שיחה על המשמעויות של הצורך שלנו בטעם כזה או אחר הציתה בתוכי שינוי שמאז הולך ומתגלגל. איך זה קשור לתפקוד המוח האנושי ולריאיון שקיים בנושא ירון לונדון? כל התשובות בפנים

השיעור העשירי בקורס מטאפיזיקה רגשית של אילנה רוגל התחלק לשני חלקים: אחד מרתק, השני קשה לעיכול. הכותרת של השיעור היתה חמשת החושים וככזה, בחלקו הראשון של השיעור התעמקנו בחמשת החושים, במהויות שלהם ובשיעורים שהם מלמדים אותנו.

החלק השני, הקשה יותר מבחינתי, עסק בהבטים הרוחניים של חלקיקי האנרגיה השונים; מעין מבוא 101 לפיזיקה רוחנית, שתאפשר למי שמבקש בכך לדבר רוחניות בשפה שגם אנשי מדע יוכלו להבין. אני, יש להודות, לא נכלל על אותם אנשים.

מה עושים עם הקושי?

באופן טבעי, את החוויה המשמעותית ביותר עברתי בחלקו הראשון של השיעור. למה טבעי? לא רק משום שהנושא היה קרוב יותר אלי, אלא גם משום העיסוק הספציפי בחוש הטעם. אילנה דיברה על המאפיינים של אנשים הנמשכים לטעמים שונים – חמוץ, חריף, מלוח ומתוק. על חובבי המתוק, שאני כפי שכבר ידוע לכם נמנה עליהם, מאופיינים בקושי להיות באינטימיות עם עצמם.

הדברים לא היו חדשים גם אם הניסוח היה מעט שונה, אך ההשפעה שלהם עליי היתה משמעותית. במילים פשוטות, באותו רגע נכנסתי לקורבנות עמוקה.

קושי באינטימיות של האדם עם עצמו זה דפוס התנהגות עמוק מאוד, שנדרשים חיים שלמים כדי לטפל בו ולרפא אותו, אמרתי לעצמי; מנגד, אכילה של מתוק אינה עושה טוב לגוף שלי, המביע את מחאתו בדרכים שונות ויצירתיות. אמנם לא במחלה קשה, תודה לאל, אך זה ברור לי שאם שינויים לא יקרו, גם זה עלול להתרחש. באותו רגע, הרגשתי במלכוד 22.

כמה טוב להתעצבן

את המוצא מהקורבנות הזו סיפק לי פרופ’ עידן שגב. מאחר והחושים קשורים במוח, חלק מהשיעור התמקד כמובן בפעולותיו של המוח האנושי. בסופו הראתה לנו אילנה קטע קצר, ריאיון מהתוכנית לונדון וקירשנבאום, בו מראיין ירון לונדון את פרופ’ עידן שגב, הבונה יחד עם מומחים מכל העולם מוח אנושי – בתוך מחשב.

הבטחון היהיר של הפרופסור, שטען כי הכל זה ביולוגיה, כי אין הבטים רוחניים לקיום שלנו, שאם מרדימים חלק מהמוח התודעה נרדמת גם היא, הוציא אותי מכליי. זה טוב להתעצבן; הרגשתי באותן דקות ובערב שלאחר מכן, שחזרתי לחיים, לעצמי.

אבל כעס, טוב ככל שיהיה, אינו מספיק. היהירות שלו – יותר נכון, הנתק שלו מהמציאות כפי שהיא – הוא השתקפות מדויקת, גם אם מעצבנת, שלי. הוא נשמע באותו רגע בדיוק כמוני – מאמין שהחומר חזק יותר מהרוח, שאין לי באמת קיום עצמאי ויכולת השפעה על גופי.

התחלתי להבין זאת למחרת, בטיפול השבועי שאני מקבל. בכל הקשור לאוכל וטעם, את חווית האהבה אני מחפש מחוצה לי, דרך אוכל; מאמין עדיין כי במשהו פיזי, חומרי, אני יכול למצוא ולקבל חוויה רגשית. במובן הזה, בהבט הזה במי שאני, אני מנותק בדיוק כמוהו.

לחזור להיות בעל הבית

מה שהתחיל לקרות באותו שיעור אני מרגיש גם כעת, כשאני כותב את המילים הללו, שלושה שבועות לאחר מכן (הפוסטים נכתבים בדיליי מסויים והקורס למעשה כבר התסיים עבורי, גם אם עבור העוקבים אחר הפוסטים, עדיין לא). האסימון שהחל ליפול באותו שיעור והגיע ליעדו בטיפול למחרת, ממשיך לחולל שינויים בתוכי.

ההבנה כי תפקידי ליצור את תחושת הבית בתוכי – כי האוכל יכול לעזור אך גם יכול לקלקל, ועליי מוטלת האחריות להשתמש בו בחוכמה – מובנת לי יותר מאי פעם. הבנה שאינה רק בראש אלא גם בחוויה, כזו שכאשר היא נוצר, שינויים הכרחיים בהתנהגות מתממשים בקלות רבה יחסית.

בזכות להבה קטנה

בכל פעם מדהים אותי איך משפט אחד, במפגש כזה או אחר, יכול להצית להבה קטנה שתחולל שינוי גדול. זה מה שקרה לי במפגש העשירי בקורס של אילנה רוגל, ועל כך – כמו גם על הלמידה בקורס כולו – אני מודה מאוד.

(לפוסטים על שיעור 12345678911, 12)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
טוהר מסבירים בתקשור כתוב מהו הבסיס הרגשי-תודעתי היוצר דלקת פרקים
4 דק' קריאה
מה הקשר בין בין הנפש לבין הגוף? מדוע אנו חולים? מהי העבודה הפנימית שתעזור לנו להבריא? ואיך מתמודדים עם פחד ממחלות? טוהר עונים על כל זה
6 דק' קריאה
האם עלינו ליצור הרמוניה בחיים, האם חוסר הרמוניה יוצר מחלות ואיך רוצה מאיתנו הנשמה? טוהר עונים על כך בתקשור כתוב מיוחד
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546