בתקשור זה טוהר מדברים על הבחירה להיכנס לגוף ועל הבחירה כיצד אנו מתייחסים לעצמנו במהלך החיים, ומציעים לנו לבחור מחדש כיצד אנו רוצים לחיות עם עצמנו

מעמד הבחירה – להאזנה

מעמד הבחירה – להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף. זמן של התפתחות; תקופת חיים, אפשר לומר עידן של התפתחות. זה לב העניין בתוך משחק זה של חיים בכדור הארץ: התפתחות. בשביל כך הכל נוצר, הכל קיים על מנת לאפשר זאת. זה בהחלט איננו המקום היחיד שבו התפתחות מתקיימת, אבל זה המקום שבו אתם נמצאים כעת. זה הממד, זהו הרובד, זוהי הבחירה.

ישנן איכויות שונות ומאפיינים שונים לעולם זה, למימד זה שבו אתם נמצאים, לצפיפות זו של הגוף שלכם, של האדמה עליה אתם דורכים. יש לכל זה משמעויות שונות ואין דברים מהותיים חדשים לומר. אבל אנו בכל זאת נציין שאתם נמצאים בתוך העולם הזה, בתוך הממד הזה, בשביל לגלות, בשביל להבין הבנה שהיא מעבר לאינטלקט, מהי בחירה.

על כך אנו מבקשים במפגש זה. זהו הדבר שאנו מבקשים להזכיר – שאתם כאן, בתוך העולם הזה, בשביל להבין, בשביל לחוות, בשביל לדעת מהי בחירה.

הבחירה להיכנס אל גוף

בשביל לדעת מהי בחירה עליכם לדעת קודם כל מהו העדר בחירה. לשם כך הכל נוצר באופן שבו הוא נוצר – החיים נתפסים כרצף של אירועים אקראיים, ולדברים לכאורה יש חיים משל עצמם. המציאות מתרחשת מעצמה, וכשהמציאות מכילה בתוכה רכיבים או חלקים או התרחשויות או אנשים המעוררים בכם תחושה טובה, אז אתם מרגישים סיפוק ושמחה והנאה; אבל כאשר ישנה מציאות שונה, הפוכה, כאשר יש בתוכה מאפיינים המעוררים בכם תחושות שהן אינן נעימות, כאב ופחד וכעס, אז המציאות נתפסת כדבר לא טוב. אף יותר מדבר לא טוב – כדבר מה אשר פוגע בכם.

הדברים נתפסים ככאלה כאשר הם נגדכם במהות שלהם, באופן שבו הם מתגלמים. כך אתם מתרגמים את המציאות, לרעה וטובה, בעדכם או נגדכם. קל לכם יחסית ליהנות כאשר אתם מרגישים שהדברים הם בסדר; קל לכם לסבול כאשר אתם מרגישים שהדברים הם לא בסדר. אבל ישנה חוויה בסיסית שהיא לא משתנה במלואה – הדברים קורים לכם, המציאות היא חיצונית לכם. אתם נקלעים למצבים ולסיטואציות ופוגשים את עצמכם בצורות לא מתוכננות ודברים מפתיעים קורים לכם; חלקם כאמור מעוררים תחושה טובה וחלקם מעוררים תחושה לא טובה.

מה אנו מבקשים בתוך זה? להחזיר אתכם אל הבחירה.

ראשית, אל הבחירה להיכנס לגוף ולשכוח את מה שאנו אומרים כעת.

הבחירה הראשונית, שהיא עבור רבים מכם עדיין אמורפית, נתפסת כדבר מה שאיננו יכול ממש לסייע, אבל אנו בכל זאת מציינים זאת. חשוב להבין יותר לעומק שזו הבחירה שאתם בחרתם בהיותכם במימד אחר, להצטופף ולהידחס אל תוך מימד זה; לשכוח ולהיזכר. בחרתם בנתיב זה של התפתחות, זה היה הרצון שלכם אשר הניע אתכם לבוא אל תוך כל זה, להיות שותפים ביצירה של כל זה, לקחת חלק פעיל בהגשמה של הכל, בשכחה ובהיזכרות. בשביל כך אנו נפגשים בזמן זה ובזמנים שהיו ובזמנים שיבואו, בשביל לסייע לכם להיזכר שאתם בחרתם.

יש משהו חשוב בהבנה הזו, משום שהיא יכולה לפוגג חלק מהכעס, מתחושת הקורבנות שאתם חווים לעיתים, כאשר אתם פוגשים ומתמודדים עם דברים שונים. גם עם עצמכם, עם הרגשות שלכם, וגם עם המציאות והרגשות שהיא מעוררת בכם.

לפעמים אתם רוצים לשבור את הכלים ואנו יכולים להבין זאת. איננו שופטים את הכעס, אבל אנו מציעים גם לא להישאר בתוכו, אלא לחזור אל הבחירה אשר בחרתם. אפשר לעשות זאת מעבר להקשבה למילים. אם אתם מבקשים בכך אתם יכולים לעשות זאת בתוך תהליכים של מדיטציה. לבקש להתכוונן לחזור אל מעמד הבחירה. לראות, לחוות במידת מה, פעם נוספת, את מה שהתקיים במושגי הזמן של בני אדם לפני זמן מה; את מה שעדיין מתקיים במושגי הזמן שלנו. להתחבר לרובד הזה של הקיום ולהציץ לזמן מה אל הבחירה שלכם.

