"אין שום דבר אשר אינו נמצא בפנים, אין לאן להגיע משום שאין לאן ללכת. האשליה שאתם נפרדים היא היוצרת חוויה של הליכה הביתה"

זו בעיה בטרמינולוגיה האנושית, וזה סוג של אתגר בשביל אלו אשר מקשיבים, משום שאתם מפרשים בית בתור מקום ממנו אתם יוצאים ואליו אתם הולכים. אך בית הוא איננו מקום, הבית האמיתי הוא מצב תודעה, הוא האחדות אשר מסתתרת מאחורי ההפרדה, מאחורי הדואליות. הבית לא נמצא בשום מקום, הבית הוא פה, בכל דבר. את כבר נמצאת בבית.

אך מאחר ואינך מרגישה בבית, מאחר והנך מופרדת מהבית על ידי אוסף של פחדים, הרי שמה שאת מייצרת לעצמך הוא עולם אשלייתי שמורכב מפחד וחרדה ותחושות קשות של כעס, חוסר בטחון, ייאוש, ביקורת ועוד הרבה דברים. הרגשות הללו יוצרים הקרנה של עולם.

את חושבת שאת חיה בעולם הזה שאת חיה בו, כי נדמה לך שכך הוא העולם. אך העולם הזה שאת חיה בו הוא בסך הכל הקרנה של האמונות שלך ושל הפחדים שלך, והעולם הקולקטיבי הוא הקרנה משותפת של כל בני האדם, אשר מאמינים שהם נמצאים במקום מסוים ומרגישים דברים בהקשר לזה, ולכן הם גם נמצאים בו. אך כל זה מהווה סוג של מסך. מאחורי זה מסתתר העולם האמיתי.

העולם הזה הוא אפילו איננו מקום פיזי, מאחר והוא מצב תודעה. הוא זה אשר מאפשר לבני האדם ליצור כל דבר. מאחר ואינכם מודעים ליכולת הבחירה הזאת, אתם תקועים ביצירה הרגילה שלכם, שהיא עולם של פחד. כשתחזרו הביתה, כלומר, תתחברו אל הלב והעוצמה שלכם ותהפכו להיות אחד, אז תוכלו ליצור כל דבר. תהיו באמת חופשיים. כך שאין זה באמת מסע ואין בית להגיע אליו.

המילים הללו "המסע הביתה" הם סוג של מטאפורה אשר נועדת להמריץ אתכם, מאחר ואתם אוהבים דברים ליניאריים ואתם אוהבים אתגרים. אך האתגר האמיתי במסע הביתה הוא להבין שאין מסע.

כדור הארץ הזה, כמו שאת מכירה אותו, לא קיים באמת. כשאת מסתכלת החוצה דרך העיניים שלך, מה שאת רואה הוא לא באמת אמיתי. יש כדור ארץ אחר, שבאמת מתקיים, שוב, מתוך כוח של יצירה משותפת, ויש לו תפקיד מסוים. אתם מנותקים ממנו, ולשם אתם "הולכים".

אין שום דבר אשר אינו נמצא בפנים, אין לאן להגיע משום שאין לאן ללכת, אתם לא הולכים לשום מקום. האשליה שאתם נפרדים היא היוצרת חוויה של הליכה הביתה.

התקבל בתקשור שנערך בתל-אביב ב-17.2.02

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546