ההזמנה להצטרף לקורס של אילנה רוגל ולכתוב עליו היא מתנה גדולה. שיעור ופוסט ראשון: כדי ללמוד מה אומר לנו הגוף עלינו להתחיל להבין מה התפקיד והאיכות הרוחנית של כל איבר – ומה הוא אומר לנו כשהוא נפגע

הגוף שלנו הוא אחד הדברים אשר מעסיקים אותנו ביותר. אנו צריכים לאכול, לשתות, לישון, להתקלח, להשתמש בשירותים, וכאשר הגוף חולה, לטפל בו כמובן. זה אומר הרבה מאוד אחריות ובאופן טבעי גם הרבה מאוד פחד. אחרי הכל, הגוף הוא מערכת מורכבת מאוד שאנו לא מבינים בו כמעט כלום – וגם המדענים והרופאים ממשיכים לגלות את צפונותיו.

הפחד והבורות המלווים אותנו ביחד לגוף ניתנים לשינוי, ברמה מסויימת, אם נסכים להיכנס למסע, להכיר את הגוף, את מאפייניו ואת צרכיו. יש העושים זאת בלימודי רפואה באוניברסיטה; אני עושה את זה בתקופה האחרונה במסגרת קורס מטאפיזיקה רגשית של אילנה רוגל.

מה זה אומר, בעצם, מטאפיזיקה רגשית? בשבועות הבאים אני אכתוב לכם על החוויות שלי מהשיעורים (12 במספר), אבל אני אתחיל ואסביר כמה דברים בתור התחלה.

כפי שאפשר להבין מהשם, זה אינו קורס סטנדרטי. אילנה מביאה איתה ידע רחב ומרתק הנוגע למהות הרוחנית, האנרגטית, של הקיום שלנו. נקודת המוצא אומרת שכל דבר בעולם הזה – החל מהמקום בו אנו גרים וכלה, כמובן, בגוף שלנו – נוצר על ידינו טרם לידתנו. כלומר, הנשמה שממנה אנו נובעים בחרה ותכננה את תקופת החיים המסויימת על מנת ללמוד ולהתפתח, והגוף משמש הן כמשכן הנשמה בגוף והן כמורה דרך.

מכאן, כל איבר וכל מערכת בגוף נוצרו ונבנו מתוך התכווננות נשמתית, רוחנית, אלוהית אם תרצו, ולכל אחד מהם יש משמעות ותפקידים עמוקים יותר מ”סתם” התפקיד הפיזי. היא מחלקת את המושג הערטילאי “רוח” לארבע מהויות, שכל אחת מהן נושאת איכות ומשמעות רגשית-תודעתית. כל איבר וכל מערכת בגוף מכילה את ארבע המהויות הללו או חלק מהן, בשילובים ומינונים שונים. כאשר ישנו חוסר איזון באחד מהם, מתרחשת בעיה או מחלה מסוג מסוים מאוד.

כל מאפיין, כל בעיה וכל מחלה בגוף באים ללמד אותנו דבר מה על עצמנו. אסטמה היא לא רק דלקת כרונית בסימפונות וסרטן בשד הוא לא רק מחלה ממאירה; אסטמה יכולה להעיד על קושי לנשות ולחיות את מלוא החיים, סרטן שד יכול להתרחש בקרב אישה (או גבר) המעניקים כל העת לאחרים ושוכחים את עצמם.

הרעיונות הללו אינם חדשים ויש מורים רבים בעולם הרוח המסתכלים על הגוף ובעיותיו בדרך דומה. הייחודיות של אילנה מתחילה בעיניי קודם כל ביכולת שלה לרדת לפרטים ולתת משמעות לכל דבר בגוף, ממערכות מורכבות ועד להורמונים “פשוטים”. בנוסף, נקודת המבט שלה ייחודית ומרתקת, והבטחון בו היא מסבירה כיצד האינסולין עוזר להוציא לפועל רעיונות וכשרונות (ומכאן שפגיעה בייצור האינסולין היא ניסיון לא מודע של האדם לחבל ביכולת המימוש של עצמו) הוא מרשים כמו שהוא מעורר השראה.

השיער הראשון של הקורס כבר עבר ולמעשה, מילים אלו נכתבות טרם השיעור השלישי. לקחתי מעט זמן כדי לעכל את השיעורים לפני שאני מתחיל לכתוב את חוויותיי; הפוסט הזה, כמו השיעור הראשון, הוא סוג של מבוא. אחרי שמיישרים קו לגבי המושגים הבסיסיים (מה שקרה בקורס) או מבינים את הנחת היסוד (מה שאני מקווה שקורה לכם בעת הקריאה), אפשר ללכת בעקבות השפן – במקרה הזה, אני – אל תוך ארץ הפלאות. כלומר, אל תוכנו אנו.

(לפוסטים על שיעור 234567891011, 12)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
טוהר מסבירים בתקשור כתוב מהו הבסיס הרגשי-תודעתי היוצר דלקת פרקים
4 דק' קריאה
מה הקשר בין בין הנפש לבין הגוף? מדוע אנו חולים? מהי העבודה הפנימית שתעזור לנו להבריא? ואיך מתמודדים עם פחד ממחלות? טוהר עונים על כל זה
6 דק' קריאה
האם עלינו ליצור הרמוניה בחיים, האם חוסר הרמוניה יוצר מחלות ואיך רוצה מאיתנו הנשמה? טוהר עונים על כך בתקשור כתוב מיוחד
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546