זו יכולה להיות חוויה מטלטלת, משום שהיא עשויה לשבור חלק מאוד עמוק בקורבנות שאתם רגילים להתנהל איתה בתוך עולם זה.

זה עשוי להדהים אתכם שאין הרבה הבדל בין מי שאתם היום לבין מי שהייתם כאשר בחרתם את הבחירה להידחס אל תוך גוף. יש לכם נטיה לעשות הפרדה שהיא פחות משמעותית או מהותית מכפי שהיא נתפסת בעיניכם – אתם לא כה שונים מהנשמה שממנה אתם נובעים. אתם מגלמים בתוך גוף הרבה מהאיכויות הללו, אתם דומים לעצמכם יותר מכפי שאתם מבינים. זה חלק ממה שנשכח וזה חלק ממה שמתגלה.

הבחירה כיצד להגיב למה שקורה

ישנו רובד נוסף לסוגיה זו של בחירה, והיא הבחירה כיצד אתם מגיבים למה שאתם עוברים בתוך המסע שלכם בגוף הפיזי. בחירה ביחס למה שאתם מגלים – איך להגיב לזה, איך להתייחס לזה.

אחד הדברים אשר מחברים אתכם ביחד זו הבחירה לשנות את עצמכם, לרפא את עצמכם, להכיר את עצמכם. אבל יש מידה מסויימת של רצון לשנות את עצמכם, שזה הדבר שאנו מבקשים לרגע להתעכב עליו.

מים לא יכולים לשנות פלדה, ואהבה אינה יכולה להפוך אתכם להיות לאנשים אחרים. יש ברצון לשנות את עצמכם, בבחירה המסויימת הזו, אלמנט מובהק של חוסר אהבה ושל זיהוי לא נכון של מי שאתם. אתם תופסים את עצמכם כלא בסדר או כלא מספיק טובים או כפגומים או כבעייתיים או כשונים, ואתם מנסים לשנות את זה. אבל זה לא יעבוד, זה מעולם לא עבד וזה גם מעולם לא יעבוד, כי אתם מנסים לקחת את אלוהים ולהפוך אותו למשהו אחר ממה שהוא. וזה איננו אפשרי.

אינכם יכולים להפוך להיות מהות אחרת ממי שאתם, על האיכויות הייחודיות המאפיינות אתכם, וגם עם הרגשות ותכונות אופי אחרות שאתם חווים, שאתם חוקרים בתוך גלגול זו, בתוך תקופת חיים זו. אינכם יכולים לשנות זאת. אבל במידה מסויימת, לעיתים יותר ולעיתים פחות, אתם עדיין מקווים שזה יקרה. אתם עדיין מקווים שתצליחו, שאם תתאמצו, תעבדו קשה, תטפלו בעצמכם, אז אתם תשתנו.

אנו אומרים לא פעם בתקשורים אלו שישנה אפשרות לחוות שינויים בתוך תהליך זה של התפתחות, אבל ישנו רובד של שינוי שלעולם לא יכול לקרות. היהלום שלכם מבריק יותר ויותר בתוך מסע זה שאתם עושים, אבל הוא לא יהפוך להיות לאבן אחרת.

הטבע הזה של מי שאתם, כדאי לחזור ולהסתכל עליו פעם נוספת, מחדש. אתם יכולים לעשות זאת פיזית – אתם יכולים לעמוד מול מראה ולהסתכל לעצמכם בעיניים, ולצלול פנימה, אל תוך הרבדים העמוקים יותר של מי שאתם. אתם עשויים בתרגיל כזה, אם תסכימו, להגיע ולראות את היהלום אשר מסתתר בפנים. זה אתם. עכשיו השאלה היא מה אתם בוחרים באמת.

הדברים שנאמרו בעבר נכונים גם היום – זו הקבלה העצמית, זו האהבה העצמית, אשר תרפא אתכם, אשר תשנה אתכם, ולא שום דבר אחר. אבל זה לא מסתדר, מדי פעם. 'איך אפשר לאהוב את עצמי כשאני כך וכך, עם רגשות כאלו ומחשבות כאלו והתנהגויות כאלו וגוף כזה ומציאות כזו'. איך אפשר, איך אפשר לתת לאהבה מקום, איך אפשר להסתכל לעצמכם בעיניים ולאהוב? איך אפשר?

