טוהר ענו למישהי ששאלה אותם על המשמעות עבורה של להיות אימא, והתשובה נותנת הצצה למורכבות של יחסים משפחתיים
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

המשמעויות הרגשית בעבורך להפוך להיות אימא היא דומה להסכמה ללכת בעולם עם לב פתוח. כך שהאמונה שאומרת שזה בלתי אפשרי דומה לאותה אמונה שזה בלתי אפשרי לפתוח את הלב.

אמונה זו שאומרת שזה בלתי אפשרי היא זו שגם מנהלת ודואגת להזין את חוסר הביטחון שלך. את מאמינה שחוסר הביטחון, שבמובנים רבים המשמעות שלו היא לב סגור, הוא המקום שבו את אמורה להיות, שזה המקום שבו אפשר להיות.

זה מנגנון הגנה, שבמובנים רבים קושר אותך לבית שממנו את באה, ואנו מאמינים שהרבה מהתפיסה הזו, הובאה מהמשפחה שבה גדלת. על מנת להסכים לפתוח את הלב ולצעוד בעולם מתוך ביטחון ולא מתוך חוסר ביטחון, עליך גם להסכים במובן מסוים להיפרד מהמשפחה מהתפיסה הרגשית שהם לימדו אותך.

את באה ממשפחה של אנשים שמגנים על עצמם. אין זה משנה אם ההגנה באה לידי ביטוי בתור חוסר ביטחון או בתור ביטחון יתר; בסופו של דבר, האמונה הזו, אשר אומרת שלב אי אפשר לפתוח באמת, היא מכנה משותף שנמצא בכל המשפחה שגדלת בתוכה. העמידה מול המנגנון הזה היא בראש ובראשונה עמידה מולם; שוב בחירה באיזה דרך את בוחרת ללכת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

17.1.21, יום ראשון, 19:30-22:30

סדנה מתוקשרת חדשה עם טוהר ושחר, שתעסוק בשמש שבפנים, כלומר באיכות אשר תהיה הדומיננטית בשנת 2021. הסדנה תשלב תקשורים של טוהר, מדיטציות וכלים נוספים, במטרה להכיר את השמש שבנפים ולעזור לנו להנות מההשפעה שלה. כך אומרים טוהר: "זה מה שאנו מבקשים לעשות בסדנה זו – לעזור, לתת יד נוספת, נקודת מבט נוספת, כך שתוכלו לא רק להכיר את השמש שבפנים, אלא גם להוות שמש לעצמכם ולאחרים. לעזור לכם להשתנות, בהחלט, ויחד איתכם, לעזור לעולם כולו להשתנות".
זו סדנה של עשר פגישות, שתתקיים אונליין, אחת לשבועיים.
מחיר: 170 שקלים לפגישה. 

מאמרים נוספים בנושא

30 דק' האזנה
יש כל מיני סיבות שמניעות אנשים לעשות ברית מילה. בפרק הזה אני ממדבר על אותן סיבות ובעיקר על הסיבה הפרדוקסלית מכולן: למנוע מהילד להיות חריג
30 דק' האזנה
מעטים שואלים את השאלה שבכותרת, מעטים עוד יותר יודעים איך להתייחס לתשובות שהם מקבלים מעצמם. פרק מיוחד וחשוב עבור מי שמתלבט וגם עבור מי שבטוח
30 דק' האזנה
הפרק החדש בפודקאסט עוסק בחשיפה של מי שאנחנו, ולמרות שהוא נוצר בהשראת אירועי הגאווה, הוא מיועד לכל אחד ואחת מאיתנו. כדאי להקשיב
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546