יש דרך אחרת להבין את סיפור בריאת העולם, והוא קשור למסע שאנו עושים בעולם זה. טוהר מציגים את הפרשנות שלהם לסיפור בריאת העולם שאנו מכירים

אמש הסתיימה סדנת "השמש שבפנים", הסדנה השניה במתכונת זו שהעברתי עם טוהר בשנת 2021, שניה ואחרונה.

כמו בכל פגישה, התחלנו עם תקשור של טוהר. מאחר וזו היתה הפגישה האחרונה, הם דיברו על הנושא של הסדנה (והשנה כולה) מנקודת מבט רחבה יותר מהרגיל. הפעם, באופן מפתיע מאוד מבחינתי, הם נתנו את הפרשנות שלהם לסיפור בריאת העולם. תמללתי חלק מהתקשור ואני משתף אותו איתכם:

"יש האומרים שלפני שנברא העולם, היה חושך. היה חושך על פני תהום, ואז החליטה האלוהות להדליק אור.

"כאשר נדלק האור, נולדה האהבה. היא תמיד היתה שם, ועם זאת היא נולדה, כאשר נדלק האור. כמו התגלתה, יצאה מאחורי וילון בלתי נראה, ואמרה 'זו אני, אני כאן'.

"מאותו הרגע – שאי אפשר לומר שהוא רגע בזמן ובכל זאת הוא רגע; מאותו הרגע החל המסע. החל מסע שבני אדם מגדירים בתור בריאת העולם. אבל למעשה זה המסע של הנשמה בקיום כולו."זהו מסע של גילוי והתגלות, אשר החל בשכחה. למעשה, חשכה היא שכחה. המסע מתחיל בשכחה, עד אשר נדלק האור.

"האור יכול להידלק, במושגי הזמן של בני האדם, אחרי זמן רב מאוד מרגע הלידה של הנשמה ועד הרגע בו נדלק האור. המסע בתוך שכחה יכול להיות ממושך. הוא יכול לבוא לידי ביטוי באופנים שונים, בעולמות שונים, בגופים שונים, עד אשר לראשונה נדלק האור.

"מה זה אומר, שהאור נדלק? זה אומר שמתחילה להתעורר הידיעה שהאדם הוא יותר מרק אדם. החיבור אל האלוהי מתחיל להיווצר, האדם מתחיל להיזכר. כאשר הזיכרון מתעורר, כאשר הידיעה לפתע נחשפת, והאדם חווה את עצמו כיותר מעצמו, אז הוא חווה לראשונה אהבה מהי.

"איננו אומרים שבני אדם אינם חווים אהבה בכל מקרה, אך אנו מדברים על האהבה יוצרת-כל. אם תרצו, אחד מההיבטים של האלוהות. זהו האור והאהבה השלובים יחד, שהם-הם האלוהות. כאשר האדם נזכר לראשונה שיש יותר מעצמו, הוא חווה לראשונה את האהבה האלוהית. זו חוויה שעשויה להיות לעיתים לרגע קצר בלבד, ולעיתים היא יכולה להיות כמו לפיד, שמאותו הרגע לא כבה לעולם. אנשים שונים עם מסעות שונים וחוויות שונות.

"מרגע שנדלק האור לראשונה, והאדם חווה אהבה מהי, מתחיל מסע הבריאה. בני אדם מדברים על בריאת העולם, אבל זו למעשה ההתנסות של האדם, של הנשמה בגוף אדם, ביכולת הבריאה.

"כאשר בני אדם מספרים את סיפור בריאת העולם הם מספרים את הסיפור שמסביר כיצד העולם הפיזי, בו אתם חיים, נברא. זהו ניסיון תלת ממדי לתפוס יצירה רב ממדית. אבל הסיפור הרלבנטי יותר, נגדיר זאת כך, הוא שמרגע שנדלק האור, מתחיל האדם להתנסות בבריאת העולם. כלומר, להכיר את עצמו כבורא, כיוצר מציאות, מהות שאנו מגדירים בתור בעלות בית. האדם לומד להכיר כיצד הוא יוצר את הקיים, כיצד הקיים הוא תולדה של עצמו, וכיצד הוא יכול בתוך הקיים ליצור עוד ועוד שינויים.

"כאשר מדובר על מסע הנשמות, בכדור הארץ, אפשר לומר כי היו בהיסטוריה של כדור הארץ תקופות בהן ההתעוררות היתה נדירה. פה ושם נדלק האור. בים של אנשים החיים בשכחה נדלק האור בתוכו של אדם אחד, אשר חווה לרגע את עצמו יותר מעצמו.

"הדבר השתנה – היו זמנים בהם ההתעוררות היתה רחבה יותר, במספרים גדולים יותר. היו תקופות מוארות יותר וחשוכות יותר. מה שמאפיין את התקופה בה אתם נמצאים הוא התעוררות שלא היתה מעולם. תולדה של בחירה קולקטיבית להסיר את המעטה שכיסה את כדור הארץ מזה עידנים רבים, מעטה של פחד, כך שכדור הארץ יוכל לחזור ולהיות חלק ממשפחת הכוכבים, והתרבות של בני האדם תוכל גם היא להיות חלק מהתרבויות המפותחות שביקום.

"מכוח בחירה זו נוצרת התעוררות שלא היתה מעולם. עוד ועוד אנשים מתעוררים מתוך השכחה. ויהי אור זו חוויה, ויותר ויותר בני אדם חווים אותה בתוך עצמם. חווים לראשונה מהי אהבה אלוהית, ומתחילים בהתנסות כבוראי מציאות, כבעלי הבית".

רוצים להעמיק את הידיעה שלכם, שאתם בוראים המציאות, בעלי הבית? אם כן, טוהר+ הוא המקום בשבילכם.

1 מחשבה על “תקשור על בריאת העולם”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546