"אנו כאן הערב בשביל לדבר על השנה הזו שהיא שנת 2014, שנה שאנו מגדירים אותה בתור שנת התגלותו של הלב"

התגלותו של הלב – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים. מפגש נוסף, מעט שונה מהמקובל והרגיל. כזה שלכאורה פחות עוסק במה שקורה כעת אלא יותר עוסק במה שמתחיל כעת, במה שצפוי במידה כזו או אחרת, במה שקורה בהמשך הדרך.

זהו מפגש הסובב סביב התחלה של שנה, משחק של מספרים אשר יוצר מציאות של שינויים. שינויים של אנרגיה, שינויים שאינם בהכרח מתחילים במדויק ביום בו השנה מתחלפת בלוח השנה האנושי, אך כאלה המתחילים להתרחש בזמן הזה והולכים וצוברים תאוצה במה שאתם מגדירים בתור השנה הנוכחית, החדשה.

אז אנו כאן הערב בשביל לדבר מעט על העתיד לבוא. ליתר דיוק, על ההווה המתקיים כעת אך מנקודת מבט רחבה יותר. נדבר על השנה הזו שהיא שנת 2014, שנה שאנו מגדירים אותה בתור שנת התגלותו של הלב.

הבנייה מחדש ממשיכה

לפני שנסביר זאת מעט אנו רוצים לומר מספר מילים על התקופה הזו אשר על פניו מסתיימת, זו השנה של 2013.

דיברנו על האנרגיה של השנה הזו בתקשור שנעשה לפני מעט יותר משנה. דיברנו על ארבעת השינויים אשר עתידים להתחיל לבוא לידי ביטוי. דיברנו על התחזקותו של כוח הרצון ועל הכאוס הרגשי שההתחזקות הזו תביא אתכם אליו; על חוויות יוצאות דופן ברמה המנטלית ותופעות פיזיות לא פשוטות. הרבה כאבי ראש היו בשנה הזו וחלקם עוד יימשכו, עד שההחלפה של התדרים והבנייה מחדש של מערכת ההובלה האנרגטית בגוף תסתיים.

זה מה שקורה בזמן הזה – אתם נדרשים להכיל יותר ממי שאתם, למזג אל הגוף האנושי תודעה מפותחת יותר מאי פעם. אבל הגוף צריך להשתנות יחד איתכם, הרגשות צריכים להתרפא יחד איתכם, המחשבות צריכות לשנות כיוון יחד איתכם. מאחר וכך, בתקופה הזו אשר מסתיימת, בשנה הזו של 2013, נדמה יותר מתמיד שהכל נמצא ברמה כזו או אחרת של בלגן.

למעשה זה היה זמן של בנייה מחדש, בנייה מחדש שלא לגמרי הסתיימה. השלב הזה אשר החל לפני מעט יותר משנה, במובנים מסוימים עדיין מתקיים והתהליכים הללו עוד יימשכו. יש עוד עבודה של בנייה לעשות בזמן הקרוב. בעיקר ניקוי של אתר הבנייה מכל הפסולת אשר הצטברה בזמן הזה.

אתר הבנייה הוא אתם והפסולת היא הדברים אשר נשארים מאחור בדרך כלל כאשר ממהרים קדימה. מחשבות ורגשות שיש לנקות מהגופים; גם הגוף הפיזי דורש ניקוי ועידון באופן בו אתם מתייחסים אליו, באופן בו אתם מזינים אותו.

יש צורך לטפל היטב באתר הבנייה בזמן הזה, לרכך את הגוף ואת היחסים איתו, להמשיך בעבודה של ניקוי וריפוי שנעשית מהגופים השונים, של מחשבות ורגשות אשר יכולים והגיע זמנן להתנקות.

שיתופי פעולה מתרחבים ומתרבים

בתוך הניקוי אשר מתרחש בזמן הזה מתחיל לבוא לידי ביטוי יותר מאי פעם, באופן שיהיה קשה עד מאוד להתעלם ממנו, הלב שלכם. אותו איבר המייצג מצב תודעה, מצב תודעה בו רבדים וממדיים מדברים זה עם זה. מצב תודעה בו רבדים וממדים מחוברים זה לזה. מצב תודעה של אחדות.

