חוויתם פעם שהמרחב סביבכם משתנה בין זעיר לעצום? אם כך, אתם לא לבד בחוויה הזו וטוהר מסבירים מה מאפשר זאת ומדוע זה קורה

התלבטתי איזו כותרת לתת לפוסט הזה – איך מתמצתים בשלוש-ארבע מילים חוויה מוזרה כל כך, בה המרחב כולו משתנה ללא הרף, מזעיר לעצום? זו חוויה שהייתי חווה בילדות, בכל פעם שהיה לי חום גבוה; וכאשר התחלתי לתקשר, במשך כמה שנים הייתי חווה את אותה החוויה כאשר הייתי מתחיל בתקשור.

בימים האחרונים שיתפתי בחוויה הזו בפייסבוק, ולהפתעתי מסתבר שאני לא היחיד שחווה חוויה כזו. חלק מהאנשים חוו אותן בילדות בזמן חום, כמוני, אבל אחרים סיפרו שהם חוו את זה בלי קשר לחום, וחלקם חווים זאת גם בגילאים מבוגרים; חלקם בזמן תקשור ואחרים חווים זאת בזמנים אחרים.

התגובות הרבות הניעו אותי בפעם הראשונה (עד כמה שזכור לי) לשאול את טוהר, מה זו החוויה הזו, מה גורם לה ואיך להתייחס אליה (חלק מהאנשים סיפרו שזה הלחיץ אותם). הנה התשובה שלהם:

"חוויה זו שאתם חווים קשורה בפעילות מוחית מעט שונה מזו שאתם רגילים אליה. פעילות זו היא תולדה של מצב חוסר אונים עמוק, בו התפיסה התלת-ממדית של המציאות מתחילה להתפרק, ואתם חווים את המציאות כגמישה ונוזלית, באופן שדומה יותר למציאות כפי שהיא באמת. המציאות אמנם אינה נוזלית – היא אוורירית במהותה, קלת תנועה – אבל בעודכם בגוף, במצבים אלו אתם חווים מעין חווית ביניים שבין המוצקות שאתם רגילים בה לבין האווריריות של הדברים כפי שהם באמת.

"מדוע זה קורה? כדי לעזור לכם להתחבר לרבדים אחרים של הקיום, של עצמכם. בקרב ילדים התופעה הזו רווחת יותר משום שהם בכל מקרה אינם תפוסים כל כך בדעות שיש לכם על המציאות; כמבוגרים, אתם חווים את החוויה הזו בזמנים בהם אתם מוכנים להתגמש, בזמנים בהם חשוב שתתגמשו, שתיפתחו להבנה אחרת, מעמיקה יותר, רחבה יותר, של המציאות. בעיקר, שתפסיקו להאמין למה שאתם מספרים לעצמכם על המציאות, שכן סיפור זה הוא חלקי מאוד.

"כיצד להתייחס לזה? בסבלנות, בהכרת תודה, בהתרגשות אם אפשר. זה בסדר לפחד, אבל כדאי לזכור כי אינכם באמת משתנים במיוחד או משתגעים בתוך מציאות זו, רק מתרחבים".

תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546