תקשור בנושא סמים פסיכודליים

"נדמה לנו שהסמים הפסיכודאליים מכניסים אתכם לעולם של אגדות שאין בהם דאגות"

נדמה לנו שהסמים הפסיכודאליים מכניסים אתכם לעולם של אגדות שאין בהם דאגות.

– אמת ויציב.

התוצאה החברתית שלהם היא הרבה דאגה, מה יקרה אם אנשים יקחו חומר שיגרום להם לא לדאוג, ולראות את האגדתיות שיש מאחורי המציאות ובתוכה. הדאגה הזו יוצרת הרבה מאמץ למנוע מאותם חומרים להיות נגישים וחוקיים. כך יש מאמץ קבוע לשמור עליכם בגיהינום מתוך טענה שזה גן-עדן.

– יש שמשתמשים בסמים פסיכודאליים כדי לרפא טראומות. איך זה קורה?

לנו קשה לדבר על משהו שאנו לא מתמחים בו, וגם לא השותף שלנו, אבל אפשר לומר באופן כללי ופחות ממוקד ממה שאחרים יאמרו לך, שכאשר אדם נכנס לעולם של אגדה הדבר מרכך את העולם של הדאגה. הרי מהי טראומה? היא מצב שבו הגוף הרגשי ולעיתים הפיזי נפגע, בצורה כזו שהמערכת הרגשית והפיזית נכנסת לסוג של הלם. ההלם הזה, ככל שהוא חזק יותר, הוא פוגע יותר בתפקוד. למעשה, זה מצב שבו גם הדאגה הגדולה ביותר לא הצליחה למנוע את הדבר הגרוע ביותר.

הכניסה לתוך עולם של אגדה מרכת את החוויה, ומאפשרת באופן אם אפשר לומר קיצוני, לחוות את הצד השני. לקחת אדם לרגע אחד או כמה רגעים מגיהינום של ממש לגן-עדן. אז החזרה לגוף מאפשרת יותר בקלות ריפוי, משום שהחוויה הטראומטית הופכת פחות מתוחה ויותר נגישה לחשיפה ולריפוי.

זה מה שנדמה לנו אפשר לומר.

התקבל בתקשור שנערך בתל-אביב ב-28.10.06

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546