טוהר מתארים ומסבירים את חשיבותה של אהבה עצמית מנקודת מבט חשובה ומפתיעה
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

אין תקשור אחד דומה למשנהו, וככל שמדובר בתקשורי יום הולדת שאני מכין, הייחודיות של כל אחד מהם בולטת עוד יותר.

למרות כל זה, היום הכנתי תקשור שבאופן מופגן היה שונה מאוד מאוד מאוד מכל אלו שקדמו לו. בעיקר משום שבחלקו הראשון של התקשור, בו טוהר מתארים את התשוקה של הנשמה שהביאה אותה לבחור בחיים אלה, הם נתנו הסבר מעמיק על רוח, על חומר, על נפש ועל האזוטרי.

אני מביא לכאן כמה מילים על חומר ועל רוח מתוך התקשור, שיש בהם תובנה משמעותית מאוד עבור רבים מאיתנו:

"החומר הוא כל מה שבני אדם צריכים, הוא כל מה שבני אדם חייבים. כל מה שאי אפשר בלעדיו, בכל המובנים ובכל ההיבטים. זה קשור בכל מה שאם בני אדם אינם חיים איתו, איכות חייהם נפגעת עד כדי מוות של ממש – האם בני אדם יכולים לחיות ללא אוויר, למשל, או ללא מים? האם בני אדם יכולים לחיות ללא חיבוק או מגע? האם בני אדם יכולים לחיות ללא אהבה של ממש, כזו אשר חודרת אל תוך המעמקים ומשנה סדרים?

"אנו מודעים לכך כי אהבה לרוב אינה נתפסת בתור דבר מה של צורך – בני אדם רבים חיים בעולם זה ללא אהבה של ממש. אך אהבה היא מענה לצורך, שכן היא זו אשר מוציאה את האדם מתוך ממד דחוס של חומר ומחברת אותו אל הרוח. לכן ישנו הצורך באהבה, אהבה עמוקה, סוחפת, הנוגעת בכל נימי הלב והגוף, צורך שיש לממשו.

"זה אינו צורך שיכול או אמור להתממש בהכרח דרך אנשים אחרים. אנו לא בהכרח מתייחסים במילים אלה לאהבה זוגית. יותר מכל, זו האהבה של האדם לעצמו שנחוצה כל כך, אהבה אלוהית היכולה להתפשט בתוך התודעה של האדם. אנו אומרים כי אהבה של אחרים היא חשובה, בהחלט, והיא יכולה להיות ברת ריפוי והשפעה; אבל זו האהבה של האדם לעצמו, שהיא חשובה כל כך – זו האהבה שלך אליך, שהיא חשובה כל כך, שכן ככל שאת אוהבת יותר את עצמך, כך את יכולה לנוע אל עבר עולמות של רוח".

5 מחשבות על “תקשור על רוח, על חומר ועל אהבה”

  1. נפלא וכל כך מדוייק.
    כרגע סיימתי תהליך עם מטופלת שהנושא היה "אהבה",אהבה שמתחילה מתוכי מתרחבת מתעלה ומהדהדת לסביבתי.
    תודה לך טוהר
    תודה לך שחר
    אהבה זה כל הסיפור❤

  2. לקום בבוקר להביט במראה,לחייך ולהגיד תודה ולהנות ממה שאתה רואה. זו תחילתה וסופה של אהבה. נהנית מאוד מטוהר ותודה לך שחר על החיבור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

1.1.21, יום שישי, 11:00-13:30

מתחילים שנה עם טוהר וחברים

המפגש השנתי שלנו בו טוהר ידברו על האנרגיה של השנה החדשה, על הנושאים העיקריים שכדאי לנו לעסוק בהם ומה יהיו ההתמודדויות וההתפתחויות העיקריות שלנו בשנה זו. המפגש משלב תקשור של שאלות ותשובות עם המשתתפים כמו גם מדיטציה מודרכת בהנחייה של עפרה ענב, הילה וקנין, רוית חזן, שרון גל, מירב שטירן ולילך גל. המפגש יהיה אונליין. 
מחיר: 90 שקלים בהרשמה מוקדמת. 

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' קריאה
קניות, טלוויזיה, רכילות, כסף ותלות הם מהדברים שכל איש רוח אמור להימנע מהם או להיפטר מהם. אבל אם אנחנו מנסים לחיות כך, אנחנו מפספסים את הדברים החשובים של החיים
השכל הוא כלי חשוב במיוחד, שיכול לעזור רבות בתהליך ההתפתחות שלנו. אך באותה המידה, אם לא נהיה בתשומת לב, הוא ימשיך להיות הסוהר שלנו וימנע מאיתנו התפתחות של ממש
3 דק' קריאה
טוהר מסבירים בתקשור זה מדוע אנו מטילים ספק, מה התפקיד של הספק ומה האתגר הטמון בו, וכיצד אפשר לרפא ספק ולחזק ביטחון עצמי
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546