מה עושים עם הספק שעולה ביחס לחוויות רוחניות/תקשוריות? התשובה של טוהר לשאלה זו מאירה את הנושא באור חדש

מה עושים עם הספק שעולה ביחס לחוויות רוחניות/תקשוריות?

שאלה זו נשאלת במהלך תקשור פרטי שעשיתי אתמול. זו שעשיתי לה את התקשור חוותה תקשור מסוים, והיא חוותה לאחר מכן ספק, מחשבה שאולי היא המציאה את כל זה.

הספק, בעיניי, הוא כלי חשוב במסע שלנו, שכן הוא עוזר לנו להפריד בין אמת לשקר. אבל לפעמים הוא מונע מאיתנו מלהכיר באמת. התשובה של טוהר לשאלה מטילה אור חדש על הנושא – הם מציעים סיבה נוספת לקיומו של ספק.

התשובה, חשוב לי לציין, יכולה להיות רלבנטית לכל סוגי הספק. זה מה שהם אומרים:

"הספק הוא מנגנון הגנה. אם תודי בפני עצמך שמה שחווית זו האמת, את עשויה להשתנות ללא הכר. החוויה משבשת את ההגדרה שלך את עצמך כאני אינדיבידואל, את מה שאת יודעת על עצמך, את מה שנתפס כאפשרי או לא אפשרי. הספק מונע את זה מלקרות – הוא יוצר הגנה, אבל זו הגנה שיוצרת פגיעה. זו הגנה שאינה הרמונית, ולכן זה יהיה טוב אם אפשר יותר ויותר להיפרד מאותה ההגנה.

"כדי להיפרד מהספק, כדאי להתחבר עם הפחד מלהכיר את עצמך, מלהכיר את ההיבטים השונים במי שאת.

"עבור זו המפחדת בתוכך, האפשרות שזו בדיה היא סוג של הקלה. זו שמפחדת להשתנות בתוכך רוצה לחזור לאחור. זו המטילה ספק בתוכך יודעת כי זו אמת.

"הספק לא קיים משום שיש ספק, אלא משום שיש ידיעה פנימית שזו האמת. האם את מבינה את זה? כאשר האדם מטיל ספק בעצמו הוא עושה את זה כי הוא יודע שהוא צודק. זו הסכמה המניעה את הטלת הספק, משום שההבנה שזו אמת מעוררת פחד, והספק הוא הדרך להגן.

"כאשר את מטילה ספק בעצמך, דעי כי את מסכימה עם עצמך. כאשר את מטילה ספק ביכולת, בכישרון, בראייה, בזיכרון, בהרגשה, זה סימן שאת מסכימה עם עצמך. זה סימן שאת יודעת שמה שאת יודעת, רואה או זוכרת הוא אמיתי, ואת מפחדת מזה. מפחדת להשתנות. מפחדת להיות אחרת עבור אנשים מסוימים, מפחדת להיות אחרת עבור עצמך. לפעמים זה פחד מלהיפגע; כחלק מזיכרון של פגיעה יש פחד להיפגע פעם נוספת, בהחלט.

"להביא מודעות וריפוי לאותו החלק המפחד בתוכך, זה מה שאנו מציעים. זה בהחלט יכול לעזור".

<3

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546