בתקשור הזה טוהר מדברים על הקושי ממגע מההיבט של פחד ממוות

אם כך, שלום.

ההסכמה למגע היא ההסכמה לתת יד, היא ההסכמה לתת יד לאויב הגדול ביותר. ההסכמה למגע פירושה לתת יד למוות.

משום שכאשר מגע נוצר, מתחולל המוות של ההפרדה, של הגבולות, של אני ואתה, של אני ואת. כל המושגים וכל הדעות אשר יוצרים נבדלות ונפרדות בינכם לבין אנשים אחרים מתחילים להיעלם ברגע שמגע מתחיל להיווצר.

מגע זהו קריסה מהירה מאוד של הישן, מוות של ההגדרה העצמית שלכם, של האני שלכם, לטובת משהו גדול יותר, רחב יותר. החיבור של שנים בתוך מגע הוא המיזוג של הגבר והאישה. של שתי האנרגיות אשר מתקיימות בפנים, אשר עשויות להתקיים בחוץ. כאשר השניים נפגשים בחוץ ונפגשים בפנים, אז מתחילים להתעורר החיים כפי שהם באמת. והחיים כפי שהכרתם אותם מתחילים למות.

כך שההסכמה למגע היא ההסכמה למות, למות ולהיוולד מחדש, בכל פעם שהוא נוצר. וכך, בהתאם להתמסרות, בהתאם למוכנות לשינוי, כך המגע עשוי להיות עוצמתי יותר, אינטנסיבי יותר, וככל שהשליטה העצמית חזקה יותר, כך, או שמגע לא מתקיים, או שכאשר הוא מתקיים, הנבדלות והנפרדות מתגברים ומתחזקים.

מגע, פעמים רבות, הופך להיות לסוג של מאבק. משום שכאשר המוות מתחיל להתרחש בזמן שמגע נוצר, כשהחיים האמיתייים מתחילים להיוולד בזמן שמגע נוצר, החיים כפי שהכרתם אותם, אותו אני נבדל ונפרד משאר העולם אשר מתחיל למות, מתחיל מיד להילחם על חייו. האישיות נלחמת בלב, האגו נלחם באלוהים. האני הנפרד נלחם בכל מה שקיים. המאבק הזה, אשר נוצר מפחד המוות, יוצר את כל הביקורת העצמית, את השיפוט, את כל הקושי שבני האדם חווים בתוך מגע. וכאשר הוא חריף מאוד, כאשר האימה גדולה מאוד, כאשר הטראומה ממגע אשר התקיים בעבר חזקה מאוד, כך מגע עשוי להתרחש בדרכים לא נעימות. יכול להיווצר חוסר הקשבה של האדם לעצמו, וחוסר הקשבה של האדם לאדם השני, ומכאן, כפי שאפשר להבין, מתחיליםן להיווצר כל מעשי האונס, הניצול והשימוש לרעה בכוח אשר מתקיימים בתוך מגע של שני בני אדם.

ההסכמה למגע היא קודם כל ההסכמה לתת יד למוות. אך מעבר לכך, ההסכמה למגע היא ההסכמה לאהבה. הסכמה להיות נאהבים, ולאהוב, ולחוש, ולחיות את האופן שבו החיים פועלים כאשר אין הפרעה.

האהבה היא דבר פשוט, אך עם זאת היא מפחידה מאוד. משום שהיא עומדת בסתירה מוחלטת לכל האופן שבו אתם מבינים את עצמכם ומבינים את החיים. העוצמה שלה היא כה גדולה, עד שהיא מערערת לחלוטין את היסודות לפיהם אתם מגדירים את עצמכם ואת העולם.

וכאשר היא באה, כאשר היא נובעת מתוך הלב ללא הפרעה, ללא תנאי וללא שליטה, היא סוחפת, היא סוחפת אתכם מעבר לגבולות המוכר והידוע, אל תוך האמת האחת. היא מבטלת את הנאהב והאוהב, היא הופכת אתכם לאהבה. ואז אתם מגלים, שמעולם לא היה, ולעולם לא יהיה, שום דבר, חוץ מאהבה. שהכל, באמת ובתמים, הוא רק משחק.

התקבל בתקשור שנערך בתל-אביב ב- 3.11.02

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546