זהו מקום שנהוג לקרוא לו הבית, אותו מצב תודעה אליו אתם שואפים. הלב האנושי, או אותו מצב תודעה, בא לידי ביטוי במרוצת השנים. האנושות משתנה ויחד איתה התרבות שהאנושות הזו יוצרת. שיתופי פעולה רבים ושונים, קטנים וגדולים, הולכים ומתרבים במספרם בעולם הזה. ישנם יותר ויותר שיתופי פעולה, יותר ויותר איחוד כוחות. אנשים ממקורות שונים וממקומות שונים מתאחדים כדי ליצור מציאות אחרת, משותפת, נכונה יותר.

מה שקורה בשנים האלה קורה יותר מתחת לפני השטח. אם תרצו, מתחת לרדאר. אך מה שעתיד לקרות בזמן הזה הוא שכל מה שקורה מתחת לפני השטח עתיד לעלות ולהראות. הלגיטימציה הרגשית והחברתית לשיתופי פעולה, לבנייה מחדש של נהלים, התנהגויות ותרבות שלמה, הלגיטימציה הזו הולכת וגוברת.

יש יותר מקום ויותר אפשור ליוזמות, רעיונות ורצונות. אם תרצו, העולם הופך להיות ליבראלי יותר, פתוח יותר, גמיש יותר במחשבה שלו. השינוי הזה יאפשר שיתופי פעולה מסוגים שונים להתחיל, ולכאלה הקיימים להתגלות ולגדול.

רצונות אישיים וקולקטיביים, כאלה המתבססים על שיתוף פעולה פנימי וכאלה המתבססים על שיתוף פעולה חיצוני, יוכלו להתממש ביתר קלות. הלב המבטא את החיבור של הכל עם הכל, והוא מתחיל לקבל את המקום שהוא ראוי לו בתוך המשחק בכדור הארץ. הוא מקבל את מרכז הבמה.

במובן הזה אתם מתחילים להכנס אל תוך זמן שהוא מרגש. זמן שהוא משמח, זמן המבטא יותר מאי פעם את הסיבה שבגללה כולכם הגעתם לגוף בזמן הזה. רצון לחולל שינוי, לקחת עולם המבוסס על הפרדה אל צורך חיים המבוססת על איחוד, על שיתוף פעולה.

הדברים כבר מתרחשים. הדברים אינם מתחילים כעת אלא מתרחשים כבר זמן מה. אך מה שקורה בזמן הזה, אם תרצו, הוא עליית מדרגה ביכולת לבטא שיתופי פעולה, ביכולת להביא ולממש רצונות ורעיונות, ביכולת לחדש ולהמציא, להגשים ולהנות ממה שהרעיונות מביאים איתם.

לשאול שאלות מחדש

ככל שעבודת הניקוי תמשך ותעמיק, כך אתם תגלו את היצירה שהיא אתם מחדש. תתחילו לשים לב לאופן שבו הרצונות שלכם מתממשים במציאות. אתם תשימו לב לאופן בו אתם מתחברים לאנשים אשר יחד איתכם יכולים להגשים רעיונות יותר גדולים מאלו הפרטיים.

העובדה שכך הם פני הדברים מאפשרת לכם ומבקשת מכם לחזור פנימה. פעם נוספת נדרש מכם לשאול את השאלה 'מה אתם רוצים?'. כל אדם בפני עצמו בזמן הזה, יותר מתמיד, יכול ומוזמן לחזור פנימה למקום החולם, אל זה אשר מאמין, אל זה אשר מעז, אל זה אשר מבטא את הרצונות והשאיפות הכמוסים ביותר.

מה אתם רוצים? אלו חיים אתם רוצים? מה אתם מבקשים לממש? מה אתם מבקשים להגשים? אלו חיים אתם מבקשים לחיות? אלו בני אדם אתם רוצים להיות?

השאלה הזו עשויה פעמים רבות לבלבל אתכם. היא מבלבלת משום שיש אפשרויות רבות, משום שברמה מסוימת יש לכם רצונות רבים העשויים להיות סותרים זה לזה. אתם עשויים למשוך לכיוונים שונים מבלי באמת לדעת במה לבחור, במה להתמקד.

דבר נכון הוא שאתם חיים בתקופה המאפשרת לעשות בו זמנית מספר דברים. אך בבחירות הללו שאתם יכולים לבחור בזמן הזה, ברצונות שאתם יכולים לבטא בזמן הזה, נדרש מיקוד. מה אתם רוצים? מי אתם רוצים להיות? אלו חיים אתם רוצים לחיות?

