טוהר מתארים ומסבירים את חשיבותה של אהבה עצמית מנקודת מבט חשובה ומפתיעה

אין תקשור אחד דומה למשנהו, וככל שמדובר בתקשורי יום הולדת שאני מכין, הייחודיות של כל אחד מהם בולטת עוד יותר.

למרות כל זה, היום הכנתי תקשור שבאופן מופגן היה שונה מאוד מאוד מאוד מכל אלו שקדמו לו. בעיקר משום שבחלקו הראשון של התקשור, בו טוהר מתארים את התשוקה של הנשמה שהביאה אותה לבחור בחיים אלה, הם נתנו הסבר מעמיק על רוח, על חומר, על נפש ועל האזוטרי.

אני מביא לכאן כמה מילים על חומר ועל רוח מתוך התקשור, שיש בהם תובנה משמעותית מאוד עבור רבים מאיתנו:

"החומר הוא כל מה שבני אדם צריכים, הוא כל מה שבני אדם חייבים. כל מה שאי אפשר בלעדיו, בכל המובנים ובכל ההיבטים. זה קשור בכל מה שאם בני אדם אינם חיים איתו, איכות חייהם נפגעת עד כדי מוות של ממש – האם בני אדם יכולים לחיות ללא אוויר, למשל, או ללא מים? האם בני אדם יכולים לחיות ללא חיבוק או מגע? האם בני אדם יכולים לחיות ללא אהבה של ממש, כזו אשר חודרת אל תוך המעמקים ומשנה סדרים?

"אנו מודעים לכך כי אהבה לרוב אינה נתפסת בתור דבר מה של צורך – בני אדם רבים חיים בעולם זה ללא אהבה של ממש. אך אהבה היא מענה לצורך, שכן היא זו אשר מוציאה את האדם מתוך ממד דחוס של חומר ומחברת אותו אל הרוח. לכן ישנו הצורך באהבה, אהבה עמוקה, סוחפת, הנוגעת בכל נימי הלב והגוף, צורך שיש לממשו.

"זה אינו צורך שיכול או אמור להתממש בהכרח דרך אנשים אחרים. אנו לא בהכרח מתייחסים במילים אלה לאהבה זוגית. יותר מכל, זו האהבה של האדם לעצמו שנחוצה כל כך, אהבה אלוהית היכולה להתפשט בתוך התודעה של האדם. אנו אומרים כי אהבה של אחרים היא חשובה, בהחלט, והיא יכולה להיות ברת ריפוי והשפעה; אבל זו האהבה של האדם לעצמו, שהיא חשובה כל כך – זו האהבה שלך אליך, שהיא חשובה כל כך, שכן ככל שאת אוהבת יותר את עצמך, כך את יכולה לנוע אל עבר עולמות של רוח".

5 מחשבות על “תקשור על רוח, על חומר ועל אהבה”

  1. נפלא וכל כך מדוייק.
    כרגע סיימתי תהליך עם מטופלת שהנושא היה "אהבה",אהבה שמתחילה מתוכי מתרחבת מתעלה ומהדהדת לסביבתי.
    תודה לך טוהר
    תודה לך שחר
    אהבה זה כל הסיפור❤

  2. לקום בבוקר להביט במראה,לחייך ולהגיד תודה ולהנות ממה שאתה רואה. זו תחילתה וסופה של אהבה. נהנית מאוד מטוהר ותודה לך שחר על החיבור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546