בתקשור הזה טוהר מדברים על הקושי ממגע מההיבט של פחד ממוות
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

אם כך, שלום.

ההסכמה למגע היא ההסכמה לתת יד, היא ההסכמה לתת יד לאויב הגדול ביותר. ההסכמה למגע פירושה לתת יד למוות.

משום שכאשר מגע נוצר, מתחולל המוות של ההפרדה, של הגבולות, של אני ואתה, של אני ואת. כל המושגים וכל הדעות אשר יוצרים נבדלות ונפרדות בינכם לבין אנשים אחרים מתחילים להיעלם ברגע שמגע מתחיל להיווצר.

מגע זהו קריסה מהירה מאוד של הישן, מוות של ההגדרה העצמית שלכם, של האני שלכם, לטובת משהו גדול יותר, רחב יותר. החיבור של שנים בתוך מגע הוא המיזוג של הגבר והאישה. של שתי האנרגיות אשר מתקיימות בפנים, אשר עשויות להתקיים בחוץ. כאשר השניים נפגשים בחוץ ונפגשים בפנים, אז מתחילים להתעורר החיים כפי שהם באמת. והחיים כפי שהכרתם אותם מתחילים למות.

כך שההסכמה למגע היא ההסכמה למות, למות ולהיוולד מחדש, בכל פעם שהוא נוצר. וכך, בהתאם להתמסרות, בהתאם למוכנות לשינוי, כך המגע עשוי להיות עוצמתי יותר, אינטנסיבי יותר, וככל שהשליטה העצמית חזקה יותר, כך, או שמגע לא מתקיים, או שכאשר הוא מתקיים, הנבדלות והנפרדות מתגברים ומתחזקים.

מגע, פעמים רבות, הופך להיות לסוג של מאבק. משום שכאשר המוות מתחיל להתרחש בזמן שמגע נוצר, כשהחיים האמיתייים מתחילים להיוולד בזמן שמגע נוצר, החיים כפי שהכרתם אותם, אותו אני נבדל ונפרד משאר העולם אשר מתחיל למות, מתחיל מיד להילחם על חייו. האישיות נלחמת בלב, האגו נלחם באלוהים. האני הנפרד נלחם בכל מה שקיים. המאבק הזה, אשר נוצר מפחד המוות, יוצר את כל הביקורת העצמית, את השיפוט, את כל הקושי שבני האדם חווים בתוך מגע. וכאשר הוא חריף מאוד, כאשר האימה גדולה מאוד, כאשר הטראומה ממגע אשר התקיים בעבר חזקה מאוד, כך מגע עשוי להתרחש בדרכים לא נעימות. יכול להיווצר חוסר הקשבה של האדם לעצמו, וחוסר הקשבה של האדם לאדם השני, ומכאן, כפי שאפשר להבין, מתחיליםן להיווצר כל מעשי האונס, הניצול והשימוש לרעה בכוח אשר מתקיימים בתוך מגע של שני בני אדם.

ההסכמה למגע היא קודם כל ההסכמה לתת יד למוות. אך מעבר לכך, ההסכמה למגע היא ההסכמה לאהבה. הסכמה להיות נאהבים, ולאהוב, ולחוש, ולחיות את האופן שבו החיים פועלים כאשר אין הפרעה.

האהבה היא דבר פשוט, אך עם זאת היא מפחידה מאוד. משום שהיא עומדת בסתירה מוחלטת לכל האופן שבו אתם מבינים את עצמכם ומבינים את החיים. העוצמה שלה היא כה גדולה, עד שהיא מערערת לחלוטין את היסודות לפיהם אתם מגדירים את עצמכם ואת העולם.

וכאשר היא באה, כאשר היא נובעת מתוך הלב ללא הפרעה, ללא תנאי וללא שליטה, היא סוחפת, היא סוחפת אתכם מעבר לגבולות המוכר והידוע, אל תוך האמת האחת. היא מבטלת את הנאהב והאוהב, היא הופכת אתכם לאהבה. ואז אתם מגלים, שמעולם לא היה, ולעולם לא יהיה, שום דבר, חוץ מאהבה. שהכל, באמת ובתמים, הוא רק משחק.

התקבל בתקשור שנערך בתל-אביב ב- 3.11.02

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

17.1.21, יום ראשון, 19:30-22:30

סדנה מתוקשרת חדשה עם טוהר ושחר, שתעסוק בשמש שבפנים, כלומר באיכות אשר תהיה הדומיננטית בשנת 2021. הסדנה תשלב תקשורים של טוהר, מדיטציות וכלים נוספים, במטרה להכיר את השמש שבנפים ולעזור לנו להנות מההשפעה שלה. כך אומרים טוהר: "זה מה שאנו מבקשים לעשות בסדנה זו – לעזור, לתת יד נוספת, נקודת מבט נוספת, כך שתוכלו לא רק להכיר את השמש שבפנים, אלא גם להוות שמש לעצמכם ולאחרים. לעזור לכם להשתנות, בהחלט, ויחד איתכם, לעזור לעולם כולו להשתנות".
זו סדנה של עשר פגישות, שתתקיים אונליין, אחת לשבועיים.
מחיר: 170 שקלים לפגישה. 

מאמרים נוספים בנושא

30 דק' האזנה
אחד המצבים הקשים ביותר להיות בהם הוא מערכת יחסים של התעללות. בפרק הזה אני מדבר על הנושא המורכב הזה, בתקווה כי המילים שלי יסייעו למי שנמצא במערכת יחסים שכזו
6 דק' צפייה
בזמן שהסגר השלישי רק מתהדק, טוהר מדברים על שינויים המתרבים בחיינו, ועל הקשר בין כל זה לבין אהבה. כדאי לצפות
8 דק' צפייה
אי הוודאות שבו אנו חיים לא עתיד להשתנות, ולפי טוהר, יש לו תפקיד חשוב בשינוי שאנו עוברים. בתקשור זה טוהר מסבירים את השינוי הזה ומה יכול לעזור לנו בתהליך
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546