מנקודת המבט שלנו זה פשוט ואנו גם מבינים מדוע זה מורכב עבורכם. משום שאנו רואים את מה שאינכם רואים. אתם אינכם רואים את היהלום, אתם רואים את האדמה שבתוכה הוא קבור, את כל מה שאתם מגדירים כלכלוך. אתם אינכם רואים פעמים רבות מעבר לזה, ואתם מאמינים שאם רק תתאמצו ותשקיעו, אתם תהיו אחרת ותרגישו אחרת. אבל אם יש דבר מה אחד שאנו מציעים לכם באמת ובתמים להשקיע בו את האנרגיה בשביל לשנות אותו, זה את הרצון שלכם לשנות את עצמכם. זהו בהחלט דבר שכדאי לשנות – וגם אותו אפשר לשנות רק בעזרתה של אהבה עצמית, משום שהכל הוא באמת בסדר. הכל בסדר כפי שהוא, אתם בסדר כפי שאתם. כן, יש מה ללמוד, יש מה לעשות, יש עוד דברים להשיג, יש עוד מצבים להתמודד איתם. הכל נכון, כל מה שאתם חושבים עכשיו בראש בתגובה למה שאנו אומרים, כל זה הוא נכון, אבל זה גם לא משנה את מה שאנו אומרים, שהכל בסדר.

הבחירה הראשונה, שהיא לא ניתנת לשינוי, היא הבחירה להידחס אל תוך גוף ולהיוולד אל תוך עולם זה ולעבור בתוכו מסע של התפתחות. הבחירה השניה, שכן ניתנת לשינוי, היא האופן שבו אתם מתייחסים לעצמכם. את מה באמת אינכם אוהבים? מי באמת אינו אוהב אתכם בתוככם? ומה הלב שלכם אומר ביחס לכל זה?

הלב שלכם אומר את מה שאנו אומרים. הוא אומר שהכל בסדר. ואם אתם מוכנים לעצור ולהקשיב, להקשיב מבפנים, לאפשר למילים ולאנרגיה לעבור, הכל בסדר.

זו הבחירה שאפשר לבחור בזמן זה. לעצור, להסתכל על עצמכם מחדש, להסתכל לעצמכם אל תוך העיניים מחדש, ולומר שהכל בסדר. כן, יש מה לרפא, כן יש מה שמבקש שינוי, בהחלט, אבל יותר מכל, זו התפיסה, זו הגישה אשר אומרת אני לא בסדר, אשר מבקשת שינוי.

בית מסוג חדש

האם אתם מוכנים בזמן זה לבחור אחרת, לבחור מחדש, לקחת אחריות מחדש, להיות בעלי הבית. אבל לא כל בית; לא הבית שבו גדלתם בעולם זה של בני אדם, אלא הבית שממנו אתם באים ושאליו אתם חוזרים, שאותו אתם מממשים בהיותכם בגוף יותר ויותר. כלומר, בית שבו מותר, שבו אפשר, שבו הכל בסדר. שאפשר לשכוח ואפשר להיזכר, שאפשר לעשות ואפשר לא לעשות, שאפשר להיות מדוייקים ואפשר לטעות. בית שבו מותר לכם להיות בני אדם, מתוך ההבנה שאתם הרבה מעבר לכך.

דרך לשנות את העולם

רבים מבקשים לשנות את העולם, רבים מכם מבקשים לשנות את העולם ואת האופן שבו העולם הזה מתנהל. איננו רואים דרך יעילה יותר, עמוקה יותר, לשנות את העולם, מלשנות את האופן שבו אתם מתייחסים לעצמכם. לעגן בגוף שלכם יותר ויותר אהבה עצמית, להפוך להיות יותר ויותר מקור של אהבה.

העולם הזה לא יפסיק לסעור בתקופה הקרובה. בני אדם מחפשים את העוגן שהם איבדו בחוץ ועדיין לא מוצאים בתוכם, ומהעבר בין החוץ לפנים הוא סוער ועוד יהיה סוער. אתם אינכם בתחילת הדרך, מקום בו אנשים רבים נמצאים. יש בכם הבנה יותר עמוקה של המילים שאנו אומרים – אם אתם רוצים לשנות את העולם, תאהבו את עצמכם.

בדרך הזו אתם תתנו עזרה רבה לעולם, לשמור על היציבות של האור בעולם הזה, בתוך זמנים אלו של סערות.

זהו זמן של בחירה, תזכורת לבחירה. בחירה שעשיתם בשביל להידחס לגוף ולהיוולד לעולם זה, והבחירה היום, להרחיב את הקיום שלכם בעולם הזה, לחבר יותר ויותר בין ממדים ועולמות.

להיות יותר ויותר אהבה, זה כל מה שיש.

כאן אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' קריאה
בתקשור זה טוהר מנחים מדיטציה לחיבור לאדמה בתוכנו, מדברים על הגעגוע המנהל את כולנו, ומספקים הסבר עמוק ומדויק לאופן בו תהליך ההתפתחות שלנו באמת מתנהל
10 דק' קריאה
בתקשור זה טוהר מדברים על שלושה היבטים במי שאנחנו שהם מציעים לחזור ולהתחבר איתם, ללמוד עליהם מחדש: הכאב, ההתרגשות והחלומות שלנו
בתקשור זה טוהר נוגעים בתחומים שחשוב לחזק בזמן זה של התחדשות: תחושת הביטחון, היחסים עם כסף והביטוי העצמי, התקרבות לעצמנו (ולאחרים), והתחברות למהות של החלומות שאנו רוצים להגשים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546