פרקינסון, אלצהיימר וסכיזופרניה קיבלו הרבה תשומת לב בשיעור הרביעי בקורס, כחלק ממחלות של המוח ומערכת העצבים. איך קרה שיצאתי מהשיעור רגוע?

באופן מוזר, השיעור הרביעי בקורס מטאפיזיקה רגשית היה שיעור מרגיע. מדוע מוזר? משום שהשיעור הרביעי עסק באחד התחומים המאיימים ביותר. כנגזרת מההתמקדות במוח ובמערכת העצבים, התמקד מרבית השיעור בקבוצת מחלות מאיימת למדי: מחלות הקשורות – לפחות בתפיסה שלנו – בזיקנה ושיגעון. אז איך קרה שיצאתי מהשיעור רגוע יותר? תבינו מיד.

השיעור הרביעי התמקד כאמור במוח ומערכת העצבים. אחרי שעברנו על התפתחות המוח והזיכרון, והמשמעות של הפרשנות שאנו נותנים לאירועים של החיים (פרשנות הקובעת במידה רבה את כל חיינו), הגענו למחלות הקשורות בתפקוד של המוח ומערכת העצבים.

דיברנו על מאניה דיפרסיה, דמנציה ואלצהיימר; התמקדנו בטרשת נפוצה, אפילפסיה, פרקינסון, תסמונת טורט, סכיזופרניה, מיגרנות ואפילו חרדה קיבלו את המקום והניתוח שלהם.

כשהלא ידוע הופך (קצת) מובן

אז מדוע נרגעתי? משום שהמחלות הללו נשמעות תמיד רחוקות, לא מובנות ומאיימות מאוד. בין אם הן קשורות למה שמוגדר כשיגעון או לזיקנה הממשמשת ובאה, שמות המחלות הללו מעוררים בתוכי פחד, איום ממשהו לא מובן, לא מוכר, היכול, אולי, לפגוע גם בי.

בשיעור קרה דבר הפוך. הקשר בין מצב התודעה של האדם ודפוסי ההתנהגות שלו לבין אותן מחלות התחיל להיות ברור. בפעם הראשונה, המחלות הללו – שאני מכיר היום והכרתי בעבר אנשים החולים וחלו בהן – הפכו להיות קצת יותר מובנות. כמי שמבין ומאמין בכך שמחלות נוצרות על בסיס מצבנו הרגשי-מנטלי, קבוצת המחלות הזו הפכה למשהו קצת מוסבר.

אפשר כמובן לומר, שיש משהו מפחיד בכל המידע הזה. כל אחד מאיתנו יכול למצוא בעצמו דפוסי התנהגות המתוארים כאלו המביאים מחלות קשות מסוג זה. הדבר נכון, כמובן: בכולנו יש את כל דפוסי ההתנהגות היכולים באופן תאורטי לעורר את כל סוגי המחלות. אין זה אומר שנחלה בכולן; והסיבה מדוע אני מתמודד עם מחלה מסוג זה ולא אחר, קשורה ברבדים הגבוהים של הקיום שלי, במה שבאתי לחוות וללמוד בתקופת החיים הזו.

מה צפוי לי בהמשך הדרך, בהמשך החיים, נותר מסתורי ולא ידוע. אך הידע שאילנה מלמדת בקורס נותן חומר לעבודה עצמית, פנימית. זו אינה יכולה להבטיח שתמיד אהיה בריא, אבל היא מספקת לי כלים לרפא את המצע עליו מתפתחות מחלות ולהבטיח לעצמי חיים איכותיים ככל שביכולתי לאפשר.

בשיעור הבא: מחלות הסרטן. שאלוהים תשמור.

(לפוסטים על שיעור 123567891011, 12)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
טוהר מסבירים בתקשור כתוב מהו הבסיס הרגשי-תודעתי היוצר דלקת פרקים
4 דק' קריאה
מה הקשר בין בין הנפש לבין הגוף? מדוע אנו חולים? מהי העבודה הפנימית שתעזור לנו להבריא? ואיך מתמודדים עם פחד ממחלות? טוהר עונים על כל זה
6 דק' קריאה
האם עלינו ליצור הרמוניה בחיים, האם חוסר הרמוניה יוצר מחלות ואיך רוצה מאיתנו הנשמה? טוהר עונים על כך בתקשור כתוב מיוחד
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546