מה זה אומר, לחיות מתוך חגיגה? טוהר שופכים אור על מושג חדש שהם משתמשים בו, מידע הלקוח מתוך סדרה של תקשורים בנושא זה

בשנה האחרונה טוהר התחילו להשתמש במושג חגיגה, כמייצג מצב תודעה שאפשר לחיות אותו ביום-יום שלנו.

טוהר כמו טוהר, הם "פתאום" מתחילים להשתמש במילה מסוימת במסרים שונים. בשלב מסוים הם מסבירים למה הם מתכוונים.

בתקשור כתוב שהכנתי לפני מספר חודשים הם הציעו למקבלת התקשור להתחבר ולהיות חגיגה בחייה. הם גם הסבירו קצת במה מדובר:

"חגיגה היא אינה רק אירוע, שיכולים בני האדם לעשות מעת לעת. חגיגה היא מצב תודעה – היא הוויה, ידיעה של הטוב של החיים, של הדברים. היא התנועה החופשית, משוחררת מרגשות אשם ומפחד, אשר נעה בקלילות, ביצירתיות, מכאן ומכאן. זו תנועה של יצירה, של הבעה, שיש בה שמחה והוקרה. זו תנועה שאנו מציעים לך ליצור, להעמיק, להביא לחייך עוד ועוד".

לקראת פסח 2022 הצעתי לאנשים את האפשרות לקבל תקשור כתוב מטוהר. תקשור אישי ובו הכוונה, כיצד ליצור בחייהם הוויה ומציאות של חגיגה (אפשרות שקיימת גם עכשיו). בעקבות זאת, הכנתי 60 תקשורים אישיים, ובחלקם טוהר נתנו עוד מידע על חגיגה, על מה זה אומר. אני מביא לכאן את החלקים הכלליים מאותם התקשורים:

"דמיין מהי חגיגה במושגי בני האדם, באופן שבו היא מתקיימת בעולם פיזי זה – יש בה התפזרות של שמחה ושל צחוק, של תנועה ושל ריקוד, של מפגש בין אנשים. אנשים מפזרים את עצמם במרחב מסוים, מבטאים את עצמם בדרכים כאלה ואחרות. באותו האופן, אפשר לומר, מתקיימת תודעה של חגיגה – האדם מרשה לעצמו את החופש להביע את עצמו בעולם, במרחב לא מוגדר, בכל מיני דרכים שהוא רוצה בהן, שהוא מוצא אותן נכונות לו".

"מצב של חגיגה הוא אינו יעד להגיע אליו, בהחלט לא, אלא מצב תודעה שאפשר להגיע אליו שוב ושוב; ליצור אותו, להרחיב אותו, להתרגל אליו. אל תתייחסי לזה כאל יעד אלא כאל השראה, כאל מרחב שאת יכולה ללמוד ליצור לעצמך".

"החגיגה לעולם נובעת מתוך המרכז של האדם. החגיגה לעולם נולדת כאשר האדם נותן לעצמו עוד ועוד מהמרחב להיות. המרחב גדל ומשתנה יחד עם האדם, לכן אין פה יעד להגיע אליו. חגיגה היא אינה יעד, היא הוויה ההולכת ומתפתחת, מסיבה שלעולם אינה נגמרת, אך יכולה להתחיל ברגע מסוים, כאשר האדם שם את עצמו במרכז".

"מהי חגיגה אם לא אמירה ברורה וחד משמעית של 'כן'? זה היסוד של כל חגיגה ראויה, של מה שניתן ואפשר שיקרה – זו האמירה של כן לאפשרויות, לרעיונות ולהצעות. לומר כן לעצמך ולומר אותו גם לאנשים".

"להגיד כן זו התנועה של חגיגה, זו מהותה. החגיגה מכירה בקיים ומאפשרת לקיים להיות, ואף מניעה אותו בשמחה. החגיגה היא התולדה של ההסכמה, היא מה שקורה כאשר האדם אומר כן לעצמו".

"חגיגה היא אינה דבר מה הנעשה בשקט, היא אינה דבר הנעשה במחשכים. היא דבר מה בולט, הנראה למרחקים. כאשר האדם חוגג את עצמו, את חייו, הוא מקרין דבר מה אשר נגלה, אשר נראה".

"מציאות של חגיגה, הוויה של חגיגה, נובעים מההבנה כי הכל נכון כפי שהוא".

"חשוב להבין כי חגיגה אינה מתקיימת בתוך האדם לבדו, עם עצמו. חגיגה אינה מתקיימת כאשר האדם לבד. חגיגה היא תולדה של שיתוף פעולה, היא תולדה של חיבור. החיים עצמם נוצרים כתוצאה משיתוף פעולה של חלקיקים, אשר ביחד יוצרים את היצירה הזו, שאתה חלק ממנה. החגיגה של החיים היא תולדה של שיתוף פעולה, בעוד שסבל, קושי ומצוקה הם תולדה של צמצום, של ניסיון להתמודד ולהתגבר ולא פעם לעשות את הדברים לבד".

"מהי חגיגה? היא התודעה הנוצרת כאשר האדם מרשה לעצמו להיות כפי שהוא, פשוט מרשה לעצמו. זה אינו באמת פשוט ליצור זאת, שכן ההרגל הוא להתכווץ, ההרגל הוא להסתתר ולהתנצל, ההרגל הוא להיות כפי שמצופה ולא כפי שהאדם רוצה".

"חגיגה היא הפוכה להחזקה. היא המצב שבו האדם מרשה לעצמו להיות עצמו במלואו, עוד ועוד. 'מלואו' הוא אינו מצב קבוע, והוא אינו מצב שאת מגיעה אליו ויודעת שאת שם. זו מגמה כוללת של התרחבות, של פתיחה, של הסכמה להיות יותר ויותר כפי שאת. החגיגה מתהווה כאשר האדם מאפשר לעצמו את המרחב הזה להיות – חגיגה של רגשות, של צבעים, של כישרונות ושל יכולות, חגיגה של מילים ופעולות".

רוצה לדעת כיצד ליצור מציאות והוויה של חגיגה בחייך? זה המקום להזמין תקשור אישי של טוהר בנושא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546