"אם תהיי נוכחת בארון אז תגלי שאין ארון. האשליה טמונה בעצם כך שאת צריכה לצאת ממשהו". טוהר על הסתרה וחשיפה
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

ישנה בעיה מסוימת שאנו רוצים להציג בפנייך. את מתביישת בכך שאת מסתתרת. התחושה הזו קטלנית יותר מההסתתרות. התחושה הזו, זה להסתיר את ההסתתרות. אל תתני כוח לרגשות האשמה שלך על הרגשות שלך, לבושה ולביקורת על כך שאת במקום שבו את נמצאת. אל תהפכי את זה למוטיבציה, למה שדוחף אותך קדימה. אל תעשי עבודה עם חדר הארונות הרגשי מתוך רגשי אשמה, כי אז שום דבר באמת לא ישתנה לאורך זמן.

זה קשה בשבילך לצאת מכל מני ארונות כי את חושבת שאת צריכה. את פועלת מתוך אשמה מסוימת, משום כך התהליך הזה הוא קשה. מהארון לא יוצאים, הארון צריך להתפרק מסביבך. הוא צריך להתפרק ברגשות. אינך צריכה ללמוד לחשוף את עצמך, את צריכה לאפשר לאמת לעבור דרכך.

בכך שאת חושפת את עצמך את משמרת מידה מסוימת של הפרדה. את עושה פעולה שחושפת היבט מסוים. הרבה פעמים הפעולה הזו אינה מאפשרת חשיפה מלאה, משום שכאשר את חושפת משהו את חייבת להשאיר משהו מוסתר, אחרת זו לא חשיפה. כך כשאת מאפשרת לאמת לעבור דרכך, אינך נחשפת משום שאינך מוסתרת, את פשוט נוכחת. זה הבדל משמעותי מאוד.

מה שהרבה פעמים גורם לאנשים לחשוף את עצמם זה חוסר סבלנות כלפי זה שהם מסתתרים ורגשי האשמה על כך שהם מסתתרים, לכן הם צריכים לעשות משהו בשביל להזיז משהו. הרבה אנשים באמת צריכים לעשות משהו בשביל להזיז משהו, כי אחרת שום דבר לא יזוז, אבל מעבר לכך ולפני הכל, ובסופו של דבר, האמת צריכה לעבור דרכך.

כך שלפני שאת הולכת לצאת מהארונות הסכימי להיות בהם באמת, משום שהקורבנות שאת מפתחת מסביב להסתתרות היא הבעיה, היא ההסתתרות האמיתית. אם תהיי נוכחת בתוך הארון אז תגלי שאין ארון. האשליה טמונה בעצם כך שאת צריכה לצאת ממשהו; אין משהו. אין משהו בחוץ או בפנים או מקום שאינך נמצאת בו, שאת צריכה להגיע אליו, ושאת צריכה לעשות משהו בשביל להגיע לשם.

כשאת נמצאת במקום שבו את נמצאת את מגלה שהכל נמצא כל הזמן, ואז אין לאן לצאת משום שאת לא באה משום מקום ואת לא הולכת לשום מקום, את פשוט נמצאת במקום בו את נמצאת. אז את הופכת להיות הוויה, והאמת עוברת דרכך.

ברגע מסוים את פשוט יכולה למצוא את עצמך אומרת אמת מסוימת שאף פעם לא חשבת שתוכלי להגיד. כשזה קורה, האמת עוברת דרכך. משום שאז, התחושה הזו שלא את אומרת את זה אלא מישהו אומר את זה דרכך, זה פשוט הלב שלך מדבר. מי שמתפלא על זה בתוכך הוא זה שרגיל להסתתר ולהיחשף ולהסתתר ולהיחשף. כל המנגנון הזה הוא אבסורדי.

מה שאת מסתירה מעצמך זה את הארון. משום שאת לא רואה את הארון אף אחד לא רואה את האמת, ואז נדמה לך שאת בארון. אבל מי שנמצא באמת בארון זו לא את, זו האמת שלך, אבל לא את נמצאת שם משום שאת חושבת שאת בארון ואת לא רואה שמה שאת לא רואה זה את הארון עצמו. תסכימי להיות בארון ואז תראי את הארון. אז הוא לא יהיה. משחק של מצבי תודעה.

התקבל בתקשור בתל-אביב ב-14.2.02

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

מאמרים נוספים בנושא

7 דק' קריאה
מדינת ישראל סיפקה לי השבוע טריגר אפקטיבי במיוחד, והחזירה אותי לשנים הקשות שעברתי בבית ספר יסודי. זה אולי מוזר, אבל אני רואה בזה הזדמנות כפולה לריפוי ושינוי
29 דק' האזנה
תקשורת בזוגיות היא דבר חשוב, אבל לשתוק זה דבר חשוב לא פחות. פרק מיוחד על הסוד לזוגיות מוצלחת, שחשבתי שכולם יודעים אותו
8 דק' צפייה
בזמן זה אנו מתבקשים לתת לעצמנו יותר ממה שאנו מחפשים לקבל מאנשים אחרים – דאגה, אכפתיות ותמיכה. טוהר מדברים על כך בתקשור ומסבירים מדוע זה חשוב
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546