מה קורה כשמוותרים על חלומות, על רצונות? התשובה של טוהר לשאלה זו חשובה לכל מי שרוצה להרים ידיים

מה קורה כשמוותרים על חלומות, על רצונות?

"אין לשאלה זו תשובה אחת, משום שהדבר קשור בסיבה לוויתור.

"אם האדם מוותר כי הוא לא מאמין בעצמו, כי הוא מרגיש לא מספיק טוב או שהוא לא יצליח להגשים או שזה לא אפשרי עבורו להגשים, אז הוויתור ישאיר תחושה של החמצה, תחושה של פספוס או צער.

"תחושות אלה עשויות לגדול ולהעמיק, להכות שורש בתודעה של האדם ולהשפיע באופנים שהם אינם תמיד רצויים. החמצה יכולה ליצור חמיצות, פספוס יכול ליצור תסכול ואפילו מרירות, וצער יכול להתפשט ולהמית עוד משמחת החיים ומהרצון להגשים דברים אחרים.

"לעיתים הוויתור נעשה כאשר האדם הבין שהרצון אינו מתאים לו, שזה אינו מה שהוא רוצה כיום, ושיש רצון אחר בו הוא בוחר להתמקד. זו החלטה הנעשית מתוך בחירה ב'כן' ולא מתוך אמונה באין. הבחירה הזו, הוויתור הזה, מאחר והוא נעשה למען אמת אחרת, הוא אינו משפיע באופן שאפשר להגדירו כשלילי. הוא אינו יוצר התכווצות או בעיה אלא מפנה את האדם לדבר הבא".

השאלה הזו הופנתה היום לטוהר במהלך תקשור אישי. שאלה חשובה הנוגעת בחיים עצמם. כך גם התשובה.

המסקנה? תשנו את דעתכם ורצונכם, אך אל תוותרו לעצמכם על עצמכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
מרגישים ייאוש? זקוקים לחוויה ולפרספקטיבה של תקווה? אם כן, המדיטציה הזו תסייע לכם לרפא את הייאוש ולחזק את התקווה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546