"אם תהיי נוכחת בארון אז תגלי שאין ארון. האשליה טמונה בעצם כך שאת צריכה לצאת ממשהו". טוהר על הסתרה וחשיפה

ישנה בעיה מסוימת שאנו רוצים להציג בפנייך. את מתביישת בכך שאת מסתתרת. התחושה הזו קטלנית יותר מההסתתרות. התחושה הזו, זה להסתיר את ההסתתרות. אל תתני כוח לרגשות האשמה שלך על הרגשות שלך, לבושה ולביקורת על כך שאת במקום שבו את נמצאת. אל תהפכי את זה למוטיבציה, למה שדוחף אותך קדימה. אל תעשי עבודה עם חדר הארונות הרגשי מתוך רגשי אשמה, כי אז שום דבר באמת לא ישתנה לאורך זמן.

זה קשה בשבילך לצאת מכל מני ארונות כי את חושבת שאת צריכה. את פועלת מתוך אשמה מסוימת, משום כך התהליך הזה הוא קשה. מהארון לא יוצאים, הארון צריך להתפרק מסביבך. הוא צריך להתפרק ברגשות. אינך צריכה ללמוד לחשוף את עצמך, את צריכה לאפשר לאמת לעבור דרכך.

בכך שאת חושפת את עצמך את משמרת מידה מסוימת של הפרדה. את עושה פעולה שחושפת היבט מסוים. הרבה פעמים הפעולה הזו אינה מאפשרת חשיפה מלאה, משום שכאשר את חושפת משהו את חייבת להשאיר משהו מוסתר, אחרת זו לא חשיפה. כך כשאת מאפשרת לאמת לעבור דרכך, אינך נחשפת משום שאינך מוסתרת, את פשוט נוכחת. זה הבדל משמעותי מאוד.

מה שהרבה פעמים גורם לאנשים לחשוף את עצמם זה חוסר סבלנות כלפי זה שהם מסתתרים ורגשי האשמה על כך שהם מסתתרים, לכן הם צריכים לעשות משהו בשביל להזיז משהו. הרבה אנשים באמת צריכים לעשות משהו בשביל להזיז משהו, כי אחרת שום דבר לא יזוז, אבל מעבר לכך ולפני הכל, ובסופו של דבר, האמת צריכה לעבור דרכך.

כך שלפני שאת הולכת לצאת מהארונות הסכימי להיות בהם באמת, משום שהקורבנות שאת מפתחת מסביב להסתתרות היא הבעיה, היא ההסתתרות האמיתית. אם תהיי נוכחת בתוך הארון אז תגלי שאין ארון. האשליה טמונה בעצם כך שאת צריכה לצאת ממשהו; אין משהו. אין משהו בחוץ או בפנים או מקום שאינך נמצאת בו, שאת צריכה להגיע אליו, ושאת צריכה לעשות משהו בשביל להגיע לשם.

כשאת נמצאת במקום שבו את נמצאת את מגלה שהכל נמצא כל הזמן, ואז אין לאן לצאת משום שאת לא באה משום מקום ואת לא הולכת לשום מקום, את פשוט נמצאת במקום בו את נמצאת. אז את הופכת להיות הוויה, והאמת עוברת דרכך.

ברגע מסוים את פשוט יכולה למצוא את עצמך אומרת אמת מסוימת שאף פעם לא חשבת שתוכלי להגיד. כשזה קורה, האמת עוברת דרכך. משום שאז, התחושה הזו שלא את אומרת את זה אלא מישהו אומר את זה דרכך, זה פשוט הלב שלך מדבר. מי שמתפלא על זה בתוכך הוא זה שרגיל להסתתר ולהיחשף ולהסתתר ולהיחשף. כל המנגנון הזה הוא אבסורדי.

מה שאת מסתירה מעצמך זה את הארון. משום שאת לא רואה את הארון אף אחד לא רואה את האמת, ואז נדמה לך שאת בארון. אבל מי שנמצא באמת בארון זו לא את, זו האמת שלך, אבל לא את נמצאת שם משום שאת חושבת שאת בארון ואת לא רואה שמה שאת לא רואה זה את הארון עצמו. תסכימי להיות בארון ואז תראי את הארון. אז הוא לא יהיה. משחק של מצבי תודעה.

התקבל בתקשור בתל-אביב ב-14.2.02

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546