מדוע אנחנו מתאמצים כדי שדברים יקרו לנו כמו שאנו רוצים? והאם זה באמת חייב להיות כך? טוהר עונים על כך בתקשור חשוב זה

"אחד הדברים אשר קורים לכם כאשר אתם נושאים בתוככם את השאלה 'האם מותר לי?' היא המאמץ שאתם נוטים להשקיע כדי לקבל את מה שאתם רוצים.

"ראו איזה עולם מתוחכם יצרתם לעצמכם בפלנטה זו – מאמץ הפך להיות סימן להצלחה, הוא הפך להיות סימן להגשמה עצמית. לעשות דברים לבד, לעשות דברים בידיים, להזיע בדרך, כל אלו הם ביטויים של הצלחה.

"אדם אשר בנה את עצמו לבד, מאפס, כך בני אדם נוהגים לומר, הוא דוגמא לאדם מצליח. אם לבן אדם דברים באים בקלות, אם הוא לא צריך להתאמץ, פעמים רבות הוא נתפס כמפונק, הוא נתפס בתור אחד שהיה לו מזל. הוא בדרך כלל עשוי להיות מושא לקנאה אבל לא באמת מקור להשראה. הסיבה לכך היא שאתם מסתובבים עם הטבעה רגשית-תודעתית בעלת השפעה רבה, הטבעה אשר אומרת צריך להתאמץ, צריך לעבוד קשה.

"מדוע זה כך? משום שכאשר האדם מסתובב ובתוכו ילד פנימי או ילדה פנימית, מקום שבו נמצאת השאלה 'האם מותר לי לקבל את מה שאני רוצה? האם מותר לי לתת? האם מותר לי לקבל? האם מותר לי להגשים את הרצונות שלי?'; כאשר שאלה זו קיימת, המימוש של הרצונות יהיה יותר קשה, הוא ידרוש יותר השקעה, יותר אנרגיה, לעתים יותר כסף, יותר תסכול.

"אתם צריכים להתאמץ בשביל זה משום שאינכם שלמים בתוך עצמכם. אז אתם משקיעים הרבה אנרגיה כדי לכפר על חוסר השלמות, כדי לגשר עליה. יש חלק אשר איננו שותף לעשייה המסוימת, להתפתחות המסוימת, ואז החלק השני, אשר מניע את התהליך, צריך לעבוד יותר קשה.

"דמיינו שאתם נמצאים במקום עבודה ואתם שני אנשים שעושים ביחד עבודה מסוימת, ואחד השותף שלכם איננו פנוי משום שהוא חולה, ואז אתם מגיעים לבד לעבודה ואתם צריכים לעבוד יותר קשה כדי לגרום לכל זה לקרות. בתוך מקום עבודה זה עשוי לעורר אצלכם הרבה תסכול, שאתם עושים הכל לבד ועובדים יותר קשה, אבל כשזה מדובר ביום-יום שלכם, בהגשמה העצמית שלכם, במערכת היחסים שלכם עם עצמכם, שם אתם לרוב לא מקטרים ומתוסכלים כל כך, משום שההצלחה נמדדת ומוערכת יותר כאשר אתם עובדים קשה עבורה ומתאמצים עבורה.

"חוסר מאמץ הוא בהחלט תכונה או אפשרות או דרך ליצור מציאות שהיא איננה מוערכת, ואנו מבקשים במפגש זה, בין השאר, להביא נקודת מבט אחרת לנקודת המבט הזו, לראייה הזו של הדברים, לתבנית הזו של המציאות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום ראשון, ה-30.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

סדנה בה נלמד ביחד כיצד יוצרים ריפוי בעבודה עם רגשות, כוונות, צורות ואמצעים. סדנה המשלבת תקשורים של טוהר עם תרגילים, מדיטציות ושיחות. 16 מפגשים אחת לשבוע, אונליין.
 
2,240 שקלים ל-16 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546