"הצריבה הזו בלב, היא מייצרת את הנטישה, את חווית הבגידה; היא מעוררת חוסר אמון ומגבירה בדידות"

"אנו רוצים לדבר על אכזבה. אנו בעיקר לעזור להמיס את הצריבה הזו בלב, משום שהיא משקולת. משקולת שבאמצעותה הפחד מצליח להדביק את עצמו אליכם, לשמור על נוכחות בתוך הגוף. היא נמצאת, התחושה הזו של האכזבה, כמו ענן דק, כמעט בלתי נראה, אשר מרפרף ועוטף את הלב. היא ראשונית מאוד, כמו הבדידות וכמו הבהלה, והיא נמצאת מתחת לייאוש. היא מעוררת כעס רב ומגבירה את האמונה בפחד, או לחילופין את חוסר האמונה.

"היא קיימת באותם רגעים נוראיים של התעוררות אל תוך עולם חדש, אל תוך גלגול חדש. כאשר רק מצליחים להבין מה השתנה, כשעוד קיים הזכרון של התודעה ממנה אתם באים וההבנה אל מה אתם נכנסים; אך היא קיימת בעיקר מאז אותה התחלה של ההתחלות, כאשר הפחד הופיע. ושם, במעבר מעולם של אהבה לעולם של פחד, כאשר האמונה בנצח התחלפה באמונה בזמניות, כאשר מצאתם את עצמכם יותר ויותר חיים בתוך עולם מסוג זה, הלכה ונוצרה אכזבה עמוקה מאוד, אשר אומרת שמה שלימדו אתכם ומה שחייתם לפיו איננו נכון; והיא גם קיימת בקרבם של אותם אלו אשר זוכרים את הניסיונות ללכת אל מעבר, אל מעבר לפחד אשר התחיל להשתרשר, לנסות לחזור לחוויה של הבית, וחוסר האונים אשר היה באותם רגעים, כאשר הדלת היתה סגורה והמפתח לא היה בסביבה, הביא איתו אכזבה.

"הצריבה הזו בלב, היא בת השפעה; יש לה השפעה לא מבוטלת. היא מייצרת את הנטישה, את חווית הבגידה, היא מעוררת חוסר אמון ומגבירה בדידות, והיא סוגרת בתוך כלא".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

3 דק' קריאה
טוהר מסבירים כיצד תקווה יכולה לעזור להשתחרר מתחושת כישלון, ומדוע תקווה היא הצעד הראשון בדרך לאמונה ומשם לידיעה
30 דק' האזנה
כל עוד אנחנו עסוקים בסליחה, אנחנו נשארים קורבנות וחסרי כוח. כדי ליצור שינוי ממשי, אנחנו צריכים ללמוד להתפייס. פודקאסט חדש על הדרך לפיוס ומדוע זה בכלל חשוב
7 דק' צפייה
בתקשור זה טוהר מסבירים מדוע אנו עוברים אירועים המזעזעים אותנו מבפנים, וכיצד זה קשור לשינוי הכולל שהעולם שלנו עובר
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546