לחפש את הקול השקט

בשביל לשמוע את התשובה מדברת בעומק, במידה ואתם נמצאים באותו בלבול, תנו ראשית לכל הקולות לדבר.

שימו לב לקולות הסוחפים אתכם, מלהיבים אתכם וגורמים לכם להאמין שהכל הוא אפשרי; הקולות המרימים אתכם מהכסא עד שאתם מרגישים שאתם עפים מרוב התלהבות.

שימו לב לרצונות הללו משום שהם בדרך כלל רצונות שקריים. הלב מדבר בשקט, הוא מדבר בנחישות, הוא מדבר בעדינות. כאשר תשמעו את הלב אתם עשויים להרגיש פחד, משום שבהליכה אחר הלב אתם תדרשו להשתנות והשינוי מאיים על בני אדם.

האפשרויות הן רבות והבחירות הן רבות. קל ללכת אחר הצעות מפתות, רעיונות אשר יפתו אתכם להתרחק מעצמכם, להיות ולפעול בניגוד ללב. אנו כאן הערב כדי להזכיר לכם שהלב מדבר בשקט.

כאשר אתם שומעים את הרצונות המתרוצצים בתוככם שבו בשקט והמתינו. אפשרו לכל הקולות לעלות. דברו על מה שאתם חושבים, על מה שאתם מרגישים, אך בדקו את עצמכם היטב. אל תסתירו ואל תדחיקו אבל גם אל תאמינו לעצמכם מהר מדי.

חפשו את השקט, זה שכאשר תרגישו את הרעיון הנובע ממנו, תדעו שאתם בדרך הנכונה, אבל גם תהיו מפוקחים לגבי השינויים שעליכם לעבור בשביל להגשים את אותם הרצונות.

אין זה אומר שבהכרח יהיה קשה מאוד ותסבלו בדרך; השינוי יכול להיות גם מהנה וטוב. אבל שינוי כמו כל שינוי בעולם של בני אדם דורש זמן של הסתגלות, הוא דורש הכנה. הוא דורש פעמים רבות לוותר על דברים שהיו במטרה לפנות מקום לדברים שיבואו.

אל תרוצו בהתלהבות אחר רעיונות קסם. חפשו את קולו של הלב המדבר מתוככם, זה אשר אומר מה הוא רוצה, זה אשר יודע מהו הכיוון הנכון עבורכם.

הקילוף כואב והחופש גדל

השנה הזו של 2014 היא השנה בה הלב האנושי הולך ומתגלה, בה אותה תודעה של שיתוף פעולה בין הרבדים והממדים והעולמות מחוברים זה לזה, מדברים זה עם זה, הולכת ומתגלה.

הלב הופך להיות הכוח הדומיננטי בעולם הזה, וזה מרגש משום שזה מבטא את הבחירה שלכם, את ההגשמה של השינוי שעברתם עד כה והגשמה של הרצון הקולקטיבי של בני האדם.

כל זה מבקש מכם להמשיך להשתנות, לוותר על עוד תפיסות מגבילות, על אמונות מטעות, על רגשות כואבים שאתם נושאים אתכם. להפרד מהם ולוותר עליהם עשוי להשמע מפתה וקל אך כפי שאתם יודעים אין זה קל ואין זה פשוט.

השינוי הרגשי הוא במהותו רגשי, כלומר אי אפשר שלא להרגיש אותו. קילוף של שכבות הוא ברגעים קצרים או ארוכים עשוי להיות כואב. אבל השלב הזה שבתוכו אתם נמצאים, זה שאתם נכנסים אליו, מאפשר לכם חופש גדול יותר מאי פעם לבטא את מי שאתם.

לכן אנו מבקשים לסיים את המסר הזה לשנה החדשה של 2014 עם אותן השאלות – מה אתם רוצים? מי אתם רוצים להיות? אלו חיים אתם רוצים לחיות? איזה בני אדם אתם רוצים להיות?

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"אם תשבו אל מול עצמכם ותתבוננו בכל אותם דברים שהם לכאורה לא בסדר, מה שתגלו בצד השני – זו אהבה"
"האנרגיה אשר אתם נמצאים בתוכה עכשיו, היא קופצנית במיוחד. אין שקט באופן שבו האנרגיה נוכחת". תקשור חדש
"דווקא הוויתור על שליטה והכניעה העמוקה אל הריבוי היא אשר מחזירה אתכם להיות מי שאתם באמת"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546