מה עושים עם הספק שעולה ביחס לחוויות רוחניות/תקשוריות? התשובה של טוהר לשאלה זו מאירה את הנושא באור חדש

מה עושים עם הספק שעולה ביחס לחוויות רוחניות/תקשוריות?

שאלה זו נשאלת במהלך תקשור פרטי שעשיתי אתמול. זו שעשיתי לה את התקשור חוותה תקשור מסוים, והיא חוותה לאחר מכן ספק, מחשבה שאולי היא המציאה את כל זה.

הספק, בעיניי, הוא כלי חשוב במסע שלנו, שכן הוא עוזר לנו להפריד בין אמת לשקר. אבל לפעמים הוא מונע מאיתנו מלהכיר באמת. התשובה של טוהר לשאלה מטילה אור חדש על הנושא – הם מציעים סיבה נוספת לקיומו של ספק.

התשובה, חשוב לי לציין, יכולה להיות רלבנטית לכל סוגי הספק. זה מה שהם אומרים:

"הספק הוא מנגנון הגנה. אם תודי בפני עצמך שמה שחווית זו האמת, את עשויה להשתנות ללא הכר. החוויה משבשת את ההגדרה שלך את עצמך כאני אינדיבידואל, את מה שאת יודעת על עצמך, את מה שנתפס כאפשרי או לא אפשרי. הספק מונע את זה מלקרות – הוא יוצר הגנה, אבל זו הגנה שיוצרת פגיעה. זו הגנה שאינה הרמונית, ולכן זה יהיה טוב אם אפשר יותר ויותר להיפרד מאותה ההגנה.

"כדי להיפרד מהספק, כדאי להתחבר עם הפחד מלהכיר את עצמך, מלהכיר את ההיבטים השונים במי שאת.

"עבור זו המפחדת בתוכך, האפשרות שזו בדיה היא סוג של הקלה. זו שמפחדת להשתנות בתוכך רוצה לחזור לאחור. זו המטילה ספק בתוכך יודעת כי זו אמת.

"הספק לא קיים משום שיש ספק, אלא משום שיש ידיעה פנימית שזו האמת. האם את מבינה את זה? כאשר האדם מטיל ספק בעצמו הוא עושה את זה כי הוא יודע שהוא צודק. זו הסכמה המניעה את הטלת הספק, משום שההבנה שזו אמת מעוררת פחד, והספק הוא הדרך להגן.

"כאשר את מטילה ספק בעצמך, דעי כי את מסכימה עם עצמך. כאשר את מטילה ספק ביכולת, בכישרון, בראייה, בזיכרון, בהרגשה, זה סימן שאת מסכימה עם עצמך. זה סימן שאת יודעת שמה שאת יודעת, רואה או זוכרת הוא אמיתי, ואת מפחדת מזה. מפחדת להשתנות. מפחדת להיות אחרת עבור אנשים מסוימים, מפחדת להיות אחרת עבור עצמך. לפעמים זה פחד מלהיפגע; כחלק מזיכרון של פגיעה יש פחד להיפגע פעם נוספת, בהחלט.

"להביא מודעות וריפוי לאותו החלק המפחד בתוכך, זה מה שאנו מציעים. זה בהחלט יכול לעזור".

<3

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

יום ראשון, 14.8.22, 20:30-22:30, מפגש ראשון * אונליין

קורס אונליין מתוקשר, המיועד לכל מי שרוצה לחיות את חייו כפי שהיא/הוא רוצה. שישה מפגשים, אחת לשבוע, שיוקלטו כולם לטובת המשתתפים. 
720 שקלים, 600 שקלים למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

מוצ"ש, 30.7.22, 20:00-22:00 * אונליין

מפגש שישי בסדרת מפגשי התקשור לשנת 2022, היא שנת "הגילוי האלוהי". טוהר מעבירים במפגשים אלה את נקודת המבט שלהם על החיים, על האופן בו הכל עובד. הם עוזרים לנו לגלות את מה שכדאי לנו לגלות על עצמנו ובכלל, לכתוב מחדש את עשרת הדיברות. 
100 שקלים למפגש, 70 שקלים למנויי טוהר+.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

7 דק' צפייה
איך מתמודדים עם הקשיים והאתגרים? טוהר מציעים ארבעה דברים לזכור ו/או לעשות, שיכולים לעזור לנו בחיים
5 דק' קריאה
בתקשור זה, שהתקבל במפגש "עשרת הדיברות החדשות: כן תהיו", טוהר מזכירים לנו שאנו לא לבד ושאין סיבה להיכנע לפחד
7 דק' צפייה
למרות הרגשה של חוסר יכולת וחוסר אונים, אנו יכולים להשפיע רבות על המציאות שלנו. טוהר מזכירים ומסבירים כיצד
גלילה למעלה

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546