חוויתם פעם שהמרחב סביבכם משתנה בין זעיר לעצום? אם כך, אתם לא לבד בחוויה הזו וטוהר מסבירים מה מאפשר זאת ומדוע זה קורה
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

התלבטתי איזו כותרת לתת לפוסט הזה – איך מתמצתים בשלוש-ארבע מילים חוויה מוזרה כל כך, בה המרחב כולו משתנה ללא הרף, מזעיר לעצום? זו חוויה שהייתי חווה בילדות, בכל פעם שהיה לי חום גבוה; וכאשר התחלתי לתקשר, במשך כמה שנים הייתי חווה את אותה החוויה כאשר הייתי מתחיל בתקשור.

בימים האחרונים שיתפתי בחוויה הזו בפייסבוק, ולהפתעתי מסתבר שאני לא היחיד שחווה חוויה כזו. חלק מהאנשים חוו אותן בילדות בזמן חום, כמוני, אבל אחרים סיפרו שהם חוו את זה בלי קשר לחום, וחלקם חווים זאת גם בגילאים מבוגרים; חלקם בזמן תקשור ואחרים חווים זאת בזמנים אחרים.

התגובות הרבות הניעו אותי בפעם הראשונה (עד כמה שזכור לי) לשאול את טוהר, מה זו החוויה הזו, מה גורם לה ואיך להתייחס אליה (חלק מהאנשים סיפרו שזה הלחיץ אותם). הנה התשובה שלהם:

"חוויה זו שאתם חווים קשורה בפעילות מוחית מעט שונה מזו שאתם רגילים אליה. פעילות זו היא תולדה של מצב חוסר אונים עמוק, בו התפיסה התלת-ממדית של המציאות מתחילה להתפרק, ואתם חווים את המציאות כגמישה ונוזלית, באופן שדומה יותר למציאות כפי שהיא באמת. המציאות אמנם אינה נוזלית – היא אוורירית במהותה, קלת תנועה – אבל בעודכם בגוף, במצבים אלו אתם חווים מעין חווית ביניים שבין המוצקות שאתם רגילים בה לבין האווריריות של הדברים כפי שהם באמת.

"מדוע זה קורה? כדי לעזור לכם להתחבר לרבדים אחרים של הקיום, של עצמכם. בקרב ילדים התופעה הזו רווחת יותר משום שהם בכל מקרה אינם תפוסים כל כך בדעות שיש לכם על המציאות; כמבוגרים, אתם חווים את החוויה הזו בזמנים בהם אתם מוכנים להתגמש, בזמנים בהם חשוב שתתגמשו, שתיפתחו להבנה אחרת, מעמיקה יותר, רחבה יותר, של המציאות. בעיקר, שתפסיקו להאמין למה שאתם מספרים לעצמכם על המציאות, שכן סיפור זה הוא חלקי מאוד.

"כיצד להתייחס לזה? בסבלנות, בהכרת תודה, בהתרגשות אם אפשר. זה בסדר לפחד, אבל כדאי לזכור כי אינכם באמת משתנים במיוחד או משתגעים בתוך מציאות זו, רק מתרחבים".

תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

חופש להיות

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. קבוצה פעילה הנפגשת אחת לשבוע אליה אפשר להצטרף.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

מאמרים נוספים בנושא

30 דק' האזנה
מה צריך כדי ליצור אחדות בעולמנו המפולג? האם זה אפשרי? מדוע הכל נהיה כך אם אנחנו נמצאים בתהליך של שינוי? ואיך יוצרים את השינוי הזה? כל התשובות בפרק החדש
9 דק' קריאה
להרגיש מוזר, לא שייך, כמו כבשה שחורה, מאומץ או חייזר במשפחה, זה דבר שרבים מאיתנו מרגישים. מדוע זה כך ואיך אפשר לרפא ולשנות את זה? היכנסו לקרוא על כך במאמר זה
18 דק' קריאה
האם האילומינטי קיים? האם טראמפ נלחם בסחר בילדים? האם ביבי יירד מהשלטון? טוהר עונים על שאלות ששאלו חברי קבוצת הפייסבוק "תקשור עם העולם שבפנים"
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546