על חופש להרגיש, זה נשמע להם פשוט, שלא לומר פשטני. אך חופש להרגיש הוא רק השלב הראשון, בסיס להמשך הדרך.

למעשה, כאשר אני מאפשר לעצמי להרגיש את הרגשות נפתחת בפניי דלת לעולם פנימי מורכב ומעניין, שדרכו אני יכול ללמוד מי אני, מה מפעיל אותי, ממה אני מורכב. כל רגש מהווה עבורי קצה חוט הלוקח אותי אל תוכי פנימה.

להרגיש עשוי להישמע בסיסי ופשוט אך בפועל, ההסכמה להרגיש לוקחת אותנו להרפתקה פנימית בתוך החלקים השונים, המוכרים והלא מוכרים של עצמנו. הכלי בו אני נעזר בדרך הוא השאלה הנצחית "מה אני מרגיש?", אך אני תמיד זוכר שכל רגש מסתיר לידו, מתחתיו או מאחוריו רגש נוסף, המסתיר גם הוא אוצרות נוספים לגלות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546